Geocaching na Kwejku

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Geocaching na Kwejku

Post autor: MasterGraba »

Witam, jestem tutaj od niedawna. Geocaching to zabawa która bardzo mnie wciągnęła, i żałuję że nie widziałem o niej wcześniej.

Niestety w moim regionie nie ma dużo keszerów, staram się namawiać znajomych i może za jakiś czas to się zmieni.

Zrobiłem taki obrazek na portal kwejk.pl w którym mniej więcej okiem kogoś niedoświadczonego opisałem co to jest Geocaching. Ten portal ogląda dziennie bardzo dużo ludzi, szczególnie młodzieży.

Link do obrazka: http://kwejk.pl/obrazek/328544/geocaching.html

Mam nadzieję, że nie zrobiłem jakiegoś strasznego błędu, i że nikt nie będzie zły że to wrzuciłem. Obrazek jeszcze nie jest na głównej, ale jeśli sporo osób (kilkadziesiąt) udostępni to na facebooku to wejdzie i zobaczy go dużo ludzi, może cześć zainteresuje się keszowaniem. Jeśli ktoś chce to może udostępnić u siebie na facebooku ten obrazek, może dzięki temu uda się zainteresować jeszcze więcej ludzi geocachingiem.

Pozdrawiam i z góry przepraszam jeśli strzeliłem np jakąś gafę w obrazu lub zrobiłem coś czego nie powinienem.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: Stryker »

przeczytałem do pierwszego błędu ortograficznego. moim zdaniem reklamy w tej formie nie potrzebujemy..
Obrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: MasterGraba »

Narzekają, no nic przepraszam. Temat do usunięcia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: Nannette »

a co to są wakacje ? :roll:
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: miklobit »

Czepiacie się...
Fakt że forma trochę krzykliwa i podobno jakieś błędy orto, ale w sumie w czym taki tekst ma być gorszy od artykułu w Rzepie czy innym medium które czytają tysiące ludzi.
Jedyne co bym zmienił ( oprócz formy graficznej, bo jest po prostu słaba ) to żeby nie przedstawiać zabawy jako tylko sposobu na wakacyjną nudę ale temat na dłużej - zwłaszcza jeśli ktoś ma zamiar sam coś schować.
A poza tym - jak ktoś będzie chciał to i tak napisze - najwyżej następnym razem się tym nie pochwali na forum.
Rozumiem, że obawy dotyczą przedziału wiekowego grupy docelowej tej zajawki ( co za marketingowy bełkot mi wyszedł :D ).
Dzienników ogólnopolskich nie czytają małolaty - tego szwejka to pewnie odwrotnie.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: zyr »

@miklobit - różnica to grupa docelowa.

tapniete z sgs2
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: lavinka »

Wakacyjna nuda, oj pamiętam, pamiętam... to było straszne, jak dobrze, że jestem już stara i niezależna :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: MasterGraba »

Co do wakacyjnej nudy to już nie jestem uczniem, ale pamiętam jak dawniej w wakacje często nie było żadnego zajęcia. U mnie w mieście na prawdę brakowało sensownej rozrywki dla młodych ludzi, a w piłkę 12 godzin dziennie grać się nie dało, to samo z plażowaniem nad jeziorem. Teraz jest na pewno lepiej, powstało więcej boisk, w budowie basen ( w przyszłym roku już chyba będzie) ale tak naprawdę jeśli nie ma się pieniędzy to na tym kończą się rozrywki dla młodych ludzi (no oczywiście można iść do jakiegoś baru czy pizzeri, ale to dla powiedzmy gimnazjalistów chyba nie jest za dobre, a na to trzeba też mieć pieniądze). Geocaching jest fajną alternatywą dla siedzenia cały czas gdzieś na ławce czy krawężniku albo w domu przed komputerem, zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. A coś rozpoczęte w wakacje wcale nie musi się z nimi kończyć, może dzięki temu obrazkowi ktoś się wciągnie ? Wiadomo, że nie wszyscy i część na pewno zrezygnuje, ale rezygnują też ludzie którzy trafili tu przez artykuł w gazecie czy chociażby przez znajomych. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: Ranwers »

Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak stonowanej odpowiedzi kolegi MasterGraba... Duży plus :-) Może po prostu kwejk mi się kojarzy z najgorszym sortem "dzieci neostrady"...

Mam nadzieję, że kiedyś znajdę Twojego kesza, a jak będziesz w okolicy Wawy, to wpadnij na moje.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: filips »

Ranwers pisze:Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak stonowanej odpowiedzi kolegi MasterGraba... Duży plus :-)
potwierdzam!
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: MasterGraba »

Ranwers pisze: Mam nadzieję, że kiedyś znajdę Twojego kesza, a jak będziesz w okolicy Wawy, to wpadnij na moje.
Prawdopodobnie na koniec sierpnia chcemy zorganizować Wydarzenie połączone z konkursem związanym z poszukiwaniem skrzynek więc serdecznie zapraszam :) Mamy do uzgodnienia jeszcze kilka formalności z różnymi instytucjami publicznymi ale może już jutro będę mógł podać konkrety :)

Co do kwejka to ma już 62 share więc według mnie powinien wejść na główną, zobaczymy co na to moderatorzy kwejka :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: Krysiul »

Planujesz wykorzystać istniejące skrzynki, czy specjalnie na ten konkurs założysz własne?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: MasterGraba »

Chcemy założyć (we trzech) około 10-12 skrzynek które będą opublikowane dopiero w dniu spotkania w formie papierowej (otrzyma to każdy uczestnik). Termin i miejsce jest już zatwierdzone i ustalone. Jeszcze uzgadniam szczegóły z jedną organizacją co do kiełbasek na grilla (w najgorszym razie trzeba będzie swoje). Na pewno dla najlepszych będą jakieś skromne upominki (związane raczej z miastem). Może dziś wieczorem założę temat w dziale o spotkaniach, żeby nie robić tutaj offtopicu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Geocaching na Kwejku

Post autor: maryush »

lavinka pisze:Wakacyjna nuda, oj pamiętam, pamiętam... to było straszne, jak dobrze, że jestem już stara i niezależna :)
Nuda... ech, cóż za piękny stan... sporo bym dał żeby móc się ponudzić, choćby dzień, dwa. Że o WAKACYJNEJ nudzie już nie wspomnę ;)
ODPOWIEDZ