Pytanie do dwusystemowców

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

Ja także czekam na wypowiedź rubeusa w sprawie pytania maryusha. Sam kiedyś zadałem to pytanie jednemu z poszukiwaczy na GC. Odpowiedź była mniej więcej w stylu nie bo nie :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: ronja »

Nie obraźcie się - generalnie zwisa mi ten wątek. Ale napiszę o Silesianie: miałem z nim nieliczne, jednak same dobre kontakty. Ani ze mnie adwokat Silesiana i GC, ani czegokolwiek innego. Mimo to uważam, że takie walnięcie w czambuł jest nie na miejscu. Gdyby te zasady stosować na OC, to na forum dyskusje byłyby tylko o kilku osobach, co to namiętnie zaszły (zachodzą, będą zachodzić) innym za skórę :wink:
Odsączcie wątki personalne, to może coś z postawionego pytania uda się "wyciągnąć".
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Żywcu »

ronja pisze:Odsączcie wątki personalne, to może coś z postawionego pytania uda się "wyciągnąć".
To jest dobry wniosek, też mnie rażą osobiste wycieczki.

Zobaczymy czy jakąś odpowiedź na postawione pytanie uzyskamy 8)
Mnie jako dwusystemowcowi inne się nasuwają. Zamordyzm i przerażającą cenzurę na forum GC widziałem (byłem tam kilka razy banowany - no dobra, możecie powiedzieć: "przyszła kryzka na Matyska"). Zastanawiam się czy nie powinniśmy odblokować działu "GC" na naszym forum :idea:
Mam wrażenie, że w miejscu do którego odsyłamy obowiązuje "Dziennik Ustaw - rok 1981, nr 20, poz. 99" :(
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

Żywcu pisze: Mnie jako dwusystemowcowi inne się nasuwają. Zamordyzm i przerażającą cenzurę na forum GC widziałem (byłem tam kilka razy banowany - no dobra, możecie powiedzieć: "przyszła kryzka na Matyska").
Aby uzyskać pełniejszy obraz, dorzuć do tego wybiórcze kasowanie niewygodnych wypowiedzi, co w pewnych sytuacjach wyglądało na niszczenie śladów.
Żywcu pisze: Zastanawiam się czy nie powinniśmy odblokować działu "GC" na naszym forum :idea:
:evil: Jak wdepniesz szukając skrzynek w coś nieświeżego, to po powrocie wystawiasz buty na środek salonu?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Stryker »

Panowie, dajcie spokój, nie róbcie bałaganu i powstrzymajcie swe kąśliwe uwagi..
Założyciel wątku dostał kilka odpowiedzi na swoje pytanie. Dajcie mu szansę na zapoznanie się i ew. ustosunkowanie się.
Obrazek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: etnamars »

To może jeszcze jedna odpowiedź: w przypadku naszej okolicy (promień ok. 30 km od Katowic) zarejestrowanie skrzynek na GC wcale nie zwiększyło ilości ich odwiedzin. Widocznie ten rejon jest tak strasznie nieatrakcyjny dla zagranicznych turystów, którzy jeżdżą do Krakowa, Warszawy, Gdańska, że rejestrowanie skrzynek na "międzynarodowej" platformie jest grą nie wartą świeczki. Szczególnie kładąc na szalę całą trudność rejestracji, tłumaczenia się ze wszystkiego reviewerowi, a potem konieczność kolejnych tłumaczeń do tłumaczeń spowodowało że skrzynki na GC stały się dla nas ciężarem, a nie przyjemnością.

Do tego wcale nie zaskakuje częste podejście poszukiwaczy "płacę - więc wymagam". Co z tego, że kasa ta nie idzie do zakładających, tylko do właściciela firmy...

PS. Dział GC został zamknięty ponad dwa lata temu.
Miażdżącą wolą większości - w demokratycznej ankiecie. O tu:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=2&t=4998
I KONIEC.
Żywcu, jeśli już na siłę i koniecznie musisz "naprawiać świat", to nie rób tego kosztem forum OC.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Doc_with_the_dog »

A ja nie zakładam na GC tylko ze względów "politycznych". Nie chcę by ktoś musiał płacić za ściągnięcie gpx' a, w którym są MOJE, założone, za MOJĄ kasę, skrzynki, w których jest MOJA własność intelektualna (być może wątła). Nie rozumiem dlaczego (i to jest pewnie spowodowane właśnie tą wątłością) miałbym cokolwiek płacić GS'owi skoro nie przekazuje tych pieniędzy założycielom. I ostatni argument: W jakim celu miałbym to robić, skoro na OC nie muszę :)

Podobnie jak pisał Marcin (lub Ania) nie sądzę, żeby moje skrzynki miały większą odwiedzalność przez obcokrajowców, gdyż nasz region, co by nie powiedzieć, charakteru turystycznego raczej nie ma.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

@maryushi - temat nie przejdzie ze względów regulaminowych forum gc :-)
Ale jak będę miał okazję to się spytam osobiście kilku osób, choć jak sądzę spora część wypowiedzi będzie podobna do waszych - bo bawię się na geocaching.com i już. A dwusystemowców tam się udzielających jak na lekarstwo. I zdecydowana większość rejestruje skrzynki w obu serwisach.

Co do procesu rejestracji - ja nie miałem z tym od początku żadnych problemów. To, że zamiast 'guzika' jest link do formularza ? So what...
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: dallas »

Doc_with_the_dog: nasz region, co by nie powiedzieć, charakteru turystycznego raczej nie ma.
Oświęcim (niby małopolska a jakby zawsze w śląskim) ma chyba charakter multiturystyczny.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: rubeus »

@doc - może i by nie zwiększył ci się ruch, ale masz sympatyczny keszyk dla turystów:

http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=23776

oraz coś co lubią 'zwykli' keszerzy - ciekawy, ładnie wyglądający budynek

http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=24018
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: Stryker »

rubeus pisze:@maryushi - temat nie przejdzie ze względów regulaminowych forum gc :-)
Etam, po prostu dygasz i tyle ;-) Dobrze wiesz, że to nie ma niczego wspólnego z regulaminem - znajdź punkt, który tego zabrania ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: maryush »

Stryker pisze:
rubeus pisze:@maryushi - temat nie przejdzie ze względów regulaminowych forum gc :-)
Etam, po prostu dygasz i tyle ;-) Dobrze wiesz, że to nie ma niczego wspólnego z regulaminem - znajdź punkt, który tego zabrania ;-)
Właśnie. Przeszukałem tamten regulamin, i jedyny punkt cokolwiek mówiący o tym temacie to może punkt nr 9. Ale on wręcz mówi, żeby na tym forum PISAĆ o sprawach geocachingu (i sprawa rejestrowania keszy na OC JEST przecież taką sprawą). Więc o co biega z tym, że "nie przejdzie"? Serio, chciałbym zobaczyć jak mod stamtąd spróbowałby uzasadnić ewentualną kasację takiego wątku/pytania :D
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: r00t7 »

maryush pisze:
Stryker pisze:
rubeus pisze:@maryushi - temat nie przejdzie ze względów regulaminowych forum gc :-)
Etam, po prostu dygasz i tyle ;-) Dobrze wiesz, że to nie ma niczego wspólnego z regulaminem - znajdź punkt, który tego zabrania ;-)
Właśnie. Przeszukałem tamten regulamin, i jedyny punkt cokolwiek mówiący o tym temacie to może punkt nr 9. Ale on wręcz mówi, żeby na tym forum PISAĆ o sprawach geocachingu (i sprawa rejestrowania keszy na OC JEST przecież taką sprawą). Więc o co biega z tym, że "nie przejdzie"? Serio, chciałbym zobaczyć jak mod stamtąd spróbowałby uzasadnić ewentualną kasację takiego wątku/pytania :D
nic prostszego, zaloz tam ten temat ;)

Tapnięte z Defy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: łowca »

maryush pisze: Więc o co biega z tym, że "nie przejdzie"? Serio, chciałbym zobaczyć jak mod stamtąd spróbowałby uzasadnić ewentualną kasację takiego wątku/pytania :D
Nie uzasadnia. Kasuje i udaje wraz ze swoimi przydu... ze swoją klaką, że wątku nie było.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Pytanie do dwusystemowców

Post autor: etnamars »

Wylewanie żali odnośnie moderacji tamtego forum nic nie zmieni. Są przecież "wyższe instancje" do których można się odwoływać -czyli "nadmoderatorzy". Odwoływać się można co nie znaczy, że da to jakiś efekt. :wink:

W ogóle zastanawiam się nad sensem założenia wątku przez autora - coraz mniej jestem przekonany, że chodziło o ciekawość, a bardziej o prowokację oraz kolejne rozdmuchanie sprawy: "zakładajcie swoje skrzynki dwusystemowo".
Dlaczego?
Padło tu kilka konkretnych argumentów: bariery odległościowo-techniczne, komercja, a to kesze komuś giną, a to że rewiułer niefajny, a to, że ktoś nie chce żeby na jego własności intelektualnej ktoś inny zarabiał, a to trudności przy rejestracji (dla porównania edytor opisu skrzynki i formularz zakładania "skrytki" - nie widać różnicy?)
rubeus pisze:choć jak sądzę spora część wypowiedzi będzie podobna do waszych - bo bawię się na geocaching.com i już
No właśnie, w powyższych postach są konkretne odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie zakładam na geocaching.com?
Nie są to odpowiedzi "nie, bo nie".

Marcin
ODPOWIEDZ