Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: czajorek »

Cebulka pisze:Klucz, którym można rozkręcić PKP na śrubki. :D
No, no, no... ani mi się waż :P


a ja tam na gadżety jakieś specjalne nie trafiam - może dlatego, że nie biegam jak szalony za FTFami - a wtedy chyba jest największe prawdopodobieństwo znaleźć coś fajnego... mi osobiście przypadł do gustu wielofunkcyjny breloczek z miarką, latarką i kompletem kluczy, który gdzieś znalazłem na Bemowie... poza tym wszelakie otwieracze do piwa, to jest to co prawie zawsze zabieram ze skrzynki :P

osobiście do alkoholu nic nie mam... każda moja skrzynka na dzień dobry zawierała małą buteleczką z lubelskiego zakładu... poza tym, gdy skrzynka jest bardzo fajna, wymagająca i ja się świetnie bawię, to również buteleczka wpada do takowej... jak dla mnie strudzonego lub zmarźniętego poszukiwacza nic tak bardzo nie ucieszy jak buteleczka trunku...

Pozdrawiam... czajorek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Klementynka
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 17 listopada 2010, 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Klementynka »

Cebulka pisze: Klucz, którym można rozkręcić PKP na śrubki. Nigdy nie wiadomo, co się przyda :D
Już wiem kto rozkręcił lokomotywę na dworcu ;P (zabytkową, nawet śladu po niej nie zostało, co ciekawsze była w bardzo ruchliwym miejscu) :mrgreen: ;)
Jak ptak jak dziki ptak szponami w kark wbiję się tak
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Sebastian »

Mnie rozłożyły na łopatki misiowe kajdanki. Druga rzecz, to na pewno zielona pychotka do wypalenia, którą błyskawicznie zutylizowałem ;-)

Pozdrówka - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: lavinka »

A co wkładacie w zamian? :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Lza »

a to trzeba coś wkładac w zamian? :shock:
Awatar użytkownika
Klementynka
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 17 listopada 2010, 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Klementynka »

Ojj dawno mnie tu nie było i jak widzę temat się urwał.
lavinka pisze:A co wkładacie w zamian? :)
Ja często wkładam łuski od nabojów, bransoletki z muliny, które sama wytwarzam. :D
Jak ptak jak dziki ptak szponami w kark wbiję się tak
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Cebulka »

Klementynka pisze:
Cebulka pisze: Klucz, którym można rozkręcić PKP na śrubki. Nigdy nie wiadomo, co się przyda :D
Już wiem kto rozkręcił lokomotywę na dworcu ;P (zabytkową, nawet śladu po niej nie zostało, co ciekawsze była w bardzo ruchliwym miejscu) :mrgreen: ;)
O kurde, wydało się...
boberki lady
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 12:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: boberki lady »

Witam,
Boberki bardzo często dodają do swoich skrzynek małe flaszeczki. Uważamy , że może to byc miła niesodzianka dla koneserow i zbieraczy. Poza tym wkładamy wiele trudu by zdobyć ciekawe okazy takich flaszeczek, niejednokrotnie są to flaszeczki przywiezione z zagranicy. Jesli ktoś nie chce takiego fanta, to niech poprostu nie zabiera i tyle. Myślę, że lepszy taki fant niż plastikowa spinka czy inne badziewko chińskie.
Za ten post autor boberki lady otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: lavinka »

O widzisz, ja uważam flaszki za niebezpieczną patologię, choćby i dlatego że w geocaching bawią się takze dzieci. Raz na milion skrzynek tak, ale w co drugiej to już nie bardzo. Raz że geocaching nie polega na spożywaniu flaszek, dwa że jeśli już koniecznie ktoś musi wrzucać coś procentowego to niech się zastanowi, czy przypadkiem na jabola nie pokusi się jakiś mugol, który trafi na skrzynkę w sieci. I po procencie i po skrzynce. Ale ja to już chyba kiedyś pisałam :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Sebastian »

Dyskusja już była, a nawet kilka. Moim zdaniem małe, kolekcjonerskie buteleczki %, nie są niczym złym.

Mugol lubiący procenciki, posiadający dostęp do Internetu, na pewno kupi gpsa, po to by, czasem znaleźć w terenie 50 ml. buteleczkę z kolekcjonerskim napojem :wink:

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: maryush »

Dyskusja była ale się wypowiem.
Buteleczki są zazwyczaj małe, do 100ml. Chyba tylko Skarb sapera ma/miał full sajza ;)
I są dodawane, o ile mi wiadomo, jako FTFy. I to w skrzynkach trudniej dostepnych.
Dzieciaki jak będą chciały spróbowac wódki to mają o wiele łatwiejsze sposoby na jej zdobycie, choćby "wynajęcie" żulka za flaszkę.
Biorąc pod uwagę powyższe nie widzę żadnego realnego zagrożenia rozpijaniem młodzieży poprzez buteleczki w keszach. Nazywanie tego niebezpieczną patologią to chyba strzał z o wiele za dużej armaty do bardzo mikroskopijnej muchy.

BTW mi się zdażyło kilka buteleczek już wyjąć i włożyć do keszy, ale jeszcze żadnej nie wypiłem. Kolekcję tworzę raczej ;)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: łowca »

W dwóch skrzynkach znalazłem piwo. Raz przy rzeczywiście trudnym quizie, nie do przejścia samodzielnie przez dzieci. A raz przy banalnej zakopance na skraju miasta. Flaszek kolekcjonerskich z % nie uświadczyłem, ale te piwo puszkowe to chyba jednak przesada ....
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: u810 »

Piwo to nie jest dobry pomysł jako zimą zamarznie, rozsadzi butelkę/puszkę a kiedy rozmarznie to mamy piwną powódź w keszu.

Wsadzam natomiast czasem małpki w kesze ukryte daleko od cywilizacji. Suche skarpety i łyczek czegoś mocniejszego to czasem spełnienie marzeń. Ostatnio widziałem bardzo ładną (i pełną) flaszeczkę w keszu, który wcześniej nie był znaleziony przez 2 lata.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Lza »

w moim keszu, który mam ekstremalnie blisko domu, ktoś wsadził puszkę piwa. Była tam przez całą zimę, (często tam zaglądam, bo mam ją naprawdę ekstremalnie blisko, kto zdobył ten wie :-)). Gdy były mrozy - zawartość puszki zamarzła, jednak puszka wytrzymała, (tak, byłem zdziwiony) a wiosną ktoś zabrał ten fant. Pewnie szklana butelka by rzeczywiście pękła. Więc jeśli piwo - to w puszkach lub w PET-ach.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Śmieszne, ciekawe, cenne fanty

Post autor: Krysiul »

Obserwacja jednej puszki to trochę za mało, żeby móc ocenić wytrzymałość puszek ogólnie. Ja bym nie ryzykował.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ