Kloniarstwo na GC

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: Highlander »

r00t7 pisze:niestety nie wygląda to u nas jak na oc.de i raczej tego nie zmienimy,.
Wg mnie nie da się porównać sytuacji "GC vs OC.de" oraz "GC vs OC.pl", ponieważ proporcje skrzynek unikalnych dla danego serwisu są zupełnie inne. Z punktu widzenia użytkowników OC.pl odwrócenie sytuacji byłoby wręcz niepożądane :)

Kiedyś robiłem takie zestawienie i publikowałem na forum - w skrócie:

NIEMCY (190.000 keszy):
- 85% = GC only
- 14% = Dwusystemowe
- 1% = OC only

POLSKA (13.000 keszy):
- 10% = GC Only
- 10% = dwusystemowych OC/GC,
- 80% = OC Only.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: marwaldor »

etnamars pisze:Zastanawiam się jeszcze nad utworzeniem specjalnego działu, gdzie można by wylewać żale na inne serwisy...
Nie dramatyzuj.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: krystiant »

etnamars pisze:Zastanawiam się jeszcze nad utworzeniem specjalnego działu, gdzie można by wylewać żale na inne serwisy...
Najlepiej z automatycznym zamykaniem każdego nowego tematu po pierwszym wpisie żeby nie było bicia piany :wink: :mrgreen: (przeniesione do hydeparku to sobie pozwoliłem na żarcik :lol: )
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: etnamars »

krystiant pisze:Najlepiej z automatycznym zamykaniem każdego nowego tematu po pierwszym wpisie żeby nie było bicia piany :wink: :mrgreen: (przeniesione do hydeparku to sobie pozwoliłem na żarcik :lol: )
Taki żarcik: pretensje proszę zgłaszać do kolegi z województwa, co to podobno rulez:) Kolega rulez, to sobie zamyka :mrgreen:
marwaldor pisze: Nie dramatyzuj.
Żaden dramat. Po prostu porządek na forum. Jak nie ma toczygroszka, to (no offence) mamy antytoczygroszki. Kiedyś było equilibrium, teraz przewaga tych anty :mrgreen:
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: Stryker »

Po obu stronach (OC i GC) jest tyle samo osób, które z premedytacją klonują. Ot życie - zawsze się ktoś znajdzie, kto swojego pomysłu na skrzynkę nie ma, ale ma za to straszne ciśnienie aby ją założyć, więc zakłada tam, gdzie miejsce sprawdzone a nawet opis gotowy.

Akurat niedawno ktoś założył na GC skrzynkę w miejscu, które sobie upatrzyłem dawno temu. Nie było opcji (nie było, prawda?), aby ktoś mi z nieopublikowanych keszy zwinął kordy i poleciał z paczką.
Pewnie gdybym z GC nie korzystał to zrobiłbym "klona" i gdzieś ktoś pomyślałby to samo co napisał autor wątku. Zupełnie na wyrost.

PS. Jeśli jest wrzesień a na forum są już takie jazdy to.. byle do wiosny!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: Żywcu »

etnamars pisze:Taki żarcik: pretensje proszę zgłaszać do kolegi z województwa, co to podobno rulez:) Kolega rulez, to sobie zamyka :mrgreen:
To ja, się tylko pośmieję :lol:
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: marwaldor »

Zawsze po wyborach są nadgorliwi z zamykaniem/przenoszeniem wątków a kiedyś nawet z ostrzeżeniami.

Poza tym kiepsko u nich z taktem, bo wcinają się w najmniej odpowiednim momencie między wódkę a przekąskę. I zawsze ten sam powód-wytrych: bicie piany. Choć często daleko do tego.
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Kloniarstwo na GC

Post autor: meteor2017 »

Zakładanie skrzynek w tych samych miejscach się zdarza i zdarzać się będzie... zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. I problemów nie będzie, jeżeli założyciele potrafią się dogadać.

Natomiast wiedząc, że jest sporo skrzynek w drugim serwisie, warto zaglądać na ten drugi, choćby po to zeby w przyszłości uniknąć punktów zapalnych i jeśli się będzie zakładało w tym samym miejscu, to jednak gdzie indziej :-)

A ja ze swojej strony dodam taką historyjke - będąc w Alpach Rodniańskich (Rumunia) znalazłem skrzynkę z GC Pietrosulz FTFem... tylko że w niej w środku logbooka znalazłem dwa wpisy sprzed opublikowania skrzynki. Zadnej skrzynki w serwisach rumuńskich czy OC w tym miejscu nie znalazłem, więc pomyślałem, że to wpsiy ekipy towarzyszącej założycielowi. Ale okazało się, że obok jest po prostu skrzynka z węgierskiego serwisu Nagy Pietrosz i dwóch kolesi znalazło przypadkiem tę skrzynkę z GC ;-) Szkoda tylko że o tej skrzynce nie wiedziałem, bo bym ją także znalazł (ale nie pomyślałem żeby sprawdzić skrzynki węgierskie w tym rejonie - spoza GC i OC sprawdzałem tylko zarejestrowane w serwisach rumuńskim, transylwańskim i rosyjskim)
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ