Mała uwaga dla chowających i szukających

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Lza »

Koperniku, Coś mi się wydaje, że za rzadko wychodzisz z domu. :-) Jak trochę za keszynkami pobobrujesz to wszelkie strachy przed jakimiś tam wężami z pewnością miną :-) Tak jak pisał meteor - w naszej strefie klimatycznej nie występują jadowite zwierzęta. mrówki, węże, pająki, osy i komary, jeśli nie jesteś chory (uczulony) to najwyżej trochę pocierpisz, ale śmierć Cię raczej z ich żądeł nie spotka.

Rezerwatów też znowu tak dużo nie ma a jeśli już mają kesza to pewnie schowanego (mam nadzieję) nieinwazyjnie.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Stryker »

mnie to po ludzku smuci, że taki stary chłop (no sorry!) w ogóle takie rzeczy wypisuje, bo myślałem, że ci "born in the PRL" po prostu mało strachliwi są, bo za dzieciaka nikt nie wiedział co to kaski czy ochraniacze a do lasu chodziło się w sandałach (a "węży" wcale mniej nie było), jadło się jagody prosto z krzaka (teraz nie wolno, bo mogła przecież na nie sarna nasikać!!) a powrót do domu po 19:00 co najwyżej był "nagradzany" laniem (dzisiaj za to jest kurator dla rodzica a dla recydywy pozbawienie praw rodzicielskich..)
Za ten post autor Stryker otrzymał podziękowania (total 4):
EGONRanwersBombadilchinczyk
Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: łowca »

Stryker pisze: jadło się jagody prosto z krzaka (teraz nie wolno, bo mogła przecież na nie sarna nasikać!!)
E, pocieszam Cię że moje dzieci wiedzą, które jagody wolno jeść prosto z krzaka, a które są jadalne tylko raz i nie wolno. :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: środa 04 kwietnia 2012, 10:04
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: zaborz »

:arrow:
Ostatnio zmieniony środa 10 kwietnia 2013, 20:12 przez zaborz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: meteor2017 »

Lza pisze:w naszej strefie klimatycznej nie występują jadowite zwierzęta.
Żmija zygzakowata jest jadowita. Ukąszenie przez większą liczbę os czy szerszeni też może być niebezpieczne (sprawdziłem natomiast osobiście, że jak ktoś nie ma uczulenia, to kilkanaście ukąszeń os, lub dwa szerszeni to nie jest "większa liczba").
ObrazekObrazekObrazek
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: subo »

Kolega ma rację, my tu śmichy-chichy, a zagrożenie żmijowate istnieje. Oczywiście jeśli ktoś chowa kesze w miejscach gdzie te robale występują. Generalnie, jeśli ktoś chodzi w takie miejsca, to komunikaty o zagrożeniach żmijami zygzakowatymi są czytelne (w miarę), zaś dzieciaki raczej same nie keszują. Tak czy inaczej zawsze warto dołączyć informacje o zagrożeniach ze strony innych zwierzaków i ewentualne tłumaczenie "jak zakładałem to nic nie widziałem" nie może być istotnym wytłumaczeniem. Zawsze i wszędzie trzeba oceniać ryzyko realnie, prawda?
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: lavinka »

subo pisze:Kolega ma rację, my tu śmichy-chichy, a zagrożenie żmijowate istnieje. Oczywiście jeśli ktoś chowa kesze w miejscach gdzie te robale występują. Generalnie, jeśli ktoś chodzi w takie miejsca, to komunikaty o zagrożeniach żmijami zygzakowatymi są czytelne (w miarę), zaś dzieciaki raczej same nie keszują. Tak czy inaczej zawsze warto dołączyć informacje o zagrożeniach ze strony innych zwierzaków i ewentualne tłumaczenie "jak zakładałem to nic nie widziałem" nie może być istotnym wytłumaczeniem. Zawsze i wszędzie trzeba oceniać ryzyko realnie, prawda?
Czasem przewidzieć się nie da. Skąd Meteor mógł wiedzieć, że akurat na tym konkretnym drzewie uwiją sobie gniazdo szerszenie, z rok albo dwa po założeniu skrzynki, w środku Warszawy w cywilizowanym parku? Albo wąż albo może żmijka złoży jajka pod płytą chodnikową na szczycie góry kilometr od lasu, tuż przy pomniku z asfaltowym podjazdem? Nie dajmy się zwariować. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
gnz87
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sobota 25 czerwca 2011, 10:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: gnz87 »

Wysokie buty i po sprawie. Żmijka skoczna jest, ale zazwyczaj łupie w okolicach kostki, także kolokwialnie mówiąc - niech sobie rzyga jadem w desanta zamiast w moją nogę ;-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: łowca »

gnz87 pisze:Wysokie buty i po sprawie.
Zwłaszcza w letnie upały na spacer z dziećmi po lesie :D
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: meteor2017 »

subo pisze: Tak czy inaczej zawsze warto dołączyć informacje o zagrożeniach ze strony innych zwierzaków i ewentualne tłumaczenie "jak zakładałem to nic nie widziałem" nie może być istotnym wytłumaczeniem. Zawsze i wszędzie trzeba oceniać ryzyko realnie, prawda?
Idąc tym tropem, należałoby wszystkie skrzynki oznaczyć jako "niebezpieczne" ;-) Poza miastem zawsze jest ryzyko, że się spotka jakiegoś dzikiego zwierzaka, np. żmijke wylegującą się na słońcu. Ba, w Warszawie można spotkać dzika przy skrzynce!
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: r00t7 »

lukas_jaceq pisze:
Żywcu pisze: Fakt, że sam po FTF'a biegałem po lesie w klapkach 8)
Co tam klapki, myśmy przedzierając się do kesza znaleźli leżącego geocachera. Najpierw myśleliśmy że ktoś padł od upału, ale okazało się po ocuceniu że sobie chłopina smacznie spał i odpoczywał podczas keszowania ;)
chyba nawet wiem o kim mowa... :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zaborz
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: środa 04 kwietnia 2012, 10:04
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: zaborz »

:arrow:
Ostatnio zmieniony środa 10 kwietnia 2013, 20:12 przez zaborz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Lza »

Przeczytałem wątek i od dziś koniec z keszowaniem w terenie. Zacznę goglać wirtuale :shock:
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
Stryker
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: subo »

No tak, hehe :) ja wspomniałem o "strasznych" żmijach które warto omijać, a Zaborz o barszczu. Że tez nie pamiętałem, że można od tego sie nieźle poparzyć :)

No to teraz oboje jesteśmy tchórze :D
...

Obrazek Obrazek
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: subo »

A tak nawiasem mówiąc, dodam tylko, że największym zagrożeniem dla keszerów latających po lasach są krwiopijcy - komary :D
...

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ