Grupa Opencaching Polska na Facebooku

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Grupa Opencaching Polska na Facebooku

Post autor: Doc_with_the_dog »

@ krystian
Da się. Możesz sobie założyć konto jako krystiant, nie podając personaliów. Oczywiście, klikając lubię to dajesz informacje witrynie, więc nie jesteś całkowicie anonimowy, ale przecież również nie jesteś, na fb nie będąc.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Grupa Opencaching Polska na Facebooku

Post autor: Lza »

Personalia, to tak naprawdę są mało istotne. Corpo dostaje tak naprawdę wszystko to, co przeglądarka jest w stanie podać serwerowi (a jest tego wierzcie mi sporo i całkiem konkretne informacje) i stworzyć z tego profil komercyjny (nie, nie taki na fejsbuku) użytkownika zrozumiały i przydatny systemom informatycznym. To znacznie bardziej cenne niż ciąg znaków składający się na imię i nazwisko.
Nie mam ochoty (zapewne podobnie jak KrystianT) na to, żeby jakaś corpo zagladała mi w żyć(ie). To już wolę Strykematora. :P
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Grupa Opencaching Polska na Facebooku

Post autor: Doc_with_the_dog »

Łza, masz rację, ale tego się nie da uniknąc. Ja kilka lat temu założyłem własną działalność, niedawno włos mi się na głowie zjeżył widząc ile informacji otrzymałem o niej wpisując ją do googla.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Grupa Opencaching Polska na Facebooku

Post autor: Stryker »

Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą to jednak coś innego niż konto na fb, bez przesady ;-) Trudno, żeby dało się ową działalność prowadzić zupełnie anonimowo, bez żadnego nazwiska, adresu, NIPu itd.

Rozumiem ludzi, którzy mają opory (mówiąc delikatnie) przed wpisaniem prawdziwych danych osobowych w jakiś tam formularz w Internecie. Mnie bardziej przeraża to, czego żądają np. firmy ubezpieczeniowe do polisy OC niż fakt, że ktoś tam w US dowie się, że znam XY, byłem na wakacjach tu i tam, czy że lubię Opencaching Polska..
Obrazek
ODPOWIEDZ