Strona FAQ - geocaching w praktyce

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: rubeus »

Uczestnicząc w forach geocachingowych (oc.pl i gc.com ), zauważyłem, że wiele pytań - zwłaszcza o sprzęt, oprogramowanie, generalnie "jak szukać" w praktyce, się powtarza, Pomysłałem aby zebrać te pytania i odpowiedzi w jednym miejscu - bo obecnie owa "wiedza tajemna" na temat pratycznego geokeszowania jest rozproszone po kilkudziesięciu wątkach / postach. Nie chodzi mi o rozbudowywwanie wiki oc.pl, tylko o stworzenie czegoś w rodzaju FAQ z ew. odesłaniem do wątków na forach, dla spragnionych 'dokładnej wiedzy' ew. mających problemy z obsługą.

Na razie jest to mocno ogólny zarys pomysłu, do ew. realizacji kiedyś tam. Pytanie tylko - czy robienie czegoś takiego ma sens i czy znalazły by się osoby, które wspomogły by mnie w 'przegladzie' aplikacji na smartfony ?
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Rob »

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Stryker »

przymierzałem się do pisania na blogu o sofcie, ale bardziej nie zasadzie garmin vs telefon.

jakiś zaczątek aplikacji już tutaj jest (link podany przez Roba), można to rozbudować i całkiem rozsądne byłoby powydzielanie i przyklejenie niektórych wątków.

PS. W hyde parku? ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Rob »

Można też uaktualnić i dodać stary wątek zyra: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=8&t=3600.
ObrazekObrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: rubeus »

I już w waszych odpowiedziach objawia się to o czym wspominałem - wątek, tu, wątek tam. Odpowiedź na forum opencaching.pl, jakiś post na forum geocaching.com
A jak będzie to 'wydzielona' strona internetowa, to każdy znajdzie bez problemu - jak się da odpowiedni tytuł i słowa kluczowe, by bot-y przeglądarek dobrze to indeksowały, to przeciętny początkujący keszer będzie miał na tacy

A dlaczego hyde - bo o gc. też chcę pisać :-P
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Krysiul »

A dlaczego nie chcesz tego umieścić w wiki? Dla mnie to najlepsze miejsce, i ograniczy skaknie po linkach, żeby znaleźć rózne informacje o keszingu, co postulujesz.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Ranwers »

Krysiul dobrze prawi - podyskutować o poradniku / FAQ można na forum, ale ostateczna wersja powinna być w wydzielonym miejscu.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: rubeus »

krysiul - ponieważ bawię się również na gc, to stronka ma być z założenia nieco 'uniwersalna' - nie będę przecież w openWiki pisał o tym jak pobierać pliki gpx ze strony geocaching.com bez konta premium :lol:

Ale jak treść powstanie, to nie widzę przeszkód by poprawić Wiki - bo miejscami trąci myszką
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Lza »

czyli chcesz rzecz umieścić w całkiem odrębnej domenie? (np. www.geocachingFAQ.pl)?
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: rubeus »

lza - jeśli już to na jakimś darmowym hostingu, ale tak generalnie chodzi o coś na 'zewnątrz'
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Stryker »

ok, załóżmy, że masz hosting, masz domenę i co dalej? postawisz tam mediawiki i stworzysz klona istniejącej oc wiki (bo raczej geo/opencachingu 2.0 nie wymyślisz) tylko po to, żeby fanatycy groundspeaka nie musieli zaglądać tam, gdzie występuje opencaching w domenie (podobno "słoneczko" ich parzy ;-)) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: krystiant »

Stryker pisze:ok, załóżmy, że masz hosting, masz domenę i co dalej?
Zrobi to co planuje, a kto będzie chciał to będzie korzystał i linkował do tego jak będzie tam odpowiedź na pytanie zamiast przeklejać...
Stryker pisze:postawisz tam mediawiki i stworzysz klona istniejącej oc wiki
Istniejąca geowiki jest tak zagmatwana, że jak ktoś nie wie czego tak naprawdę szuka, to nie znajdzie i pewnie tak jak z domem - łatwiej postawić nowy niż remontować stary.
Stryker pisze:po to, żeby fanatycy groundspeaka nie musieli zaglądać tam, gdzie występuje opencaching w domenie (podobno "słoneczko" ich parzy ;-)) ?
Fanatycy są w obu serwisach i też uważam, że jak będzie na zewnątrz to żadne logo, czy link nie będzie kasowane z przyczyn ideologicznych...

A wracając do początkowego pytania - moim zdaniem ma sens. Pomocy nie mogę obiecać, bo z czasem krucho, ale kibicować będę na pewno.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 05 marca 2012, 00:00
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: ori »

Generalnie pomysł ma plusy, ale wydaje mi się, że jak ktoś chce się czegoś dowiedzieć, to się dowie z różnych źródeł (wiki, forum i inne), jednak większość osób nie czyta regulaminów, instrukcji itp. (w sieci jest trochę statystyk na ten temat).
Podejrzewam, że ABC geocachingu czytał co 10 użytkownik... Czy FAQ coś by zmienił?
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Odp: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Rob »

Lecz kiedy na forum pojawi się kolejne ente pytanie od nowego użytkownika, to zamiast kolejny raz wyjaśniać lub wklejać linki do różnych źródeł odeśle się delikwenta do tej jednej strony gdzie wszystko będzie fajnie podsumowane.
ObrazekObrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: rubeus »

strykerze - nie dorabiaj proszę ideologii do mojego pomysłu :roll:. Właśnie takie teksty o 'fanatyzmie' padajace z obu stron mnie najbardziej denerwują.
Wiki nie zamierzam stawiać, bo się na tym nie znam - może coś opartego na wordpressie albo prosty cms,
ODPOWIEDZ