Kto pomoże ? :D

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

Witam. Odświeżam temat aby... Podziękować jeszcze raz wszystkim za pomoc przy temacie.
Co prawda na ostatnią chwilę dość mocno zmieniłem cały plan prezentacji ale Wasze propozycje naprawdę sprawiły że doznałem olśnienia <a może oświecenia :P> podczas pisania pracy.

Wczoraj o 16.06 rozpocząłem prezentację maturalną i ostatecznie gdyby nie stres który spowodował lekkie zagalopowanie z czasem oraz... Kazik Staszewski z Kultem w tle mógł bym nawet wywalczyć 100 % ale 85% jest również bardzo pocieszające :D

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za wszelką dobrą wolę oraz pomoc :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Krysiul »

Gratulacje stary :) Teraz wyniki z ustnej podają w procentach, czy sobie przeliczyłeś? Za moich czasów wyniki pisemnych podawało się w procentach, a prezentacji w skali do 20.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Stryker »

"Za moich czasów"... :D

były oceny od 1 do 6 ;-) i żeby zdać (na 2, vel. mierny), wymagano co najmniej połowy maksymalnej liczby punktów +1. Teraz wystarczy 30% ?
Obrazek
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

Tak 30 % to minimum :)
Generalnie to informują za co ile otrzymalo się punktów no i ile zdobyło się w sumie..... a po tym ze ściągi mówią ile to % :D
Maksymalnie można zdobyć 20 punktów :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: picek »

siersciuch122 pisze:Wczoraj o 16.06 rozpocząłem prezentację maturalną i ostatecznie gdyby nie stres który spowodował lekkie zagalopowanie z czasem oraz... Kazik Staszewski z Kultem w tle mógł bym nawet wywalczyć 100 % ale 85% jest również bardzo pocieszające :D
Tylko tak szczerze... co Ci daje więcej niż 30% z ustnej z polskiego? NIC. Na żadnej uczelni nie bierze się ustnego polskiego pod uwagę.
Dlatego "olałem" polski ustny i jakoś się do niego nie spinałem, bo i tak żadnego wpływu nie ma :)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Krysiul »

Od celowania wyżej niż w minimum jeszcze nikomu nic się nie stało, a w drugą stronę różnie bywa. Nie przemawia do mnie taka retoryka, że jeśli czegoś nie biorą pod uwagę w rekrutacji, to można to zlać. Zwłaszcza, że poziom trudności matury nie jest jakiś niesamowity i wstydziłbym się mieć wynik w tych okolicach - sam przed sobą. A siersciuchowi pogratulować ambicji.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: picek »

Krysiul pisze:Od celowania wyżej niż w minimum jeszcze nikomu nic się nie stało, a w drugą stronę różnie bywa. Nie przemawia do mnie taka retoryka, że jeśli czegoś nie biorą pod uwagę w rekrutacji, to można to zlać. Zwłaszcza, że poziom trudności matury nie jest jakiś niesamowity i wstydziłbym się mieć wynik w tych okolicach - sam przed sobą. A siersciuchowi pogratulować ambicji.
Akurat "olanie" polskiego poskutkowało u mnie zdaniem na 95% a przynajmniej mniej stresu i więcej czasu na to, co istotniejsze - matma :)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Krysiul »

Jak sobie zostawiłeś za mało czasu, żeby więcej rzeczy ogarnąć, to trzeba było sobie ustawić priorytety, ale nie sugeruj komuś, kto ma lepszy wynik, że zmarnował czas i powinien był dać sobie spokój, bo Ty wolałeś zrobić inaczej i w Twoim przypadku to zadziałało. Widocznie sierściuch lepiej sobie organizuje czas.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Lza »

Stryker pisze:"Za moich czasów"... :D

były oceny od 1 do 6 ;-) i żeby zdać (na 2, vel. mierny), wymagano co najmniej połowy maksymalnej liczby punktów +1. Teraz wystarczy 30% ?
Reforma edukacji w Polsce.

Zadanie maturalne z matematyki:

Rok 1950
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno, kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Rok 1980
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno, kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

Rok 2000

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno, kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

Rok 2013
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: łowca »

Rok 2030

Drwal wyciął drzewo. Napisz, w jaki sposób powinien naprawić swój bezduszny i okrutny postępek.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: siersciuch122 »

picek pisze:Od celowania wyżej niż w minimum jeszcze nikomu nic się nie stało, a w drugą stronę różnie bywa. Nie przemawia do mnie taka retoryka, że jeśli czegoś nie biorą pod uwagę w rekrutacji, to można to zlać. Zwłaszcza, że poziom trudności matury nie jest jakiś niesamowity i wstydziłbym się mieć wynik w tych okolicach - sam przed sobą. A siersciuchowi pogratulować ambicji.
No dla mnie to akurat była sprawa Honoru :D
Wybrałem temat który naprawdę mnie zainteresował, naprawdę mało czasu włożyłem w stworzenie prezentacji z powodu przeciwności które prześladują mnie od 3 tygodni... m. in. zjarany sprzęt, dostawca internetu niemiłosiernie dawał ciała, ciągłe chorubska.... stąd wniosek iż chodziło tu o mój honor :D

Matma mimo obaw poszła w miarę dobrze, polski wydaje mi się że podobnie.

Zaś jutro czeka mnie to co przeraża mnie najbardziej... Język niemiecki część ustna która jest moją piętą achillesową, no ale mam nadzieję że uda się uwojować te 30 % :D
Krysiul pisze:Widocznie sierściuch lepiej sobie organizuje czas.
Ojoooj... w moim grafiku... a właściwie jego braku panuje totalna anarchia więc zwykle, co prawda nieraz przez losowe sytuacje, większość rzeczy robi się na ostatnią chwilę :D
Lza pisze:Reforma edukacji w Polsce.

Zadanie maturalne z matematyki:

Rok 1950
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno, kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

Rok 1980
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno, kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

Rok 2000

Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno, kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

Rok 2013
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala
Hahaha... Dosłownie to samo cytowali w naszym chojnickim Radiu Weekend tuż po maturach z matmy, nabijając się z nas xDDD
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Doc_with_the_dog »

No i wątek uświadomił mi jaki jestem stary....... pisałem 5 godzin wypracowanie z polskiego..... a potem matma.... też 5 godzin.... :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Żywcu »

Doc_with_the_dog pisze:No i wątek uświadomił mi jaki jestem stary....... pisałem 5 godzin wypracowanie z polskiego..... a potem matma.... też 5 godzin.... :)
Były też dobre strony (chyba teraz tego nie mają) - podawali nam bułki i herbatę, co w owych czasach zastępowało smartphona z opłaconym pakietem transmisji danych i niestandardowym osprzętem :lol:

No dobra, już nie zrzędzę... . Pozdrawiam doświadczonych, starą maturą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Lza »

transmisja danych była jest i będzie, zmianiają się tylko nośniki :-)
Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Kto pomoże ? :D

Post autor: Talbot »

Żywcu pisze: Były też dobre strony (chyba teraz tego nie mają) - podawali nam bułki i herbatę
Coo.. ale mieliście luksus. W mojej starej szkole wolno było wyjść raz do WC i to jedna osoba na raz. Ale co tam się wtedy działo :D
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ