ZBIERAJ BUTELKI - edycja lato/jesień 2007r

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

GPS Maniak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GPS Maniak »

Opublikowałem lokalizację kolejnych petów: 7,10,15
naive
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: naive »

Dziś znowu byłem w Bieszczadach, i tym razem nie próżnowałem. I miałem więcej szczęścia. Okazuje się że PET003 jednak uratowało sie, znalazłem je dosłownie 15 cm od skoszonego , więc proszę o stosowne poprawki , na butelce jest nr 25 a w środku 25 zł z czasów PRL. Niejako przy okazji udałem się szlakiem niebieskim w kierunku Magury Stuposiańskiej i za pewnym pieńkiem bukowym znalazłem butelkę nr 35 w której jest 35 zł czyli PET007. Obydwie butelki przechowam do pażdziernika i zapewne okażę je w Wołosatem. Aby innym dać też szansę, przez jakiś tydzień wstrzymam się z dalszymi poszukiwaniami, poczekam aż Lechu ogłosi namiary buteleczki w rejonie Dwernika Kamienia , bo nie uwierze że tam nic nie schował.
Aby innych zachęcic do stosunkowo krótkiej wycieczki na Przełęcz Nasiczańska i podziwiania cudownych widoków, umieściłem tam moją pierwszą skrzynke geocache, namiary nastronie www.opencaching.pl. oczywiście w innym miejscu niz była buteleczka.
Pozdrawiam
naive
GPS Maniak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GPS Maniak »

naive pisze: poczekam aż Lechu ogłosi namiary buteleczki w rejonie Dwernika Kamienia , ....
Uchylę rąbka tajemnicy. W tym roku nie byłem na Dwerniku.

Jak tylko odsapnę po podróży (właśnie wróciłem ze Śnieżnika) uaktualnię listę i ranking.
naive
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: naive »

GPS Maniak pisze:
naive pisze: poczekam aż Lechu ogłosi namiary buteleczki w rejonie Dwernika Kamienia , ....
Uchylę rąbka tajemnicy. W tym roku nie byłem na Dwerniku.

Jak tylko odsapnę po podróży (właśnie wróciłem ze Śnieżnika) uaktualnię listę i ranking.
To w takim razie gdy pogodasię poprawi wybioręjakieś inne miejsce ukrycia buteleczki, tak się składa , że wszystkie są w miejscach mnie nie znanych, więc tym bardziej jest to atrakcyjne. Przy okazji tych dotychczasowych butelek nabrałem trochę wprawy w posługiwaniu się moim eTrexem, więc prawie wszędzie mogę iść bez obaw- chodzę wyłącznie sam. Ponieważ nie jest to tematz cyklu "humor", więc nie zaprezentuję zapisu moich pierwszych poszukiwań. A na Dwernik Kamień wybiorę się już nie sam we wrześniu.
Pozdrawiam
naive
GPS Maniak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GPS Maniak »

naive pisze:.... tak się składa , że wszystkie są w miejscach mnie nie znanych ......
Bardzo mi miło:DWłaśnie o to chodziło. Chciałem pokazać, jak wyglądają "prawdziwe" Bieszczady. Nie Solina czy pasmo połonin w Bieszczadach Wysokich, ale te Bieszczady - trochę zapomniane, które ja tak bardzo kocham i które od lat są moim drugim domem: Lasy i chaszcze, łąki i szutrowe stokówki, no i bardzo często dużo błota:D
naive pisze: A na Dwernik Kamień wybiorę się już nie sam we wrześniu.
O Dwerniku też myślałem, ale nie starczyło czasu. Nie wykluczone jednak, że przed październikowym zlotem wejdę tam i "zaPETuję" co nieco.
naive
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: naive »

Tak jak obiecałem dałem innym tydzień, ponieważ nikt nie chciał nic znależć, dziś znowu udałem się w Bieszczady . Tym razem na wschodnim stoku Jeleniowatego pomiędzy dwie jodłami znalazłem PET015 z zawartością 35 zł.W lesie miejscami miękko pod nogami, za tą polanka z ambona wysoka trawa była jeszcze mokra. Innych problemów nie było, chociaż tam gdzie była butelka dość gęsty las jodłowy, więc do samego schowka nie doprowadziło mnie, ale jakoś zauważyłem z drogi denko butelczyny. Znowu robię sobie kilka dni wolnego , niech inni szukają. Butelki schowane w takich mioejscach, by nie brakowało najbardziej typowych bieszczadzkich klimatów.
Pozdrawiam
naive
GPS Maniak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GPS Maniak »

naive pisze: Znowu robię sobie kilka dni wolnego , niech inni szukają.
Zapewne w przyszłym tygodniu opublikujemy listę nagród, to być może zmienisz zdanie:lol:
naive pisze:Butelki schowane w takich mioejscach, by nie brakowało najbardziej typowych bieszczadzkich klimatów.
Dalej już tak wesoło nie będzie:DW zasadzie z butelkami operowałem tylko w kilku regionach, zatem lokalizacje będą się powtarzać. To zresztą może być zgodne z "taktyką czekania", bo można mieć fart i załapać się na 2-3 szt na jednej wycieczce;-)

Nie wykluczam jednak tego, że w innych regionach Bieszczad jeszcze coś dorzucę w sierpniu lub we wrześniu. Zależy jak będę wyglądał czasowo.

Listę i Ranking zaktualizowałem.
soko
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: soko »

GPSManiak:
Listę i Ranking zaktualizowałem.
Pobrałem 1kB "butelki", bo chciałem sprawdzić lokalizacje w MapSource.
No bo nagrody...
A nuż się okaże, że mam kilka PETów w ogródku...
Tymczasem klapa , bo moja stareńka wersja Source'a (6.10.2) z takim super GDB (podejrzewam, że jest to GDB3) nie gada i już.
Nie aktualizowałem, bo w przeszłości bywały różne przygody po modernizacjach.
A znowu to , że rozwiazali problem z wyszukaniem japońskiego adresu, czy poprawili komunikaty w języku czeskim, że nie wspomnę o poprawkach w holenderskiej i norweskiej wersji językowej - jakoś mnie nie ruszyło.

Chwilowo nie zrobię upgrade'u - bo sie boję -, sezon w pełni, co tydzień wgrywam swoje nowe dokonania na 60CS i dodatkowo przygotowuję sobie różne mapsety w ramach eksperymentów z GarminQUE, no nie mam czasu na poprawki po niespodziankach.

Jeśli więc inni też ( przynajmniej przez wakacje ) nie będą upgrade'ować wersji Mapsource, np. z takich jak ja powodów - to są odcięci od PET-ów.
Może przesadzam, ale wersja na starego Source'a ( powiedzmy 6.10.2) na stare GDB - wydaje się przydatna.

No i nadal nie wiem - kopać ogródek (!!!) czy nie (???).
Krzysztof
naive
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: naive »

GPS Maniak pisze:Dalej już tak wesoło nie będzie:DW zasadzie z butelkami operowałem tylko w kilku regionach, zatem lokalizacje będą się powtarzać. To zresztą może być zgodne z "taktyką czekania", bo można mieć fart i załapać się na 2-3 szt na jednej wycieczce;-)

Nie wykluczam jednak tego, że w innych regionach Bieszczad jeszcze coś dorzucę w sierpniu lub we wrześniu. Zależy jak będę wyglądał czasowo.

Listę i Ranking zaktualizowałem.
Tak liczyłem , że na ściezce do Sianek umiescileś wiecej niz jedną butelkę.Więc udam sie tam najwyżej póżniej. W przyszłym tygodniu spróbuje polubićzachodnią część Bieszczadów. Ta zabawa to sposób bym sięzdopingował do wędrowania po mniej uczęszczanych rejonach. Przy okazji ćwiczę swój "talent" na klasycznym geocache. Spróbuje też popularyzowaćPogórze Przemyskie, przez którejadę w Bieszczady.
Pozdrawiam
naive
GPS Maniak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GPS Maniak »

soko pisze:Może przesadzam, ale wersja na starego Source'a ( powiedzmy 6.10.2) na stare GDB - wydaje się przydatna.
Maruda;-):D:DAle już zmieniłem. Jest GDB v2.
soko
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: soko »

GPSManiak:"Maruda. Ale już zmieniłem. Jest GDB v2."
Obrazek
Dzięki. Na pewno pomoże to nie tylko mnie.
No i przeczucie mnie nie myliło. 33U sugerowało zresztą tę stronę świata:
Obrazek

No to grzybiarze w Puszczy Noteckiej w tym sezonie nie będą mieli lekko...
A jaki to będzie niezrównany widok faceta w puszczy z koszem pełnym PET-ów. Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję w imieniu zapóźnionych mapsource'owo - Krzysztof.
GPS Maniak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GPS Maniak »

Opublikowałem lokalizację kolejnych PETów, a także wstępną pulę nagród.
naive
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: naive »

GPS Maniak pisze:Opublikowałem lokalizację kolejnych PETów, a także wstępną pulę nagród.
Czyli dwie butelki prawie podeptałem. Ciekawi mnie czy jedna z nich nie jest tam, gdzie idąc szlakiem niebieskim podejrzewałem. Czekam na te z nr 4 i 5 , z ochotą tam się przejdę. A na razie patrzę w okno i czekam na przejasnienia, bo we wszystkich ujawnionych miejscach nie brakuje pieknych widoczkow i sporego błota.
Pozdrawiam
naive
Guzik
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Guzik »

Byłem, znalazłem :-) dziurę po PET-19 Obrazek
Kto go znalazł wcześniej i się nie przyznał?

Obrazek
Obrazek
GPS Maniak
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GPS Maniak »

Guzik pisze:Byłem, znalazłem :-) dziurę po PET-19 [img]images/smiles/icon_sad.gif"%20alt="Sad[/img]
Tego można się było spodziewać. W lasach uczęszczanych przez grzybiarzy, ukrycie PETa - nawet jeżeli z ziemi wystaje tylko nakrętka zamaskowana ilgliwiem - nie było najlepszym pomysłem[img]images/smiles/icon_redface.gif"%20alt="Embarassed[/img]
Guzik pisze:Kto go znalazł wcześniej i się nie przyznał?
Ponieważ otwór wygląda na dość świeży nie można wykluczyć, że zgłosi się znalazca i poda prawidłową ilość punktów. Zatem odczekamy jeszcze jakieś 1-2 dni, a potem - jeżeli nikt się nie zgłosi - dzięki bardzo dobremu udokumentowaniu miejsca - Tobie przyznamy punkty "specjalne".
ODPOWIEDZ