Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2051
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: ronja »

Stryker pisze:... Bezmyślne owce czekają na pasterza, który wskaże im jedyną słuszną drogę (jak tylko sam ją znajdzie).
Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać:
BEEEEEEEEEEEEEE :lol:

Skoro młody człowiek tak mocno drąży temat i nie bardzo jest usatysfakcjonowany tym co czyta, to trzeba już skończyć. Już więcej nie wyczyta, choćbyście wyłożyli wszystko jak w książeczce dla przedszkolaka. :wink:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

Stryker pisze:
daaap pisze:Jak zbiorę ich dostatecznie dużo zrobię małe podsumowanie i podejmę decyzję. Być może to się jeszcze komuś przyda, być może nie.
Podsumowanie robione przez ignoranta - to musi się przydać, zaiste. Bezmyślne owce czekają na pasterza, który wskaże im jedyną słuszną drogę (jak tylko sam ją znajdzie).
I kolejna osobista wycieczka naruszająca zasady tego forum. Ale nie martw się, nie zgłoszę by cię zbanowali.
Mam tylko jedno prośbę, jeśli kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem uprzejmie proszę nie pisz więcej w tym temacie.
Jeśli jednak rozumiesz pytanie, masz coś interesującego do dodania i nie było to wcześniej poruszane z niecierpliwością czekam na post.

Miłej zabawy

daaap
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

ronja pisze:
Stryker pisze:... Bezmyślne owce czekają na pasterza, który wskaże im jedyną słuszną drogę (jak tylko sam ją znajdzie).
Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać:
BEEEEEEEEEEEEEE :lol:

Skoro młody człowiek tak mocno drąży temat i nie bardzo jest usatysfakcjonowany tym co czyta, to trzeba już skończyć. Już więcej nie wyczyta, choćbyście wyłożyli wszystko jak w książeczce dla przedszkolaka. :wink:
Nie za bardzo rozumiem celu tego postu, poza wsparciem Strykera i złośliwościami o moim wieku oraz poziomie intelektualnym, ale korzystając z tego, że na pewno przeczytasz odpowiedź na swój post zamieszczę kilka uwag o skrzynkach/obiektach wirtualnych.

Stan obecny
Skrzynki (obiekty) wirtualne istnieją przynajmniej w kilku większych i bardziej znaczących portalach dla geocacherów niż oc.pl.
W geocaching.com (należącym do groundspeak) jako earthcache, challenge oraz jako waypoint w http://www.waymarking.com, także należącym do tej samej firmy.
W opencaching.de można zakładać wirtualne skrytki bez żadnych ograniczeń.
W terracache można zakładać Locationless Caches np. taką http://www.terracaching.com/viewcache.cgi?C=LCFW i część z nich jest bardzo fajna.
W opencaching.pl z wirtualne skrzynki są całkowicie zabronione.
Głównym powodem tego jest (jak mi się wydaje) możliwość zdobycia cache bez fizycznej obecności na miejscu schowania i tym samym 'taniego oraz szybkiego' zdobycia punktów w statystyce. Jakiekolwiek poruszenie tematu około 'wirtualnego' wywołuje bardzo emocjonalne reakcje, zwykle (ale nie zawsze) u poszukiwaczy z dużymi ilościami odkrytych skrytek. Pomimo tych zakazów ten rodzaj skrytki wymieniany jest w dalszym ciągu w regulaminie w Regulamine użytkownika OC PL jako jedyny dozwolony na obszarach chronionych.
4.5 Skrzynek nie wolno umieszczać w obiektach i na terenach objętych zakazem wstępu. W szczególności dotyczy to obszarów ścisłych rezerwatów przyrody. Ponadto, miejsce i sposób ukrycia Skrzynki nie może zagrażać uszkodzeniem zabytku w czasie jej ukrywania lub poszukiwania. Skrzynek innych niż wirtualne nie wolno także umieszczać bezpośrednio: w pomnikach przyrody oraz w ich strefach ochronnych, w gniazdach ptaków, skrzynkach lęgowych i dziuplach drzew nadających się do zamieszkania przez ptaki, także poza okresem lęgowym. Skrzynki chowane na cmentarzach, w miejscach martyrologii czy kultu nie mogą naruszać powagi miejsca - absolutnie zakazane jest ich zakopywanie oraz ukrywanie w bezpośrednim sąsiedztwie mogił.
Pomysły na rozdzielenie statystyk lub utworzenie oddzielnego portalu nie zostały przyjęte/wdrożone.

Mój pomysł
Moim zamiarem było (i w dalszym ciągu jest) utworzenie skrytek na terenie podkarpacia przy pomnikach przyrody. Na stan obecny jest ich ponad 1300 (w całej Polsce 30 000), więc nawet jeśli dał bym radę zrobić dla 10% proponowane alternatywy w to miały ok. 130 skrzynek do utrzymania. Nie wspominając o kosztach, ich utrzymanie pochłonęłoby prawdopodobnie mój cały wolny czas. Dodatkowo z racji stref ochronnych, skrytka była by tak naprawdę poza interesującym obiektem. Zrobienie multi z np. 30 etapami po ok. 5-15 kilometrów jest interesujące, może nawet ktoś by go przeszedł, ale moim zdaniem to nie jest ideą geocachingu.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w tym wątku, pozwoliły mi one bardziej przemyśleć mój pomysł oraz poczuć otwartość użytkowników opencaching.pl.

Miłej zabawy
dap
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2051
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: ronja »

daaap pisze: ... Nie za bardzo rozumiem celu tego postu, poza wsparciem Strykera i złośliwościami o moim wieku oraz poziomie intelektualnym ...
BEEEEEE... jest tylko komentarzem do całości - i także tekstu zaznaczonego powyżej.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: krystiant »

Czepiliście sie tych wirtuali, a przecież nie o sensie ich istnienia jest ten wątek. Kolega daaap szuka rozwiązania konkretnego problemu i nie potrzebuje pouczeń, tylko porady... Dla tych, którym nie chciało się przeczytać dokładnie od początku zacytuję kawałek:
daaap pisze:
krystiant pisze: Do czego ci to potrzebne? bo żeby pokazać miejsce to wystarczy zrobić wirtualny etap multaka
W lecie planuje zdobyć trochę punków na odznake Przyrodnika z PTTK. Spis celów w postaci .gpx byłby pomocny w organizacji, a i innym mógłby się przydać.
Innym bardziej by się przydały normalne kesze, a na podstawie pkt. 6 regulaminu odznaki sądzę, że i tak powineneś być na miejscu np. w celu wykonania "dokumentacji fotograficznej", więc możesz to miejsce okeszować niewirtualnie - będziesz miał współrzędne do gpx-a, a reszta będzie miała co szukać :mrgreen:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: łowca »

daaap pisze:
Mój pomysł
Moim zamiarem było (i w dalszym ciągu jest) utworzenie skrytek na terenie podkarpacia przy pomnikach przyrody. Na stan obecny jest ich ponad 1300 (w całej Polsce 30 000), więc nawet jeśli dał bym radę zrobić dla 10% proponowane alternatywy w to miały ok. 130 skrzynek do utrzymania. Nie wspominając o kosztach, ich utrzymanie pochłonęłoby prawdopodobnie mój cały wolny czas. Dodatkowo z racji stref ochronnych, skrytka była by tak naprawdę poza interesującym obiektem. Zrobienie multi z np. 30 etapami po ok. 5-15 kilometrów jest interesujące, może nawet ktoś by go przeszedł, ale moim zdaniem to nie jest ideą geocachingu.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w tym wątku, pozwoliły mi one bardziej przemyśleć mój pomysł oraz poczuć otwartość użytkowników opencaching.pl.

Miłej zabawy
dap
Aj, musisz się wyzłośliwiać? Trzeba było od tego zacząć, jaki masz pomysł/zamiar.
Strefa ochrona strefą ochronną. Ale nie jest naruszeniem strefy ochronnej wokół drzewa schowanie skrzynki w niedalekim murku lub pod kamieniem. Lub wręcz inteligentne powieszenie jej gdzieś.
Że 130 skrzynek? A popatrz na 'punkt G'. Albo 'Projekt PL'. Kwestia zacięcia i tyle. Zakładać możesz z kimś, prawda?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Stryker »

powstrzymam swe złośliwości, bo po co mi ban za kpienie z wirtuali ;-) pod warunkiem, że Ty powstrzymasz swoje i odniesiesz się do tego, co piszą inni, zamiast wałkować swoją teorię, której zwolenników jakoś nie widać.

może zacznij od początku i napisz co - Twoim zdaniem - jest ideą geocachingu, bo podejrzewam, że już tutaj Twoje oczekiwania rozminą się z zasadami zabawy. swój pomysł wcielisz może w życie, ale my tu wolimy plastikowe pudełka.

wchodząc na forum, powiedzmy, dla płetwonurków, nie oczekuję, że uda mi się przekonać ich do tego, że "nurkowanie" we własnej wannie jest lepsze i tańsze, bo w najlepszym wypadku z politowaniem przemilczą taką "alternatywę" (celowo napisałem w pierwszej osobie, żebyś znów nie zarzucił mi "wycieczek").
Obrazek
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: pan_ryba »

Drogi daaapie, wydaje mi się, że mylisz geocaching z waymarkingiem. Może nie tyle mylisz, co po prostu brakuje Ci polskiego serwisu dla waymarkingu. Opencaching z tego zrezygnował bo zaczęło to odbiegać od podstawowej idei - znajdowania pojemników z logbookami. I "ciekawe miejsca" są tylko wspólnym mianownikiem a nie równoważnikiem obu zabaw.

Przed Tobą wielka szansa - masz okazję stworzyć nowy serwis do waymarkingu. Myślę, że to łatwiejsze niż się wydaje bo śmiało można wykorzystać kody opencachingu.
Piszesz, że użytkownicy nie są otwarci... jak być otwartym na dawno zamkniętą już sprawę? Proste - opencaching to serwis geocachingowy a wirtuale znacznie odbiegały od tego, co chcemy robić - zdobywać plastikowe pojemniczki z wykorzystaniem technologi za miliardy dolarów.

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań :)
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Highlander »

daaap pisze: Stan obecny
Skrzynki (obiekty) wirtualne istnieją przynajmniej w kilku większych i bardziej znaczących portalach dla geocacherów niż oc.pl.
W geocaching.com (należącym do groundspeak) jako earthcache, challenge oraz jako waypoint w http://www.waymarking.com, także należącym do tej samej firmy.
W opencaching.de można zakładać wirtualne skrytki bez żadnych ograniczeń.
W terracache można zakładać Locationless Caches np. taką http://www.terracaching.com/viewcache.cgi?C=LCFW i część z nich jest bardzo fajna.
W opencaching.pl z wirtualne skrzynki są całkowicie zabronione.
Dla odmiany głos merytoryczny w dyskusji, mam nadzieję że rozwiąże on twój problem.

Otóż w powyższej wyliczance pominąłeś międzynarodowy serwis geocachingowy Garmina, o przyznaję dość kontrowersyjnej nazwie "www.opencaching.com". Umożliwia on zakładanie skrzynek z pojemnikami (tradycyjne, multi,quizy) jak i wirtualnych. Wydaje mi się że wirtualne skrzynki zagoszczą w nim na dłużej, ponieważ zasada ich zakładania jest od początku jasno ograniczona, cytuję: "Uwaga, wirtualne skrzynki można umieszczać tylko na obszarach, gdzie nie wolno umieszczać fizycznych skrzynek." (tutaj są szczegółowe zapisy: http://www.opencaching.com/#guide/virtual-geocaches).

Funkcjonalnie jest już dużo lepiej niż kiedyś, można stosować hasła i kody do zaliczania skrzynek.

Na terenie Polski jest tam zaledwie 70 skrzynek, ale np. w Niemczech temat chwycił i jest ich tam już ponad 5000, w UK 1000, w USA ponad 10000. Oczywiście wątpliwym jest aby ten portal doścignął www.geocaching.com albo lokalnie w Polsce OC PL, niemniej wydaje mi się że jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie - masz gotową darmową platformę do publikacji wirtuali związanych z Polskimi pomnikami przyrody (wg mnie bardzo fajny pomysł), możliwe że ktoś podchwyci Twój pomysł i platforma Garmina stanie się odpowiednikiem Polskiego serwisu openwaymarking.pl który nigdy nie powstał.

Pozdrawiam!
Za ten post autor Highlander otrzymał podziękowanie:
Lza
ObrazekObrazekObrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: u810 »

Myślę że to co chcesz zrobić jest już częściowo zrobione na wikimapii a jeśli jakiegoś miejsca z owych pomników przyrody jeszcze brakuje to nic nie stoi na przeszkodzie by zarejestrować się i dodać takie, chociaż wikimapia jest w tym temacie bardzo mocna.
W wiki nie rejestruje się znalezień więc nikomu nie puści się piana z ust na myśl że nabijasz sobie statystyki.

Jest jeszcze WaypointGame PL - zabawa w zdobywanie punktów za odwiedzanie miejsc. Punkty nie są całkowicie wirtualne bo na miejscu trzeba znaleźć karteczkę z kodem. Wyjaśnienie zasad WPG
Za ten post autor u810 otrzymał podziękowanie:
daaap
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: MasterGraba »

daaap pisze: Mój pomysł
Moim zamiarem było (i w dalszym ciągu jest) utworzenie skrytek na terenie podkarpacia przy pomnikach przyrody. Na stan obecny jest ich ponad 1300 (w całej Polsce 30 000), więc nawet jeśli dał bym radę zrobić dla 10% proponowane alternatywy w to miały ok. 130 skrzynek do utrzymania. Nie wspominając o kosztach, ich utrzymanie pochłonęłoby prawdopodobnie mój cały wolny czas. Dodatkowo z racji stref ochronnych, skrytka była by tak naprawdę poza interesującym obiektem. Zrobienie multi z np. 30 etapami po ok. 5-15 kilometrów jest interesujące, może nawet ktoś by go przeszedł, ale moim zdaniem to nie jest ideą geocachingu.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w tym wątku, pozwoliły mi one bardziej przemyśleć mój pomysł oraz poczuć otwartość użytkowników opencaching.pl.
Miłej zabawy
dap
Nie musisz odrazu zakładać 130 skrzynek, załóż kilka albo kilkanaście dobrych w ciekawych miejscach. Jeśli wszystkie 130 miejsc to ciekawe miejsca to również inni się nimi zainteresują i powstaną tam skrzynki. A serwis skrzynek nie musi być bardzo czasochłonny, dobrze przygotowana skrzynka przetrwa długo a przecież osoby które odwiedzają skrzynkę również będą dbały o jej stan i dokonywały ewentualnych napraw.
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

u810 pisze:Myślę że to co chcesz zrobić jest już częściowo zrobione na wikimapii a jeśli jakiegoś miejsca z owych pomników przyrody jeszcze brakuje to nic nie stoi na przeszkodzie by zarejestrować się i dodać takie, chociaż wikimapia jest w tym temacie bardzo mocna.
W wiki nie rejestruje się znalezień więc nikomu nie puści się piana z ust na myśl że nabijasz sobie statystyki.

Jest jeszcze WaypointGame PL - zabawa w zdobywanie punktów za odwiedzanie miejsc. Punkty nie są całkowicie wirtualne bo na miejscu trzeba znaleźć karteczkę z kodem. Wyjaśnienie zasad WPG
Wikimapa wygląda ok, nawet jeśli w całej Polsce jest zaznaczonych tylko 310 pomników przyrody. Większy problem widzę w tym, że nie ma możliwości pobrania puntków jako plik .gpx.
http://wikimapia.org/forum/viewtopic.ph ... 9551147f67

Drugi portal też jest fajny, ale jak na razie wolę biegać od drzewka do trzewka niż za vlepkami. Z podobnych to ja znam http://www.munzee.com/.

Owocnych poszukiwań
dap
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

Highlander pisze:
daaap pisze: Stan obecny
Skrzynki (obiekty) wirtualne istnieją przynajmniej w kilku większych i bardziej znaczących portalach dla geocacherów niż oc.pl.
W geocaching.com (należącym do groundspeak) jako earthcache, challenge oraz jako waypoint w http://www.waymarking.com, także należącym do tej samej firmy.
W opencaching.de można zakładać wirtualne skrytki bez żadnych ograniczeń.
W terracache można zakładać Locationless Caches np. taką http://www.terracaching.com/viewcache.cgi?C=LCFW i część z nich jest bardzo fajna.
W opencaching.pl z wirtualne skrzynki są całkowicie zabronione.
Dla odmiany głos merytoryczny w dyskusji, mam nadzieję że rozwiąże on twój problem.

Otóż w powyższej wyliczance pominąłeś międzynarodowy serwis geocachingowy Garmina, o przyznaję dość kontrowersyjnej nazwie "www.opencaching.com". Umożliwia on zakładanie skrzynek z pojemnikami (tradycyjne, multi,quizy) jak i wirtualnych. Wydaje mi się że wirtualne skrzynki zagoszczą w nim na dłużej, ponieważ zasada ich zakładania jest od początku jasno ograniczona, cytuję: "Uwaga, wirtualne skrzynki można umieszczać tylko na obszarach, gdzie nie wolno umieszczać fizycznych skrzynek." (tutaj są szczegółowe zapisy: http://www.opencaching.com/#guide/virtual-geocaches).

Funkcjonalnie jest już dużo lepiej niż kiedyś, można stosować hasła i kody do zaliczania skrzynek.

Na terenie Polski jest tam zaledwie 70 skrzynek, ale np. w Niemczech temat chwycił i jest ich tam już ponad 5000, w UK 1000, w USA ponad 10000. Oczywiście wątpliwym jest aby ten portal doścignął http://www.geocaching.com albo lokalnie w Polsce OC PL, niemniej wydaje mi się że jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie - masz gotową darmową platformę do publikacji wirtuali związanych z Polskimi pomnikami przyrody (wg mnie bardzo fajny pomysł), możliwe że ktoś podchwyci Twój pomysł i platforma Garmina stanie się odpowiednikiem Polskiego serwisu openwaymarking.pl który nigdy nie powstał.

Pozdrawiam!
Hej znam ten portal, jestem tam zarejstrowany i nawet znalazłem parę skrzynek tam zerejstrowanych, ale jako że nie jest większy od oc.pl, jest wciąż w fazie beta i nie działa poprawnie przy ograniczonym dostępnie do https nie wspominałem on nim. Bardzo lubie za to jego ikonki na Garminie oraz system ocen Zobaczymy co z niego będzie, na razie próbują agresywnie wejść na rynek między innymi za pomocą automatów do importu http://www.opencaching.com/#settings/import

Co do samej nazwy, cóż niby są otwarci na inne skrzynki, ale nie wiem jak zareagują na linki do innych serwisów od skrzynek u nich zarejstrowanych, zobaczymy...

Co do samego garmina, na GC można dostać konto premium na miesiąc za rejstrację nowego GPS Garmin. Niestety progamisci zrobili tak, że przycisk rejestruj (czy jak tam się nazywa) można wcisnac kilka razy i wszystki kliknięcia są sumowanie.

Pozdrawiam
daap
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Lza »

trudno mówić o agresji wchodzenia na rynek w wypadku oc.com, skoro 1,5 roku temu pozwolili sobie na upublicznienie witryny-bubla, który do dzisiaj nie działa poprawnie, (niektóre przeglądarki wręcz nie są w stanie wyświetlić nic poza haosem, na pozostałych najczęściej oglądanym komunikatem po wywaołaniu strony jest "Przekroczono limit czasu połączenia,Serwer opencaching.com zbyt długo nie odpowiada") więc stracił chyba największych nawet entuzjastów. Tym bardziej z punktu widzenia Polskiego, serwis się prawie nie rozwija. (jak wyliczył Highlander ~70 keszy, śmiech na sali, zwłaszcza, że około jedna trzecia z tego mojego autorstwa, (lustrzane keszynki moje z oc.pl) które prawie nie notują znalezień na oc.com. Wątpię czy jest tam na terenie PL jakikolwiek kesz jednosystemowy - tylko OC.com). Nadal nie można zamieścić tam multimediów co czyni np. quizy niemożliwymi do publikacji. Przy całym bałaganie tam panującym, wątpię żeby ktoś zauważył linki do innych serwisów, a na pewno nim oc.com nie zdobędzie pozycji pozwalającej mu na autonomiczne działanie (czyli tyle zaangażowanych userów, by stworzyli wystarczającą ilość keszy wyłącznie oc.com), nie będzie tam nikt myślał o działaniach uszczuplających liczbę "nielojalnych" userów jak banowanie linków.

A tak szczerze mówiąc to wydaje mi się, że z takim podejściem, to serwis ten zostanie o ile nie zapomniany to zmarginalizowany.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Stryker »

OC.com ma gdzieś Polskę czy wręcz Europę. W US rozdawali giepsy co miesiąc tym, ktorzy zarejestrowali najwięcej keszy. A strona? No cóż, łeb 3.0 łonnabi:)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Obrazek
ODPOWIEDZ