Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: miklobit »

Żywcu pisze:Przeniosłem z "Geocaching ogólnie" do "Hyde Parku" i nadałem Koledze "ostrzeżenie" 8)
... no ostrzeżenie jeszcze słowne..., ale następnym razem będzie systemowo :!:
Można wiedzieć za co konkretnie to ostrzeżenie padło ?
Za niewłaściwy dział (każdy może się mylić i przeniesienie chyba załatwiło sprawę) czy za tematykę ogólnie niepożądaną na forum.
Bo jeśli to drugie to mój komentarz będziei mieć dalszy ciąg...
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: Żywcu »

No pewnie jest jakaś sekta ("masoneria"), rozsiewająca "barszcz" i "ona" uznała, że tematyka barszczu jest niepożądana na forum... ale w dziale "Hyde Park" już nie jest tak groźna 8)
Proszę rozwijać w ramach ogólnie przyjętych norm i regulaminu...
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: Ranwers »

@Miklobit:
Cieszmy się małymi sukcesami: Żywcu nauczył się już przenosić tematy, jeszcze nie tak dawno temu po prostu je zamykał. :wink: :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek 26 lipca 2012, 08:20 przez Ranwers, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: miklobit »

Żywcu pisze:No pewnie jest jakaś sekta ("masoneria"), rozsiewająca "barszcz" i "ona" uznała, że tematyka barszczu jest niepożądana na forum... ale w dziale "Hyde Park" już nie jest tak groźna 8)
Proszę rozwijać w ramach ogólnie przyjętych norm i regulaminu...
Skoro tak zacząłeś... to nie sposób nie zauważyć, że 100% obecnego (poprzedniego zresztą też) składu moderatorów (czyli RR) należy do w/w organizacji :roll: .
I nie ma w tym żadnej złośliwości - jedynie stwierdzenie ogólnie znanych faktów :D .
Natomiast czym w/w się zajmują to ja już nie wnikam ani nie sugeruję bo nie wiem.
A co do meritum - bo moje pytanie było nad wyraz poważne - to ja postrzegam takie decyzje jako brak zrozumienia, że my jako spora grupa ludzi łażących z gps'em jesteśmy naturalnym zapleczem dla różnych otwartych projektów których celem jest zbieranie w terenie różnych przydatnych danych (geolokalizowanych) które to potem będą udostępniane każdemu również na otwartych zasadach. Ten o którym mowa spełnia te przesłanki jak najbardziej, To że OC jest samowystarczalne i nie dąży do masowości nie stoi wg mnie w żadnej sprzeczności z tym ,że możemy wspierać inne projekty gdzie nasze doświadczenie i umiejętności mogą się przydać dla dobra ogólnego.
Watek o OSM jakoś nie doczekał się ostrzeżeń ani przeniesienia z działu opencaching gdzie został założony...
Gdyby mapa stanowisk barszczu była zrobiona z głową (np jako wms albo tile serwer) to na poważnie bym przemyślał żeby coś takiego podłączyć jako opcjonalną warstwę pod nasze mapy. Sam nie raz (z okazji keszowania) miałem (nie)przyjemność spotkać i wiem ,że sprawa jest poważna. Na pewno o wiele bardziej niż poruszane tu ostatnio zagrożenia zoologiczne. A pomagając zbierać takie dane jest jakiś cień szansy, ze ktoś (odpowiedzialny) będzie z tego korzystać np w celu skutecznego usuwania stanowisk rośliny.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
zaborz
Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: środa 04 kwietnia 2012, 10:04
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: zaborz »

Mam pytanie do moderatora. Gdzie mój post dotyczący barszczy powinienem umieścić , żeby było poprawnie w/g zasad forum ?
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: Stryker »

zaborz pisze:Mam pytanie do moderatora. Gdzie mój post dotyczący barszczy powinienem umieścić , żeby było poprawnie w/g zasad forum ?
A co chciałeś osiągnąć zakładając ten wątek? Poza pokazaniem, że taka strona istnieje i przekazaniem innym, że jest to jakieś zagrożenie.

Nie dajmy się zwariować - nie są potrzebne osobne wątki o żmijach, barszczu, kleszczach czy psach (przepraszam, że wywlekam..) a już na pewno ich związek z geocachingiem jest niewielki, porównywalny do związku drugiego śniadania w czwartek z ilością ftfów zdobytych w kwietniu ;-)


A do całej reszty: dajcie sobie siana z pytaniem "dlaczego wątek przeniesiono?!" i docinkom personalnym. Przeniesiono, bo tak Żywcu uznał za słuszne. Możecie mieć inne zdanie, pewnie. Ale przynajmniej odrobinę szacunku do autora okażcie i piszcie na temat..

(coraz częściej widzę sens założenia wątku "żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje")
Obrazek
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: art_noise »

miklobit pisze:Skoro tak zacząłeś... to nie sposób nie zauważyć, że 100% obecnego (poprzedniego zresztą też) składu moderatorów (czyli RR) należy do w/w organizacji :roll: .
Ja nie należę. Więc po co rozsiewasz nieprawdziwe plotki?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: Żywcu »

zaborz pisze:Mam pytanie do moderatora. Gdzie mój post dotyczący barszczy powinienem umieścić , żeby było poprawnie w/g zasad forum ?
Ze względu na fakt obszernej korespondencji prywatnej i jak mi się wydawało zrozumienia błędnego działu dla postawienia postu - mam problem z oceną intencji tego pytania...
Skoro przez PM nie dotarło i nadal pytasz na forum odpowiem tak jak napisałem na PM:
Postawiłeś wątek w dziale "geocaching ogólnie"...
- co tu jeszcze wyjaśniać?
Może pokusisz się o wyjaśnienie, jak publikowana treść ma się do geocachingu?
Ja, Ci nie wróg. Bałagan na forum jednak robisz...
Proszę, przeczytaj to: viewtopic.php?f=31&t=3977
Żywiecko pozdrawiam
Krzych
Reszta "tłumaczenia", tak ja Stryker napisał... Za trolling już systemowe ostrzeżenie :( .

Jeśli chodzi o "ciekawą" interpretacje Miklobita, to mam jeszcze inne nieścisłości np. ...
Tematu o OSM nie śledzę ale wydaje mi się zdecydowanie bardziej pasujący do kategorii. Miklobit, którego cenię nie tylko za inteligencję i dojrzałość, pewnie to dostrzega :? .

Jak, ktoś chce coś dodać do tematyki "barszczu" - proszę szybko, bo jak inni "nie", to ja temat zamknę 8)
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: Sebastian »

Hejka, jakby coś, to temat dalej do podążenia na grupie fejsbukowej, OC - Opencaching Polska:

http://www.facebook.com/groups/120841861321681/

Pozdrawiam serdecznie - Wasz Sebek

PS. Nie jest to kryptoreklama.
Ostatnio zmieniony czwartek 26 lipca 2012, 22:35 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Ogólnopolski Spis Barszczu Sosnowskiego i Barszc

Post autor: Lza »

coś tam macie popsutego tą(tego) twarzksiążka, pod linkiem wyświetla mi się, żeby się zalogować i nic nie można przeczytać o barszczu. Jak naprawicie daj znać :-)
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: Stryker »

Jak w temacie. Zapraszam wszystkich, którzy koniecznie chcą coś napisać a jednocześnie z góry przepraszam za poziom "dyskusji" w tym wątku.
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: krystiant »

I nikt tego wątku nie zamknie, ani nie będzie rzucał ostrzeżeniami? Kolejny krok śladami kolegów z zaprzyjaźnionego serwisu :wink:
To ja się pożalę na psucie atmosfery przez zamykanie całkiem ciekawych i niewinnych wątków w Hyde Parku, gdzie ma być
Wszystko co nie mieści w innych tematach...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: miklobit »

Stryker pisze: Jeśli chcecie kierować pytanie do użytkownika forum, używajcie proszę odpowiedniego przycisku.

Jeśli nawet 100 osób w bardziej lub mniej wyszukany sposób powiesi tutaj psy na Żywcu czy na mnie (bo pewnie w oczach niektórych będę/jestem jeszcze "gorszy") to niczego to nie zmieni, może poza wprowadzaniem gorszej atmosfery.

O składzie COG i moderatorów decyduje wybrana przez nas wszystkich RR. W przypadku uwag proszę kontaktować się z Radą Rejsu korzystając z adresu e-mail rr(at)opencaching.pl i nie zakładać kolejnych tematów na forum (uzasadnienie w akapicie powyżej).
---------------------------------------------------------
Jak w temacie. Zapraszam wszystkich, którzy koniecznie chcą coś napisać a jednocześnie z góry przepraszam za poziom "dyskusji" w tym wątku.
Początkowy poziom dyskusji wyznaczają twoje ostatnie działania:
zamknięcie wątku w którym zadałem (we właściwym dziale i publicznie) konkretne pytanie, a ty zmuszasz mnie żebym go powtórzył
( http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=10&t=7203 )
w tym samym dziale ale pod Twoim tytułem.
Jak nie chcesz udzielać odpowiedzi na pytania to wystarczyło (aż) nie robić nic.
Ale Ty uznałeś (wyposażony we władzę moderatora), że dział hydepark jest za szeroki na niewygodne pytania, bo przecież każdy może założyć swój wątek, pod własnym tytułem.

Jak bym chciał zadać pytanie prywatnie to bym napisał na priv.
Jeśli zamiast udzielić odpowiedzi zamykasz wątek, zamiatasz pod dywan, to rozumiem, że z braku rzeczowych argumentów i dystansu do tematu oraz do siebie.

Edit:
Na podstawie jakiego punktu regulaminu został zamknięty wątek o barszczu Sosnowskiego i wątek o zamykaniu wątków w hydeparku ?
Czy zasłanianie się RR oznacza że zamykacz nie ma na tyle odwagi żeby tutaj coś wyjaśnić ?
Chyba faktycznie grupa na FB będzie jedyną demokratyczną platformą do dyskusji.
Gdzie nikt nikogo nie będzię straszyć zamykaniem albo popędzać "proszę się wypowiadać bo zaraz zamykam" .
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: Żywcu »

Ale fajny western się zapowiada :) Jest zły i dobry szeryf, jest obrońca ludu i potencjalny ciemiężca, też się pojawił...

Wątek chyba jednak inny ma zamiar, więc się wyżalę. Szkoda, że sobie pokeszować nie mogę i się angażuję w odpowiedź :(
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: art_noise »

Jestem obecny na paru forach i praktycznie na każdych jest dział "o wszystkim i dla każdego". Na forum jeep-a widziałem jak ktoś w tego typu dziale pytał jak rosół ugotować :lol: Powaga :lol:
Nie zamykali, nie banowali - fakt że wyśmiali :D
Nie podoba mi się zamykanie wątków w tym dziale forum. Nie po to jest dział "Hyde Park" by tutaj moderator ciął jak popadnie.

Dla przypomnienia co znaczy Hyde Park: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hyde_Park

Miejscem, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej) – jest Speakers' Corner, położony w pobliżu Marble Arch. Jest to tradycyjne miejsce przemówień i debat (przemawiali tam m.in. Karol Marks i Włodzimierz Lenin), odbywających się zwłaszcza w niedzielne poranki.

Więc jeśli mamy taki dział na swoim forum to są dwa wyjścia:
- zamknąć ten dział
- zostawić i pozwolić ludziom się wypowiadać na dowolne tematy BEZ CENZURY

P.S. No chyba że ktoś tutaj obraził królową bądź króla - to wiadomo - trzeba zamknąć temat ;)

Pozdrawiam
Art_noise
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
subo
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ