Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: Żywcu »

Oooo... :shock: , to "system" jednak działa...
Polecam te przyciski, które macie przy opisach zamiast błyskania na forum z nowym, "wielkim" problemem 8)
I oczywiście odrobinę cierpliwości, bo problemy trzeba przegadać, wyważyć i podjąć działanie w celu rozwiązania...
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: r00t7 »

Żywcu pisze: I oczywiście odrobinę cierpliwości, bo problemy trzeba przegadać, wyważyć i podjąć działanie w celu rozwiązania...
bo co nagle to po diable ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Gwiazdka miesiąca

Post autor: Żywcu »

miklobit pisze:Ja już dawno takie gwiazdki (miesiąca) niebieskie mam w szufladzie tylko dawać komu nie ma, bo nie będę robił kolejnej prywaty (lepiej się sprawdzaja otwarte inicjatywy kolektywne) a do zrobienia tego porządnie to by jakiś system głosowiania należało wydłubać i to dla wszystkich ( czyli na stronie OC ) a nie tylko dla elyty która na forum zagląda. Trzeba wrócić do tematu po wyborach ...
- pozwoliłem sobie wytłuścić z "kampanii wyborczej" - to jak, to jest?

Czuję się też nieco wywołany do tablicy..., ale zacznę od tego, że nie widzę sensu dywagowania nad jakąś inicjatywą, która mam angażować programistów jeśli do tej pory nie znaleźli czasu na wdrożenie "złotej gwiazdki" - ustalonej i zleconej do takich prac przez RR bardzo dawno temu...
A wywołany do tablicy z racji "Gwiazdki Roku" - nie kryję tego, że jest to mój pomysł i wykonany tak jak się dało, przy takim zaangażowaniu jakie było dostępne. Tu jest znacząca różnica, ja coś wymyśliłem i zrealizowałem - Ty piszesz, że czeka w szufladzie i później zaczynasz przedwczesną "kampanię wyborczą" - jak dla mnie bicie piany...
W pierwszej edycji "Gwiazdki Roku" zleciłem Tobie wykonanie statuetek i dyplomów - prywatna inicjatywa, za prywatne pieniądze. System głosowania dla tej inicjatywy, wybrałem zbliżony do wyborów do RR (i proszę sprawdził się, ilość głosów jest bardzo zbliżona do głosów w wyborach Rady - mimo, tylko glosowania na forum). W tym roku system głosowania był identyczny, z tym że Stryker wrzucił info na FB. Zlecenia na nagrody nie dostałeś, choć zdając sobie sprawę z PR i faktu, że w ubiegłym roku wyszło drożej niż się umawialiśmy... - zaproponowałeś wykonanie statuetek "non profit". Jednak gdy zastrzegłem, że nie może być na mich reklam FTFsklepu (jedynie informacja "projekt i wykonanie miklobit", na spodzie podstawy) - zrezygnowałeś... . Udało mi się namówić do współpracy ElSora (który wyciął i wygrawerował elementy) i maryush'a (który przygotował świetne dyplomy), chłopaki mieli fan, że robią coś fajnego, tak jak ja dwie noce polerując marmurowe podstawki i sklejając to...
Robimy to, bo nam się chce - z nikim o tym nie gadamy, nie bijemy pany na forum i nie mieszamy do tego komercyjnych działań! To chyba istota tego, że inicjatywa powstała i jest kontynuowana - wielu keszerów ma przyjemność z głosowania, otrzymania wyróżnienia czy choćby uczestnictwa w gali. Możesz nazywać imprezę "celebrycką", "zamkniętą" i jeszcze jak chcesz... . Mnie sprawia radość, jej ogarnianie i to, że jest właśnie taka. A jako, że nie jest systemowa, to możesz dać ją w ignora.

Zrób coś (choć po wpisie wyborczym, myślałem że już zrobiłeś...) :!: I miej radochę, z tego że to robisz...
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowania (total 5):
cozaart_noiser00t7Doc_with_the_dogchinczyk
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Gwiazdka miesiąca

Post autor: miklobit »

Żywcu pisze:pozwoliłem sobie wytłuścić z "kampanii wyborczej" - to jak, to jest?
Być może najwłaściwszą reakcją na twój post powinno być własnie danie go w ignora.
Ale ponieważ do normalnie toczącej sie dyskusji wrzucasz nagle ni z gruchy ni z pietruchy jakieś prywatne pretensje, mieszasz fakty i zupełne konfabulacje, to należy skomentować przynajmniej jedno zdanie które wydaje się istotne:
Żywcu pisze:
Robimy to, bo nam się chce - z nikim o tym nie gadamy, nie bijemy pany na forum i nie mieszamy do tego komercyjnych działań!
"Gwiazdka Roku" jest twoją prywatną inicjatywą którą od początku oceniałem bardzo wysoko.
Ale własnie dlatego, że jest prywatna, wyłacznie Ty decydujesz i ustalasz sobie regulamin, czy i od kogo przyjmujesz pomoc i na jakich warunkach.
I nie musisz się nikomu z tego tłumaczyć. Nawet nie wypada...

Natomiast nie podoba mi się zupełnie, że próbujesz "uwalić" dyskusję czy inicjatywę której jedynym grzechem jest, że nie jesteś jej inicjatorem, że prywatna nie jest ( więc "bicie piany na forum" jest wpisane w jej powstanie z samej istoty rzeczy) a w ogóle to być może nic z tego nie wyjdzie jeśli dyskusja wróci w to samo miejsce gdzie już kiedys była (czyli np do "złotej gwiazdki").
Skoro tyle razy nadużyłeś słowa "zlecenie" to może wyjaśnijmy wszystkim, że programisci sami się "angażują" i "zlecają" sobie zadania które uważają za istotne a najlepsze co RR do tej pory robiła w tym zakresie to nie przeszkadzanie tym którym się chciało coś robić.
Ocenianie sensowności rozwijania pomysłu tylko dlatego, że inne podobne ustalone do zrobienia lezą odłogiem, to własnie wynik nie zrozumienia, że
ludzie robią bo chcą. Skoro coś leży to widocznie sa rzeczy (inne) których chcą bardziej.

Końcówka zdania ( o mieszaniu komercyjnych działań ) jest zupełnym nadużyciem z Twojej strony, bo nigdzie w tym wątku (poza twoim tekstem) taki kontekst nie wystepuje. A mieszanie personalnych uprzedzeń do publicznej dyskusji nie najlepiej swiadczy o autorze...
No chyba, że uważasz, iż każdy post (tu zacytuję Ciebie :o ) "kolesia, które chce robić kasę na OC" ma (ukryty ?) charakter komercyjny.
To wtedy co innego 8) ...
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Gwiazdka miesiąca

Post autor: Żywcu »

miklobit pisze:Natomiast nie podoba mi się zupełnie, że próbujesz "uwalić" dyskusję czy inicjatywę której jedynym grzechem jest, że nie jesteś jej inicjatorem, że prywatna nie jest...
Zlituj się proszę, wszak napisałem:
Żywcu pisze:Zrób coś (choć po wpisie wyborczym, myślałem że już zrobiłeś...) :!: I miej radochę, z tego że to robisz...
Poza tym poparłem post Łzy - który obrazuje moje podejście do tej inicjatywy.
Łza pisze:Miklobicie, szczerze powiedziawszy uważam, że dyskusje na forum to tylko dyskusje, niby mogą coś wnieść, ale tak naprawdę rzadko. Przeważnie to setki dipolowych chceń, ale bez chęci kiwnięcia palcem by coś zrobić. Najlepiej zrób jak uważasz, zrealizuj swoją wizję - masz dostęp do kodu, nic więcej nie trzeba. Po commicie pewnie znajdą się z 2-3 trololole, ale ogólnie jestem pewny, że będzie dobrze przyjęte. Jeśli potrzebujesz wsparcia (żeby się nie przebijać przez tysiące linijek php-a) to pisz na moje skype: (id: wloczynutka) mniej więcej kod mam opanowany więc w pewnie większość niejasności rozwieję i wskażę gdzie co siedzi.
miklobit pisze:No chyba, że uważasz, iż każdy post (tu zacytuję Ciebie :o ) "kolesia, które chce robić kasę na OC" ma (ukryty ?) charakter komercyjny.
To wtedy co innego 8) ...
Nie wiem, gdzie to napisałem/powiedziałem ale podpisuję się pod tym - poza zobaczeniem efektów Twojej inicjatywy, chętnie zobaczę czyny odkłamujące takie podejście.
Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek 29 sierpnia 2011, 01:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: 5nip3r »

A kapusta rzecze smutnie.. moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w ... barszczu ;P
Pozdro ! 5nip3r
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Żale, spory i niczego nie wnoszące dyskusje

Post autor: maryush »

Sosnowskiego?
;)
ODPOWIEDZ