FOTO Konkurs - Bazyl69

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: FOTO Konkurs - Bazyl69

Post autor: Silent A »

W tym wydzielonym napisz że wydzieliłeś bo nie mogłem zrozumieć o co tam chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: FOTO Konkurs - Bazyl69

Post autor: maryush »

marwaldor pisze:Tylko dlaczego taki sposób oddawania głosów wygląda mi na nie fair ?
Zauważ że obecnie bardzo dużo konkursów internetowych polega na zasadzie "im więcej masz lajków, tym bardziej wygrywasz". Z punktu widzenia tego czy wygra produkt/zdjęcie/pomysł/dzieło lepsze - jest to nie fair, czy raczej nielogiczne - nie wyłania faktycznie najlepszego produktu, jednak z punktu widzenia organizatora konkursu, którem wisi to które zdjęcie wygra (bo nie ma żadnych korzyści z wybrania najlepszego) najważniejsze jest to, żeby jak najwięcej ludzi wzięło udział w głosowaniu (czyli zobaczyło stronę konkursu, a tym samym organizatora), szególnie jesli jeszcze przed głosowaniem trzeba podać swoje dane, czy choćby e-mail. A to jak wszyscy wiemy już jest zaproszeniem spamu do swojej skrzynki. A organizator buduje swoją bazę danych potencjalnych odbiorców "materiałów marketngowych".

Żeby jednak nie wywoływać żadnej burzy nie napiszę czy głos w konkursie oddałem czy nie a jeśli tak, to na kogo. Moja wypowiedź była, powiedzmy, własną oceną tego typu konkursów w ogóle, a niekoniecznie tego konkretnego w szczególności. A już na pewno nie wypowiadam się w temacie zbierania głosów poprzez wątek na forum. Więc mi się tu nie czepiać, sza! ;)
ODPOWIEDZ