Badania obiektów opuszczonych

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: Ranwers »

Ciężko było nie wypełnić ankiety na tak bliski mi temat ;-)

Ale do rzeczy: Maryush poruszył, jak zwykle ;-) , niegłupią sprawę: zasięg terytorialny. Niestety w Łodzi zwiedziłem bardzo mało obiektów, więc wypowiedzieć mogłem się o nich w niewielkim stopniu... Trzeba będzie nadrobić, ale ankiecie już się nie przyda.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: Highlander »

Fajna ankieta.

Jedyne co mi nie pasowało: czy ktoś postawi [X] odpowiadając że lubi odwiedzać opuszczone miejsca aby je demolować, podpalać tudzież wyłącznie alkoholizować się - nie wiem czy te warianty odpowiedzi mają w ogóle sens patrząc na profil ankietowanych?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: Ranwers »

Highlander pisze:[...]demolować, podpalać tudzież wyłącznie alkoholizować się[...]
Na co dzień spotykamy efekty "pracy" ludzi, którzy tak właśnie się zachowują, ale badanie może, poprzez swoją anonimowość, pokazać, że nie jest to większość (o ile nie pokaże inaczej :roll: )
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: r00t7 »

no niestety minus związany z okolicą łodzi jest spory.
Zabrakło mi pytania, jakie obiekty w przyszłości chciałoby się zwiedzić i tu podanie paru rarytasów, znanych regionów i tych mniej znanych
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: meteor2017 »

No, skoro moja skrzynka była tam wymieniona, to obowiązkowo trzeba było wypełnić ;-D Podesłałem naszym znajomym łodzianom, którzy nieraz nam na skrzynkach towarzyszyli ;-)

To fakt, ankieta konkretna i sensowna,, bo czasem jak dostawałem od znajomych coś do wypełnienia, to mimo szczerych chęci wymiękałem przy liście 50 pytań w stylu "Uważam się za osobę kreatywną - zdecydowanie się zgadzam, raczej się zgadzam, raczej się nie zgadzam, zdecydowanie się nie zgadzam".

@maryush - w zasadzie to zasięg jest ograniczony do samej Łodzi, jeśli chodzi o obiekty.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: Stryker »

ankietę wypełniłem, pytanie o konkretne obiekty w Łodzi też niewiele mi nie mówi ;-) moim zdaniem niepotrzebnie zawęziłeś do swojego miasta.

mam nadzieję, że wrócisz z wynikami i nie olejesz czasu poświęconego Twojej ankiecie przez kilkanaście/kilkadziesiąt osób z tego forum..
Obrazek
Awatar użytkownika
Pomurniki
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 18 października 2012, 19:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: Pomurniki »

Poszło ;)
Awatar użytkownika
asia.kuc89
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: piątek 26 października 2012, 18:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: asia.kuc89 »

Wypełniona :)
ImperatorD
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 01 kwietnia 2009, 20:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: ImperatorD »

Dzięki wielkie za wszystkie wypełnienia.
Wyniki przedstawię na początku grudnia, myślę że w tym wątku (do grudnia ustawiłem czas trwania ankiety).
Zasięg terytorialny faktycznie ubogi - chciałem zrobić na przykładzie woj. łódzkiego - na co promotor zrobił wielkie oczy i stwierdził że to temat na habilitację (!) i proponuje mi zrobić na przykładzie dzielnicy Łodzi (!!!). Namówiłem go na cały obszar miasta. Nie za bardzo chyba zdaje sobie sprawę o co chodzi, bo z wymienionych aktywności słyszał tylko "o tym strzelaniu farbą". Sprawdziłem w Bule (bibliotece uniwersytetu łódzkiego) i jest tylko jedna książka w której jest całe 1,5 strony na temat turystyki ekstremalnej - w tym 6 zdań o urbexie. Co znaczy tylko, że badania faktycznie są potrzebne, a praca wniesie coś nowego. :)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: Krysiul »

A jaki jest Twoje założenie odnośnie tej pracy i co chcesz nią wnieść?
Na co dzień spotykamy efekty "pracy" ludzi, którzy tak właśnie się zachowują, ale badanie może, poprzez swoją anonimowość, pokazać, że nie jest to większość (o ile nie pokaże inaczej )
Problem w tym, że jakbyś takiemu chamowi wytknął, że coś demoluje i zaśmieca, to on w wielu przypadkach by się święcie i szczerze oburzył. Tacy ludzie mają jakiś dziwny sposób myślenia i zwykle w swoim własnym mniemaniu wcale nie są wandalami, a na pytanie, czy coś niszczą/zaśmiecają, odpowiedzieliby szczerze: "Nie" z pełnym przekonaniem, że taka jest prawda.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: Żywcu »

ImperatorD pisze:[...]
Zasięg terytorialny faktycznie ubogi - chciałem zrobić na przykładzie woj. łódzkiego - na co promotor zrobił wielkie oczy i stwierdził że to temat na habilitację (!) i proponuje mi zrobić na przykładzie dzielnicy Łodzi (!!!).
Nie byłem zbytnio przygotowany do wypełnienia ankiety, właśnie w topografii obiektów - co do jednego, pewniaka się wypowiedziałem ale po głębszej analizie stwierdzam, że cztery "macałem" - odbiór może być nieco zniekształcony "super klimatem odwiedzin (ludzie, czas, inne okoliczności...)" ale przy tym, co się wypowiedziałem to max :!: :!: :!: - zresztą wiesz, bo tam byłeś :D
Macie "na dzielni warunki" i warto się zapuścić :!:
Awatar użytkownika
siersciuch122
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 10:46
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: siersciuch122 »

Ciekawa ankieta, co prawda Łodzi nie miałem okazji jeszcze zwiedzić ale chyba zdanie outsidera też się może przydać :d
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: cichy »

nie wiem czy jeszcze Ci się przyda ale ja też wypełniłem - trochę późno ale wypełniłem.
Obrazek
Obrazek
ImperatorD
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 01 kwietnia 2009, 20:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: ImperatorD »

cichy pisze:nie wiem czy jeszcze Ci się przyda ale ja też wypełniłem - trochę późno ale wypełniłem.
Spoko, wyniki zbiorę na koniec listopada, dzięki :)
ImperatorD
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 01 kwietnia 2009, 20:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Badania obiektów opuszczonych

Post autor: ImperatorD »

Ankieta zakończyła się, trochę czasu zajęło mi uporządkowanie wyników bo wypełniło ją aż... 549 osób i taki np SPSS statistics wykonuje wykresy tylko dla 100 wyników, więc trzeba było ręcznie w excelu robić :)
Tak jak mówiłem wcześniej - wyniki są jak najbardziej do wglądu, jak kogoś to interesuje to zapraszam do pobrania dokumentu z wykresami.

http://www.sendspace.pl/file/c3757ed1893c0b9033244ad
http://www.sendspace.pl/file/52d190720485e16b066f768 - wersja dla worda 97-2003

http://www.ebadania.pl/reports/13120 - i wybieramy "wykresy badań.docx"

Cóż, pierwsze wnioski jakie mi zapadły w pamięć to wykształcenie - 90 % zwiedzających ma średnie lub wyższe! Zdziwiło mnie też kilkadziesiąt odpowiedzi "nocleg" w pytaniu o spędzanie czasu w obiektach (spodziewałem się góra kilku) no i większość odpowiedzi w otwartych pytaniach "inne" (np. o spędzanie czasu - praca (policjanci i opieka społeczna) albo podciąganie się na wystających ze ścian prętach - naturalna siłownia)

Dziękuję wszystkim za wypełnienie ankiet, pomoc w rozpowszechnieniu ich i miłe słowa.
Powoli zabieram się za pisanie pracy... :)
Za ten post autor ImperatorD otrzymał podziękowanie:
BartekPL
ODPOWIEDZ