Się boję

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Się boję

Post autor: łowca »

Drugi raz w ciągu 5 dni alarm 'bombowy' w Warszawie w Złotych tarasach. A ja w zasięgu rażenia chcę coś schować ...
przecież jak policyjny owczarek wywęszy pudełko, to je profilaktycznie wysadzą, a potem o 6 rano przyjdą mnie z łóżka wyciągnąć :evil:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Się boję

Post autor: Krysiul »

Chłopie, a niby co Ty będziesz do tego pudełka wsadzał, że pies to wywącha?:P
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Się boję

Post autor: lupi »

Krysiul pisze:Chłopie, a niby co Ty będziesz do tego pudełka wsadzał, że pies to wywącha?:P
Taki macany przez keszerów kesz ma różnorakie zapachy i może przyciągać psy. Jestem pewny, że część keszy jest demaskowana właśnie przez psy i to nawet skrzynek dobrze ukrytych.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Się boję

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:Drugi raz w ciągu 5 dni alarm 'bombowy' w Warszawie w Złotych tarasach. A ja w zasięgu rażenia chcę coś schować ...
przecież jak policyjny owczarek wywęszy pudełko, to je profilaktycznie wysadzą, a potem o 6 rano przyjdą mnie z łóżka wyciągnąć :evil:
gorzej jak kamera albo cuś wypatrzy szukającego. Pomyślą że 2 razy sprawdzał, a za 3 razem instaluje.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Się boję

Post autor: łowca »

Albo obejrzą zapisy i będą szukali wzorca (zgodnie z książkami szpiegowskimi) kiedy agenci obcych wywiadów przerzucają sobie informacje :/
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Się boję

Post autor: Elvis7 »

łowca pisze: przecież jak policyjny owczarek wywęszy pudełko, to je profilaktycznie wysadzą, a potem o 6 rano przyjdą mnie z łóżka wyciągnąć :evil:
Mitem jest wysadzanie w powietrze każdego podejrzanego elementu. Psy policyjne są wyszkolone do wyczuwania materiałów niebezpiecznych również w siedliskach innych zapachów. Chodzi o to by pies nie został zbyt łatwo oszukany. Jeśli taki element zostanie wskazany przez psa przeszkolonego do akcji wchodzi patrol saperski, który ma oczy i skaner i prześwietli pojemnik, lub wyśle do roboty "murzyna" czyli samojezdnego robota saperskiego. Jeśli skaner nie wykaże materiałów niebezpiecznych, zapalników itp. nikt nie podejmie decyzji o profilaktycznym wysadzeniu.
Bezwzględnemu wysadzeniu w powietrze podlegają niewybuchy, których nikt nie rozbraja tylko na pakę i w przypadku Warszawy wywozi do Kazunia. A tam się robi wielkie buuum.
Istnieje możliwość, że jeśli Twój pojemnik zostanie uznany za bezpośrednią przyczynę alarmu bombowego zostaniesz poproszony o zwrot pieniędzy za przeprowadzoną akcję.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Się boję

Post autor: łowca »

Elvis7 pisze: Istnieje możliwość, że jeśli Twój pojemnik zostanie uznany za bezpośrednią przyczynę alarmu bombowego zostaniesz poproszony o zwrot pieniędzy za przeprowadzoną akcję.
Jest dla mnie oczywiste, że odmówię. Niech płaci panikarz, czyli ten, kto fałszywie podniósł alarm.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Się boję

Post autor: meteor2017 »

łowca pisze:
Elvis7 pisze: Istnieje możliwość, że jeśli Twój pojemnik zostanie uznany za bezpośrednią przyczynę alarmu bombowego zostaniesz poproszony o zwrot pieniędzy za przeprowadzoną akcję.
Jest dla mnie oczywiste, że odmówię. Niech płaci panikarz, czyli ten, kto fałszywie podniósł alarm.
Sorry, ale to jest stanowisko nie do obrony. Taki panikarz w przypadku prawdziwej bomby mógłby uratować kilka-kilkadziesiąt-kilkaset osób, a widząc podejrzany pojemnik lub osobę zachowującą się podejrzanie i montującą taki pojemnik, ma wystarczające podstawy by wszcząć alarm bombowy. Jeśli ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, to właśnie osoba zakładająca taką skrzynkę bez zgody (zapewne) właściciela terenu.

Może faktycznie lepiej sobie darować i poszukać innej miejscówki? Była taka sytuacja w Niemczech że namierzono kesza na moście, zamknięto ruch i chyba go zdetonowano. Groundspeak w trybie natychmiastowym zablokował skrzynkę, tak że zniknęła z systemu ;-D Powiem szczerze że po tej akcji zrezygnowałem z zamontowania paru skrzynek, ot asekuranctwo.

A tak na marginesie, geocaching uświadomił mi jedną przerażającą rzecz - jak łatwo doświadczona osoba może podłożyć bombę, tak by nikt nie zauważył.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Się boję

Post autor: Stryker »

meteor2017 pisze:Może faktycznie lepiej sobie darować i poszukać innej miejscówki?
Otóż to. Moim zdaniem najlepsze kesze są daleko od miasta a już na pewno od centrum.
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowanie:
Lza
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Się boję

Post autor: maryush »

Stryker pisze:Otóż to. Moim zdaniem najlepsze kesze są daleko od miasta a już na pewno od centrum.
...które to skrzynki znajdzie ktoś raz na dwa lata.
A, no i trzebaby przenieść w tę dal te ciekawe miejsca, których ma dotyczyć kesz - w tym przypadku "Zło, te Tarasy", tak? ;)
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Się boję

Post autor: Stryker »

to przy zakładaniu chodzi o ilość potencjalnych znalezień/rok i wsadzania pojemnika w takie miejsca, żeby się przypadkiem szanowny poszukiwacz nie spocił, nie wybrudził i mógł "zrobić" stówkę dziennie? ;-)

może i "zło, te tarasy" są jakąś tam ciekawostką z punktu widzenia.. nie wiem, architektury, ale moim zdaniem w tym przypadku można sobie odpuścić, ew. jakimś multakiem czy quizem (chociażby z mało inwazyjnymi qrcodami) "oddalić" paczkę w mniej uczęszczane miejsce (dobrym przykładem są np. wrocławskie krasnale)
Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Się boję

Post autor: łowca »

Akurat finał ląduje w okolicy wspomnianego szpetnego budynku, ale cały quiz nie ma z nim nic wspólnego.

A co do uwagi Meteora - podejrzewam, że na niektóre nasze pomysły na schowanie skrzynki nie są w stanie wpaść ani 'odpowiednie służby', ani ci źli którzy chcą nabroić.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Się boję

Post autor: Elvis7 »

Jakiś czas temu czytałem artykuł, chyba nawet na forum, z gazety opolskiej. Ktoś zauważył skrzynkę pod jednym z czeskich mostów. Saperzy przyjechali i zdecydowali się na detonację bo ktoś włożył jako fant baterię i coś podobnego do zegarka cyfrowego. Gdyby skrzynka była dobrze schowana nikt przypadkowo by na nią nie trafił a tak stało się to co się stało. Osobiście uważam, że jeśli zainstalujesz mikrusa lub malucha nikt z tego powodu nie wezwie saperów.
No i nie zgadzam się z tym twierdzenie, że powinien płacić ten kto dzwoni. On nie wiedział co to jest i dlatego zadzwonił, po to właśnie widać na mieście plakaty czy inne materiały informacyjne jak reagować gdy widzisz coś podejrzanego. Pamiętacie sprawę gejbombera? To właśnie po tym zaczęto edukować obywateli jak postępować w takich sytuacjach.
Moje wyjście z sytuacji- schowaj tak, żeby nikt postronny tego nie znalazł i śpij spokojnie.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Się boję

Post autor: Żywcu »

A tu masz film instruktażowy jak taki kesz powinien wyglądać: http://www.youtube.com/watch?v=AW8DWlfT ... ature=plcp :wink:
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Się boję

Post autor: łowca »

Nie boję się sytuacji takiej, że schowam skrzynkę, ktoś ją zobaczy i zrobi alarm.
Ale w sytuacji, kiedy jakiś bęcwał-żartowniś dzwoni że podłozył bombę, przyjeżdża policja, zamyka ćwierć miasta, szuka, i znajduje - normalnie nieznajdywalną - skrzynkę? Albo ją wysadzą (dla mnie strata o tyle, że muszę reaktywować, najlepiej w innym miejscu), albo ją otworzą i będą ciągać o koszta mnie, zamiast tego idioty.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
ODPOWIEDZ