Solarigrafia

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

u810 pisze:(...) zgłaszam pomysł by powstał atrybut " Uwaga kamerka". Jeśli od czasu do czasu wykazując odrobinę wolnej woli każdy z nas zakładając kesza/kamerkę zerknie do bazy to wszystkim zaoszczędzi zmartwień. Zwłaszcza że kamerkę zamaskowałem dokładnie takim sposobem jak dwa moje kesze, czyli na ptasie gniazdo.
O, i to jest właśnie doskonały pomysł! A w opisie atrybutu można zawrzeć krótką informację, że w przypadku podjęcia należy stosownie zabezpieczyć i przesłać maila pod podany adres. Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Domyślam się, że osoba nie będąca założycielem nie może dodać atrybutu, ale można zwrócić się z prośbą o dodanie atrybutu do założyciela.
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

brasia pisze:U nas cały wątek spokojnie mówi o koegzystencji, wymyślaniu sposobów jak nie wchodzić w drogę solarimaniakom a tymczasem na stronie solarigrafii:

Kod: Zaznacz cały

Geocaching - WAŻNE!
Okazuje się, że mamy konkurencję ;) 
Jaka my konkurencja?
No jak to jaka ;) Konkurencja do ściągania puszek ;)
brasia pisze:PS. Chyba sobie założę taką kamerkę :)
Szczerze zachęcam :) A w razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego :)
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

miklobit pisze: Ale próbuję sobie wyobrazić jak można ogarnąć kilkadziesiąt lokalizacji bez przynajmniej dokładnego zanotowania gdzie są powieszone własne kamery.
Własne kamery jak najbardziej można ogarnąć :) Pewnie stosunek emocjonalny do kamery i miejsca nie pozwala zapomnieć gdzie się powiesiło kamerę. Zdjęcie miejsca powieszenia wykonuję jedynie wtedy, gdy spodziewam się, że będę potrzebował czyjejś pomocy przy zdejmowaniu kamery. Jeden jedyny raz (na setki rozwieszonych kamer) zdarzyło mi się zapomnieć o jednej, pozostawionej na rok, a i tak ją znalazłem gdy próbowałem powiesić tam (następną) kamerę - znaczy miejsce było doskonałe z potencjałem do umieszczania kamer :)
miklobit pisze:
Wydaje mi się, że sensowniej mogło by zadziałać powiadomienie właściciela kesza, by w opisie skrzynki umieścił informację o potencjalnych kamerach znajdujących się w pobliżu
Tylko, że zamieszczenie takiej informacji leży w interesie właściciela kamery a nie skrzynki.
Ja wiem , że najprostsze metody są często najskuteczniejsze - czyli np. wieszasz kamerę, sprawdzasz że w pobliżu jest skrzynka i piszesz prośbę do właściciela ,żeby zamieścił info w opisie.
Ale po pierwsze - kontakt z właścicielem kesza wymaga konta na stronie OC - bo mail lub telefon w opisie skrzynki to nie jest żadna reguła.
Zakładanie konta na OC ( albo GC ) tylko po to żeby przesłać informację to chyba przerost formy nad treścią.
Poza tym kamera jest tworem sezonowym - kto bęzie pamiętał przy zdejmowaniu ,że gdzieś w opisie skrzynki nadal wisi takie info.
Założenie sobie konta na OC absolutnie nie jest przerostem formy nad treścią. Przy wdrożeniu atrybutu " Uwaga kamerka", jeśli nie zostanie on nawet usunięty po zdjęciu kamery, to szkody nie wyrządza, bo po pierwsze miejsce jest najprawdopodobniej z potencjałem i ktoś następny może tam kamerkę dowiesić, a po drugie ten atrybut nie ma być zachętą do odszukania kamery, tylko sygnałem, że można trafić na obiekt inny niż kesz. Jak dla mnie wygląda to na najskuteczniejszą metodę współpracy. A w połączeniu z sensownym opisem tego atrybutu będzie budowało świadomość i może zadziałać również w przypadku znalezienia kamery przy nieoznaczonej w ten sposób skrzynce.
miklobit pisze:Więc jednak lepsze sa jakieś rozwiązania systemowe czyli np.
1. Ogólne info na stronie skrzynki ( generowane przez system ) że są takie rzeczy jak kamery i żeby zwracać uwagę.
Atrybut ustawiany przez założyciela po otrzymaniu sygnału od solarkowicza wydaje mi się byłby wystarczający i skuteczny :)
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: Żywcu »

snowman pisze:
u810 pisze:(...) zgłaszam pomysł by powstał atrybut " Uwaga kamerka". Jeśli od czasu do czasu wykazując odrobinę wolnej woli każdy z nas zakładając kesza/kamerkę zerknie do bazy to wszystkim zaoszczędzi zmartwień. Zwłaszcza że kamerkę zamaskowałem dokładnie takim sposobem jak dwa moje kesze, czyli na ptasie gniazdo.
O, i to jest właśnie doskonały pomysł! A w opisie atrybutu można zawrzeć krótką informację, że w przypadku podjęcia należy stosownie zabezpieczyć i przesłać maila pod podany adres. Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Domyślam się, że osoba nie będąca założycielem nie może dodać atrybutu, ale można zwrócić się z prośbą o dodanie atrybutu do założyciela.
Już wcześniej pisałem - jedna sprawa mi nie pasuje, kamerki są zakładane dla uchwycenia chwili (czasem długiej, np. pół roku) - kesze z założenia mają trwać wiecznie lub do decyzji/"śmierci" keszera...
Taki atrybut nie ma sensu. Świadomość istnienia kamerek mamy, czas świadomość wśród fotografów krzewić! Jeśli nie chcą narażać swoich projektów (map tworzyć nie będą, publikować umieszczenia nie będą...), to może im uświadomić, że kamera może być narażona jeśli jest obok kesza... To sobie mogą sprawdzić! Jest mapa, są zdjęcia itd.
Tak jak wcześniej napisałem dodawanie w naszych paczkach ostrzeżeń, że ludzie fotografują, psy robią kupy a młodzież jara... - mija się z logiką. Fajnie, że wiemy - może to jakąś kamerkę uchowa i tyle. Wiele energii poświęciliśmy aby naszej zabawy nam nie psuto - jeśli koledzy od kamerek, czują problem - niech spojrzą na dostępną mapę i ocenią ryzyko...
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

Krysiul pisze: No nie wiem, ja nie widzę takiej korelacji, że jeśli kamera ma widzieć, to musi być widoczna, np. jak ją odpowiednio zawiesisz między gałęziami drzewa, to będzie mało widoczna, ale może obserwować i mieć wystarczającą ilość światła. To samo, jak schowasz ją w szczelinie tak, że tylko obiektyw będzie wystawał. Nie wiem, czy w praktyce stosujecie takie metody kamuflażu, ale z drugiej Ty pewnie też nie, skoro nie prowadzicie żadnej "ewidencji" i nie wiesz, ile osób się w to bawi, gdzie ma kamery itd.
Kamera ma pole widzenia prawie 180 stopni. Nie umieszczę jej miedzy gałęziami, bo zarejestruje mi gałęzie, a nie obiekt, który chcę mieć na obrazki. Obiektyw też nie będzie wystawał, bo... nic nie wystaje ;) Obiektywem jest otworek wykonany w powierzchni pojemniczka. Ewidencji własnej nie prowadzimy (mówię za siebie, część osób pewnie wspiera się jakimiś notatkami), bo nie ma takiej potrzeby, jak również nie ma potrzeby wzajemnego wymieniania się informacjami kto gdzie co powiesił - każdy idzie po swoje i nie wyciąga ręki po cudzą kamerę, a to, że w jednym miejscu zawiśnie kilka różnych kamer, nie stanowi żadnego problemu. Znalazłem miejsce w Warszawie, gdzie na jednej betonowej ścianie powieszonych było kilkanaście pojemników - część z nich to były kamery, część pewnie jakieś kesze. Zdejmując kamery zabrałem jedynie własne, do pozostałych nawet się nie zbliżałem.
Krysiul pisze: Wiadomo, że kamera nie będzie pod gruzem, ale te przypadki wchodzenia sobie w drogę keszerów i ludzi z Waszej społeczności nie biorą się prawdopodobnie z bezmyślności samych keszerów tylko z faktu, że kamery były w takich miejscach i tak umocowane, że faktycznie może to przypominać niektóre prawdziwe kesze.
No i z natury rzeczy kamera będzie łatwiejsza do odszukania niż ukryty kesz ;) Nie chodzi o to, żebyście nie odnaleźli kamery, ale żebyście ją (jeśli już zerwiecie) odpowiednio zabezpieczyli i pozostawili na miejscu (a optymalnie poinformowali o tym fakcie pod wskazanym adresem mailowym)
Krysiul pisze: Zresztą kontakt z właścicielami niektórych skrzynek jest bardzo trudny, nawet my mamy nasze wewnętrzne problemy na tym tle. Częsta jest sytuacja, gdy ktoś przestał się bawić, ale skrzynkę nadal odwiedza mnóstwo ludzi, a właściciel nie odpowiada na maile.
Jasne, takie przypadki też się będą zdarzać, ale to nie znaczy, że mamy zrezygnować z próby nawiązania kontaktu ;)
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

Żywcu pisze: Już wcześniej pisałem - jedna sprawa mi nie pasuje, kamerki są zakładane dla uchwycenia chwili (czasem długiej, np. pół roku) - kesze z założenia mają trwać wiecznie lub do decyzji/"śmierci" keszera...
Taki atrybut nie ma sensu. Świadomość istnienia kamerek mamy, czas świadomość wśród fotografów krzewić!
Nie jest bez sensu. Ze świadomością keszerów też nie do końca jest jak piszesz (o czym mogą świadczyć zerwane i _zniszczone_, porzucone kamery, a raczej ich szczątki, w miejscach zbliżonych do Waszych skrytek) - ten atrybut właśnie ma budować tą świadomość.
Żywcu pisze:Jeśli nie chcą narażać swoich projektów (map tworzyć nie będą, publikować umieszczenia nie będą...), to może im uświadomić, że kamera może być narażona jeśli jest obok kesza... To sobie mogą sprawdzić! Jest mapa, są zdjęcia itd.
Jeszcze raz - rzecz nie ma polegać na wzajemnym unikaniu, tylko na świadomej, nieszkodzącej sobie, koegzystencji. Nie budujmy asymetrii - "no coż, zniszczyliśmy kamerę, ot, wypadek przy pracy", bo sytuacja jest symetryczna. Świadomość istnienia keszy wśród solarzystów też rośnie, i w końcu ktoś wpadnie na pomysł by zabawić się w Hammurabiego - a przecież nie o to chodzi!
Żywcu pisze:Tak jak wcześniej napisałem dodawanie w naszych paczkach ostrzeżeń, że ludzie fotografują, psy robią kupy a młodzież jara... - mija się z logiką. Fajnie, że wiemy - może to jakąś kamerkę uchowa i tyle.
... aż tyle. I tylko tego oczekujemy, byście nie traktowali ich jak smieci - czyli dokładnie tego samego, czego Wy oczekujecie w stosunku do swoich keszy...
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: Żywcu »

snowman pisze:
Żywcu pisze:Tak jak wcześniej napisałem dodawanie w naszych paczkach ostrzeżeń, że ludzie fotografują, psy robią kupy a młodzież jara... - mija się z logiką. Fajnie, że wiemy - może to jakąś kamerkę uchowa i tyle.
... aż tyle. I tylko tego oczekujemy, byście nie traktowali ich jak smieci - czyli dokładnie tego samego, czego Wy oczekujecie w stosunku do swoich keszy...
Nie!!!! Oczekujesz że na każdym keszu napiszemy "to jest kesz", a innych rzeczy nie wolno ruszać...
To nie jest ta skala, w naszym wypadku nie da się tego przeprowadzić. Podałem możliwość sprawdzenia, czy kamera może być narażona na interwencję keszera. Przekaż ją kolegą - buduj świadomość z drugiej strony (narzędzia są).
Nie wiem ile kamer się umieszcza (liczba pewnie dynamiczna i związana z miejscem, tylko na czas realizacji zamierzenia - u nas jest inaczej, projekty są trwałe), myślę że ich ilość ma się skromnie do ukrytych keszy (na dziś prawie 16 tyś w Polsce, ponad 11,5 tyś aktywnych). W tych okolicznościach dziwnym się wydaje, konieczność dodawania atrybutów, tworzenia dodatkowych akcji informacyjnych - tylko dlatego, że fotografowie na mapę nie spojrzą...
Ja Wam nie wróg, ale nie chce mi się dalej gadać 8) .
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Solarigrafia

Post autor: krystiant »

snowman pisze:... aż tyle. I tylko tego oczekujemy, byście nie traktowali ich jak smieci - czyli dokładnie tego samego, czego Wy oczekujecie w stosunku do swoich keszy...
No i właśnie dzięki temu wątkowi świadomość wśród keszerów wzrosła. Ja wcześniej nie wiedziałem o solarigrafii, teraz wiem i chyba byłbym w stanie na podstawie zdobytej wiedzy odróżnić kesza od kamerki. Mam nadzieję, że żadnemu keszerowi nie przyjdzie do głowy maskowanie na kamerę otworkową :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

Żywcu pisze:
snowman pisze:
Żywcu pisze:Tak jak wcześniej napisałem dodawanie w naszych paczkach ostrzeżeń, że ludzie fotografują, psy robią kupy a młodzież jara... - mija się z logiką. Fajnie, że wiemy - może to jakąś kamerkę uchowa i tyle.
... aż tyle. I tylko tego oczekujemy, byście nie traktowali ich jak smieci - czyli dokładnie tego samego, czego Wy oczekujecie w stosunku do swoich keszy...
Nie!!!! Oczekujesz że na każdym keszu napiszemy "to jest kesz", a innych rzeczy nie wolno ruszać...
Źle zrozumiałeś. Nie oczekuję, że nie tkniecie kamerki. Oczekuję, że jak tkniecie, to nie zniszczycie, tylko zrobicie coś, żeby nie zepsuć do końca zabawy (bo w tym momencie to w Waszych rękach jest uratowanie tego pojemnika). Oczekuję świadomości, żeby nie łapać pierwszej z brzegu rzeczy, mimo iż nie zgadza się z opisem (przykład gdańskiego SKOTa, gdzie opis wyraźnie mówi o umieszczeniu kesza w otworze, a spoiler wyraźnie pokazuje owego SKOTa, i mimo to zniszczona została kamerka umieszczona zupełnie gdzie indziej, i mimo przymocowanego magnesu nie została odwieszona na miejsce) - tym bardziej, że większość swoich skrzynek jednak wyraźnie znakujecie.
Żywcu pisze:To nie jest ta skala, w naszym wypadku nie da się tego przeprowadzić. Podałem możliwość sprawdzenia, czy kamera może być narażona na interwencję keszera. Przekaż ją kolegą - buduj świadomość z drugiej strony (narzędzia są).
Oczywiście, że buduję - wbrew pozorom pomiędzy wieloma osobami utrzymujemy ścisłe kontakty. Natomiast sugestie typu "nie wieszaj kamery bo tu gdzieś jest skrytka i ktoś Ci to zniszczy" są dla mnie absurdalne. To nie ma polegać na unikaniu się. Nie zrezygnuję z naświetlenia projektu/cyklu/serii tylko dlatego, że ktoś gdzieś w pobliżu skrytkę utworzył (vide rzeźby z Biennale 1968 na warszawskiej Woli). Natomiast oczekuję, że ktoś szukając kesza opisanego wyraźnie "w rzeźbie" nie zdewastuje mi wszystkich kamer umieszczonych w okolicy rzeźb (a nie w nich). Powiedz mi - jeśli pojemnik nie zgadza się z opisem, to dlaczego ktoś próbuje mimo to zerwać go, a po zerwaniu najzwyczajniej w świecie niszczy?
Żywcu pisze:Nie wiem ile kamer się umieszcza (liczba pewnie dynamiczna i związana z miejscem, tylko na czas realizacji zamierzenia - u nas jest inaczej, projekty są trwałe), myślę że ich ilość ma się skromnie do ukrytych keszy (na dziś prawie 16 tyś w Polsce, ponad 11,5 tyś aktywnych). W tych okolicznościach dziwnym się wydaje, konieczność dodawania atrybutów, tworzenia dodatkowych akcji informacyjnych - tylko dlatego, że fotografowie na mapę nie spojrzą...
Jeszcze raz - dla nas świadomość istnienia Waszych skrytek niczego nie zmienia. Nie będziemy unikać miejsc (a o to w miastach może być ciężko) tylko dlatego, że ktoś może przyjść i zniszczyć to, co nie zgadza się z opisem skrzynki... Skoro nie działa mechanizm (wydawać by się mogło, prosty) - "nie zgadza się z opisem, to pewnie nie skrzynka, więc szukam dalej tego, co do opisu pasuje", to proszę o wyraźniejsze zasygnalizowanie problemu (choćby właśnie tym atrybutem przy wybranej skrzynce).
Żywcu pisze:Ja Wam nie wróg, ale nie chce mi się dalej gadać 8) .
Nie traktuję Cię jak wroga, ale asymetryczne sugestie wydają mi się nie na miejscu ("nas jest więcej, to możemy sobie pozwolić na nie zwracanie uwagi na mniejszość")
Ostatnio zmieniony niedziela 16 października 2011, 23:35 przez snowman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

krystiant pisze:
snowman pisze:... aż tyle. I tylko tego oczekujemy, byście nie traktowali ich jak smieci - czyli dokładnie tego samego, czego Wy oczekujecie w stosunku do swoich keszy...
No i właśnie dzięki temu wątkowi świadomość wśród keszerów wzrosła. Ja wcześniej nie wiedziałem o solarigrafii, teraz wiem i chyba byłbym w stanie na podstawie zdobytej wiedzy odróżnić kesza od kamerki. Mam nadzieję, że żadnemu keszerowi nie przyjdzie do głowy maskowanie na kamerę otworkową :wink:
:) Tylko czy każdy keszer zajrzy do tego wątku? ;) Stąd moje prośby o wyraźniejsze zasygnalizowanie sprawy :) Wydaje mi się, że sygnał w postaci atrybutu (sensownie opisanego, podobnie jak pozostałe atrybuty), może śmiało pełnić obie role - zarówno uczulającą na możliwość wystąpienia innych obiektów w pobliżu kesza, jak i budującą pewną świadomość :) Dużym problemem byłoby dodanie takiego atrybutu? Jako opis atrybutu mogłoby być coś takiego "W pobliżu może znajdować się kamera solarigraficzna. W razie przypadkowego podjęcia zabezpiecz i skontaktuj się z solarigrafia@o2.pl"
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Solarigrafia

Post autor: krystiant »

Ale żebym dodał taki atrybut musiałbym wiedzieć, że obok jest kamera - a skąd czerpać tą wiedzę? Ze swojej strony mogę cię zapewnić, że jak ktoś z was zgłosi do mnie, że w pobliżu mojej skrzynki jest kamera to dodam w opisie taką informację. Atrybut uważam za zbędny, bo służą do filtrowania przy wyszukaniu keszy w bazie, a po co ktoś miałby np. wyszukać wszystkie kesze w pobliżu których są wasze kamery? Chyba, że jakiś wandal chcący je zniszczyć - nie ułatwiajmy mu tego :wink:
Mogę jeszcze polobbować za dodaniem informacji o tym żeby uważać, bo nie wszystko jest keszem gdzieś na stronach informacyjnych o naszej zabawie.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: Żywcu »

snowman pisze:
Żywcu pisze:Ja Wam nie wróg, ale nie chce mi się dalej gadać 8) .
Nie traktuję Cię jak wroga, ale asymetryczne sugestie wydają mi się nie na miejscu ("nas jest więcej, to możemy sobie pozwolić na nie zwracanie uwagi na mniejszość")
To nie tak. Przy tak dużej bazie skrzynek i keszerów - mamy swoje problemy administracyjne i programistyczne. Oczekiwanie abyśmy wprowadzali jakieś zmiany bo istniej zabawa inna, co z tego że mi się podoba - jest chybione.
Łatwiej jest skorzystać z naszej pracy i mieć świadomość, gdzie mogą być problemy. Wiara, że możemy wyedukować naście tysięcy keszerów jest naiwna - nam też skrzynki giną, są rozkradane i robi to jakiś procent ludzi zarejestrowanych :( Smuci ale recepty nie ma.
Wprowadzenie takiego atrybutu jest wysiłkiem programistycznym, a mamy ważniejsze rzeczy do wprowadzenia (poza tym, że każdy atrybut nie kontrolowany przez autora jest bez sensu). Nie gniewaj się, że tak piszę. Nasze kesze będą ginęły - każdy kto się tu utrzymuje już nie raz je serwisował. Wasze kamery też będą niszczone - ja nie uważam, że głównie przez keszerów (to chyba jednak marginalne przypadki), jeśli macie taką obawę - sprawdźcie miejsce instalacji (pełne dane w naszym serwisie). To chyba rozsądne rozwiązanie, my już kilka lat próbujemy wytłumaczyć, że skasowany bilet nie jest fajnym fantem na wymianę... .
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

krystiant pisze:Ale żebym dodał taki atrybut musiałbym wiedzieć, że obok jest kamera - a skąd czerpać tą wiedzę? Ze swojej strony mogę cię zapewnić, że jak ktoś z was zgłosi do mnie, że w pobliżu mojej skrzynki jest kamera to dodam w opisie taką informację.
Super :) Właśnie o to chodzi :) My zgłaszamy się z prośbą do założyciel o umieszczenie informacji, a on ją gdzieś w opisie skrzynki umieszcza. Tak mało, a jednocześnie naprawdę dużo. Taka informacja pozwoli uczulić znalazców na występowanie obiektów nie pokrywających się z opisem kesza.
krystiant pisze:Atrybut uważam za zbędny, bo służą do filtrowania przy wyszukaniu keszy w bazie, a po co ktoś miałby np. wyszukać wszystkie kesze w pobliżu których są wasze kamery? Chyba, że jakiś wandal chcący je zniszczyć - nie ułatwiajmy mu tego :wink:
O, widzisz. Tego nie przewidziałem. Rzeczywiście, tu byłby do rozważenia bilans zysków i potencjalnych strat :)
krystiant pisze: Mogę jeszcze polobbować za dodaniem informacji o tym żeby uważać, bo nie wszystko jest keszem gdzieś na stronach informacyjnych o naszej zabawie.
I to jest właśnie druga z rzeczy, o którą bym prosił. Taka szerzej dostępna informacja, plus krótkie info dodane w opisie konkretnej już skrzynki, będzie dla nas wystarczające :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 października 2011, 00:31 przez snowman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

Żywcu pisze:
snowman pisze:
Żywcu pisze:Ja Wam nie wróg, ale nie chce mi się dalej gadać 8) .
Nie traktuję Cię jak wroga, ale asymetryczne sugestie wydają mi się nie na miejscu ("nas jest więcej, to możemy sobie pozwolić na nie zwracanie uwagi na mniejszość")
To nie tak. Przy tak dużej bazie skrzynek i keszerów - mamy swoje problemy administracyjne i programistyczne. Oczekiwanie abyśmy wprowadzali jakieś zmiany bo istniej zabawa inna, co z tego że mi się podoba - jest chybione.
Nie zmiany. Wystawienie krócitkiego info na stronie głównej serwisu ("Jeśli znalazłeś coś, co nie jest keszem, a ma otworek, to zabezpiecz i poinformuj solarigrafia@o2.pl) i w wątku dla początkujących (może w jakimś FAQ, jeśli macie), skutecznie by naświetliła zjawisko.
Żywcu pisze: Łatwiej jest skorzystać z naszej pracy i mieć świadomość, gdzie mogą być problemy. Wiara, że możemy wyedukować naście tysięcy keszerów jest naiwna - nam też skrzynki giną, są rozkradane i robi to jakiś procent ludzi zarejestrowanych :( Smuci ale recepty nie ma.
Wprowadzenie takiego atrybutu jest wysiłkiem programistycznym, a mamy ważniejsze rzeczy do wprowadzenia (poza tym, że każdy atrybut nie kontrolowany przez autora jest bez sensu). Nie gniewaj się, że tak piszę.
Ależ nie gniewam się. Wyedukować to skutecznie nie wyedukujesz, ale info na stronie głównej i wpis w "kodeksie keszera" dotrą z pewnością do większej ilości keszerów niż ten wątek. To nie wymaga chyba specjalnego nakładu pracy ;) Co do atrybutu - nie wiem, jak programistycznie jest to rozwiązane, ale wydaje mi się, że atrybut jest obiektem, którego dodanie nie powinno nastręczyć problemu - dodanie jednego (kolejnego) do zbioru już istniejących. Nawiasem, przeciw atrybutowi (a za dodaniem przez założyciela, na naszą prośbę, info w opisie) przemawia to co wpis wyżej - możliwość celowego wyszukiwania w ten sposób kamer.
Żywcu pisze: Nasze kesze będą ginęły - każdy kto się tu utrzymuje już nie raz je serwisował. Wasze kamery też będą niszczone - ja nie uważam, że głównie przez keszerów (to chyba jednak marginalne przypadki), jeśli macie taką obawę - sprawdźcie miejsce instalacji (pełne dane w naszym serwisie). To chyba rozsądne rozwiązanie, my już kilka lat próbujemy wytłumaczyć, że skasowany bilet nie jest fajnym fantem na wymianę... .
Tak, w wątku wskazałem kilka takich przypadków - zniszczonych kamer umieszczonych tak, że dla "normalnego" człowieka są niedostrzegalne (niedostępne), a pokrywały się mniej lub bardziej z Waszymi skrzynkami. Stąd podejrzenie, że to za sprawą Waszej aktywności. Wpisy w początku wątku też wskazują, że przypadki odkrywania kamer nie są odosobnione. Oczywiście, liczymy się z ryzykiem, że kamera zostanie zauważona przez drogowców, ekipę remontową itp. Ale jeśli można wyeliminować jeden czynnik ryzyka, to dlaczego tego nie uczynić? Tym bardziej, że jeśli już znajdziecie, w prosty sposób możecie je zabezpieczyć zamiast zniszczenia. Ktoś wcześniej w tym wątku napisał, że "normalny" człowiek nie zwraca uwagi na dziwne rzeczy nawet w zasięgu wzroku - i to też się potwierdza w naszych obserwacjach. Zdziwienie, że giną te, które były ukryte, a te bijące po oczach wiszą w najlepsze wbrew logice. A teraz wiadomo, co/kto jest tego przyczyną ;)
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Solarigrafia

Post autor: Sebastian »

Myślę, że można wypracować konsensus. Wasza pasja jak i nasza są niszowe, skłaniają do ruszenia się w teren. Moim zadaniem można w Wiki OC umieścić informacje o waszej zabawie oraz poinformować, by szanować kamerki, w przypadku przypadkowego uszkodzenia, zabezpieczyć i skontaktować się z właścicielem, z kolei w Waszym gronie można by poinformować założyciela kamery, by skontaktował się na priv i poinformował właściciela skrzynki, by w opisie umieścił informację, że w pobliżu kesza znajduje się kamera, ba nawet myślę w przypadku miejskich mikromagnetyków, że byłbym gotowy tymczasowo uniedostępnić kesza, by przez przypadek nie została uszkodzona kamera.

Dzięki tej dyskusji dowiedziałem się o solarigrafii, bardzo mi się spodobało rzeźbienie promieniami słońca i spróbuję :)

Mamy swoje pasje, jesteśmy niebanalnymi ludźmi, więc szanujmy siebie, cieszmy się naszym hobby i pomagajmy sobie :)

Pozdrawiam serdecznie - Sebek

PS. Uważam, że osoby bawiące się w OC na pewno nie zniszczą kamery, dzięki Tobie będą wiedziały, że przy przypadkowym podjęciu, myśląc, że to kesz, zabezpieczą znalezioną kamerę i skontaktują się z właścicielem.
Obrazek
ODPOWIEDZ