Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Sebastian »

Może tu choć przez chwilę ten post będzie mógł pobyć. Tak daję mu czas do dziesięciu minut.

Uważam, że totalitaryzm jaki zapanował w serwisie Opencaching Polska przekroczył czasy, komunizmu, stalinizmu itd. Po prostu nie mogę innym użytkownikom, grzecznie i kulturalnie przedstawić swoich racji, swojego zdania i wyjaśnić, wytłumaczyć pewnych spraw. Korea Północna jest miejscem o wiele bardziej demokratycznym niż to forum.

Moje wyjaśnienia dotyczące decyzji podjętej przez Władze Serwisu Opencaching Polska, zostały wyrzucone do kosza.

Najlepsze jest uzasadnienie:

"Moderacja (Żywcu): Wybacz Sebek, pomylony dzial i chyba bardziej na korespondencje pasuje... Konta na forum (jak i w serwisie) nikt Ci nie blokuje..."

a wcześniej otrzymałem wiadomość od Władz OC

"Rada Rejsu podjęła decyzję o bezterminowej blokadzie konta Hermina, blokadzie każdego
innego fikcyjnego konta, które założysz, a także blokadzie konta Sebastian
na okres jednego miesiąca, tj. do 31 maja 2012."

W sumie nie wiem po co tracę energię i tak moja wypowiedź pójdzie do kosza.

Pozdrawiam - Wasz Sebek

PS. Dlaczego nie mam możliwości odpowiedzi na przedstawione mi zarzuty, złożenia wyjaśnień, osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa ma do tego prawo. O nic wielkiego nie prosiłem, jedynie o możliwość złożenia wyjaśnień.

PS2. Okazuje się, że mam jeszcze poważniejszy problem, bowiem ludzie do mnie piszą jako do Przewodnika OC i Organizatora Zlotu. Robią to przez formularz na stronie OC, a nie każdy podaje tam swój adres e-mail. Na jakiego człowieka wyjdę nie udzielając odpowiedzi na ich pytania ? Odpowiedź na to pytanie jest retoryczna - niesolidnego i nie wartego zaufania.

Mogę prosić o zmianę w serwisie OC adresu e-mail mojego konta z sebastian@bytom.net.pl na adres kogoś, kto w czasie zablokowania mojego konta, będzie pełnił obowiązki przewodnika, oraz czy ktoś życzliwy mógłby poprzez formularz kontaktowy na stronie OC, wysłać jedną wiadomość do innego użytkownika OC, bo to chodzi o majówkę, a mi szkoda planów, nie mam innej możliwości kontaktu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Żywcu »

To niech, tu sobie pobedzie...
Sebek, nie dramatyzuj :-)
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Sebastian »

Nie dramatyzuję, tylko chciałbym wytłumaczyć w jakiej sytuacji zostałem postawinony poprzez niesłuszną decyzję Rady Rejsu.

Nie mogłem złożyć wyjaśnień, na zarzuty przedstawione przez Władze Serwisu Opencaching Polska i nie mogliście ich przeczytać, ponieważ moje wyjaśnienia trafiły do działu kosz.

Nie dramatyzuję, bowiem został mi zablokowany dostęp do serwisu Opencaching Polska i nie mam możliwości odpowiedzi na zapytania innych użytkowników serwisu Opencaching Polska.

Chciałbym być postrzegany przez środowisko Opencaching Polska, jako solidny użytkowniki serwisu i jako Przewodniki mieć możliwość odpowiedzi na pytania innych użytkowników serwisu.

Zostałem pozbawiony tej możliwości i teraz będę postrzegany jako niesolidny człowiek.

Dziękuję koleżance Anita145, za wsparcie i pomoc przy organizacji majowego spotkania w Bytomiu. Wierzę, że Władze serwisu Opencaching Polska sprawnie i szybko zatwierdzą założone przez nią skrzynki w okolicy, by mogła opublikować ewent i spotkaniowe kesze w okolicy. Koleżankę Anitę145 mogę przedstawić, do weryfikacji przez Władze Serwisu Opencacging Polska, byście mogli zweryfikować organoleptycznie, że nie jest, to jakiś fikcyjny twór, lecz człowiek z krwi i kości. W terminie późniejszym poproszę Władze Serwisu serdecznie zapraszam na spotkanie z użytkownikiem o nicku - Hermina, poproszę o zachowanie zasad kultury osobistej. Hermina, to moja była żona i udało mi się poprosić ją o pomoc w realizacji projektu, a teraz ubłagać, by spotkała się z Wami.

Po weryfikacji i spotkaniu z Herminą, odblokowaniu jej konta w serwisie OC, liczę na to że władze Serwisu Opencaching przeproszą użytkownika Hermina, za podjęte wobec niej działania.

Pozdrawiam Was serdecznie - Wasz Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
shkopek
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 08 sierpnia 2011, 11:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: shkopek »

Tak czytam to i się zastanawiam. Czo kogoś tu przypadkiem nie pop********* ??? Mimo tego ,że jestem początkującym geokeszerem ze znikomym doświadczeniem to wydaję mi się,że Sebastian jest ostatnią osobą w tym serwisie,której należy się ban. Ostatnio dziwna zmiana w przypadku ownów,a teraz jeszcze blokada Sebastiana. Zastanawiam się czy ostatnio bardzo aktywne słońce komuś nie zaszkodziło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Odp: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebas

Post autor: Whatever »

"nie wszystko złoto co się świeci..."
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Sebastian »

To jeszcze tak naprawdę ostatnie pytanie do Władz Serwisu Opencaching Polska.

Czy istnieje możliwość, żeby mój syn Szczepan Czapla mógł w moim imieniu skontaktować się z innymi użytkownikami serwisu Opencaching?

Przez szacunek do Władz Serwisu Opencaching Polska i podjętej decyzji, którą szanuję i akceptuję, nie mam zamiaru podejmować jakichkolwiek nieregulaminowych kroków by podważyć tą decyzję.

Kilka osób zaproponowało, że mogę skorzystać z ich kont w serwisie OC, bym mógł wysłać odpowiedzi na zapytania innych użytkowników.

Jak bym mógł, przecież Was Wszystkich szanuję. Stąd też pytanie, czy mojego syna Szczepana, osobę z krwi i kości, mogę poprosić o udzielenie w moim imieniu odpowiedzi na pytania, które zostały zadane mi przez innych użytkowników serwisu :?:

Dziękuję za odpowiedź na pytanie, Wasz Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Odp: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebas

Post autor: Stryker »

Zamiast kombinować i robić z siebie meczennika, proponuję uzbroić się w cierpliwość (30 dni to nie wieczność) i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

//Tapatalknięte
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Sebastian »

Wnioski na przyszłość, to ja już dawno wyciągnąłem.

Zadałem tylko pytanie, liczyłem że uzyskać na nie odpowiedź. Nie chodzi o mnie lecz o innych uczestników zabawy, bowiem została odebrana możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Koledzy z Wrocławia, pytają gdzie znajduje się skrzynka Mobilny Florek, pal licho, że nie mogę zalogować jej przeniesienia, lecz nie mogę odpowiedzieć, że znajduje się w kieszeni mojej kurtki. Nie mogę zmienić statusu jednej ze swoich skrzynek, na "zarchwiwizowana" bowiem teren został ogrodzony i rozpoczęła się rozbiórka obiektu gdzie znajduje/znajdował się kesz i po co ludzie mają tam niepotrzebnie jechać tracić czas, energię i pieniądze ? Nie mogę odpowiedzieć na wiadomości wysłane przez innych użytkowników serwisu, którzy zwracają się do mnie jako Przewodnika w różnych sprawach, jak ja wyglądam w ich oczach :?:

Czy nie można było podejść do całej sytuacji po ludzku i ukarać mnie pisząc: Sebastian - Władze Serwisu podjęły decyzję, że do dnia 31 maja nie masz prawa, szukać skrzynek, oraz publikować nowych. Przecież, to by było tak normalnie, po ludzku i tak jak szanuję decyzję podjętą przez Władze Serwisu dotyczące zablokowania mojego konta, tak bym uszanował decyzję Władz Serwisu, która by została przekazana w ten sposób.

Nie dramatyzuję, tylko jak sądzę staram się logicznie przedstawić swoje zdanie.

Pozdrawiam serdecznie - Sebastian
Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: marwaldor »

Warto by, aby ktoś z RR napisał kilka zdań jako uzasadnienie "wyroku".
Bo na razie wygląda to jak komedia z udziałem Sebatiana i sądu kapturowego/RR.
I trudno się połapać kto tu przesadził/przesadza.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Żywcu »

marwaldor pisze:Warto by, aby ktoś z RR napisał kilka zdań jako uzasadnienie "wyroku".
Bo na razie wygląda to jak komedia z udziałem Sebatiana i sądu kapturowego/RR..
Tak wygląda, bo chyba w założeniu ma tak wyglądac... Nie sądzę aby oficjalny komentarz, w tej sprawie się pojawił.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: marwaldor »

Szkoda.
Warto zapamiętać skład obecnej RR, aby w następnym głosowaniu wybrać bardziej komunikatywne grono.
Awatar użytkownika
mauritius
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 19 czerwca 2011, 21:21
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: mauritius »

Co to za decyzja, skoro nie ma jasnego i konkretnego wyjaśnienia. To jakby jakiś sąd skazał kogoś za kradzież ale nie powiedział co i gdzie ten złodziej ukradł. Mało tego nie dał mu szansy na obronę i wyjaśnienia. A to nie jest zgodne z konstytucją . Patrz: Art. 42 pkt. 2.
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: maryush »

RR uzasadniła decyzję i nawet Sebastian to uzasadnienie (lub co najmniej część, bo może było coś więcej) podał. Uzasadniła Sebastianowi, a nie do ogólnej wiadomości, bo to nie nasza sprawa, a RR czy COG nie jest od tego żeby podawać do publicznej wiadomości jakie kto ma przewiny. Cała sprawa powinna się rozegrać między RR a Sebastianem, bez publicznego prania brudów. To że Sebastian woli to robić publicznie, jeszcze nie znaczy że RR ma również publicznie opowiadać się ze swoich decyzji czy dowodów w sprawie. M.in. dla samego dobra Sebastiana, żeby mu potem ludzie z którymi może będzie miał na pieńku nie wywlekli syfu "z akt". Jeśli korzystamy z porównania do sądu, to kiedy sąd np. Twojego sąsiada ukarze grzywną i Ty się o tym dowiesz, to ten sąd nie ma obowiązku TOBIE opowiedzieć za co Twój sąsiad tę grzywnę dostał, czemu taką a nie inną itd. Oskarżony sąsiad ma prawo wiedzieć ile, za co i dlaczego, ale ktoś postronny (tak jak my w tej tutaj sytuacji) już chyba takiego prawa nie ma. I gdyby nagle RR zaczęła się publicznie tłumaczyć z tej decyzji (słusznej czy błędnej to już inna sprawa i nie nam to rozstrzygać) to będę bardzo zdziwiony.
Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego RR a nie COG tutaj jest stroną. Ale ja się tam na podziale kompetencji między RR a COG nie znam, więc może po prostu czegoś nie wiem.
Za ten post autor maryush otrzymał podziękowanie:
Żywcu
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: Sebastian »

Przepraszam, że po raz kolejny wypowiadam się w tym temacie.

Przede wszystkim, chciałbym podziękować ludziom z całej Polski, którzy udzielają mi wsparcia. Podziękować mojemu synowi, na którego pomoc mogę liczyć, bym mógł się kontaktować z innymi użytkownikami serwisu. Synu, Szczepan jesteś wielki :!:

Następne, co chcę podkreślić - nie robię z siebie męczennika i nie dramatyzuję, chciałbym jedynie otrzymać możliwość złożenia wyjaśnień.

Czuję się niczym Józef K. bohater "Procesu" Franza Kafki. Usłyszałem zarzuty nie poparte żadnymi dowodami, bez procesu i możliwości złożenia wyjaśnień został podjęty wyrok w mojej sprawie. Nie otrzymałem uzasadnienia tego wyroku. Nie mogę się skontaktować z Władzami Serwisu Opencaching Polska.

Chcę Wam, użytkownikom serwisu Opencaching Polska przedstawić, wyjaśnić całą sytuację.

Uważam, że rozprawa sądowa powinna odbywać się w myśl zasady:

jawnie, czyli z udziałem publiczności (tzw. zasada jawności),


Po odbyciu się takowej rozprawy i ogłoszeniu przez sąd wyroku powinienem uzyskać:

uzasadnienie podjętego wyroku.

Nie mam z nikim na pieńku i nie ma czego wywlekać z akt, po prostu najzwyczajniej po ludzku proszę o przedstawienie przez Władze Serwisu Opencaching Polska, że jakimkolwiek choćby najdrobniejszym zachowaniem zasłużyłem na przedstawienie mi choć jednego z zarzutów, które zostały mi przedstawione. Proszę o przedstawienie mi jakiegokolwiek dowodu na przedstawione mi zarzuty, a ja złożę obszerne wyjaśnienia.

Pozdrawiam serdecznie - Wasz Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Zablokowanie przez RR kont użytkowników Hermina i Sebastian

Post autor: marwaldor »

maryush pisze:To że Sebastian woli to robić publicznie, jeszcze nie znaczy że RR ma również publicznie opowiadać się ze swoich decyzji czy dowodów w sprawie.
Skoro Sebastian poruszył temat publicznie to tym bardziej RR powinna podać do wiadomości ogólnej powody decyzji bana. Choćby w celu oczyszczenia atmosfery.

A i tak jestem zdania, że w przypadku ,bana' obowiązkiem RR jest podanie przyczyn podjęcia takiej a nie innej decyzji.

Miło by było też usłyszeć, że nim delikwent został ukarany, ktoś z tego sławetnego gremium prowadził z nim rozmowy, próbując załatwić sprawę polubownie.
Za ten post autor marwaldor otrzymał podziękowanie:
Elvis7
Zablokowany