Po godzinach - czyli kącik gier

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Karls »

Jak wiadomo w naszej społeczności mamy pełny przekrój ludzi w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami, więc niektórzy z was pewnie w wolnych chwilach po kilku godzinach szukania skrzynek lubią się zrelaksować przed komputerem :) Jako, że dystrybucja cyfrowa gier jest coraz bardziej popularna pomyślałem żeby założyć ten temat: mam kilka zaproszeń do Dota 2 - gry typu MOBA, która ostatnio jest bardzo popularna ale wciąż w fazie zamkniętej bety (choć to raczej zagranie marketingowe ;) gra nie jest zabugowana) - żeby zagrać trzeba albo kupić zaproszenie albo zapisać się w kolejce i czekać. Zaproszenia aktywuje się na platformie steam, tu więcej o grze http://blog.dota2.com

Jeśli ktoś chce, oczywiście za darmo, zaproszenie to chętnie wyśle ;) co się mają marnować. Równocześnie zapraszam do dyskusji związanej z tematem.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Lza »

niestety, kupiłem badziewnego garmina i nie ma w nim żadnej gry!
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Lza »

a na pc-cie, nie ukrywam, że dla wszystkich dwusystemowych i jednosystemowych geokeszerów, polcam tę oto wspaniałą gierkę o wyraźnym zabarwieniu geokeszingowym.....

http://www.2flashgames.com/fullscreen.php?id=88195.htm
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Karls »

Faktycznie ciekawe nawiązanie ;D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: maryush »

Buahaha! Dobre, dobre ;)
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Pawel brasia »

Myślałem, że będzie coś o planszówkach lub karciankach, ale widzę, że nie potraficie odejść od komputera ;-)
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
dagomir
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Karls »

Z karcianek to już mi się trochę znudziło, jeszcze tylko w Magic czasem gram ;-) ale polecam stare dobre rpg z mistrzem gry.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Cebulka »

E tam, prawdziwy geokeszer najbardziej lubi gry typu point and click :wink:
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Karls »

Hmm... no coś w tym jest, zarówno ja jak i brat z którym szukam skrzynek lubimy bardzo ten typ gier ;) szkoda, że nie robią już takich jak klasyki, te nowe są zbyt łatwe. A może to my się za bardzo wyrobiliśmy?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Krysiul »

Swoją drogą co rozumiesz przez określenie "klasyki", bo mam wrażenie, że mamy na ten temat zupełnie inne wyobrażenie? ;p
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Żywcu »

Wiem, że zimno i nie chce się wyjść z domu na kesze... ale jeśli ma być geocachingowo to pograjcie w TO
Powodzenia 8)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Krysiul »

Oj, nie podchodzą mi jutubowe takie gry - nie mam cierpliwości, żeby za każdym razem po kliknięciu czekać, aż odtworzy się filmik. A jeszcze jak sam jutub zalaguje...
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Żywcu »

Krysiul pisze:...nie mam cierpliwości, żeby za każdym razem po kliknięciu czekać, aż odtworzy się filmik
Cierpliwość to bardzo szlachetna cecha, przydaje się nie tylko w geocachingu :wink:
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Karls »

Fajna gierka choć chwile zajęła, pewnie te worcławskie mikrusy na poziomie pro trochę mnie skrzywiły ;)

Co do pytania o klasyki, miałem na myśli te stare poin&click gdzie nie było swobodnego chodzenia, i naprawdę ciężkie zagadki. Mam na myśli coś w stylu serii Dracula(te 2 stare części), czy pierwszych gier o Sherlocku Holmesie(chyba pierwsza była tajemnica srebrnego kolczyka, nie pamiętam nazw następnych części)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Po godzinach - czyli kącik gier

Post autor: Krysiul »

Tak właśnie myślałem ;) Z mojego, starczego punktu widzenia te gry, które wymieniłeś, to cyberpunk, a klasyki to przeważnie przygodówki powstałe do 1995 roku :) Chyba, że masz na myśli tekstowego Draculę z 1986 roku, rozprowadzanego na taśmach magnetycznych, albo Drascula: The Vampire Strikes Back z 1996. Ale fakt, linia podziału między "klasyką" a "nowością", którą wybrałeś, jest ważna - nie grałem w zbyt wiele nowych przygodówek, ale mam wrażenie, że styl i podejście do tego, czym przygodówka ma być, zaczął się mocno zmieniać wraz z coraz częstszym stosowaniem swobodnego poruszania się po planszach 3D.

W sumie nie wiem, czy poziom trudności jakoś znacząco spadł, ale bardzo lubię klimat tych gier, styl grafiki z tamtych czasów (niezapomniany silnik SCUMM, nawiasem mówiąc stworzony przez LucasArts - ten od Gwiezdnych Wojen) oraz to, że jest w nich dużo ukrytych i jawnych odniesień do kultury, nawiązań do różnych dziedzin, a przy tym sama fabuła, zagadki i bohaterowie są ciekawe i śmieszne. Do dzisiaj pykam co jakiś czas w jakąś nową, nieznaną mi wcześniej gierkę z tego okresu. Spróbuj takich gier jak Beneath the Steel Sky, Flight of the Amazon Queen, Legend of Kyrandia, The Discworld (fani Pratchetta na pewno docenią), i inne. Jeśli cenisz w przygodówkach zagadki i klimat, to powinny Ci się spodobać. Nawet dzisiaj wyglądają ładnie, a dzięki zapaleńcom można je odpalić zazwyczaj bez większego problemu na współczesnym sprzęcie. Z tego co się zorientowałem, używasz Linuksa, a tam sprawa jest jeszcze prostsza. No i z racji wieku można je zwykle pobierać za darmo.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ