Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Ranwers »

art_noise pisze:
burak pisze:Ja chciałem tylko napisać.. co by COG i RR najpierw wzięła się za siebie i np. nie wpisywała do skrzynek osób przy których kogoś nie było.. Nie będę pisał personalnie na forum.. Na pewno zwrócę uwagę im osobiście podczas najbliższego spotkania..
Stryker pisze:To, o czym wspomniał burak też rzuciło mi się w oczy (akurat mieliśmy okazję być w tym samym miejscu w tym samym czasie). Co najmniej dwie inne osoby czytające to forum doskonale wiedzą o co chodzi, ale nawet nie oczekuję, że się przyznają ;-) Zainteresowania RR tym faktem też nie oczekuję - może podobnie jak burak kiedyś na spotkaniu przekażę zainteresowanym.
Jakieś niedopowiedzenia itp... - piszesz Stryker że "(akurat mieliśmy okazję być w tym samym miejscu w tym samym czasie)" - nie wiem czy ktoś z RR i COG byli na weekendzie majówkowym na MRU oprócz mnie, jednak wnioskuję po logach że nie. Więc wasze zarzuty skierowane są do mnie?
Jeśli tak to mogłeś wprost tutaj napisać "Art_noise to oszust - wpisuje do logbooka niebędących przy keszu ludzi". Byłoby krócej i prościej.
A teraz napisz konkretnie w których to keszach rzekomo wpisałem osoby nie będące przy keszu. Zdjęcia logbooków na pewno masz - wklej.
A zagwarantujesz, że osoba wpisująca dostanie miesiąc bana, a osoba wpisywana, której nie było na miejscu bana tradycyjnego (co na OC.pl oznacza chyba dożywotniego)? Jak tak, to ja chętnie podam nicka osoby wpisanej do papierowego logbooka, której wtedy przy keszu nie było, chociaż wolałbym cofnięcie bana dla Sebastiana. Nicki pozostałych osób z pewnością pojawią się szybko w samym keszu. Osobiście jestem bardzo ciekawy tego, czy Etna&Mars (chociaż pewnie chodzi o samego Marsa*) będzie równie sprawny we wlepianiu banów.

*Już słyszałem argument: Nie pisz tego, czy tamtego, bo Ani (Etnie) będzie smutno. Cóż, miarka się przebrała, jeżeli jest Ci Aniu smutno ze względu na to, co piszemy o "Etna&Mars", być może warto rozdzielić konta, bo przecież do Ciebie przytyku nie piszę.
Żywcu pisze:To niech, tu sobie pobedzie...
Sebek, nie dramatyzuj :-)
Mogłeś przenieść do odpowiedniego działu, wolałeś przenieść do śmietnika, gdzie nie można odpowiedzieć na posta... Kosztowało by Cię to tyle samo wysiłku, ale przy okazji osiągnąłeś małą cenzurkę (cenzurkę, bo Seba na szczęście poprawił miejsce umieszczenia posta). Tak to już jest, że ręka rękę myje.

Wielka szkoda, że po powrocie z MRUjówki zamiast czytać o samych wspaniałych odkryciach i przygodach keszerów przeczytałem o tym, że ktoś komuś majówkę zj%bał. Gratuluję i pozostawiam refleksję nad VI Ogólnopolskim Zlotem Geokeszowym... szczególnie *Marsowi.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: burak »

art_noise pisze: Jakieś niedopowiedzenia itp... - piszesz Stryker że "(akurat mieliśmy okazję być w tym samym miejscu w tym samym czasie)" - nie wiem czy ktoś z RR i COG byli na weekendzie majówkowym na MRU oprócz mnie, jednak wnioskuję po logach że nie. Więc wasze zarzuty skierowane są do mnie?
Jeśli tak to mogłeś wprost tutaj napisać "Art_noise to oszust - wpisuje do logbooka niebędących przy keszu ludzi". Byłoby krócej i prościej.
A teraz napisz konkretnie w których to keszach rzekomo wpisałem osoby nie będące przy keszu. Zdjęcia logbooków na pewno masz - wklej.
a i ja, ani stryker nie napisaliśmy a kogo chodzi, ani kiedy się to stało, ani kiedy i gdzie się dowiedzieliśmy..
sam przyznałeś, że chodzi o majówkę na MRU.. ciekawe dlaczego??
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: art_noise »

burak pisze: a i ja, ani stryker nie napisaliśmy a kogo chodzi, ani kiedy się to stało, ani kiedy i gdzie się dowiedzieliśmy..
sam przyznałeś, że chodzi o majówkę na MRU.. ciekawe dlaczego??
No patrz ciekawe... Może dlatego że spotkaliśmy się parę dni temu na majówce w MRU. Taki przypadek, nikt by nie uwierzył że się takie przypadki zdarzają.
Rzeczywiście ani ty, ani Stryker nie napisaliście o kogo chodzi. Kto jeszcze był w tym czasie z cogu i rr na MRU? Byłem ja, tydzień wcześniej był Etna&Mars. To może łaskawie napiszcie o co wam chodzi bo na razie to jest jak z pewnym prezesem olbrzymiej partii - dużo wie, ale konkretów zero.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: art_noise »

Ranwers pisze: A zagwarantujesz, że osoba wpisująca dostanie miesiąc bana, a osoba wpisywana, której nie było na miejscu bana tradycyjnego (co na OC.pl oznacza chyba dożywotniego)?
Co ja mogę gwarantować, nie jestem członkiem RR tylko COG - czyli weryfikuję 3 pierwsze kesze nowych keszerów i rozwiązuję problemy ze zgłoszonymi keszami. Niewdzięczna robota, władzy zero a opieprz z każdej strony się dostaje (od założycieli że się czepiam, od zgłaszających i zgłaszanych że nie po ich myśli zgłoszenie zostało rozpatrzone).
EDIT: Jeszcze znalazcy zaakceptowanego kesza też się czepiają. "Kesz zweyfikowany pozytywnie a kordy rozwalone, jak COG mógł dopuścić tego kesza?" No tak COG jeździ w teren i sprawdza własnoocznie każdego kesza...
Ale odpowiadając na twoje pytanie - nielogicznie by było banować wpisywacza na miesiąc a wpisywanego na zawsze. Bo jeśli ja osobiście jutro cię wpiszę do jakiegoś kesza z projektu Diablo to co? RR ma cię zbanować dożywotnio? A może mnie ma zbanować za to że sobie takie jaja porobiłem i cię wpisałem?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Sebastian »

Znów się pojawiam :D

Myślę, że z tym wpisywaniem, pieczętowaniem, wlepianiem do logbooka, to aż takie problem nie jest, bo przy pewnym keszu usłyszałem - Sebek, właź do dziury :lol: Kesza podjąłem. Oj nie było lajtowo. Wpisałem, wkleiłem, przypieczętowałem osoby z RR i COG. Kesza i logbooka na oczy nie widzieli :lol: Za popełnienie tego występku i publiczne przyznanie się do winy poproszę o kolejny miesiąc blokady konta, choć myślę, że za publiczne wyrażenie skruchy, mogę prosić o nadzwyczajne złagodzenie kary do 14 dni, o co wnioskuję.

W sumie geocaching, to dla mnie zabawa, wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Dla mnie od początku miała luźną formę.

Chciałbym osiągnąć kompromis, zdaję sobie doskonale, że decyzja podjęta dotycząca blokady kont użytkowników Hermina i Sebastian jest nieodwołalna i ostateczna, to choćbym przedstawił postanowienie Sądu Najwyższego, to niczego nie zmienię.

Rok temu proponowałem, by w związku ze ogromnym rozwojem serwisu Opencaching.PL usankcjonować jego prawną formę funkcjonowania w formie Stowarzyszenia. Naprawdę nie jest to żaden problem, a wszystko będzie prawnie uregulowane, jasne zasady działania. Walne Zgromadzenie Członków, Zarząd Stowarzyszenia, Komisja Rewizyjna. Sądzę, że ułatwi to rozwiązywanie takich błahych, naprawdę błahych problemów jak z Herminą i Sebastianem.

Po za tym będzie można przekazać 1% podatku dochodowego dla Stowarzyszenia Opencaching.PL jako dla Stowarzyszenia Pożytku Publicznego.

Mocno odbiegłem od sedna tematu, ale taki mam dzień, a właściwie noc :D

Pozdrawiam Was serdecznie, Wasz - Sebek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 maja 2012, 01:48 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Sebastian »

art_noise pisze:Ale odpowiadając na twoje pytanie - nielogicznie by było banować wpisywacza na miesiąc a wpisywanego na zawsze. Bo jeśli ja osobiście jutro cię wpiszę do jakiegoś kesza z projektu Diablo to co? RR ma cię zbanować dożywotnio? A może mnie ma zbanować za to że sobie takie jaja porobiłem i cię wpisałem?
Myślę, że łatwo udowodnić, iż wpisałeś do kesza osobę której przy nim nie było. To nie są jaja, bo Dorota dostała dożywotniego bana, za wpis w logu papierowym i internetowym kesza przy którym była.

Pozdrawiam serdecznie - Wasz Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: marwaldor »

Stryker pisze:To, o czym wspomniał burak też rzuciło mi się w oczy (akurat mieliśmy okazję być w tym samym miejscu w tym samym czasie). Co najmniej dwie inne osoby czytające to forum doskonale wiedzą o co chodzi, ale nawet nie oczekuję, że się przyznają
Stryker: W innym przypadku (http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 4&start=15) ślesz donosy do COG-u, RR itp a teraz co ? Cisza ?

P.S.
Poza tym lubisz logować nieznalezienie skrzynki która Ci nie pasuje. Mimo że nie próbowałeś jej podjąć.
Czy aby to nie jest trefny wpis tyle że do elektronicznego logbooka ?
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Stryker »

Tak, całą majówkę obmyślaliśmy jakby tu COG obsmarować i po długich konsultacjach postanowiliśmy, że napiszemy, że białe jest czarne ;-) Tak na złość, a co!
marwaldor pisze:Stryker: W innym przypadku (http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 4&start=15) ślesz donosy do COG-u, RR itp a teraz co ? Cisza ?
Widzę, że koniecznie próbujesz mi udowodnić, że jestem wielbłądem. Moderacja nie kasuje osobistych "wycieczek", więc co tam, brnijmy w to dalej ;-)

Nawet nie wiesz co było w treści mojego zgłoszenia a wypisujesz z palca wyssane bzdury, więc:
Dnia 2012.04.17 12:11:52 wysłałeś zgłoszenie problemu.

Dotyczy ono skrzynki OP4CC3 - MS-14 Piszę do Ciebie...
(http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=19655).

Powód zgłoszenia: Skrzynka wymaga archiwizacji

Treść zgłoszenia:
------------------ początek ------------------
Moim zdaniem "skrzynka" nie ma absolutnie nic wspólnego z geocachingiem a jej istnieje może spowodować zakładanie podobnych "wynalazków", których nie ma ich w terenie (geocaching to gra TERENOWA). Ponadto, współrzędne, atrybuty, rozmiar to zupełna fikcja, więc założony "twór" (celowo nie używam nawet słowa "kesz") nie jest nawet wirtualem (a ten typ nie bez powodu został zablokowany).

Drugi "problem" to założenie właścicieli, że pod skrzynkę nietypową można wpisać wszystko, łącznie z own cachem (poniżej zamieszam odpowiedź na zgłoszenie).

Pozdrawiam,
--
M
(nie będę tutaj publikował reszty, bo zaraz ktoś wyskoczy, że wrzucam prywatną korespondencję). Otrzymałem potwierdzenie zajęcia się zgłoszeniem (COG/art_noise) i na tym *donos* się zakończył. Kurtyna!

marwaldor pisze: P.S. Poza tym lubisz logować nieznalezienie skrzynki która Ci nie pasuje. Mimo że nie próbowałeś jej podjąć.
Czy aby to nie jest trefny wpis tyle że do elektronicznego logbooka ?
O, to jest ciekawe ;-) A jak wygooglam hasła do wirtuala i to zaloguję, np. 100x to będzie próba podjęcia czy nie?;-D Nic w tym niezgodnego nie będzie, nieprawdaż?

DNFa na tym keszu zmieniłem na komcia, bo się założyciel oburzył. Jeśli zakładasz, że "lubię logować nieznalezienia skrzynki, która mi nie pasuje mimo że nie próbowałem jej podjąć" to znajdź proszę, mądralo, jednego owna, na którym zalogowałem DNFa a nie miałem okazji obmacać samochodu, rozwiązać łamigłówki itd. Wiesz o mnie wszystko, więc zapewne zrobisz to bezbłędnie i błyskawicznie.
Obrazek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: etnamars »

Ranwers, strzelając argumentami takiego kalibru musisz uważać, żeby przypadkiem nie trafić osoby którą bronisz. Właśnie "postrzeliłeś w stopę" Sebastiana.
Ranwers pisze: *Już słyszałem argument: Nie pisz tego, czy tamtego, bo Ani (Etnie) będzie smutno. Cóż, miarka się przebrała, jeżeli jest Ci Aniu smutno ze względu na to, co piszemy o "Etna&Mars", być może warto rozdzielić konta, bo przecież do Ciebie przytyku nie piszę.
Dla osób niepoinformowanych warto dodać, że są to słowa Sebastiana. Mamy świadomość, że na nasz temat krąży wiele plotek. Póki są to słowa mówione, jak to z plotkami - niech sobie krążą, już od wielu nigdy nie spotkanych albo spotkanych raz lub dwa razy usłyszeliśmy na nasz temat wiele ciekawostek.
Jeśli przelane są na informacje publiczne w sieci, trzeba się do tego ustosunkować.
Po pierwsze nie potrzebujemy żadnego rzecznika prasowego, jeśli ktokolwiek chce się czegoś o nas lub naszych skrzynkach dowiedzieć, lepiej by zapytał u źródła, a nie bazował na tym co na nasz temat mówi się w szeroko pojętym "środowisku"
Po drugie od zawsze (czyli od 2009) mamy wspólne konto na które logujemy wspólne znalezienia. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że quiz rozwiąże jedno z nas, a do kesza znalezienie wpisze drugie. Żądanie rozdzielenia naszego konta jest zwykłą podłością, ale skoro wyciągnięte jest przez Ciebie, nie jest nam przykro, bo jesteś ostatnią osobą która powinna takie żądanie wysuwać.
Po trzecie w ramach dotychczasowej pracy w ramach COG, RP, RR wiele decyzji konsultowaliśmy wspólnie. Jednak głos w dyskusji jest zawsze jeden, głos w pojęciu zarówno stanowiska - jak i głos w pojęciu ilościowym (głosowanie).
Ranwers pisze: A zagwarantujesz, że osoba wpisująca dostanie miesiąc bana, a osoba wpisywana, której nie było na miejscu bana tradycyjnego (co na OC.pl oznacza chyba dożywotniego)? Jak tak, to ja chętnie podam nicka osoby wpisanej do papierowego logbooka, której wtedy przy keszu nie było, chociaż wolałbym cofnięcie bana dla Sebastiana. Nicki pozostałych osób z pewnością pojawią się szybko w samym keszu. Osobiście jestem bardzo ciekawy tego, czy Etna&Mars (chociaż pewnie chodzi o samego Marsa*) będzie równie sprawny we wlepianiu banów.
Tutaj sprawa dotyczy zupełnie innej kwestii, zgłoszeń o których pisał już Żywcu i nieetycznego zachowania Sebastiana, o którym masz swoje zdanie i masz do tego absolutne prawo. Sprawa jednak nie jest tak prosta (czarno-biała), jak już wyżej pisałem chodzi o dobro osób trzecich i informacje dotyczące tego nie zostaną ujawnione. Co "Ty byś wolał" to jest również Twoje zdanie, do którego masz prawo.
Z jednej strony wydaje się że jesteś dość doświadczonym użytkownikiem, z drugiej widać, że kompletnie nie rozumiesz mechanizmów podejmowania decyzji w ramach OC Team, gdzie wszystkie istotne (w szczególności jak ta obecnie dyskutowana) decyzje podlegają głosowaniu. Żaden z członków RR/COG nie pozwoliłby sobie na tzw. samowolkę i podejmowanie decyzji na własną rękę.
Ranwers pisze: Wielka szkoda, że po powrocie z MRUjówki zamiast czytać o samych wspaniałych odkryciach i przygodach keszerów przeczytałem o tym, że ktoś komuś majówkę zj%bał. Gratuluję i pozostawiam refleksję nad VI Ogólnopolskim Zlotem Geokeszowym... szczególnie *Marsowi.
Po raz kolejny przypominam, że nie jest to decyzja jednego użytkownika, a Rady Rejsu.

Ktoś komuś zepsuł wiele rzeczy wcześniej, a dzisiaj prowadzi reality show, z codziennymi "wstawkami"
Co do Zlotu na Jurze, to zablokowanie konta użytkownika zakładającego to wydarzenie w żaden sposób nie przeszkadza w organizacji spotkania, w szczególności, że od dnia ogłoszenia spotkania w opisie nie było żadnych zmian.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: etnamars »

Sebastian pisze:Sebek, właź do dziury
Od wypadu na MRU w kwietniu 2011 roku nie keszowaliśmy razem z Tobą.
Żadne z nas nie zwracało się wtedy do Ciebie "Sebek". Wcześniejsze tak strasznie kontrowersyjne wpisywanie się do logbooka mogło mieć miejsce przy keszu w Twierdzy Modlin:
http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y
gdzie ostatnie metry rzeczywiście pokonałeś tylko Ty. Tam sytuacja jest taka, że nie każdy może być przy keszu, w szczególności jeśli jest tak mało miejsca, a i potrzebna jest asekuracja drugiej osoby, która w przypadku problemów szybko wezwie pomoc.

Co do historii wyciągniętej przez buraka i Ranwersa, to wszystko wskazuje na to że chodzi o kesza:
http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y
znalezionego przez nas 21.08.2009. Dla przypomnienia warto dodać, że ani art_noise ani etna&mars nie byli wtedy członkami RR ani COG (COG wtedy jeszcze nie istniał)

Jeśli ktoś ma ochotę poprać trochę brudów przeszłości, to zapraszamy do lektury. Jest to ponad trzy tysiące logów "Znaleziona" na koncie etna&mars, może coś się znajdzie.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: maryush »

etnamars pisze:jeśli ktokolwiek chce się czegoś o nas lub naszych skrzynkach dowiedzieć, lepiej by zapytał u źródła,
To ja pozwolę sobie spytać u źródła. I absolutnie nie jako jakiś atak czy coś takiego.
etnamars pisze:Po drugie od zawsze (czyli od 2009) mamy wspólne konto na które logujemy wspólne znalezienia. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że quiz rozwiąże jedno z nas, a do kesza znalezienie wpisze drugie.
1. Czy "wspólne znalezienia" oznaczają, że przy każdym zalogowanym przez etena&mars keszu były obie osoby należące do teamu?
"Przy keszu', znaczy w tejtam okolicy, nie że zaraz trzeba osobiście dotykać logbooka ;)
2. Quizy - jedna osoba rozwiązała, a druga pojechała zrobić wpis, jak rozumiem (czyli wspólny wysiłek podejmowania)? A "nie-quizy" - zawsze obie połówki etena&mars były na miejscu?

I żeby nie było, ja się nie czepiam, nie staję po stronie, itd.. Szukam jedynie naświetlenia zasad w zakresie kont wieloosobowych na OC, w razie gdybym kiedyś wciągnął np. małżonkę do keszowania.
Za odpowiedzi dziękuję ;)
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: etnamars »

maryush pisze:. Czy "wspólne znalezienia" oznaczają, że przy każdym zalogowanym przez etena&mars keszu były obie osoby należące do teamu?
"Przy keszu', znaczy w tejtam okolicy, nie że zaraz trzeba osobiście dotykać logbooka ;)
Przeważnie tak, bo staramy się keszować rodzinnie. Ale nie zawsze było tak, że dwie osoby były przy keszu. Zdarzały się sytuacje, że keszowała jedna połówka, np. podczas wyjazdu kilkaset km od domu.
maryush pisze: 2. Quizy - jedna osoba rozwiązała, a druga pojechała zrobić wpis, jak rozumiem (czyli wspólny wysiłek podejmowania)? A "nie-quizy" - zawsze obie połówki etena&mars były na miejscu?
To tylko taki przykład z quizami. Jedno właziło do dziury, na komin, drugie asekurowało, albo stało na czatach. Czy zawsze obie połówki były przy keszu - opisane powyżej.
maryush pisze: Szukam jedynie naświetlenia zasad w zakresie kont wieloosobowych na OC, w razie gdybym kiedyś wciągnął np. małżonkę do keszowania.
Są różne szkoły, niektórzy mają konta wspólne z kilkoma kolegami, całą rodziną, żoną, psem. Przyjęte jest jednak, że WPIS DO LOGBOOKA TO PODSTAWA.
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: burak »

etnamars pisze:Co do historii wyciągniętej przez buraka i Ranwersa, to wszystko wskazuje na to że chodzi o kesza:
http://opencaching.pl/viewlogs.php?cach ... wlogsall=y
znalezionego przez nas 21.08.2009. Dla przypomnienia warto dodać, że ani art_noise ani etna&mars nie byli wtedy członkami RR ani COG (COG wtedy jeszcze nie istniał).
artnoise pisze: Rzeczywiście ani ty, ani Stryker nie napisaliście o kogo chodzi. Kto jeszcze był w tym czasie z cogu i rr na MRU? Byłem ja, tydzień wcześniej był Etna&Mars. To może łaskawie napiszcie o co wam chodzi bo na razie to jest jak z pewnym prezesem olbrzymiej partii - dużo wie, ale konkretów zero.
To jesteście troszkę w błędzie.. chodzi o kesza: Wieża537 - OP3392 przy którym została wpisana pewna pani A. a na oczy jej tam nie widzieliśmy..
etnamars pisze: Mamy świadomość, że na nasz temat krąży wiele plotek. Póki są to słowa mówione, jak to z plotkami - niech sobie krążą, już od wielu nigdy nie spotkanych albo spotkanych raz lub dwa razy usłyszeliśmy na nasz temat wiele ciekawostek.
Dalej chodzi o kesza: EM-168 MRU - Pz.W. 772 - OP4DC8 w którym umożliwiliście wpis i znalezienie 2 dni przed publikacją.. (o tym dowiedziałem się dopiero po powrocie z Majówki)
Nic z tego nie jest niezgodne z regulaminem, ale wg mnie jest nie etyczne i nie przystoi władzom serwisu, którzy mają dawać przykład.

Dalej chodzi o te właśnie plotki, o ten smród, który się za Wami ciągnie.. również wiele innych rzeczy słyszałem na Wasz temat i uznawałem je za plotki.. Jesteści liderami i władzami OC.. Za Wami idzie przykład, a potem czepiacie się ludzi, którzy do Was równają..

To jest moje zdanie i tylko moje.. i tak uważam na dzień dziesiejszy..
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Rob »

To i ja może wtrącę swoje 3 grosze. Nasz team liczy sobie 4 osoby (rodzina) i często nie ma wszystkich przy podejmowaniu. Czy to jest zakazane? Chyba nie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Ranwers »

etnamars pisze:Ranwers, strzelając argumentami takiego kalibru musisz uważać, żeby przypadkiem nie trafić osoby którą bronisz. Właśnie "postrzeliłeś w stopę" Sebastiana.[...]
Nie rozumiem, czemu uważasz, że strzeliłem Sebkowi w stopę. W moim mniemaniu każdy pisze świadomie i ponosi odpowiedzialność za swoje wypowiedzi. Jeżeli Sebastian kiedyś tam coś zmyślił, to sam sobie strzelił w stopę, po prostu strzał był z opóźnionym zapłonem. Z drugiej strony, jeżeli to ja coś przekręciłem, to odszczekam i przeproszę.
etnamars pisze:Po drugie od zawsze (czyli od 2009) mamy wspólne konto na które logujemy wspólne znalezienia. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że quiz rozwiąże jedno z nas, a do kesza znalezienie wpisze drugie. Żądanie rozdzielenia naszego konta jest zwykłą podłością, ale skoro wyciągnięte jest przez Ciebie, nie jest nam przykro, bo jesteś ostatnią osobą która powinna takie żądanie wysuwać.
Po pierwsze nie żądałem rozdzielenia konta, tylko poddałem pod rozwagę, jeżeli świństwa, które robisz miały by przeszkadzać współposiadaczce konta. Z drugiej strony kompletnie nie rozumiem, czemu jestem ostatnią osobą, która mogła by coś takiego sugerować, ponieważ nigdy nigdzie nie miałem wspólnego konta z inną osobą. Mam nadzieję, że nie to chciałeś zasugerować.
etnamars pisze:Po trzecie w ramach dotychczasowej pracy w ramach COG, RP, RR wiele decyzji konsultowaliśmy wspólnie. Jednak głos w dyskusji jest zawsze jeden, głos w pojęciu zarówno stanowiska - jak i głos w pojęciu ilościowym (głosowanie).
Do tej pory informacje o banach nadawanych przez RR i ich uzasadnieniach były podawane w specjalnym wątku na forum. Teraz ani takiej informacji nie było, ani uzasadnienie się nie pojawiło. Pomijając już fakt "nieodwołalności" decyzji. Pomijam fakt, że jeżeli tak, jak to napisał Sebastian, był to jedyny kontakt RR z Sebastianem w tej sprawie, to wygląda to na wyrok sądu kapturowego w sprawie politycznej. W ogóle w przypadku osoby, która organizuje VI Ogólnopolski zlot keszowy zatajanie szczegółów tego bana jest dziwne - powinna mieć miejsce pełna przejrzystość, a tutaj, gdyby Seba nie opisał sprawy, to nikt by o fakcie nie wiedział.
etnamars pisze:
Ranwers pisze: A zagwarantujesz, że osoba wpisująca dostanie miesiąc bana, a osoba wpisywana, której nie było na miejscu bana tradycyjnego (co na OC.pl oznacza chyba dożywotniego)? Jak tak, to ja chętnie podam nicka osoby wpisanej do papierowego logbooka, której wtedy przy keszu nie było, chociaż wolałbym cofnięcie bana dla Sebastiana. Nicki pozostałych osób z pewnością pojawią się szybko w samym keszu. Osobiście jestem bardzo ciekawy tego, czy Etna&Mars (chociaż pewnie chodzi o samego Marsa*) będzie równie sprawny we wlepianiu banów.
Tutaj sprawa dotyczy zupełnie innej kwestii, zgłoszeń o których pisał już Żywcu i nieetycznego zachowania Sebastiana, o którym masz swoje zdanie i masz do tego absolutne prawo.
Chodzi o efekty i równość wobec prawa. Jednych banujemy, bo ich nie lubimy, a innym wszystko wolno? Sprawa o której pisał Burak oraz ja piecze się w Waszym RR-COGowym sosie - powinniście oczyścić atmosferę - no chyba, że RR/COG zamiast świecić przykładem po prostu stoi ponad prawem.
etnamars pisze:Sprawa jednak nie jest tak prosta (czarno-biała), jak już wyżej pisałem chodzi o dobro osób trzecich i informacje dotyczące tego nie zostaną ujawnione. Co "Ty byś wolał" to jest również Twoje zdanie, do którego masz prawo.
Z jednej strony wydaje się że jesteś dość doświadczonym użytkownikiem, z drugiej widać, że kompletnie nie rozumiesz mechanizmów podejmowania decyzji w ramach OC Team, gdzie wszystkie istotne (w szczególności jak ta obecnie dyskutowana) decyzje podlegają głosowaniu. Żaden z członków RR/COG nie pozwoliłby sobie na tzw. samowolkę i podejmowanie decyzji na własną rękę.
Nie wiem nic o mechanizmach, więc nie mogę ich rozumieć. Zwróć uwagę, że z nieznanego społeczności powodu (ktoś zgłosił naruszenia regulaminu? COG specjalnie pilnował keszy Sebastiana?) RR zajęła się sprawą Sebastiana, potem w nieznany sposób podjęła decyzję o banie (piszesz o głosowaniach w istotnych sprawach, ale znowu społeczność szczegółów nie zna), o banie i uzasadnieniu nie poinformowała nigdzie publicznie. Same tajemnice - tak więc nie dziw się, że nie rozumiem mechanizmów, skoro muszę się ich domyślać.

Na koniec tak sobie pomyślałem, że skoro podobno wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, to przeanalizuję uzasadnienie bana dla Sebka (niestety nie wiem, czy jest ono aby na pewno prawdziwe, bo RR nie uznała za stosowne uzasadnić publicznie swojej decyzji):
założenie skrzynki typu own-cache oraz informowanie innych użytkowników o
istnieniu możliwości obejścia tego ograniczenia
W/g deklaracji Sebastiana kesze zostały założone przed wprowadzeniem ograniczenia, a jedynie pozostały nieopublikowane. Ograniczenie jasno mówiło o tym, że kesze już założone pozostają. Kesze mogły zostać założone albo przed, albo po ogłoszeniu regulaminu, dla wyjaśnienia tej sytuacji proszę RR o podanie, które kesze Sebastian założył (nie mylić z "opublikował") po nałożeniu ograniczenia. Fakt karania z informowanie o czymkolwiek, co nie jest tajemnicą to duże kuriozum, wszak zarówno źródła OC.pl są ogólnodostępne, jak i regulamin jest ogólnodostępny.
Namawianie do łamania zasad zabawy na forum opencaching.pl
24 kwietnia Sebastian napisał: "Czytając Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku, że nie mam racji i akceptujecie decyzję RR [w sprawie ownów - Ranwers]". I jest to ostatnia wypowiedź Sebastiana w temacie ownów na forum.
- zalogowanie za pomocą fikcyjnego konta skrzynki (do tego jako pierwszy
znalazca), którą się samemu założyło
Sebastian deklaruje, że konto należy do prawdziwej osoby, deklaruje też, że nikt z nim nie weryfikował, czy konto ma prawdziwego właściciela, czy jest fikcyjne.
podważanie autorytetu RR
A to już klasyczny przypadek wyroku politycznego: ktoś się z nami nie zgadza, krytycznie o nas pisze, to go ukarzemy. Który punkt regulaminu zabrania krytykować RR? Bo może ja już zasłużyłem na pół roku bana?
szantażowanie innych użytkowników
Z wypowiedzi Sebastiana wynika, że szantaż polegał na tym, że powiedział, że sam będzie zgłaszał kesze do COGu. Szantażować można czymś nielegalnym - zgłaszanie keszy do COGu jest nielegalne przecież nie jest.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Zablokowany