Mała uwaga dla chowających i szukających

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kopernikus
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 08 lipca 2012, 13:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: kopernikus »

Szanowni Keszerzy, chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt przy ukrywaniu i szukaniu skrzynek w lasach. Pomijam fakt, iż większość lasów to rezerwaty przyrody, gdzie teoretycznie poruszanie się powinno być ograniczone do szlaków. Szanowni użytkownicy, dziś szukając skrzynki w lesie, przechodząc przez chaszcze natrafiłem na węże, nie mam pojęcia co to były za okazy, ale spotkanie do miłych nie należało, szczególnie iż najbliższy punkt z surowicą jest około 40km ode mnie jak dobrze pamiętam. Chciałbym więc zwrócić uwagę na wybór miejsca.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Żywcu »

No tymi wężami mnie zaintrygowałeś..., chyba chodziło o żmiję zygzakowatą - jedną z pięciu węży żyjących w naszym kraju http://polska-niezwykla.blogspot.com/20 ... re-sa.html.
Rozsądek jest zawsze wskazany, groźne też są kleszcze, szerszenie, dzikie psy, a ostatnio (w Staszowie) mrówki.. itd.
Fakt, że sam po FTF'a biegałem po lesie w klapkach 8) - znaczy i dużym czasem rozsądku brakuje :oops:
Awatar użytkownika
Murazor
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: piątek 16 marca 2012, 13:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Murazor »

Cóż, kesze na pustyniach w USA mają często ostrzeżenia przed grzechotnikami... :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: etnamars »

kopernikus pisze: Pomijam fakt, iż większość lasów to rezerwaty przyrody, gdzie teoretycznie poruszanie się powinno być ograniczone do szlaków.
Zaiste, sprawdzając dane w wiki, która w sumie jest lichym źródłem informacji, to wychodzi na to że rezerwaty przyrody stanowią jakieś 0,00185% [166tys/9mln ha] powierzchni lasów w Polsce (dane za 2006). Pewnie się sporo ostatnio zmieniło, skoro to jest większość. I to piorunująca.

Węże to nic. Można napotkać również: wilki, lisy, niedźwiedzie, jaszczurki, kleszcze, myśliwych z psami, krwiożercze wiewiórki...w niektórych lasach spotkać można również zmutowane pająki i krokodyle (ang: forfitery).
Strach się bać...
hub3
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czwartek 01 września 2011, 12:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: hub3 »

A w mieście to można stado dresów spotkać ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 19 grudnia 2011, 21:55
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: k.mil »

Nie wiem jak wy ale ja już z domu nie wychodzę. Boje się.
- Born stupid?
- Try again!
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Rob »

k.mil pisze:Nie wiem jak wy ale ja już z domu nie wychodzę. Boje się.
Twój avatar idealnie pasuje do postu :D
Za ten post autor Rob otrzymał podziękowanie:
k.mil
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: pan_ryba »

Słyszałem, że żmije zygzagowate lubią się ostatnio pokazywać. To nie tak, że jest ich więcej, tylko pewnie po prostu się chłodzą jak tak parno jest czy coś. Nie znam się ;)

A tak a propos to polecam dobrą ochronę przed kleszczami bo ustrojstwo mnie już mocno zaatakowało na początku kwietnia. Tylko perfumy sobie darować i kupić porządny środek! Przy okazji komary nie atakują.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Mar
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 00:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Mar »

kopernikus pisze:większość lasów to rezerwaty przyrody, gdzie teoretycznie poruszanie się powinno być ograniczone do szlaków.
No bez przesady.
Owszem, ostatnimi czasy ochrona przyrody bardzo często przekracza granice absurdu ale aż tak źle to (jeszcze?) nie jest.
natrafiłem na węże, nie mam pojęcia co to były za okazy, ale spotkanie do miłych nie należało, szczególnie iż najbliższy punkt z surowicą jest około 40km ode mnie jak dobrze pamiętam.
Zasadniczo to w Polsce jedynym jadowitym wężem jest żmija zygzakowata która dla zdrowego dorosłego człowieka nie jest zbyt groźna.
Oczywiście przy wyjątkowym pechu można spotkać jakiegoś egzotycznego uciekiniera ale o to pewnie łatwiej w mieście niż w lesie.
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: MasterGraba »

Żywcu pisze: a ostatnio (w Staszowie) mrówki.. itd.

Staszowskie mrówki znane na cały świat :) Aż nazwę kesza zmieniłem ;) http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=21423

PS Mrówki jeszcze nikogo nie zjadły więc kesza można podejmowac ;)
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: meteor2017 »

W Polsce z węży najczęściej można spotkać zaskrońca http://pl.wikipedia.org/wiki/Zaskroniec - Poznamy go po żółtych plamkach "za uszami". Trzeba uważać faktycznie... żeby go nie przejechać. Ile razy robiłem rozpaczliwy slalom rowerem, by w ostatnim momencie na niego nie najechać (w spotkaniu z samochodem biedak niestety nie ma szans). Kiedyś wyszedłem nawet na bohatera gdy "ręcami" wyniosłem dziewczynom z namiotu takiego nieszkodliwego zaskrońca.

A jak wąż ubrany jest w strój maskujący typu "zygzak" to faktycznie pewnie żmija... zygzakowata. Ostatnio taką spotkałem w zamku, jak wygrzewała się na kamieniu pod skrzynką. Była bardzo kulturalna, gdy zbliżyłem się i zamarłem zauważywszy ją, ona sssycząc oddaliła się dyskretnie.
pan_ryba pisze:A tak a propos to polecam dobrą ochronę przed kleszczami bo ustrojstwo mnie już mocno zaatakowało na początku kwietnia. Tylko perfumy sobie darować i kupić porządny środek! Przy okazji komary nie atakują.
O tak, po dwóch kleszczach w tym roku, zacząłem się pryskać długo przed sezonem na komary.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: meteor2017 »

Trzeba też uważać podejmując samą skrzynkę - POD jedną z moich coś wężowatego złożyło jaja.

A niedawno pod skrzynką znalazłem równie nieszkodliwego jak zaskrońca padalca
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Murazor
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: piątek 16 marca 2012, 13:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: Murazor »

MasterGraba pisze:
Żywcu pisze: a ostatnio (w Staszowie) mrówki.. itd.
Staszowskie mrówki znane na cały świat :) Aż nazwę kesza zmieniłem ;) http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=21423
PS Mrówki jeszcze nikogo nie zjadły więc kesza można podejmowac ;)
Mnie mrówki nieźle pogryzły tutaj: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=713
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kopernikus
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 08 lipca 2012, 13:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: kopernikus »

Może z tymi rezerwatami przyrody wczoraj mnie trochę poniosło i tu należą się wyjaśnienie iż w Beskidach, gdzie nie kopniesz kamieniem tam spada on do rezerwatu. Czy to stok Szyndzielni, Babiej itp... nie mniej jak na prawie 30 letniego konia uciekałem, byle do szlaku... Swoją drogą, że prawdopodobnie ktoś szabruje w okolicach, ale to już inna bajka.
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Mała uwaga dla chowających i szukających

Post autor: lukas_jaceq »

Żywcu pisze: Fakt, że sam po FTF'a biegałem po lesie w klapkach 8)
Co tam klapki, myśmy przedzierając się do kesza znaleźli leżącego geocachera. Najpierw myśleliśmy że ktoś padł od upału, ale okazało się po ocuceniu że sobie chłopina smacznie spał i odpoczywał podczas keszowania ;)
ODPOWIEDZ