Strona FAQ - geocaching w praktyce

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Ranwers »

Ciągle nie rozumiem, czemu zapierasz się przeciw reorganizacji wiki.opencaching.pl - większość treści już tu jest, tylko poukładana chaotycznie. wordpress to się do tego nie nadaje, nie do tego został stworzony. Poza tym, wbrew temu, co piszesz - tutaj możesz opisywać wszystko, co legalne, również to, co dotyczy GC.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: łowca »

Tak, tylko podlinkowanie tego źródła wiedzy na stronach związanych z GC może być problematyczne, żeby nie powiedzieć 'nielegalne'.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2070
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: krystiant »

Ranwers pisze:Ciągle nie rozumiem, czemu zapierasz się przeciw reorganizacji wiki.opencaching.pl
Jedno nie przeszkadza drugiemu :mrgreen: Roboty dla chętnych na pewno nie zabraknie... Np. sp2ong też zaczął robić nową, uporządkowaną wersję informacji dla początkujących http://info.opencaching.pl/ - nie wiem jaki jest jej status, ale wygląda lepiej niż wiki...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: rubeus »

ranwersie - przeca wyraźnie napisałem, że jak treść będzie, to i wiki OC można przebudować - ale to jako działanie 'uboczne' do stworzenia strony. Nie chce tworzyć jakiegoś rozbudowanego monstrum tylko zwięzły poradnik, typowe FAQ - pytanie odpowiedź
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: Stryker »

rubeus pisze:Właśnie takie teksty o 'fanatyzmie' padajace z obu stron mnie najbardziej denerwują.
W związku z tym należy udawać, że tego problemu nie ma, bo się możesz zdenerwować?;-)

Na GC.COM nie podlinkujesz, bo oni nie linkują niczego co nieopłacone. Poza tym - mało kogo obchodzi tam jakieś wiki w języku innym niż angielski.
GC.PL to sztuczny twór, moim zdaniem zupełnie niepotrzebny - ot taka nakładka na GC.COM. Poza tym utworzony przez fanatyków, więc nawet jeśli przygotujesz świetny materiał i wspomnisz gdzieś o istnieniu OC to będzie "be". Dobrze o tym wiesz, dlatego nawet nie założyłeś równolegle wątku na forum GC ;-)

Chcesz mieć coś swojego - nikt Ci nie zabroni. Jeśli zrobisz to dobrze, to nawet będzie to użyteczne dla wielu osób, czego Ci zupełnie szczerze życzę.
Wprost napiszę, że do inicjatywy się nie przyłączę - uzasadnienie wyżej + to, co pisał Krysiul i Ranwers.

Jest jeszcze jeden (może nawet najważniejszy) argument: początkujący nie chce czytać. Jeśli mu podasz instrukcję w formie filmiku, będzie ona o wiele bardziej atrakcyjna niż tekst i moim zdaniem tylko tym się możesz przebić i wyróżnić.
Obrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: rubeus »

Strykerze - pisz sobie co chcesz, ale akurat to czy gc/gc.pl/oc.pl podlinkuje coś co zrobię najmniej mnie w tej chwili interesuje i nawet o tym nie myslałem.
Pytanie zadałem w miejscu, gdzie jest większa różnorodność aktywnych użytkowników, używajacych różnorodnych konfiguracji sprzętowo-softwarowych
i tyle...



Widzę, że każda dyskusja zmierza w jednym keirunku - i tu i tam...

ps. Co do filmiku - lepiej idzie mi pisanie niż gadanie. Poza tym wolę w poradniku słowo pisane.
Ostatnio zmieniony piątek 05 października 2012, 11:27 przez rubeus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2070
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Strona FAQ - geocaching w praktyce

Post autor: krystiant »

rubeus pisze:Widzę, że każda dyskusja zmierza w jednym keirunku - i tu i tam...
A czego się spodziewałeś jeśli dyskutanci ci sami tu i tam...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ