Pytanie do dwusystemowców

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: miklobit »

Karls pisze:Ja wracając do tematu odpowiem:
Zakładam tylko na OC bo nie życzę sobie żeby ktoś zarabiał na moich skrzynkach.
Regulamin OC (p3.4, zmieniony niedawno) też nie wyklucza zarabiania na Twoich skrzynkach.
Chociaż oczywiście różnica jest istotna, bo dane są całkowicie wolne (w ramach licencji) i nikt nikogo nie zmusza do płacenia za sam dostęp do danych.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Stryker »

łojezu, znów zarabianie na skrzynkach wraca.. więcej na keszu zarobią (kolejność przypadkowa):
- orlen
- producenci, dystrybutorzy i sklepy z pudełkami, papierem, ołówkami
- importerzy chińskiego badziewia (czyt. fantów)
- pkp i inni przewoźnicy
- dostawcy prądu, internetu, wody
- browary
- garmin
- sieci gsm

czas skasować konta, wyrzucić komputery i wrócić do jaskiń ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Ranwers »

Stryker słusznie zauważył, że prawdziwymi beneficjentami keszowania (niezależnie od systemu i ew. opłat) jest cała masa innych firm. Jestem też mocno przekonany (na granicy z pewnością), że gdyby opłata w GC nie była premium, tylko abonamentowa, to i tak większość aktywnie keszujących na GC by posiadało tam konto i opłacała abonament.

Żeby nie robić jednak kompletnego off-topu, mam pytanie do dwusystemowców, którzy kiedyś ukrywali głównie (lub tylko) OC, a obecnie ukrywają dwusystemowo, lub wręcz zaczęli chować głównie na GC - czemu skierowaliście się (również) w kierunku GC (lub innych systemów, niż GC, OC)?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

Ranwers pisze: Żeby nie robić jednak kompletnego off-topu, mam pytanie do dwusystemowców, którzy kiedyś ukrywali głównie (lub tylko) OC, a obecnie ukrywają dwusystemowo,
kolejność dowolna:

- bo nie chciałem ryzykować, że w moje OCmiejscówki wdepnie jakiś narwany GConly i będzie niepotrzebny konflikt
- bo za granicą OC.pl jest jakie jest, OC.inne mnie nie interesują, a GC jest globalny
- bo geocoiny są wizualnie bardzo atrakcyjne, i poręczniejsze do przenoszenia niż przedmioty z etykietkami (krety, travelbugi)
- bo sprzężenie na GC przedmiotów wędrownych ze stronami skrzynek było o niebo lepsze (teraz jak Filips zrobił GK-api ta przewaga zanika)
- bo okoliczni GC - gracze których znałem w momencie poszerzania poszukiwań o GC to ludzie normalni, nie zaślepieni ideologicznie
- bo były w okolicy skrzynki tylko z GC i chciałem je znaleźć, dwusystemowe zalogowałem dwusystemowo - i dalej samo poszło.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: lupi »

Ranwers pisze:czemu skierowaliście się (również) w kierunku GC (lub innych systemów, niż GC, OC)?
Żeby nasi przyjaciele z Czech czy Niemiec też mogli pokeszować w Polsce. Poza tym np. we Wrocławiu jest też kilka osób GC only szukający i zakładający. Zreszą wychodzę z założenia, że jak szukam to i zakładam.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Krysiul »

Regulamin OC (p3.4, zmieniony niedawno) też nie wyklucza zarabiania na Twoich skrzynkach.
Co więcej: na Twoich skrzynkach bezpośrednio zarabia już parę firm - opisy skrzynek są na takiej licencji, że można je wykorzystywać komercyjnie i od kilku lat co najmniej kilka stron z bazami POI zawiera także skrzynki OC jako ciekawe miejsca do odwiedzenia. Takie strony zarabiają np. na odwiedzinach (reklamy), a odwiedziny generuje zawartość strony, czyli m.in. Twoje skrzynki.

O ile rozumiem, że ktoś może nie chcieć płacić za coś, co współtworzy, o tyle nie rozumiem, skąd ta niechęć do tego, żeby ktoś sobie zarobił na tym, co robimy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Karls »

Stryker pisze:łojezu, znów zarabianie na skrzynkach wraca.. więcej na keszu zarobią (kolejność przypadkowa):
- orlen
- producenci, dystrybutorzy i sklepy z pudełkami, papierem, ołówkami
- importerzy chińskiego badziewia (czyt. fantów)
- pkp i inni przewoźnicy
- dostawcy prądu, internetu, wody
- browary
- garmin
- sieci gsm

czas skasować konta, wyrzucić komputery i wrócić do jaskiń ;-)
Tak ale to są koszty, które ponoszę ja, jednorazowe(nie licząc serwisu). A za wygodne korzystanie z GC płaci się stale i to płacą poszukiwacze. To miałem na myśli a nie takie paranoiczne rozważania ;D. Inna sprawa to kulawe tłumaczenie strony, angielski umiem więc jak dla mnie lepiej żeby nie było w ogóle niż takie łamanie i hybrydy. Trzy to ludzie, moim zdaniem w tej zabawie najważniejsi - na terenie Wrocławia tak jak już napisałem niektórzy conieco udowodnili, choć zbyt mało ich znam żeby to jakoś obiektywnie ocenić. Z resztą ja bawię się w obu serwisach ;) Na GC narazie nie zakładam, było kiedyś niekomercyjne i powinno takie zostać.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: maryush »

Zapuściłem niektóre kesze na GC bo mnie Rubeus namówił ;)

A zarabianie... Chyba chodzi tak naprawdę o to że GC dostaje od nas kontent za darmo, a potem chce go nam oddać za kasę. Orlenom nie dałem ich produktów za darmo najpierw. Dwa - hipokryzja GC - wszędzie piszą że są za propagowaniem zabawy w geocaching, a na linki do OC nie pozwalają, choć OC nie jest ani komercyjne, ani religijne, ani niczym innym poza właśnie geocachingiem. Tyle tylko że z OC nie płynie kaska.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

maryush pisze: Dwa - hipokryzja GC - wszędzie piszą że są za propagowaniem zabawy w geocaching, a na linki do OC nie pozwalają, choć OC nie jest ani komercyjne, ani religijne, ani niczym innym poza właśnie geocachingiem. Tyle tylko że z OC nie płynie kaska.
Ot co ! to jest właśnie kwintesencja, chociaż w naszym kraju to poniekąd strzał w stopę przez GS i ich pomocników Reviewerów - jeżeli by wyciągnęli wcześniej ręce, odpowiednio dyskutując z pewnymi pieniaczami z poziomu samego GS, zdecydowana większość zaczęłaby się bawić dwu-systemowo - wszak i tu i tu chodzi o chowanie i szukanie, ale nie bo my lepsi i tak w koło macieju...

U nas natomiast zamiast dialogu było : rejestrujcie na GC, a dlaczego ? a bo my lepsi bo światowi etc.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Karls »

W sumie dziwi mnie podejście bo jak ich pytasz czemu są anty OC to mówią że to nasz wina. I gdzie tu leży prawda?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

Karls pisze:W sumie dziwi mnie podejście bo jak ich pytasz czemu są anty OC to mówią że to nasz wina. I gdzie tu leży prawda?
pewnie pośrodku, a dokładnie zależy kto na kogo trafi. Jeden bawił się na GC - zarejestrował na OC i wyśmiali jego kesze że ot mikrusy przyłożone korą, drugi bawił się na OC, zarejestrował na GC - a tam same komentarze że szuka się za długo, że źle, że my sadzimy lepsze ;) nigdy nikomu nie dogodzisz, chociaż jak dla mnie mamy się bawić, a jak to na całym świecie bywa są skrzynki lepsze i gorsze i trzeba to uszanować ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Karls »

To fakt, ale chodziło mi o to że oni z uporem bronią wersji że to my bombardujemy wszystkie próby pogodzenia się, jak czytam takie rzeczy to czuje się jak by coś się działo za moimi plecami.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: maryush »

Jest takie powiedzenie - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A oc jest u nas atrakcyjniejsze bo darmowe, daje więcej wolności i jest wiecej keszy. Jest zagrożeniem wpływów pieniężnych, jeśli ludzie olaliby GC. Na oc biznesu się nie ukręci. Na GC to co innego - sklepiki, płatne coiny, trawelbagi, a przyszłość pokaże co jeszcze.
A jeśli chodzi o sposób prowadzenia biznesu przez Groundspeak - to jest po prostu styl amerykański, w którym nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch. Najczystszy przykład - ani na forum GC anie w opisach keszy GC nie może być komercji. Kropka. Chyba że... Groundspeak pozwoli. A pozwoli kiedy? Kiedy będzie mu się to opłacać. A my w PL nie jesteśmy nawykli do takiego prowadzenia biznesu, my nie wszędzie upatrujemy sposobu na zarobienie kasy.
Ale niech sobie GC prowadzi biznes jak chce, takie święte prawo. Irytuje tylko ściemnianie że wcale tak nie jest i wymyślanie cudów dlaczego oc jest be.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Karls »

I temat na GC został zamknięty kiedy po wyliczeniu manipulacji danymi ze strony użytkowników zareagowała moderacja. W sumie i tak długo się utrzymał.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Highlander »

lupi pisze:
Ranwers pisze:czemu skierowaliście się (również) w kierunku GC (lub innych systemów, niż GC, OC)?
Żeby nasi przyjaciele z Czech czy Niemiec też mogli pokeszować w Polsce. Poza tym np. we Wrocławiu jest też kilka osób GC only szukający i zakładający. Zreszą wychodzę z założenia, że jak szukam to i zakładam.
Dokładnie o to chodziło. Chociaż napisałbym - co najmniej - przyjaciele z Europy. Moje nadbałtyckie kesze odwiedza również sporo skandynawów, holendrzy, anglicy, litwini, łotysze. Ilość znalezień logowanych z GC jest większa niż z OC. Po prostu więcej osób może mieć zabawę = większa radość i satysfakcja dla mnie ze zrobienia czegoś pożytecznego.

Do tego dochodzi oczywiście aspekt zwiedzania przeze mnie innych krajów niż PL.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ