Małopolsko obudź się

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Małopolsko obudź się

Post autor: u810 »

Patrzę na statystyki i jestem przerażony, w Małopolsce nic się nie dzieje w kwestii zakładania keszy

Dane na dzień 20.03.2011 - przytoczone przez Żywca w wątku "Opolskie Rules"
Obrazek

A teraz jest tak:

Obrazek

Przyrost keszy w województwach sąsiadujących w statystyce


Województwo | Przybyło
Kujawsko-Pomorskie | 291
Zachodniopomorskie | 264
Pomorskie | 224
Podlaskie | 148
Małopolskie | 125


Kilka miejsc na zachętę:


Dla zwolenników dworów - Dwór w Wieruszycach

Dla zwolenników dziur w ziemi, bunkrów ponad kopa tego znajduje się przy drodze 780 (Kraków-Alwernia)
na góglach można zobaczyć : 50.039°N, 19.691°E

Dla zwolenników przyrody - Dolina Zachwytu w północnej części OPN - jak sama nazwa wskazuje albo 100km^2 Puszczy Niepołomickiej

Dla zwolenników kapliczek Kapliczka w Ibramowicach

Dla zwolenników górek : Śnieżnica, Sałasz, ....

Dla zwolenników jaskiń - Od jaskini na Ćwilinie przez setki jaskiń na Jurze
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: Lza »

Moim zdaniem Małopolska silnie stoi, może nie ilością lecz jakością. Małopolskę ominęła prawie całkowicie poruszana nie raz na forum fala śmieciokeszy. Spoiler cache to wyjątki do tego przeważnie stare jak świat. Tu naprawdę się dobrze keszuje. No i przez ostatnie kilka miesięcy wreszcie zaczęło przybywać keszy - po długim, naprawdę długim przestoju. I ku mojej radości - dobrych keszy. Na koniec warto dodać, że Małopolska przoduje w ilości jedno systemowych skrzynek z portalu z cenzurą, nie raz całkiem zadowalających jakością.
Natomiast faktem jest, że tu nadal kesze potrafią miesiącami czekać na FTF. :lol:
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: u810 »

Ta jakość nie odbiega jakoś szczególnie od reszty, chociaż ja mam porównanie tylko do Śląska, Podkarpacia i Roztocza by jakością zamaskować brak ilości. Nie chce mi się liczyć wszystkiego ale pod względem aktywności Małopolska jest chyba 3 od końca a przecież ten teren to potęga pod względem atrakcyjności turystycznej. Na gc ( gdzie widać ową różnicę jakości ) też już dogania nas Mazowieckie - ostatnio patrzyłem 12 różnicy.
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: czajorek »

Myślę, że i tak w porównaniu z lubelskim, gdzie przez tyle miesięcy przybyły 2 skrzynki oraz łódzkim gdzie tych skrzynek ubyło 6 sztuk to Małopolska i tak nieźle stoi...

pozdrówka

czajorek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: Lza »

u810, na tym forum tylko my dwaj z małopolski pojawiamy się regularnie. We dwóch nie założymy 500 keszy. Co do jakości, będę bronił swojego zdania, w woj śląskim jest sporo śmiecio-keszy, spoiler keszy, keszy "nigdzie" itp, choć mocna i porządna ekipa z solidnymi osobowościami keszerskimi (i setkami fantastycznych skrzynek w ich wykonaniu) przyćmiewa te niedogodności.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: Doc_with_the_dog »

Z tym "sporo", to bym nie przesadzał. Licząc odsetek, wcale nie wygląda to źle. Nie każdy ma Stare Miasto, gdzie może sadzić kesze co 100 m pokazując coś ciekawego :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: Sebastian »

Hmm... a, nie piszą do przewodników w Małopolsce, co by wspólnie pokeszować, pokazać jak się zakłada skrzynkę? To najlepszy sposób na rozkręcenie "interesu" + zorganizowanie jakiegoś ewentu, a później ruszy lawina :D

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: Lza »

Od kiedy jesteśmy przewodnikami, do nas nikt nie pisał. Z tym że mieszkamy na uboczu.
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: MasterGraba »

146 przyrostu w Świętokrzyskim :) całkiem nieźle. Jak by liczyć procentowo to chyba mamy największy przyrost bo ponad 100% w ciągu tych kilku miesięcy. Sprawdził bym to ale dziś mam już na dość liczenia przyrostów %, i ogólnie cyferek :)

Przepraszam, że wam zrobiłem offtopic na temat mojego województwa :)

W Małopolskim znalazłem tylko 2 kesze i oba były w ciekawych miejscach no ale to wkońcu Zakopane. Po zimie wpadnę na pewno coś poszukać :)
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: marwaldor »

Lza pisze:u810, na tym forum tylko my dwaj z małopolski pojawiamy się regularnie.
A ja to co ?

A w temacie: Tego lata w Tarnowie nastąpił wysyp skrzynek. Bardzo mnie to cieszy, bo walkę z białą plamą rozpocząłem 5,5 lat temu. I już się poddałem a tu proszę...

Mogę się spokojnie poświęcić kolejnemu hobby, a jak mnie całkowicie wciągnie, jest komu zaadoptować moje skrzynki "staruszki" .
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: u810 »

Lza pisze:u810, na tym forum tylko my dwaj z małopolski pojawiamy się regularnie.
Biernie przegląda trochę więcej bo miałem kilka pytań na priv związanych z tematami z forum. Więc mam nadzieję że zdopinguję.

Co do keszy schowanych "nigdzie" to w w naszych okolicach również się znajdzie ich sporo.

Rzeczywistość w Małopolskim wygląda jeszcze gorzej gdy spojrzymy na strukturę zakładających

Obrazek

Geocrack Team i Mary już się nie bawią zupełnie, natomiast EjoHex ustawili większość na "tymczasowo niedostępne" i wygląda na to że przenoszą się na GC only.
Sporo keszy GCT i Mary istnieje właściwie tylko w wirtualnie w serwisie a reszta będzie stopniowo się degradowała. Jednego ostatnio reaktywowałem i może takie akcje
przedłużą ich życie ale tak naprawdę 30-50 keszy trzeba odliczyć.


:idea: Spróbuję pomyśleć nad czymś "Projekt Małopolska" i skrobnę do wszystkich, którzy dawno nie zakładali niczego a kojarzę ich kesze jako bardzo dobre.



Doc_with_the_dog pisze:Nie każdy ma Stare Miasto, gdzie może sadzić kesze co 100 m pokazując coś ciekawego
To jest najlepszy przepis na kesza nigdzie. Mieszkam kilka lat w odległości 5 minut spacerkiem od rynku i uwierz mi, w skansenie nie ma absolutnie nic ciekawego.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: Lza »

Wiemy, wiemy. Należało by dodać, (cytując Twoje posty i logi) że kościoły z 13 wieku są zrobione z pustaków, a Wawel to kupa cegieł, którą lepiej byłoby zburzyć i zbudować Lidla.
marwaldor pisze: A ja to co ?

A w temacie: Tego lata w Tarnowie nastąpił wysyp skrzynek. Bardzo mnie to cieszy, bo walkę z białą plamą rozpocząłem 5,5 lat temu. I już się poddałem a tu proszę...
Myślałem o Tobie, gdy pisałem posta, ale że dawno Cię już nie czytałem na forum to nie zaliczyłem do regularnych, za co przepraszam. Mam nadzieję, że Twoje nowe hobby nie będzie kolidowało z zakładaniem nowych keszy :-)
Zachęcony Twoim postem, przejrzałem mapkę Tarnowa i rzeczywiście, do niedawna mogłem mówić że mamy tam wszystkie kesze zdobyte, (oprócz tych wiadomo kogo i wiadomo gdzie zarejestrowanych). Trzeba będzie się znów do Was wybrać! :-)
u810 pisze: [Geocrack Team i Mary już się nie bawią zupełnie,
Sporo keszy GCT i Mary istnieje właściwie tylko w wirtualnie w serwisie
Myślę, że nowy COG ostatnio nieco posprzątał dezaktywując ich kesze z kilkoma nieznalezieniami, więc nie jest tak źle. Pozatym każde województwo cierpi na takie opuszczone skrzynki i właścicieli widmo.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: marwaldor »

Lza pisze:Myślałem o Tobie, gdy pisałem posta, ale że dawno Cię już nie czytałem na forum to nie zaliczyłem do regularnych, za co przepraszam.
Nie miałem zamiaru się obrażać! Więc nie ma powodu do przeprosin.
Zapraszam w moje/nasze okolice.

P.S. Sam się w końcu może zmobilizuję i zaliczę kilka z tych nowych.
Co do mojego nowego hobby: Popatrz na moją ikonkę (lub jak kto woli avatar) - ostatnio to mnie wciągnęło.
Ostatnio zmieniony czwartek 08 grudnia 2011, 05:01 przez marwaldor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: art_noise »

marwaldor pisze: Co do mojego nowego hobby: Popatrz na moją ikonkę (lub jak kto woli avatar) - szukanie takiego czegoś jest baaardzo wciągające.
A co to jest??
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Małopolsko obudź się

Post autor: Żywcu »

art_noise pisze:
marwaldor pisze: Co do mojego nowego hobby: Popatrz na moją ikonkę (lub jak kto woli avatar) - szukanie takiego czegoś jest baaardzo wciągające.
A co to jest??
Marwaldor chyba się przeprosił z "wykrywką" i na "militarkę" się nastawia :wink:
Oj, stare czasy...

Przepraszam, bo OT tworzymy 8)
ODPOWIEDZ