Pytanie do dwusystemowców

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: maryush »

@ R00t7 - kusi mnie i byłbym zalożył, ale nie chciałem się wtryniać między wódkę a zakąskę i zajumać Rubeusowi pomysłu na wątek/pytanie. Chyba że Rubeus nie jest zainteresowany, to wtedy pewnie faktycznie ja to tam napiszę, mnie tamtejszy ban zwisa i powiewa ;)

@Etnamars - to chyba nawet nie jest wylewanie żali, po prostu sobie delikatnie żartujemy ;) A z tym, że odpowiedzi były konkretne, a nie w stylu "nie bo nie" się oczywiście zgadzam. I dlatego tak mnie interesowały te w drugą stronę - co takiego GC-only'om przeszkadza w OC, że nie chcę być na OC. Bo może są rzeczy na OC, które przeszkadzają, które mogłyby być lepsze, ale my już się tak do nich przyzwyczilismy, że ich nie widzimy po prostu.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

entnamars - proszę mnie tu o niecne czyny nie posądzać. Ten kto mnie zna, wie że ja żadnych awantur nie wywołuję i raczej ugodowy jestem. Zresztą po co miałbym jakieś wojenki wywoływać ?
Spytałem się konkretnie co i jak, odpowiedzi otrzymałem. Koniec sprawy.

Cześć argumentów jestem w stanie zrozumieć, niektóre podzielam w mniejszym lub większym stopniu (np. temat podejścia reviewierów do niektórych kwestii, które jakoś w innych krajach nie przeszkadzają w istnieniu/publikacji skrzynki, interfejsu do publikacji/edycji keszy ), inne są dla mnie kompletnie abstrakcyjne albo od początku nie były dla mnie żadnym problemem.



@stryker, maryushi - chcecie to się pytajcie, droga wolna.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

@maryushi - wrzuć sobie frazę 'łomcaching' - to poglądy części bywalców forum gc poznasz.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 grudnia 2012, 22:16 przez rubeus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

Ja jeszcze jeden kamyczek dorzucę, dlaczego dwusystemowo zakładam.
Było już kilkanaście sytuacji, jesli nie więcej, że skrzynka GC powstawała na istniejącej skrzynce OC. Dosłownie na. A wśród części ludzi z GC panuje podejście 'nie ma na GC, znaczy nie ma wcale', i z premedytacją sadzą swoje skrytki w sposób konfliktogenny. A potem jest pisk, płacz, zgrzytanie zębów i wyzwiska. A ja nie chcę żeby dookoła mojej skrzynki jakieś turlajdropsy sadziły konkurencję - więc kładąc swoją skrzynkę blokuję strefę. O.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:Ja jeszcze jeden kamyczek dorzucę, dlaczego dwusystemowo zakładam.
Było już kilkanaście sytuacji, jesli nie więcej, że skrzynka GC powstawała na istniejącej skrzynce OC. Dosłownie na. A wśród części ludzi z GC panuje podejście 'nie ma na GC, znaczy nie ma wcale', i z premedytacją sadzą swoje skrytki w sposób konfliktogenny. A potem jest pisk, płacz, zgrzytanie zębów i wyzwiska. A ja nie chcę żeby dookoła mojej skrzynki jakieś turlajdropsy sadziły konkurencję - więc kładąc swoją skrzynkę blokuję strefę. O.
chyba zaczne zakładać w okół swoich multaki z etapami blokującymi 161m :D kilka takich skrzynek i cała moja okolica poblokowana ;)


maryush - pytaj śmiało ! chętnie odpowiedź zobaczę na tamtym forum, mnie od razu skasują !
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Żywcu »

r00t7 pisze:... mnie od razu skasują !
No ja, to jeszcze muszę poczekać zanim coś będę mógł napisać :P (ale nie długo, jeszcze mi cztery - pięć dni zostało, plus różnica czasu :lol: )
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Lza »

r00t7 pisze: chyba zaczne zakładać w okół swoich multaki z etapami blokującymi 161m :D kilka takich skrzynek i cała moja okolica poblokowana ;)
a fizyczne etapy pośrednie multaka też blokują na te 161m? Bo to co napisałeś jest godne uwagi. zrobić jakiś 50-etapowy multak i okolica chroniona parasolem regulaminu GC. :-)
A na finał znajdzie się -wzorem skrzynek z GC- jakiś śmietnik koło garażu. 'GC only' będą szczęśliwi że mają kolejną skrytkę do zalicznenia na odznakę PTTK :P .
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Krysiul »

Nie jestem mimo wszystko za podkładaniem sobie takich świń i zaostrzaniem podziałów. Na pewno jest parę osób na GC, które wkurzają, jednak sądzę, że wiele osób, które się tam bawi, nie wie o tym sporze albo mało ich on obchodzi, a raczej zniechęcamy ich w ten sposób do siebie. Poza tym jak ktoś, szukając kesza z GC, posadzonego blisko jego odpowiednika z OC, znajdzie skrzynkę z naszego serwisu, to zawsze to jakaś promocja ;) Na GC nie można w końcu umieszczać odniesień do drugiego serwisu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Stryker »

Krysiul pisze:Na GC nie można w końcu umieszczać odniesień do drugiego serwisu.
Nie można, ale google zwraca ponad 1k wyników wyszukując linki do OCDE w domenie GCCOM ;-) Czyli owe "nie można" to widzi-mi-się/nadinterpretacja polskiej reviewióry, z którą swojego czasu przepychał się miklobit w tej sprawie (zainteresowani sobie znajdą).
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Rob »

Widzę małe państwo w państwie?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

Lza pisze:
r00t7 pisze: chyba zaczne zakładać w okół swoich multaki z etapami blokującymi 161m :D kilka takich skrzynek i cała moja okolica poblokowana ;)
a fizyczne etapy pośrednie multaka też blokują na te 161m? Bo to co napisałeś jest godne uwagi. zrobić jakiś 50-etapowy multak i okolica chroniona parasolem regulaminu GC. :-)
A na finał znajdzie się -wzorem skrzynek z GC- jakiś śmietnik koło garażu. 'GC only' będą szczęśliwi że mają kolejną skrytkę do zalicznenia na odznakę PTTK :P .
Tak !
Stages of multicache blokuje 161metrów od danego punktu ! ;) to co ? let's go geocaching ?:)
Obrazek Obrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

tia.... Widzę, ze u kolegi r00t'a panuje pogląd - 'na złość mamie, odmrożę sobie uszy', tudzież 'nie lubię Zdzisia, więc uderzę Krzysia'.

i to mnie Etnamars o wywoływanie wojenek posądzał... ech...

@krysiul - obawiam się, że twój głos, to głos wołającego na puszczy.

@śmietnikowe kesze - że niby na OC takich nie ma. I tylko na GC ? Chyba co poniektórzy mają krótką pamięć

http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... nik#p88960

http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... nik#p92774

.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Odp: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Stryker »

@rubeus, daruj sobie personalne wycieczki, chciałeś opinii nt. drugiego systemu, to ją masz. Chyba, że spodziewałeś się, że faktycznie kogoś namówisz nieśmiało na publikację w świecie równoległym i słabo wyszło, więc odwracasz kota ogonem.


//Tapatalknięte
Obrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

Nie strykerze - nie spodziewałem się, że kogoś namówię, bo nie o to chodziło. Przeczytaj UWAŻNIE to co napisałem na samym początku.

Smutne jest to, że z merytorycznej wymiany zdań, robi się konkurs na nakręcanie się na zrobienie 'psoty'.
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: lupi »

Dwusystemowość generuje też problemy typu czyj FTF ;) Miałem sytuację, że na OC 10 znalezień a na GC czeka wciąż FTF. Pisał do mnie kiedyś jakiś Niemiec (i nie tylko on) z pytaniami o co biega, że był pierwszy a tam już jakieś wpisy z przed kilku dni, to mu wytłumaczyłem i podesłałem linka do OC. Człowiek był zdziwiony, że jest tyle keszy w Polsce a na GC tak mało. Zresztą było to kiedyś już podnoszone, że Polska jest ewenementem na skalę światową gdzie nie przyjęło się GC czy eBay ;) W oczach świata przez pryzmat GC jesteśmy zaściankiem a tak naprawdę to polska baza keszy jest bardzo bogata ;)
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
ODPOWIEDZ