do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 10:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: wilq.bb »

Ludziska mam problem - zrobiłem format i reinstalkę systemu - xp z sp3. Niby wszystko działa jak powinno, ale co jakiś czas komputer wydaje z siebie dziwne dźwieki - taki sympatyczne 2 tonowe beep, a tak średnio raz, dwa razy na godzinę włącza mi się sam ie z jakimiś reklamami (jako przeglądarke domyślna mam chorme) Komp sprawdzony avg i mks-online - nic nie wykazało - pomocy :!: :!: czy ja nawiązałem kontakt z obcymi?? a może to inne stany świadomości (od tygodnia nie spożywałem c2h5oh - poza rumem do herbatki wczoraj) :oops:
z góry dzięki za każdą pomoc
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: Stryker »

a po co instalowałeś program(y) p2p ?;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: JohnDoe »

Spróbuj poszukać pomocy tu:
http://www.fixitpc.pl/
Za ten post autor JohnDoe otrzymał podziękowanie:
wilq.bb
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: Lza »

ja na początek przyjrzał bym się, temu, co działa w tle a normalnie tego nie widzisz. wciskasz alt+ctrl+del i przechodzisz do zakładki procesy. po instalacji powinny być na liście tylko takie procesy jak tuaj: http://forum.pclab.pl/topic/336167-Usuw ... indows-XP/
Jeśli są jakieś inne dodatkowe, znaczy że coś jest doinstalowane.
mogą to być: albo sterowniki urządzeń twojego komputera (np. dodatkowe sterowniki dla myszki czy karty graf) albo jakieś niepożądane programiki. Są one ładowane przy starcie systemu i one mogą powodawać brzęczenie, czy uruchamianie reklam na IE.
wówczas dobrze jest uruchomić program, który zidentyfikuje te procesy i poinformuje cię, który proces jest np. do obsługi myszki, a który proces jest nieznany (podejrzany). Ja polecam http://www.tuneup.pl/products/tuneup-utilities/ 15 dni możesz używać za darmo, powinno wystarczyć na posprzątanie kompa. (można mu podać jakiś lek po tym okresie..)
w tym programie możesz m.i.n zablokować wybrane procesy przed uruchamianiem przy starcie systemu. a także kompleksowo posprzątać windows, usunąć zbędne pliki itp.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
wilq.bb
Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 10:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: wilq.bb »

Programow p2p nie używałem i nie użwam - a za resztę porad - szczególnie linki do forum (obu) serdeczne dzięki - dziś wieczorem podziałam - ale pierwsze zainstaluje mandrivie - kiedyś udało mi się sensownie wszystko poustawiać i do włóczenia się po necie było w sam raz :mrgreen:

Zrobiłem tak żeby procesy były jak na forum opisano - sygnałów z kosmosu brak, wyskakujących okienek tez - tylko jeszcze tego sie na stałe pozbyć.
A linuks nie bangla z moją karta wifi (jeszcze) :twisted:
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek
opoliensis
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 kwietnia 2010, 08:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: opoliensis »

Trzeba było zapuścić coś takiego jak ComboFix
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: JohnDoe »

ComboFix nie jest cudownym narzędziem na wszelkie bolączki bo czasem może więcej nabroić niż pomóc. Na podanym przez mnie forum jest tam o tym trochę napisane.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 10:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: do informatyków, odbieram sygnały z kosmosu - pomocy

Post autor: wilq.bb »

zapuściłem jeszcze jeden (tzn w sumie kilka) format c: i na razie odpukać działa
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ