Zakładanie eventów dwusystemowych

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: łowca »

MaciekB pisze: Jak oni nie mają zakopków...
Oficjalnie nie maja :lol:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: miklobit »

MaciekB pisze:A skąd u kogoś z GC łopatka?
Jak oni nie mają zakopków...
Czy łopatka musi byc do zakopywania ?
Pogłębianie (łopatką) naturalnych zagłebień terenu jest chyba OK (na GC)
MaciekB
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 05 listopada 2012, 20:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: MaciekB »

Ciekawe jak rozpoznać naturalny dołek od sztucznego?
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Żywcu »

MaciekB pisze:Ciekawe jak rozpoznać naturalny dołek od sztucznego?
Trochę odbiegamy od tematu ale dołek też może być sztuczny! W zaprzyjaźnionym systemie możesz np. wykonać "sarkofag" (dajmy na to kamienny, rurowy, doniczkowy, betonowy itd.) - ważne aby podejmowanie nie wymagało kopania - jest to mądra praktyka, poza kilkoma keszami sprawiającymi radochę z kopania (nawet są filmiki w sieci http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... oHXLfSHX4s, ten nie jedyny ale, aż tak wiele ich nie ma...), raczej jest to marna praktyka.
Na tym kończę OT i proszę trzymać się tematu 8)
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: etnamars »

Żywcu pisze:ważne aby podejmowanie nie wymagało kopania
No nie do końca, Twoja wypowiedź sugeruje, że dopuszcza się kopanie miejsca pod ten sarkofag, a tak nie jest.
Regulamin tak częściowo się kolegom przetłumaczył, ale można załapać o co biega :wink: :
I. PLACEMENT Guidelines: Placement guidelines govern the physical location of a geocache.
1. Podstawowe Wytyczne Ukrywania
3. Skrytki geocache nie mogą być zakopane, ani częściowo, ani całkowicie.
Niedozwolone jest ukrywanie skrytki, której ukrycie lub znalezienie wiązałoby się z kopaniem lub tworzeniem nowej dziury w ziemi.
Czyli sprawa jasna. Sarkofag tak, pod warunkiem wykorzystywania istniejącego zagłębienia w ziemi i maskowania go tylko ściółką, liśćmi itd. Bez jakiegokolwiek kopania. "Pogłębianie terenu", o którym pisze miklobit, w myśl tego zapisu też nie jest OK. Podobno gdzieś był zapis, że niby w piasku można, ale nie potrafię go znaleźć.

Oczywiście jest to wielokrotnie naginane, a review..znaczy jak się to teraz mówi recenzenci przymykają na to zwykle oko, bo nikt nie udowodni, że ta dziura już była, lub została wykopana przez dziki etc.

Do ad remu :wink: wracając:
Żywcu pisze: nie masz "suwerennej" możliwości odnotowania tego faktu, w obu serwisach.
Tak bardzo Ci jej brakuje? Przecież najważniejsze w spotkaniach to pogadać z ludźmi, log systemowy jest najmniej istotny. A punkt do statystyk favoritsów akurat Ci nie jest potrzebny bo i tak PM nie masz i ichnich gwiazdek dawać nie możesz.
Raczej wojenkami na forum podejścia nie zmienicie, ale kilka spraw się ujawniło: wszyscy teraz wiedzą kim prawdopodobnie jest silesian, no i wiadomo że jeszcze trochę potrzeba aby ta prawdziwa twarz GC PL się zmieniła. Kilka osób ciężko nad ociepleniem pracuje, ale "fundamenty" są wciąż silne. Silne w klawiaturze, bo tak naprawdę toczygroszek czy u810, to są całkiem mili ludzie (poznaliśmy osobiście).

Co do tego spotkania, które stało się przyczynkiem dyskusji na wielu płaszczyznach, to zajrzymy, by pocieszyć Łzę. :D (a tak w ogóle to świetnego pstrąga tam serwują)
Żywcu, jeśli dokulasz tyłek do mniej więcej N50 15 E19 00; to dalszy transfer będziesz miał za free. Szczegóły na prv
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Żywcu »

etnamars pisze:Czyli sprawa jasna. Sarkofag tak, pod warunkiem wykorzystywania istniejącego zagłębienia w ziemi i maskowania go tylko ściółką, liśćmi itd. Bez jakiegokolwiek kopania.
Tu mam trochę zdziwko :shock: , bo widziałem filmiki z opublikowanymi, "murowanymi" piwniczkami..., ale to pewnie "oczko, wiewiórów". Inne tematy, poszły na priv :D
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Doc_with_the_dog »

Żywcu pisze:
MaciekB pisze: nawet są filmiki w sieci http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... oHXLfSHX4s, ten nie jedyny ale, aż tak wiele ich nie ma...), raczej jest to marna praktyka.
Na tym kończę OT i proszę trzymać się tematu 8)
Nie! Nie zgadzam się!!! Nie będzie mi moderacja pluła w usta i zamykała twarzy!!!! Czy jakoś tak lub odwrotnie!! ;)

Muszę skomentować powyższy materiał, gdyż ma on walory i wątki ponadczasowe. oraz edukacyjne, kszałtujące poczucie estetyki wśród nowych keszerów,i nie tylko!!! Oto dwa z pożytecznych przesłań:

1) Wątek edukacyjny - zawsze zakładaj gaz maskę przez brodę, bo inaczej wygladasz jak obcy ;) (swoją drogą który dorosły człowiek, będący przy zdrowych zmysłach ubiera ją od "czoła"? ;)

2) wątek estetyczny - dlaczego tylko Marcin z tych trzech, odkopujących skarb, panów, zadbał o komfort odbioru obrazu przez internautów, pozostając w koszulce? Toż to skandal :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Żywcu »

Co ja mam z Tobą Doctore począć?
- obiecałeś, że na forum GC, sobie pgadamy :!:
- jakieś trzy duble na forum robisz (a ktoś, to musi kasować :( )
- Sebkowi, pelerynę niewidkę zakładasz - a był i kopał :!: (aż się dziwię, ale cały czas w mundurze ukraińskiego pogranicznika i w "butach Sebastiana") - znaczy miał odziany tors (ten Flip i Flap - to Art i piszący te słowa).

No ja nie wiem, ale dymisz na forum :!: :lol:
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Zakładanie eventów dwusystemowych

Post autor: Silent A »

łowca pisze:
Teokryt pisze:Myślę ze powinno zniknąć podwójne linkowanie dal dwusystemowców.
Pytanie, ale poważne. Do tych, którzy maj do bebechów dostęp.
Ile aktywnych obecnie skrzynek jest dwusystemowych?
"Jakieś" GC ma wklepane 2261 skrzynek ALE tylko 1691 jest z tego aktywnych.
Nie wiem ile z tych 1691 jest aktywnych po stronie GCa bo np jedna moja skrzynka jest aktywna na OC a na GC mi ją zarchiwizowali (kij z nimi).
Obrazek
ODPOWIEDZ