Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Elvis7 »

Lza pisze:Było głosowanie i większość społeczności opowiedziała się przeciwko wirtualom.
Co nie oznacza, że nie rodzi się konieczność ponownego przedyskutowania sprawy. Osobiście mi virtuale nie przeszkadzają. Jest w systemie sporo wartościowych np. Wąska. Jak to mówią "tylko krowa nie zmienia zdania".
Swoją drogą to pamiętam, że pewne środowiska w trakcie wyborów mówiły o tym, żeby każdy virtual był akceptowany przez COG niezależnie czy to 1 czy 101 skrzynka zakładającego.
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: dallas »

Wystarczyło by usunąć wszystko co dotychczas jest poniżej dobrej i selekcja będzie jednocześnie wyrażona głosem ludu. Pseudo atrakcyjne miejsca (stacje benzynowe, słupy) odejdą z automatu w niebyt. Dobre i znakomite miejsca obronią się same.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Doc_with_the_dog »

@ dallas
A co w przypadku świetnych miejsc, a jednocześnie skrzynek, które są do bólu googlowalne?

@ elvis
załóżmy, że COG weryfikuje każdego virtuala. Ok, sprawdza pod kątem m. in. googlowalności. Co w przypadku gdy COG nie wygoogluje i puści, a potem ktoś kto ma więcej zacięcia lub czasu da radę? Blokada już puszcczonej skrzynki?
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Krysiul »

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, czy wirtuale to rzeczywiście tak świetny dodatek do naszego serwisu, że warto się z nimi cackać. Moim zdaniem - nie, choć to oczywiście moje odczucie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: dallas »

Są wyjątki. Dla mnie np. virtualne powroty do przyszłości to miłe i genialne urozmaicenie klasycznego keszowania.
Wszystkie warte zostawienia wirtuale wystarczy zabezpieczyć odgórnie i regulaminowo obowiązkowym zdjęciem z sankcją usunięcia logu, gdy takowego brak.
Zasadniczo jestem bardziej za zrobieniem porządku ze starymi i dziwnymi wirtualami niż możliwością zakładania nowych. Jest to jedyny typ który na chwilę obecną jest nieśmiertelny, pomimo np. oceny słaba lub poniżej przeciętnej.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: r00t7 »

dla mnie ewentualnością jest coś na kształt skrzynek geologicznych z zaprzyjaznionego serwisu, wymogiem jest edukacja, odpowiedzi na pytania, zdjęcia z miejsca. stanowcze nie hydrantowcom, tablicom pamiątkowym czy numerom studzienek telekomunikacyjnych itp. To właśnie takie barachło spowodowało blokadę tego typu skrzynek. W sumie się temu nie dziwię.

Tapnięte z Defy
Obrazek Obrazek
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Elvis7 »

Doc_with_the_dog pisze: załóżmy, że COG weryfikuje każdego virtuala. Ok, sprawdza pod kątem m. in. googlowalności. Co w przypadku gdy COG nie wygoogluje i puści, a potem ktoś kto ma więcej zacięcia lub czasu da radę? Blokada już puszcczonej skrzynki?
Ja widziałbym to w inny sposób- pod rygorem ksaowania wpisów wprowadzenie obowiązku wklejenia zdjęcia do logu. Jest sporo tego typu skrzynek i maja one zazwyczaj dobre oceny. Może to jest droga?
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: łowca »

Geocaching to szukanie pojemników w terenie, a nie robienie sobie fotoalbumów przy hydrantach. Nie da się schować pudełka tutaj? Zrób multi. Zrób zagadkę. Zrób wherigo.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:Geocaching to szukanie pojemników w terenie, a nie robienie sobie fotoalbumów przy hydrantach. Nie da się schować pudełka tutaj? Zrób multi. Zrób zagadkę. Zrób wherigo.
Kurczę, a wydawało mi się że skrzynki typu earth bardzo chwalisz ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: łowca »

r00t7 pisze: Kurczę, a wydawało mi się że skrzynki typu earth bardzo chwalisz ;)
A sa takowe?? :mrgreen:

No dobra - widocznie mam poglady takie, jakie mam, bo nie spotkałem jeszcze __dobrego__ wirtuala.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: r00t7 »

łowca pisze:
r00t7 pisze: Kurczę, a wydawało mi się że skrzynki typu earth bardzo chwalisz ;)
A sa takowe?? :mrgreen:
No dobra, tutaj nie ma, odnosząc się statystycznie do granic PL, prawie w ogóle nie istnieją (mapa samych earth wygląda piknie :D)
łowca pisze: No dobra - widocznie mam poglady takie, jakie mam, bo nie spotkałem jeszcze __dobrego__ wirtuala.

Dla oceny znakomitej wyszukiwarka zwraca 52 wirtuale (z czego większość to powroty do przeszłości)

Widać więc iż to mało, jednak niektóre inne mają zaniżone oceny przez googlowalność.

Niestety znamienita większość to beznadziejne hydrantowce, lub fotoalbumowce z drzewami, bazgrołami etc.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Doc_with_the_dog »

Elvis7 pisze: Ja widziałbym to w inny sposób- pod rygorem ksaowania wpisów wprowadzenie obowiązku wklejenia zdjęcia do logu. Jest sporo tego typu skrzynek i maja one zazwyczaj dobre oceny. Może to jest droga?
Mnie z kolei nic bardziej nie wkurza, jak konieczność zrobienia fotki. Mimo, że od dłuższego już czasu zaliczam wirtuale rzetelnie (odwiedzam miejsce) obowiązek wklejania fotki skutecznie omijam. Nie każdy musi chcieć publikować swój wizerunek.
Poza tym, umówmy się. Przy rozwoju naszej zabawy miejsc, gdzie faktycznie nie da się włożyć niczego fizycznego jest coraz mniej. Stosunkowo niedawno robiłem bardzo starego wirtuala, w opisie którego autor zaznaczył, iż jest to wirtual, gdyż nie da się wsadzić tam pudełka, ze względu na charakter miejsca. Po dotarciu na koordy ogarnął mnie śmiech. Wsadziłbym tam co najmniej 10 mikrusów, a jakbym się uparł, to może i dodatkowo 2 małe. Jedyne co broniło tę skrzyneczkę i autora, to data jej publikacji.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Stryker »

Doc, wydaje mi się, że nie tyle jest coraz mniej miejsc, gdzie nie da się "podłożyć" fizycznego pudełka, co jest znanych więcej sposobów na ich ukrycie.

Ja tam czekam aż ten typ wyginie zupełnie i z radością przyjmuję każdą ikonkę kosza na śmieci obok ikonki wirtuala w najnowszych logach ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Doc_with_the_dog »

@ Stryker właśnie to miałem na myśli ;)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Alternatywy dla skrzynek wirtualnych...

Post autor: Elvis7 »

Doc_with_the_dog pisze: Mnie z kolei nic bardziej nie wkurza, jak konieczność zrobienia fotki. Mimo, że od dłuższego już czasu zaliczam wirtuale rzetelnie (odwiedzam miejsce) obowiązek wklejania fotki skutecznie omijam. Nie każdy musi chcieć publikować swój wizerunek.
Są inne metody nie musisz koniecznie wrzucać swojego zdjęcia umówmy się- masz swoją pieczątkę? znaczek zabawy? cokolwiek? No to masz już co obfotografować :)
ODPOWIEDZ