Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Krysiul »

A wogóle to na początek polecam Słownik Pojeć na wiki , bardzo przydanty.
Ja bym polecał przeczytanie całej wiki, od razu o połowę mniej pytań :P
Skrajną głupotą jest wypicie alkoholu niewiadomego pochodzenia, choćby nawet wyglądał jak ten "ze sklepu".
Być może jestem skrajnie głupi ;) Raczej ciężko byłoby przeciętnemu keszerowi zapieczętować raz otwartą butelkę tak, żeby wyglądała na nieotwartą. Zakładając, że już trafiłby się psychopata, który bardzo chciałby to zrobić i otruć mnie w ten sposób. No ale każdy ma swoje lęki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Klementynka
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 17 listopada 2010, 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Klementynka »

Jak widzę to niezłe rzeczy znajdujecie. ;) A co do alkocholu to najlepszym sposobem na to czy zostawiać go (bądź inne artykuły spożywcze) czy nie, czy pić czy nie to znalezienie blisko jakiegoś sklepu (jeśli taki jest) zapłacenie za niego, wzięcie karteczki z pieczątką, że zapłacone i wsadzenie do skrzynki.
To co napisałam w pierzwszym poście to była kartka na piwo. :twisted:
Jak ptak jak dziki ptak szponami w kark wbiję się tak
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Maliniak »

mwoz pisze:Taa.. wychowanie w trzeźwości? Regulamin regulaminem - w projektach typu open to użytkownicy decydują co jest fajne a co nie.
polecam dowiedzenie się co oznacza cząstka "open" w nazwie - a skoro się zarejestrowałeś na OC to zaakceptowałeć regulamin musiałeś - ale jeśli coś Ci się w nim nie podoba to możesz to zgłosić do RP jako sugestię, poprawkę itd
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Doc_with_the_dog »

Może wróćmy do tematu.... w logach jakiejś skrzynki widziałem kiedyś, że bywają nawet biustonosze :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Krysiul »

To co napisałam w pierzwszym poście to była kartka na piwo.
Ja znalazłem całe piwo w puszce, i to z przekroczoną od dwóch lat datą ważności :P

Fajne były miniaturowe kręgle i figurki jakichś kamiennych potworów z klocków Lego.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: łowca »

Krysiul pisze: Ja znalazłem całe piwo w puszce, i to z przekroczoną od dwóch lat datą ważności :P
Kabacki Guziec bodajże ....ja tylko czekam aż ta puszka (zakopana pod skrzynką) skoroduje :D
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: etnamars »

łowca pisze:....ja tylko czekam aż ta puszka (zakopana pod skrzynką) skoroduje :D
A to zależy, bo jeśli puszka jest z alu to trochę może potrwać... :wink:
A propos jedzenia - sięgając do źródeł zabawy, warto przypomnieć że jednym z pierwszych ukrytych fantów (i jedynym zachowanym dla potomnych) jest słynna O.C.B. - Puszka Fasoli:
http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=83154
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Krysiul »

Kabacki Guziec bodajże ....ja tylko czekam aż ta puszka (zakopana pod skrzynką) skoroduje :D
To nie Kabacki Guziec, nie byłem tam jeszcze. Co do aluminium, to w takich warunkach dużo tej puszce nie pomoże ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: lavinka »

Mnie tam alko w keszach nie przeszkadza, bo właśnie alko nie pijam (chyba że w wyjątkowych sytuacjach w bardzo mikrej ilości, dwa, trzy razy do roku). Właściwie przez większość dorosłego życia byłam zupełną abstynentką, zwłaszcza w liceum, co mi sporo wrogów w klasie narobiło(Meghan może potwierdzić, bo chodziła do równoległej klasy). W takim kraju żyjemy, co począć. Jak ktoś sobie nie radzi z alko to będzie polował na te nieszczęsne flaszki jak głupi. A jak ktoś ma zdrowy stosunek, to się pod wąsem uśmiechnie i zostawi albo przeniesie do innej skrzynki jako śmieszny fant. Nie mówcie mi, że wy je rzeczywiście wypijacie! Nie stać Was na własne? ;D

No ale skoro w regulaminie jest, że nie wolno, to lepiej nie zamieniać tego w standard.

BTW ostatnio w keszach trafiam na kajdanki, w Morysinie na różowe, a w Modlinie na czarne. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ivanhoe84
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 08 listopada 2009, 15:47
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Ivanhoe84 »

Alkohol jeszcze potrafię zrozumieć, ale na co komu kondomy w skrzynkach? Mam wrażenie, że chęć bycia oryginalnym wygrywa u niektórych z myśleniem. Jako że bawią się tutaj ludzie w większości dorośli i w większości zrównoważeni(może za wyjątkiem feministek zostawiających swoje staniki w skrzynkach) powinna być to kwestia zwykłej przyzwoitości, a nie regulaminu."Geocaching jest zabawą rodzinną", a znalezienie przez dziecko paczki kondomów jest takie sobie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Cebulka »

Na temat alkoholu już duzo wody zostało wylane. I alkoholu jeszcze więcej ;)
W moich znaleziskach bezwzględnie królują "czerwone koraaale, czerowne niczym wino", znalezione w pewnym Johnnym u Whateverów. Są mimo megareklamą geocachingu. "No co tyyy?! W keszu? To ja idę...:".

Poza tym nabój gazowy do wiatrówki, który się przydał Sebowi, folkowa poszewka na poduszkę w najstraszniejszym na świecie Kombatantów 119, parę fajnych symyczy z logo, naszywki z tymże i milion innych rzeczy. Krajka, co pasuje do bojówek (tylko ją chyba kurde skrócę). Klucz, którym można rozkręcić PKP na śrubki. Nigdy nie wiadomo, co się przyda :D
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: r00t7 »

ostatnio pojawiło się kilka śmiesznych aczkolwiek raczej mało przydatnych i powodujących opad rąk... typu : kapsel od coli z kodem (bo według właściciela kesza: można coś wygrać :D) ulotki o czystości kocich zębów... a całość opakowana w "piękne" kocie pudełka :?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Drzazga
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 05 września 2010, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Drzazga »

r00t7 pisze:ostatnio pojawiło się kilka śmiesznych aczkolwiek raczej mało przydatnych i powodujących opad rąk... typu : kapsel od coli z kodem (bo według właściciela kesza: można coś wygrać :D) ulotki o czystości kocich zębów... a całość opakowana w "piękne" kocie pudełka :?
Ty mi tu nie obrażaj mojego ulubionego keszera :)
może ktoś z kotem łazi po skrzynkach, więc od razu może sprawdzić ząbki :P

Śmieszne fanty... znalazłem kiedyś masę pierdzącą w słoiczku ;] Jak się ją ugniata to wydaje z siebie pewne dźwięki.

------------------------------

Moje życiowe podejście do alkoholu, jest bardzo zbliżone do lavinkowego. Jednak alkohol w skrzynkach to super sprawa i nigdy nie będę uważał tego za śmiecia ;)
Po pierwsze, nie piję a zbieram ;) Czyli wygląda to tak, że na odpowiedniej półce w pokoju, mieszczą się procentowe zdobycze z geo-wypraw. Tylko te które się nie powtarzają.
Po drugie moi kompani, lubią od czasu do czasu wypić na miejscu taką nagrodę ;) Zazwyczaj kiedy kesz był wymagający, to i smak trunku jest znacznie wyborniejszy :P

a no i na końcu zaznaczę... alkohol nie ulega przeterminowaniu, a już na milion procent ten zaplombowany
jest bardzo wiele komentarzy w logach że ktoś wywalił jakąś butelkę bo było po terminie, a jest to wielki błąd

Zwracajcie uwagę na napis:
Należy spożyć przed końcem... - wówczas trzymajmy się tej daty, na ogół większość produktów można spożyć jeszcze po upływie 2-4tygodni
Najlepiej spożyć przed końcem... - czyli producent zaleca skosztowanie przed terminem, by poczuć smak, konsystencję itp taką jaką dany organ miał początkowo na myśli ;) Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by produkt spożyć po upływie kilku miesięcy, czy nawet lat.
Są jeszcze produkty bezterminowe ale to już wyjątki.


Na koniec dla ciekawostki dodam że są wojskowe racje żywnościowe które można spożyć nawet po 20 latach.
Sam chciałbym się dowiedzieć jak taka hermetycznie pakowana racja, sprawdziłaby się w jakimś keszu ;)
Obrazek Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: zyr »

Drzazga pisze: Ty mi tu nie obrażaj mojego ulubionego keszera :)
raczej keszownika :lol:
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: r00t7 »

ZYR pisze:
Drzazga pisze: Ty mi tu nie obrażaj mojego ulubionego keszera :)
raczej keszownika :lol:
i każdy wie o co chodzi :mrgreen:
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ