Pytanie do dwusystemowców

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

@lupi - dlatego gdy pada FTF w jakimś ciekawym keszu - czy to na GC czy na OC, jak pamiętam, to staram się dać komentarz, że keszyk już 'rozdziewiczony' - pomaga to w uniknięciu rozczarowań. Spotkałem się też z tym, że niektórzy robią osobne certyfikaty dla OC i osobne dla GC.

Ps. Formułka 'kesz zarejestrowany w innym systemie jak Opxxx' zawsze u mnie przechodziła.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Krysiul »

Będzie trochę offtop, ale polski ebay wbrew pozorom nie przędzie tak źle, i nie jesteśmy jedynym krajem, w którym on nie dominuje ;) Myślę, że to w dużej mierze kwestia tego, że w wielu krajach to był pierwszy duży serwis aukcyjny, a kiedy wchodził do Polski, byliśmy już przyzwyczajeni do allegro, które jest zresztą wizualnie atrakcyjniejsze i wygodniejsze (przynajmniej dla mnie). End of offtop.

Co do cachingu, to w Niemczech (OC.DE) jest 27 tys. skrzynek, w Holandii - 6 tys. (jak na kraj o takiej powierzchni to dużo), więc tutaj również nie jesteśmy aż takim ewenementem, jak by się mogło wydawać.
Ps. Formułka 'kesz zarejestrowany w innym systemie jak Opxxx' zawsze u mnie przechodziła.
To chyba rzeczywiście zależy od rewiewióra, bo pamiętam, że czytałem na tym forum, że niektórym blokowano kesze za takie wpisy. Chyba, że chodzi o to, żeby nie padła konkretnie nazwa OC.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: lupi »

rubeus pisze:Spotkałem się też z tym, że niektórzy robią osobne certyfikaty dla OC i osobne dla GC.
To ma sens jeżeli wszyscy mają świadomość o istnieniu innych serwisów a wiemy, że tak nie jest. We Wrocławiu spotkałem się, z eksperymentem polegającym na umieszczeniu w keszu dwóch logbooków dla GC i OC, skończyło się to na ogromnym bałaganie - wszyscy wpisywali się tu i tu ;)
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

ojjj rubeusie, zartu nie dostrzegasz ;) ja tylko wskazalem dziure w systemie. mnie posadzic o jednosystemowosc nie możesz akurat. jednak sporo skrzynek na gc nie przejdzie, a sporo jest zdublowanych/zablokowanych przez 161m.

niestety niektórych bardzo boli ile maja na gc w porównaniu do oc i zamiast od początku dążyc do polepszenia jakości i relacji miedzy systemami, niepotrzebnie turlali dropsa i toczyli jakies wojny podjazdowe, typu wy tam rejestrujcie a my wam nie bo wy to kopia "świetnego" zagranicznego systemu.

to teraz wystepuje jak kuba bogu tak bog kubie, szkoda że wartość turystyczna na tym cierpi.

Tapnięte z Defy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

A poza tym uznaniowość rewiewiórów na GieCePeeL jest tak masakrycznie niespójna :P że aż żal ...
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:A poza tym uznaniowość rewiewiórów na GieCePeeL jest tak masakrycznie niespójna :P że aż żal ...
... ściska.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Highlander »

Krysiul pisze: Co do cachingu, to w Niemczech (OC.DE) jest 27 tys. skrzynek, w Holandii - 6 tys. (jak na kraj o takiej powierzchni to dużo), więc tutaj również nie jesteśmy aż takim ewenementem, jak by się mogło wydawać.
Jak dokładniej się temu przyjrzeć to nie wygląda to dobrze. W Niemczech jest:
- 3.000 skrzynek OC-only
- 24.000 jest dwusystemowych,
- 255.000 skrytek GC-only
Czyli sytuacja jest nieporównywalna z Polską - w Niemczech OC to 1,5% rynku.

Zaciekawiłeś mnie z Holandią, bo poza Niemcami i Polską OC to drobnica. Faktycznie mają zarejestrowanych 6.000 skrzynek, ale 5.950 (!!!) to chyba automatycznie założone banalne wirtuale w punktach spotkań albo przy słupkach granicznych. Prawdziwych skrzynek mają 47 sztuk, z czego OC-only - 6 sztuk :) Za to na GC w Holandii i Belgii jest 36.000 aktywnych skrytek.

Wniosek: Polska naprawdę jest ewenementem na skalę światową :)

Statystyki GC można sobie oglądać na takiej ciekawej stronce: http://project-gc.com/
pan_ryba pisze: (...) na OC zakładam z myślą o 'rodakach', a kesze na GC, traktuję jako sposób na pokazanie turystom alternatywnych miejsc w Warszawie/Polsce i chciałbym, aby było ich jak najwięcej. By nie było wielkich białych plam na mapie Polski w międzynarodowym serwisie.
To w sumie drugi offtop, ale jako pełny (szukacz/zakładacz) dwusystemowiec napiszę co mnie skłoniło do do rejestracji keszy OC na GC - w rejonie Kołobrzegu zakładając obecnie kesze czuję się podobnie jak pionierzy opencachingu sprzed 5 lat. Fajnie mieć całą mapę dla siebie i wyłuskiwać najciekawsze miejsca. Jest się praktycznie jedynym zakładaczem, a znalezienia poza głównym miastem to kilka rocznie.. fajne uczucie jak się rozkręca taki lokalny geocaching od podstaw. Wciąż liczę że dzięki temu wykluje się tam lokalny geokeszer który coś założy dla mnie :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Żywcu »

Highlander pisze:To w sumie drugi offtop, ale jako pełny (szukacz/zakładacz) dwusystemowiec napiszę co mnie skłoniło do do rejestracji keszy OC na GC...
To może kolejny offtop, choć pytanie padło (miało pojawić się w kręgach GC). Nikt go jednak nie zadał i nie jest do Ciebie, bezpośrednio kierowane ale widzę że masz więcej "hidden" niż ukrytych. Co sprawia, że więcej skrzynek jest publikowanych na GC? (bez sensu nowy wątek zakładać...)
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Highlander »

Żywcu pisze:
Highlander pisze:To w sumie drugi offtop, ale jako pełny (szukacz/zakładacz) dwusystemowiec napiszę co mnie skłoniło do do rejestracji keszy OC na GC...
To może kolejny offtop, choć pytanie padło (miało pojawić się w kręgach GC). Nikt go jednak nie zadał i nie jest do Ciebie, bezpośrednio kierowane ale widzę że masz więcej "hidden" niż ukrytych. Co sprawia, że więcej skrzynek jest publikowanych na GC? (bez sensu nowy wątek zakładać...)
Pozory mylą :) OC.PL nie wlicza do ukrytych tymczasowo niedostępnych, a GC.PL wlicza. Jest to raczej dowód ze się nie wyrabiam z serwisowaniem :)

EDIT: Statystyka GC.PL wlicza również zarchiwizowane. Więc coraz większy rozjazd jest z czasem nieunikniony.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 grudnia 2012, 16:04 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Lza »

rubeus pisze:tia.... Widzę, ze u kolegi r00t'a panuje pogląd - 'na złość mamie, odmrożę sobie uszy', tudzież 'nie lubię Zdzisia, więc uderzę Krzysia'.
@śmietnikowe kesze - że niby na OC takich nie ma. I tylko na GC ? Chyba co poniektórzy mają krótką pamięć
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... nik#p88960
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... nik#p92774
Zapomniałeś, że systemy ewoluują. Podawanie postów sprzed prawie dwóch lat (np wtedy jeszcze nie było PPL) to jest jak czytanie gazety sprzed dwóch lat - może i cenne, ale dla historyków. Fakty są takie, że na arenie polskiego keszingu jakość 'skrytek' systematycznie spada, a jakość 'skrzynek' systematycznie rośnie. Przynajmniej w rejonie mojego zasięgu keszowego. (Południe Polski) - pójście po skrytkę GC jest coraz mniej przyjemne, bardzo wyraźnie wychodzi na jaw, że koledzy z GC nie mają pomysłu, a jak mają to jest to tylko marne kopiowanie pomysłów z OC. (czyli np. sadzenie kesza na keszu, bo "nie obchodzi mnie że tam już jest jakiś śmieć z OC"). Z kolei OC obfituje w coraz to bardziej pomysłowe kesze. Taka konkurencja powoduje, że nawet stare kesze OC są modernizowane, żeby utrzymać poziom.

A co do 'na złość mamie, odmrożę sobie uszy' to sory batory, ale z tego co pamiętam, to 'towarzystwo' z GC wywołało ferment swoim dzieciuchowatym postępowaniem i co jakiś czas to odświeżają.
Ostatnio zmieniony czwartek 20 grudnia 2012, 14:31 przez Lza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

Lza pisze:. Fakty są takie, że na arenie polskiego keszingu jakość 'skrytek' systematycznie spada, a jakość 'skrzynek' systematycznie rośnie. Przynajmniej w rejonie mojego zasięgu keszowego.
No akurat w mojej okolicy jech chyba nieco odwrotnie - działa aktywnie co najmniej dwóch GConly zakładaczy, sensownych chłopów, którzy chowają z pełną świadomością istnienia OC więc chowają w sposób niekonfliktowy, a szukanie to sama przyjemność.
Za to jakość tego, co się OC-only pojawia bywa średnia.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

Lza - punkt widzenia jakości keszy z obu systemów, zależy od rejonu, w którym się keszuje, więc nie generalizuj.
Ja na ten przykład, najbardziej wrednego kesza, założonego przez nowicjusza, znalazłem w tym roku na GC. I to była pierwsza skrzynka 12-to latki. Wszystko się zgadzało, współrzędne, hint - a podchodziłem do niej 3 razy, bo była zarazem banalnie, jak i wymyślnie schowana.

A podlinkowane posty, dotyczą miejskich keszy, a nie keszy w ogólności, więc nie rozumiem co PPL ma z tym wspólnego -bo to osobna jakość sama w sobie.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: maryush »

Korzystając z wolnych kilkunastu sekund czasu sam zapytałem.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Odp: Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: miklobit »

maryush pisze:Korzystając z wolnych kilkunastu sekund czasu sam zapytałem.
I odliczamy czas do reakcji Pana Moderatora ...
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Karls »

Ja wracając do tematu odpowiem:
Zakładam tylko na OC bo nie życzę sobie żeby ktoś zarabiał na moich skrzynkach. Zakładam je dla przyjemności innych i własnej satysfakcji i dopóki GC będzie komercyjne(prawdopodobnie zawsze) to szukał będę w obu ale zakładał tu, tak dla zasady. Nie wykluczam, że z czasem zmienię zdanie ale niepotrzebne bicie piany ze strony GC sprawy nie ułatwia ;) nie chcę przytaczać konkretnych przykładów ale sami wiecie jakie prowokację potrafią się pojawiać.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ