Zakładanie eventów dwusystemowych

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: łowca »

krystiant pisze: Z moich kilkuletnich obserwacji wynika, że nie ma problemu OC kontra GC, tylko kilku keszerów po obu stronach barykady się nie lubi i przekomarzają się czyja racja jest "mojsza"... Zasadniczo często się fajnie czyta te wątki, ale czasem zaczynają nużyć albo wręcz stają się żenujące :?
Ja powiem więcej - wszyscy, których osobiście spotkałem, i z GC, i z OC, są normalni. I szanują się nawzajem, niezależnie czy swoje geokeszowe poszukiwania logują na jednym portalu, czy na dwóch.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Lza »

Łowca, odnośnie sprawdzenia ile keszy w PL jest wspólna: jedyny sposób to w jakiś sposób ściagnąć GPX z GC wszystkich skrzynek na terenie Polski. (musi być w jednym pliku) Następnie to samo zrobić z OC. (z tym akurat nie ma problemu najmniejszego).

Potem już tylko napisać kilkunastolinijkowy program który je porówna po współrzędnych: GPX-y to pliki xml, więc na tablicę przerabia się je jednym polecieniem,

algorytm będzie taki: przeiterować zbiór keszy (tablicę) z gc i dla każdego kesza z GC przeiterować po tablicy (zbiorze) keszy z oc porównując współrzędne, jeśli współrzędne będą identyczne zinkrementować licznik. po operacji licznik wskaże ilość keszy wspólnych.

Wszystko na tacy, jak się komuś chce poćwiczyć informatykę to nic tylko skrobnąć w dowolnym języku. Mi się nie chce, od razu mówię, zresztą skąd wziąść GPX z GC dla PL?

Wynik nie będzie 100% precyzyjny, bo koledzy z GC mają tą przypadłość, że często walą plagiaty na skrzynkach OC, na tych samych lub bardzo podobnych kordach - i mamy takie po lewej stornie kładki kesz OC, po prawej jego plagiat. Do tego są różni złośliwcy, którzy zakładają dwusystemowo, ale tylko na jednym systemie są dobrze zmierzone kordy.. Nie ważne, w każdym razie będzie pewnie z 5% odchyłki - więc do zaakceptowania.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: maryush »

Dobra, dajcie już spokój, pośmaliśmy się, ale teraz suchar się powoli robi.
A eventy na systemach od których się zaczęło - przecież i tak nie ma żadnego sensu robić eventów dwusystemowych. Jak ktoś się bawi tylko na GC bo OC nie uznaje to nie przyjedzie na event OC bo to nieprawomyślne. To samo w drugą stronę - OC-puryści nie przyjdą na spotkanie GC. A jak ktoś nie jest jednosystemowym moherem i bawi się na obu serwisach to przecież i tak się dowie o spotkaniu, niezależnie na którym serwisie się je opublikuje, bo delikwent oblukuje oba. A jak na GC nie chcą nic słyszeć o OC, bo cudzy sukces w oczy kole, to nie, łaski bez. I tak wszyscy wiedzą że na OC są fajniejsze kesze i więcej, nie? ;)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Lza »

Mariusz, byłem na dwusystemowym ewencie Murazora i było kilka osób mocno zaskoczonych tym, że pojawiły się nieznane nicki "z nikąd" o setkach znalezionych keszy.. i zaskoczonych tym, że istnieje OC. (małopolska jest już przegrana z punktu widzenia OC i większość keszerów jest GC only). Nic dziwnego więc, że dla firmy 'ziemiamowa' podwójny ewent to ewidentne zagrożenie interesów.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Żywcu »

maryush pisze:... bo delikwent oblukuje oba...
maryush, jak Cię lubię :!: - ale NIE! Inna sprawa, że bawiąc się w obu systemach - nie masz "suwerennej" możliwości odnotowania tego faktu, w obu serwisach. O, tym jest ten wątek 8) (i o głupiej wojence, prowadzonej przez działania zaczepne, ze strony S...).
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: pan_ryba »

Szczerze mówiąc przyglądam się tej dyskusji od jakiegoś czasu i za bardzo nie wiem o co chodzi ;)
Nie mogę się doczekać i aż nogami przebieram jak myślę o naszej pomorskiej corocznej Kupalnocce, która w tym roku wyjątkowo jest wydarzeniem dwusystemowym i nie ma z tym nikt żadnego problemu.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Doc_with_the_dog »

A ja po raz pierwszy wszedłem na forum GC i już mi się paszcza szczerzy :) Znalazłem tam mojego pupila U810, legendarnych toczygroszka i spidera, którzy przestali tutaj pisać, zanim przyszedłem i kilku nowych potencjalnych moich faworytów w stylu wiesi.k, lubiącej produkty oryginalne :D, no i moderacja zdaje się być bardziej faszystowska niż tutaj, to coś dla mnie. Zaraz zakładam tam konto :D
Za ten post autor Doc_with_the_dog otrzymał podziękowania (total 4):
r00t7Lzałowcadzazder
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: łowca »

Doc_with_the_dog pisze:no i moderacja zdaje się być bardziej faszystowska niż tutaj, to coś dla mnie. Zaraz zakładam tam konto :D
ciekawe czy pierwszego bana zarobisz już w czerwcu, czy dożyjesz do lipca :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Lza »

co najmniej 6 liter z nicka doca występuje w nazwie lokalnego komercyjnego serwisu, więc ban się należy na dzień dobry za 'commercial content'.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: r00t7 »

Lza pisze:co najmniej 6 liter z nicka doca występuje w nazwie lokalnego komercyjnego serwisu, więc ban się należy na dzień dobry za 'commercial content'.
dokładnie, zaraz mu zarzucą reklamowanie :D ale już nie mogę się doczekać postów Doca na tamtym forum :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Żywcu »

Doctore, dawaj tam :!: :!: :!:
Tu sobie robimy (jak, to mówią) bekę ale tam, to masz grę z niespodziankami - totalny hardcor :!:
Namawiacie mnie na FB, ale jak tego nie przejdę, to ni... ma mowy :lol:
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Pawel brasia »

Lza pisze:. (małopolska jest już przegrana z punktu widzenia OC i większość keszerów jest GC only).
Dlaczego przegrana? Nieco ponad 900 keszy to mało?
Nie można się poddawać, trzeba walczyć ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Elvis7 »

Trzeba walczyć i pokazać GC gdzie w jest ich miejsce :) czyli za nami ;)
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: maryush »

Elvis7 pisze:Trzeba walczyć i pokazać GC gdzie w jest ich miejsce :) czyli za nami ;)
Nie jestem pewien czy to dobry pomysł mieć zażartego GC-owca za plecami - nie mam ochoty mieć łopatki wbitej między łopatki :twisted:
MaciekB
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 05 listopada 2012, 20:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: MaciekB »

A skąd u kogoś z GC łopatka?

Jak oni nie mają zakopków...
ODPOWIEDZ