Solarigrafia

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

kajetann pisze:Showman: tak, to huśtawka

Pobaw się obróbką :) Bo obrazek ma potencjał :)
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

mushin pisze: W chwili obecnej siedzi jedna moja kamerka zamocowana tylko na magnesie przyczepionym do polera cumowniczego przy Motławie w Gdańsku, ale to będzie max 5 dni naświetlania - testuję nowy 'obiektyw' zrobiony z blaszki z puszki po chmielowym napoju :)
Toś mi smaku narobił ;) Teoretycznie, nad Motławą powinny wisieć jeszcze dwie moje kamerki :) Spróbuj do Sołdka podejść, i do Żurawia :)
Mocowanie na samym magnesie nie bardzo się sprawdzi, nawet na kilka dni - wydaje mi się, ze będzie się ruszać zawsze, chyba że dasz naprawdę silny, duży magnes. Ja stosuję małe neodymki (10x5x1mm) - po jednym na połówkę pojemniczka po kliszy, po dwa na podwójny pojemniczek - nie mają szansy się nie poruszyć, klej być musi :)
mushin pisze: A w piwnicy, po pomalowaniu czarnym sprayem, wietrzeje materiał na kolejne kilka kamerek. Będą walce i półwalce różnej wielkości oraz jedna tubka do umieszczenia papieru na dnie.
Jak już będą jakieś rezultaty to będę wrzucał na solarigrafia.pl
Trzymam kciuki :) Nie pamiętam, czy wysyłałem Ci zaproszenie na solarigrafia.pl - jeśli nie, to podaj mi swojego w-maila.
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Solarigrafia

Post autor: mushin »

Tak tak, wysyłałeś i już dwa swoje pierwsze zdjęcia tam wrzuciłem :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Solarigrafia

Post autor: Krysiul »

A ja mam takie pytanko: jak już podkleisz gdzieś kamerki, to jak przy zdejmowaniu usuwasz klej?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

mushin pisze:Tak tak, wysyłałeś i już dwa swoje pierwsze zdjęcia tam wrzuciłem :)
:) Strasznie zakręcony ostatnio jestem... A na dodatek w różnych miejscach każdy ma inne nicki, niektóre osoby znam nawet z trzech różnych nicków i nie kryję, że zaczynam się nieco gubić :shock:
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

Krysiul pisze: jak już podkleisz gdzieś kamerki, to jak przy zdejmowaniu usuwasz klej?
Ośmiorniczka przeważnie odchodzi od podłoża (mocniej trzyma się pojemniczka, a raczej taśmy którą pojemniczek jest owinięty). Tam, gdzie jednak wybierze trwanie przy podłożu pomagam jej odpaść czubkiem metalowego nożyka do tapet - podważona odchodzi od podłoża. Przy taśmach dwustronnie klejących czy owijaniu taśmą izolacyjną ten problem nie występuje.
Awatar użytkownika
pilowbox
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 17 sierpnia 2008, 09:55
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Solarigrafia

Post autor: pilowbox »

Ja w kilku miejscach kleiłem na poxilinę. Po odklejeniu /oderwaniu/ pojemniczka pozostał idealny element do wklejenia kolejnej puszki na kropelkę :D I teraz wiszą tam kolejne. Zobaczę jak się okleją w okolicach 21 grudnia podczas przesilenia.
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

pilowbox pisze:Ja w kilku miejscach kleiłem na poxilinę. Po odklejeniu /oderwaniu/ pojemniczka pozostał idealny element do wklejenia kolejnej puszki na kropelkę :D
A to fakt, idealna metoda na wielokrotne naświetlania z tego samego miejsca. Później poxilinę czasem trzeba solidnym śrubokrętem podważyć, żeby odskoczyła od podłoża. Z ciekawostek mocowania - kamerka do _dużego_ gwoździa przymocowana, a gwóźdź wbity w ziemię - czasem jedyna skuteczna metoda.
Awatar użytkownika
pilowbox
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 17 sierpnia 2008, 09:55
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Solarigrafia

Post autor: pilowbox »

Tylko się zastanawiam, czy jak będę teraz odklejał aby półroka powiesić, to ta poxilina zostanie na swoim miejscu czy też się odklei razem z puszką :D
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

To zależy na czym lepiłeś ;) Od betonu (jeśli był zapylony), drewna czy kory pewnie odejdzie. Jeśli czysty beton czy metal, to raczej zostanie na podłożu :)
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

Z wielkimi podziękowaniami dla Mushina :D Pochwalę się najnowszą zdobyczą (Gdańsk, miejsce chyba rozpoznawalne :wink: )
gdanskmotlawa_.jpg
gdanskmotlawa_.jpg (169.54 KiB) Przejrzano 4100 razy
Za ten post autor snowman otrzymał podziękowanie:
Chorizo
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Solarigrafia

Post autor: mushin »

To był dla mnie zaszczyt przyłożyć się odrobinkę do tak świetnej solarki! :) No i jak szukałem kamerki, żeby ją zdjąć, czułem się dokładnie tak jakbym keszyka zgarniał :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: miklobit »

snowman pisze:Z wielkimi podziękowaniami dla Mushina :D
Napisz coś więcej jaki to papier , wielkość i konstrukcja kamery. Zdjęcie jest wyjątkowo ostre i pełne szczegółów.
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

mushin pisze: czułem się dokładnie tak jakbym keszyka zgarniał :D
i rzadka sytuacja, że mogłeś kamerkę "bezkarnie" zerwać :) Jeszcze raz dziękuję!
Awatar użytkownika
snowman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 14:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Solarigrafia

Post autor: snowman »

miklobit pisze: Napisz coś więcej jaki to papier , wielkość i konstrukcja kamery. Zdjęcie jest wyjątkowo ostre i pełne szczegółów.
Można powiedzieć, że to już standardowa konstrukcja. Połówka pojemniczka po kliszy (http://www.solarigrafia.pl/articles/42/read.html), otworek c.a. 0.15mm w folii stalowej 0.02mm, negatyw wielkości mniej więcej 4.5x4.7cm (więc dość mały, chyba najmniejszy jeszcze sensowny), papier Kodak Polymax błyszczący. Ostrość i wyrazistość jest wypadkową szczęśliwego zbiegu okoliczności (każda kamera jest inna, każdy otworek jest inny) - sztywności kamery, szybkiego związania kleju, utrafionej średnicy otworka, warunków atmosferycznych. Potrafią wychodzić jeszcze ostrzejsze, jak na przykład http://www.solarigrafia.pl/imgs/439/podglad.html
ODPOWIEDZ