Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

Witam serdecznie,

mam pytanie odnośnie skrzynek wirtualnych, z tego co widzę są one nieaktywne (zabronione?) na opencaching.pl. Nie ma też żadnej alternatywy dla tego rodzaju skrzynek.

Podobny krok uczyniło goecaching.com, tylko że zamiast całkowitej blokady skrzynki przeniesiono do osobnego serwisu http://www.waymarking.com.

Nie wdając się w dyskusję (za czy przeciw) wygląda na to, że obecnie są trzy możliwości do kontynuowania zabawy z tego rodzaju skrzynkami, challenge na geocaching.com, serwis waymarks albo założenie skrzynki w opencaching.de z lokalizacją w Polsce. Czy komuś do głowy przychodzą inne pomysły?

fajnej zabawy
dap
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2070
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: krystiant »

daaap pisze:Czy komuś do głowy przychodzą inne pomysły?
Były pomysły żeby zrobić odpowiednik waymarking (jakiś geoplace czy coś żeby było o miejscach a nie keszach :wink: ) ale zabrakło chętnych do wykonania... Do czego ci to potrzebne? bo żeby pokazać miejsce to wystarczy zrobić wirtualny etap multaka.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

krystiant pisze:
daaap pisze:Czy komuś do głowy przychodzą inne pomysły?
Były pomysły żeby zrobić odpowiednik waymarking (jakiś geoplace czy coś żeby było o miejscach a nie keszach :wink: ) ale zabrakło chętnych do wykonania... Do czego ci to potrzebne? bo żeby pokazać miejsce to wystarczy zrobić wirtualny etap multaka.
W lecie planuje zdobyć trochę punków na odznake Przyrodnika z PTTK. Spis celów w postaci .gpx byłby pomocny w organizacji, a i innym mógłby się przydać.

Ciężko jest założyć skrzynkę w np. muzeum: http://www.magurskipn.pl/index.php?d=ar ... 61&art=726 a miejsce jest fajne. Z durgiej strony bede tam 1-2 razy życiu, więc wirtualna jest jak najbardziej ok. Potwierdzenie przez zdjęcie i pieczątka moim jest wystarczające.

Może po prostu dodać wirtualne skrzynki ale zrobić dla nich dodatkową statystykę?

dap

PS. Z tego co widzę, to chyba robię spis na waymarks+wirtualne na oc.de.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: etnamars »

daaap pisze: Spis celów w postaci .gpx byłby pomocny w organizacji, a i innym mógłby się przydać.
Do tego nie potrzeba platformy. Wystarczy nieco konsekwencji w zbieraniu danych oraz program typu MapSource, który z waypointów zrobi Ci pięknego gpxa.
daaap pisze:Ciężko jest założyć skrzynkę w np. muzeum: http://www.magurskipn.pl/index.php?d=ar ... 61&art=726 a miejsce jest fajne. Z durgiej strony bede tam 1-2 razy życiu, więc wirtualna jest jak najbardziej ok. Potwierdzenie przez zdjęcie i pieczątka moim jest wystarczające.
Wcale nie jest ciężko, bo można:
a) ukryć jakieś mikro w pobliżu (nawet jeśli miałby to być tylko sam pojemnik z hasłem - inny typ skrzynki)
b) dogadać się z dyrekcją muzeum żeby pozwoliła ukryć kesza wydawanego przez kasjerkę.
Tylko trzeba odrobiny zaangażowania w założenie, którego często brakowało zakładającym wirtuale - zakładali skrzynki zza biurka, które potem były "znajdowane" zza biurka.
daaap pisze: Może po prostu dodać wirtualne skrzynki ale zrobić dla nich dodatkową statystykę?
Ale po co? Przy obecnej technice i sposobach chowania skrzynek, można ukryć pojemnik w zasadzie wszędzie.

Polecam przeczytanie starych wątków o skrzynkach wirtualnych. Jest tam sporo wyjaśnień, dlaczego takich skrzynek zakładać nie można.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Karls »

Jeśli bardzo zależy ci na wirtualu w danym miejscu to po prostu zrób etap końcowy z mikro magnetykiem który można ukryć wszędzie tak jak proponował etnamars. A jeśli chcesz zrobić ciąg wielu etapów wirtualnych to do tego służy WIGO
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

etnamars pisze:Polecam przeczytanie starych wątków o skrzynkach wirtualnych. Jest tam sporo wyjaśnień, dlaczego takich skrzynek zakładać nie można.
W Polsce na oc.pl, GC.com wydzielił je do waymarking (problem w tym, że trzeba mieć konto premium aby ściągnąc .gpx, co jest dla mnie mentalnie nie do przeskoczenia).

Z tego co widzę to największy portal oc (oc.de) nie ma z tym większych problemów i ten temat jest aktywny http://tinyurl.com/ssvcache.

Nic dalej szukam najlepszego rozwiązania na organizację wakacyjnych wypraw...

daaap

PS
Co mi się dodatkowo podoba w wirtualnych to fakt, że mogę stworzyć skrzynkę w ciekawym miejscu na przyszłość oraz to, że sam mogę ją zdobyć! Albo też nie :)
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: MasterGraba »

daaap pisze: PS
Co mi się dodatkowo podoba w wirtualnych to fakt, że mogę stworzyć skrzynkę w ciekawym miejscu na przyszłość oraz to, że sam mogę ją zdobyć! Albo też nie :)
Chcesz zdobywać sam swoją skrzynkę wirtualną ?
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Ranwers »

daaap pisze:[...]Co mi się dodatkowo podoba w wirtualnych to fakt, że mogę stworzyć skrzynkę w ciekawym miejscu na przyszłość oraz to, że sam mogę ją zdobyć! Albo też nie :)
Stworzyć skrzynkę na przyszłość? Czyli takie rezerwowanie miejsca na "nie wiadomo kiedy"? Zdaję sobie sprawę, że są sytuacje, gdzie wirtual jest najlepszym bądź jedynym rozwiązaniem, niemniej jednak w przytłaczającej większości przypadków jest to pójście na łatwiznę, bo skrzynkę da się w bliskości pokazywanego miejsca postawić*. I to, razem z żenująco niskim poziomem wirtuali**, było chyba powodem, że kesze te przestały być dopuszczane do stawiania na OC.pl. A pomysł rezerwowania miejsca "na kiedyś" to już w moim odczuciu poważne przegięcie pały - mam nadzieje, że szczera ocena spowoduje, że zamiast szukać sposobu na wirtuale, zaczniesz stawiać duże kesze :D

* I w sporej ilości przypadków da się postawić pojemnik o wielkości "normalny", co mikro-maniacy zbywają milczeniem :-/
** Mam przez to na myśli skrzynki, które bez problemu można znaleźć sprzed komputera, co jest przecież w sprzeczności z duchem tej zabawy.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Stryker »

@daaap, Ty masz konto na OC wyłącznie dla wirtuali, które możesz sobie wygooglać? Nie obraź się, ale jeśli interesuje Cię zakładanie tego typu keszy i ich "szukanie" tzn. googlanie, to pomyliłeś fora..
Ranwers pisze:** Mam przez to na myśli skrzynki, które bez problemu można znaleźć sprzed komputera, co jest przecież w sprzeczności z duchem tej zabawy.
Śmiem twierdzić, że to akurat żaden argument, bo całkiem dobrze ma się inny typ kesza, zdobywalny "znad pizzy" ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

Stryker pisze:@daaap, Ty masz konto na OC wyłącznie dla wirtuali, które możesz sobie wygooglać? Nie obraź się, ale jeśli interesuje Cię zakładanie tego typu keszy i ich "szukanie" tzn. googlanie, to pomyliłeś fora..
Oj tam, oj tam - zamiast osobistych wycieczek pomyślałbyś jak zrobić cache w np. parku w Łańcucie albo na pomniku przyrody, tak by wszyscy byli zadowoleni (właściciele terenu/obiektu, sąsiedzi obiektu, poszukiwacze no i oc.pl) . :roll:
W GC da się, w oc.pl ja nie widzę takiej możliwości.

daaap
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Stryker »

daaap pisze:W GC da się, w oc.pl ja nie widzę takiej możliwości.
Ty czytasz w ogóle to, co piszą inni? To, że *Ty* nie widzisz takiej możliwości, świadczy tylko i wyłącznie o braku doświadczenia/kreatywności/lenistwie (niepotrzebne skreślić). Oczywiście nie warto wziąć pod uwagę:
etnamars pisze: Tylko trzeba odrobiny zaangażowania w założenie (...) Przy obecnej technice i sposobach chowania skrzynek, można ukryć pojemnik w zasadzie wszędzie.
Polecam przeczytanie starych wątków o skrzynkach wirtualnych. Jest tam sporo wyjaśnień, dlaczego takich skrzynek zakładać nie można.
bo przecież co tam może wiedzieć autor powyższej wypowiedzi, jeśli założył więcej skrzynek tradycyjnych niż Ty znalazłeś (na GC)...
Oczywiście sugestię przeczytania starych wątków też potraktowałeś jako osobistą wycieczkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: pan_ryba »

daaap pisze:Oj tam, oj tam - zamiast osobistych wycieczek pomyślałbyś jak zrobić cache w np. parku w Łańcucie albo na pomniku przyrody, tak by wszyscy byli zadowoleni (właściciele terenu/obiektu, sąsiedzi obiektu, poszukiwacze no i oc.pl) . :roll:
W GC da się, w oc.pl ja nie widzę takiej możliwości.
Ja bym tego za wycieczkę osobistą nie uznawał, Stryker tylko podkreślił jaki niektórzy (także i Ty) mają stosunek do wirtuali. I to tylko przekonuje o słuszności wycofania tego typu "skrzynki".
I nie zgodzę się z Tobą, że czegoś się nie da. Wszystko się da, trzeba tylko trochę wyobraźni...

Park: można zrobić skrzynkę za zgodą zarządcy (chociaż tak naprawdę to nic się nie stanie bez tej zgody jeśli miejsce jest publicznie dostępne - to moje zdanie); można zrobić multak ze spacerem po parku i finałem ostatecznie poza nim; można zrobić z tego świetne WIGO gdzie finałowa skrzynka będzie poza parkiem; i jeszcze mnóstwo pomysłów może przyjść do głowy...

Pomnik przyrody: naprawdę uważasz, że jeśli obiektem zainteresowania Twojego kesza ma być pomnik przyrody to musisz koniecznie coś do NIEGO przyczepiać? No chyba żartujesz...

Wszystko da się okeszować, i to z głową.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: daaap »

Stryker pisze:
daaap pisze:W GC da się, w oc.pl ja nie widzę takiej możliwości.
Ty czytasz w ogóle to, co piszą inni? To, że *Ty* nie widzisz takiej możliwości, świadczy tylko i wyłącznie o braku doświadczenia/kreatywności/lenistwie (niepotrzebne skreślić). Oczywiście nie warto wziąć pod uwagę:
etnamars pisze: Tylko trzeba odrobiny zaangażowania w założenie (...) Przy obecnej technice i sposobach chowania skrzynek, można ukryć pojemnik w zasadzie wszędzie.
Polecam przeczytanie starych wątków o skrzynkach wirtualnych. Jest tam sporo wyjaśnień, dlaczego takich skrzynek zakładać nie można.
bo przecież co tam może wiedzieć autor powyższej wypowiedzi, jeśli założył więcej skrzynek tradycyjnych niż Ty znalazłeś (na GC)...
Oczywiście sugestię przeczytania starych wątków też potraktowałeś jako osobistą wycieczkę.
Jak napisałem w temacie nie jestem zainteresowany historią i dyskusjami o skrzynkach wirtualnych na op.pl, ja tylko szukam alternatyw. Jak zbiorę ich dostatecznie dużo zrobię małe podsumowanie i podejmę decyzję. Być może to się jeszcze komuś przyda, być może nie.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Ranwers »

daaap pisze:Jak napisałem w temacie nie jestem zainteresowany historią i dyskusjami o skrzynkach wirtualnych na op.pl, ja tylko szukam alternatyw. Jak zbiorę ich dostatecznie dużo zrobię małe podsumowanie i podejmę decyzję. Być może to się jeszcze komuś przyda, być może nie.
To może jeszcze raz, bo widać nie zauważyłeś propozycji bardziej doświadczonych od Ciebie keszerów, postaram się to przedstawić jaśniej, tak, żebyś na 100% zauważył:
Załóż tradycyjny pojemnik, zrób WIGO, zrób multaka.

Mam nadzieję, że udało mi się zwrócić Twoją uwagę na rozwiązania, które podali poprzednicy, szczególnie na to (podkreślę, gdybyś jednak miał coś przegapić
Wykaż trochę zaangażowania i pomyślunku
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Stryker »

daaap pisze:Jak zbiorę ich dostatecznie dużo zrobię małe podsumowanie i podejmę decyzję. Być może to się jeszcze komuś przyda, być może nie.
Podsumowanie robione przez ignoranta - to musi się przydać, zaiste. Bezmyślne owce czekają na pasterza, który wskaże im jedyną słuszną drogę (jak tylko sam ją znajdzie).
Obrazek
ODPOWIEDZ