Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: maryush »

marwaldor pisze:Blokowanie kesza bo jest niebezpieczny, a blokowanie bo jest informacja o jego zarejestowaniu w innym serwisie to chyba jest różnica?
Gdyby mój nie był niebezpieczny, a Twój nie reklamował innego serwisu to potraktowane byłyby tak samo - byłyby dostępne do szukania ZA DARMO. I o darmowość/płatność toczy się ta dyskusja.
marwaldor pisze:Skoro w GC za pieniądze można coś kupić, i skoro to jest kupowane, to nazwanie go bezpłatnym jest niezłym naciąganiem znaczenia słowa bezpłatny.
Na tym forum mamy dział Targowisko i można tam coś kupić, a w szczególności urządzenia do łatwieszego szukania keszy. Czy to oznacza, że nazywanie tego forum bezpłatnym jest niezłym naciąganiem? :D
zyr pisze:
maryush pisze: Pretensje do GC o to że nie rozdaje za darmo automatów do gpxów to tak jakbym miał pretensje do OCPL, że nie udostępniła mi za darmo sprzętu GPS. Bo przecież bez GPSa "zakres zabawy jest mocno ograniczony", nieprawdaż?
Wiem, że skróty GPX i GPS są do siebie podobne, ale jednak różnica jest dość spora. I twierdzenie powyższe wydaje mi się raczej mocno nietrafione.
Czytamy ze zrozumieniem, a wtedy powyższe twierdzenie wyda się trafione. Wystarczy przestać błędnie zakładać, że mylę GPX z GPS ;)
etnamars pisze:Uzupełniając wypowiedź zyra:
maryush pisze: Jeszcze raz - zakres zabawy NIE jest ograniczony. Bez premium możesz się bawić na całego. Możesz szukać i logować WSZYSTKIE kesze, które są w systemie jeśli tylko UŻYTKOWNICY (a nie GC) te kesze udostępnili.
Oczywiście za wyjątkiem keszy typu "Premium member", czyli jednak nie WSZYSTKIE.
krystiant pisze:Ale przecież maryush napisał, że takie kesze nie są zablokowane dla wszystkich przez GC tylko UŻYTKOWNIKÓW... To nie GC jest brzydki tylko niektórzy Premium membersi ;)
I to chyba najlepsza odpowiedź ;)
marwaldor pisze:W OC zgadzają się na postawienie znaczka(hostessy) reklamującej płatne GC. I to w opisie skrzynki.
No, a niektórzy jednak podchodzą do tego inaczej, np. planując wpisywać w swoich skrzynkach tak:
marwaldor pisze:A ja: Nie zakładam skrzynek w płatnych serwisach
:D
Lza pisze:wydaje mi się, że wasze rozumienie pełnego zakresu zabawy nie jest pełnym zakresem dla innych.
Niewątpliwie ;) I dlatego od dwóch tygodni próbujemy się nawzajem przekonać że jednak "moja jest mojsza!" ;)
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Ja tylko nie daję zarabiać na swoich skrzynkach płatnym serwisom.

Nie chcę aby na moim pomyśle, inicjatywie, pracy i jakichś tam kosztach, którykolwiek z serwisów trzepał gotówkę.

Chcę aby moja skrzynka była darmowa dla wszystkich i bez ograniczeń.

I chyba jasno z tego wynika, że wyłączeni są z tego producenci: ołówków, worków, notesów czy nawet GPS. Tak samo jak producenci samochodów, butów, majtek, skarpetek, mydła, dezodorantu itp (przecież jakoś dojeżdżam do skrzynki, jestem czysty, pachnący i do tego ubrany).

Zrozumieli to min koledzy maryush, Stryker ??? Bo jaśniej się chyba nie da...

A ja: *Nie zakładam skrzynek w płatnych serwisach.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Stryker »

marwaldor pisze:Zrozumieli to min koledzy maryush, Stryker ??? Bo jaśniej się chyba nie da...
Ja nie ;-)

Nie będę już nawet próbował dyskutować, bo dla mnie tego typu "akcja" to zupełna abstrakcja i absurd rodem z Monty Pythona.

Czekam na inicjatywę "nie daję znaleźć swoich skrzynek - podaję niedokładne kordy celowo" ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Jak już wspomniałem:
Jaśniej się nie da...

A ja: *Nie zakładam skrzynek w płatnych serwisach.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

A tak z ciekawości - w jaki sposób GC zarabia na keszach, które zarejestrowałem w ich serwisie? bo z tego co widzę to na stronie kesza nie ma nawet reklam (i nie używam addblocka, czy innych tego typu wynalazków)...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Lza »

pobierz http://lza.republika.pl/geocache/GC2GCZN.GPX i zobacz jak wygląda opis Twojego kesza pobrany do odbiornika ze strony geocaching.com przez nie premium membera.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Ranwers »

No cóż, jeżeli KrystianT założył kesza "tylko dla membersów", to jego wybór, dla mnie to trochę niesmaczne... Jeżeli kesz jest "dla ogółu", to sprawa zarabiania została wyjaśniona na niekorzyść (acz na zysk) GC.com ;)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

Nie założyłem, bo sam nie jestem "premium members" i jak ściągam gpx-a za pomocą narzędzi udostępnionych przez GC to mam tak samo, nie potrzebuję zaglądać do tego co pokazał Lza... Ale żeby znaleźć tego kesza wogóle nie jest potrzebny gpx tylko kordy (bo to jest tradycyjny), a kordy są w tym pliku. Gdyby to był multak lub quiz potrzebny byłby opis, który również jest dostępny bez dodatkowych opłat (zaznaczam na stronie, kopiuję, wklejam do tego przykładowego pliku w miejsce zachęty do wykupienia PM i gotowe - i to bez skryptów, o których już było wspomniane wcześniej)... Groundspeak nikogo nie zmusza do płacenia za możliwość pobierania gpx-ów. Dyskusja cały czas kręci się wokół tego nieszczęsnego ograniczenia ściągania gpx-a, a pewnie wszyscy dyskutujący wiedzą, że bez niego da się całkiem dobrze bawić. Można np. zrobić sobie wydruk strony z opisem - sam tak zaczynałem na OC, ale wtedy nie zarabia Groundspeak, bo nie handluje papierem, drukarkami i tuszem...

Można nie lubić Groundspeak'a za to, że wpadł na pomysł jak namówić ludzi żeby mu płacili za drobne udogodnienia zabawy, której nie założył, ale nie wmawiajmy innym, że bez tej składki się nie da...

Poza tym to nie była odpowiedź na moje pytanie. Nawet jeśli ten gpx wygląda jak wygląda to gdzie tu jest zarabianie? Wolno mu zareklamować swoją usługę udostępniania opisu w pliku, który z ich serwerów się ściąga (wcześniej jakiś automat musi go przygotować co stanowi jakiś koszt).
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

Lza pisze:pobierz http://lza.republika.pl/geocache/GC2GCZN.GPX i zobacz jak wygląda opis Twojego kesza pobrany do odbiornika ze strony geocaching.com przez nie premium membera.
Oj namieszałeś mi w głowie...
W kwestii GC, jest dla mnie autorytetem (KrystianT) - lepiej w innych językach i w świecie internetu się porusza; potrafi też sobie wygenerować GPX,a i szukać (chyba też więcej keszy tam znalazł i schował niż ja). Z takim podejściem zawierzyłem i akcję, z wielkim przymrużeniem oka, odbierałem... Tu mi jednak "tatuaże z BRAVO", zmyło... :shock:
Oczywiście, dwa razy wgryałem podanego GPX.a - nieco doświadczony postanowiłem zmieniać kodowanie i nic... . No dobra postanowiłem pobrać, ze strony GC. Kiedyś miałem Vistę i zainstalowany Garminowski komunikator, dziś go nie potrzebuję - musiałem zainstalować. Zjeżyłem się gdy zobaczyłem, co mam "za darmo"...
Kesza już kiedyś znalazłem (choć nie mam w historii odbiornika, pobieram ze strony po zalogowaniu - więc system wie) dlatego znalazłem go w "znalezionych". Jedyne co "za darmo" dostałem to współrzędne, poziomy trudności i rozmiar (typ w ikonie) - właściwie, to esencja geocachingu i często, tylko na podstawie tych danych podejmuję - jest jednak ale...
Pod tym wszystkim jest komunikat, że jeśli chcę więcej... - no pewnie wiecie, co :wink:

Obrazek

Obrazek

Jak wchodzę na wskazówkę, czy dziennik (na jego podstawie, wiedzą że już zdobyłem) - kolejna zachęta do wykupienia dodatkowych opcji.

Na podstawie tego doświadczenia, bliższy jestem twierdzeniu: serwis GC, zarabia na naszych skrzynkach, w darmowym GPX - nie udostępnia opisu i wskazówek (co chyba było intencją autora...) - robi, to za pieniądze. Wyraźnie (w pliku GPX, namawiając do wykupienia opcji płatnej), stara się sprzedać to, co zrobili inni...
(OK - można sobie opis wydrukować i jest cool :wink: )
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: pan_ryba »

Nie jestem żadnym przeciwnikiem GC ani nic takiego.
Mam tylko jedno pytanie: jak ściągacie GPXy bez konta premium? Ja mogę tylko LOC.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

pan_ryba pisze:Mam tylko jedno pytanie: jak ściągacie GPXy bez konta premium? Ja mogę tylko LOC.
Przycisk "Wyślij do mojego GPSa" (ale musisz mieć zainstalowany komunikator).
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

Ja wiem, że oni się reklamują i zachęcają żeby wykupić PM. Jak ktoś jest podatny na reklamy, to kupi - ja nie zamierzam, bo wiem, że za darmo dostaję wszystko co potrzebuję do zabawy.
Żywcu pisze:Na podstawie tego doświadczenia, bliższy jestem twierdzeniu: serwis GC, zarabia na naszych skrzynkach, w darmowym GPX - nie udostępnia opisu i wskazówek (co chyba było intencją autora...)
Moją intencją było udostępnić szukającym opis i on jest dostępny na stronie za darmo. Jak zaczynałem się bawić nawet nie wiedziałem, że coś takiego jak gpx istnieje. Czy ty żywcu od samego początku zabawy używałeś gpx-ów zamiast wydruków lub notatek?
pan_ryba pisze:jak ściągacie GPXy bez konta premium? Ja mogę tylko LOC.
np.:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ownloader/
http://gctour-spot.appspot.com/
https://chrome.google.com/webstore/deta ... conkmfbbpa
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

krystiant pisze:Czy ty żywcu od samego początku zabawy używałeś gpx-ów zamiast wydruków lub notatek?
Toż, to napisałem
(OK - można sobie opis wydrukować i jest cool :wink: )
Napisałem też, że chyba jednak GS zarabia na skrzynkach - i nic więcej napisać nie zamierzałem 8)
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

Żywcu pisze:Napisałem też, że chyba jednak GS zarabia na skrzynkach
Ale w jaki sposób? Samym namawianiem do płacenia nie zarobi, a płacenie nie jest koniecznością.
Czy gdybym założył kesza tradycyjnego i oprócz kordów i opisu napisał, że jak ktoś wpłaci grosik na moje konto to dostanie gpx-a z pełnym opisem co jest w tym miejscu i dodatkowe wskazówki pomocne, ale niepotrzebne do znalezienia kesza, to zostałbym bogaty? (pomijam kwestie etyczności i zgodności takiego czegoś z regulaminem i to, że na OC ściąganie gpx-a jest w standardzie...)

W sumie możnaby na GC w opisie napisać, że za grosik (albo nawet gratis) wyślę plik gpx z mojego kesza z pełnymi danymi żeby tym przebrzydłym kapitalistom zepsuć interes :wink: :mrgreen:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: pan_ryba »

krystiant pisze:
pan_ryba pisze:jak ściągacie GPXy bez konta premium? Ja mogę tylko LOC.
np.:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ownloader/
http://gctour-spot.appspot.com/
https://chrome.google.com/webstore/deta ... conkmfbbpa
Moje pytanie raczej pomijało skrypty bo nie o tym dyskusja - Żywcu mi wytłumaczył. Ale dzięki za odzew ;)
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Zablokowany