I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: lupi »

Doc_with_the_dog pisze: Ivanhoe84 napisał(a): To dobry przykład dla młoodego człowieka że nie liczy się dobry pomysł tylko znajomości


Z przekąsem powiem, że tylko w taki sposób uczysz dzieciaka prawdziwego życia. Trzeba sobie radzić :wink:
No to gratuluję :? To naprawdę wielkie osiągnięcie moralne :? Współczuję :?
Krysiul pisze:A nagradzanie za to, że jest się biednym, zamiast za przedsiębiorczość i pomysłowość, demotywuje.
Tylko ciężko o pomysłowość wśród Ponad 2 mln Polaków którzy żyją na granicy minimum egzystencji - (może nawet nie mają dostępu do internetu). Należy chyba najpierw wyrównać szanse a potem mówić o pomysłowości i przedsiębiorczości. Niektóre dzieci marzą o obiedzie a co dopiero o PlayStation 3.
Ja bardzo często korzystam z tej stronki:

http://www.pajacyk.pl/
Ostatnio zmieniony czwartek 21 października 2010, 21:46 przez lupi, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 00:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: schron »

Ivanhoe84 pisze:To dobry przykład dla młoodego człowieka że nie liczy się dobry pomysł tylko znajomości
Może też do tego nawiążę :-) O ile się nie mylę człowiek jest istotą społeczną. Opencaching doczekał się wielu użytkowników, którzy tworzą
swego rodzaju społeczność. Inaczej spojrzycie na typa idącego ulicą, a inaczej jak będzie miał na plecaku nasze logo. Od razu myśli się bardziej pozytywnie. No przynajmniej ja tak myślę. No i jeden z "naszych" prosi resztę o przysługę to w czym problem ?? Mógłby nawet napisać, żeby oddać głos na ankietę gdzie wygraną byłaby krata piwa. Bym zagłosował i z 10 komputerów .. a niech ma i wypije za nasze zdrowie.
Co do sprawiedliwości .. Złapcie ją i mi pokażcie. Bo jak nie zobaczę, to nie uwierzę. Nie ma sprawiedliwości i moralności. A idealistów życie kopie w cztery litery, a co lepszych zjada na deser. Trzeba dzieci od małego uczyć, że dzięki znajomościom załatwią dużo więcej i życie będzie łatwiejsze.

Żeby nie wywodzić się za daleko .. rozesłałem linka po znajomych, a i jutro z pracy zagłosuję :-)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: Żywcu »

schron pisze:Co do sprawiedliwości .. Złapcie ją i mi pokażcie. Bo jak nie zobaczę, to nie uwierzę. Nie ma sprawiedliwości i moralności. A idealistów życie kopie w cztery litery, a co lepszych zjada na deser. Trzeba dzieci od małego uczyć, że dzięki znajomościom załatwią dużo więcej i życie będzie łatwiejsze.

Żeby nie wywodzić się za daleko .. rozesłałem linka po znajomych, a i jutro z pracy zagłosuję :-)
Popieram, a co do sprawiedliwości to druga propozycja też na wspomagaczu jedzie - mam nadzieję, że ich przegłosujemy! Głosujcie wytrwale bo jeszcze będą sumować głosy wrzucone do urny - więc jeszcze nic nie rozstrzygnięte. Fajnie jak możemy "swoim" pomóc, a jeśli wystarczy tak niewiele zrobić... - no trudno, nie rozumiem mających opory.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 10:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: wilq.bb »

W skoro ja rozpętałem tę dyskusje to się włączę.
Stronkę http://www.pajacyk.pl odwiedzam codziennie na rozpoczęcie pracy na kompie(greenlejdi mnie "wyszkoliła" i chwała jej za to), teraz ja innych namawiam, żeby poświęcić tę naprawdę chwile i kliknąć (czy to coś daje...pewnie "coś" bo fundacje też muszą z czegoś żyć).

A co do załatwiania spraw przez znajomości...tak się złożyło, że wylądowałem na bezrobociu i staram się coś znaleźć (nie jestem wybredny praktycznie każda robotę mogę się podjąć) i bez znajomości (z czego dotychczas nie korzystałem) mogę liczyć tylko na łut szczęścia...praktycznie każde sensowne ogłoszenie o prace jest już zajęte w momencie ukazania się.
Więc może tu zostanę przez pewne osoby zrównane z gruntem - ale w tym kraju po prostu trzeba kombinować jak się da (oczywiście w imię prawa), żeby móc normalnie funkcjonować.

A w tym konkretnym przypadku do nazwa sama się obroniła i znalazła się w pierwszej 20-tce i uważam, że jeśli chwila ciężkiej pracy (kliknięcie) może przynieść komuś uśmiech to czemu nie - wiem, że ktoś innym będzie zawiedziony, ale zwykłem popierać "swoich".

Tyle ode mnie. (można krytykować i polemizować - dyskusja na poziomie zawsze jest w jakiś sposób budująca)

P.S. Wasze zdrowie (wszystkich) swojskim cydrem :D
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: Krysiul »

Ech, nie będę może się wdawał w jakieś spory moralizatorskie, bo zwłaszcza w necie słabo to wygląda, a i tak zwykle do niczego się nie dochodzi. Niepotrzebnie zacząłem.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: Doc_with_the_dog »

lupi pisze:
Doc_with_the_dog pisze: Ivanhoe84 napisał(a): To dobry przykład dla młoodego człowieka że nie liczy się dobry pomysł tylko znajomości


Z przekąsem powiem, że tylko w taki sposób uczysz dzieciaka prawdziwego życia. Trzeba sobie radzić :wink:
No to gratuluję :? To naprawdę wielkie osiągnięcie moralne :? Współczuję :?
Krysiul pisze:A nagradzanie za to, że jest się biednym, zamiast za przedsiębiorczość i pomysłowość, demotywuje.
Tylko ciężko o pomysłowość wśród Ponad 2 mln Polaków którzy żyją na granicy minimum egzystencji - (może nawet nie mają dostępu do internetu). Należy chyba najpierw wyrównać szanse a potem mówić o pomysłowości i przedsiębiorczości. Niektóre dzieci mażą o obiedzie a co dopiero o PlayStation 3.
Ja bardzo często korzystam z tej stronki:

http://www.pajacyk.pl/
lupi.... czytaj ze zrozumieniem...... napisałem "z przekąsem"

Poza tym, czy każdy wątek musi sie konczyć filozoficzną dysputa? wilq chciał dobrze... wkleił linka, a my już dyskutujemy na temat etyki, moralności i podstaw wychowania dzieci :D

Jesteśmy moralni... Grzecznie klikamy ręcznie i głosujemy. Na tej stronce nie trzeba się logować. Wyklikanie mechanizmu, który nawaliłby 1000000 głosów w ciągu nocy zajęłoby informatykowi 15 minut. Tak więc my jesteśmy uczciwi :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 00:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: schron »

Doc_with_the_dog pisze: Wyklikanie mechanizmu, który nawaliłby 1000000 głosów w ciągu nocy zajęłoby informatykowi 15 minut. Tak więc my jesteśmy uczciwi :D
Oj , wystarczyłby ktoś z "neostradą" i odrobiną samozaparcia aby "bardziej pomóc". Wystarczy się rozłączyć, dla pewności wyrzucić ciasteczka, połączyć ponownie i zagłosować :-) i tak z "kilka" razy ;p
Poza tym, czy każdy wątek musi sie konczyć filozoficzną dysputa?
Deszcz za oknem , zimno , wilki wyją ;p co tu robić innego ? :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: krystiant »

Doc_with_the_dog pisze:Poza tym, czy każdy wątek musi sie konczyć filozoficzną dysputa? wilq chciał dobrze... wkleił linka, a my już dyskutujemy na temat etyki, moralności i podstaw wychowania dzieci :D
Ja to potraktowałem po prostu jako informację o konkursie z prośbą o poparcie konretnej propozycji. Przecież każdy mógł zagłosować na taką nazwę jaka mu się podobała, a Rumski Korsarz naprawdę jest dobra :)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: coza »

Zrobione.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: r00t7 »

+1
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: Voit »

...I jeszcze jeden głos.
Trzymam kciuki...
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 10:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: wilq.bb »

Doc_with_the_dog pisze:
Jesteśmy moralni... Grzecznie klikamy ręcznie i głosujemy. Na tej stronce nie trzeba się logować. Wyklikanie mechanizmu, który nawaliłby 1000000 głosów w ciągu nocy zajęłoby informatykowi 15 minut. Tak więc my jesteśmy uczciwi :D

Kar...a czy ktoś to przeczytał - napisali jakis skrypt, że głos oddany na nasz RK przechodzi na lody...i niech ktoś mi jeszcze słowo o moralności powie :evil:

p.s. są na sali informatycy co mogą pomóc?? wiem, że jedno duuużo większe forum rozgryza ten problem, ale każda pomoc się liczy
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ivanhoe84
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 08 listopada 2009, 15:47
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: Ivanhoe84 »

Doc_with_the_dog pisze:Z przekąsem powiem, że tylko w taki sposób uczysz dzieciaka prawdziwego życia. Trzeba sobie radzić :wink:
Z przekąsem odpowiem, nie lepiej kupić mu karabin? Co z a różnica czy pójdzie siedzieć za morderstwo czy oszustwa podatkowe :)

Abstrahując już od tematu zbożnego celu, czy intencji, zdumiewa i nurtuje mnie inna kwestia: Jaki jest cel istnienia regulaminu Opencaching PL i dyskusji nad nim skoro większość wypowiadających się w tym poście nie rozumie prostego zdania cyt. "Możesz głosować TYLKO RAZ"

P.S. Zagłosowałem na rumskiego i wszystko działa jak powinno :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 10:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: wilq.bb »

Dzięki wszystkim za pomoc i dyskusje: wynik na 20
4508 RK do 3662 lody
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 10:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: I Ty możesz zrobić dziś dobry uczynek - wystarczy kliknąć

Post autor: wilq.bb »

Z racji,że ja ruszyłem temat muszę 3 słowa wyjaśnienia....żeby nie zostać oskarżony o jakieś lewe interesy (jakby kto był z tamych okolic).
Wg sondy na necie wygrała nasza opcja, z opcją głosowania w porcie wygrała... też nasza nazwa - ale wyszło, że dwie osoby dały taką samą i dzieciaki na które my głosowaliśmy dostały....ekspres do kawy :twisted:

Ze względu na ogólnoeuropejski (tak wiem szyły głosy m.in z UK i NL) charakter "akcji" i o dziwo poważne podejście firmy oszołom z Rumii (napewno parę pisemek poszło tam), mogę Wam jeszcze raz nie tylko w imieniu swoim podziękować, za takie a nie inne zakończenie....
* pania Beata to owa koleżanka z pracy
Miłej lektury :


"A to list organizatora do Beaty*


Szanowna Pani,

Jako przedstawiciel organizatora konkursu, który odbył się na terenie CH
Auchan Port Rumia chciałbym się odnieść do poniższej korespondencji.

Nie jest intencją organizatora, aby sprawiać przykrość uczestnikom konkursu.
Rzeczywiście, splot okoliczności sprawił, że nazwa, której jest Pani
autorką, została zgłoszona już wcześniej przez inną osobę.
Nie mamy na taki stan rzeczy wpływu, a Komisja Konkursowa nie dokonywała
selekcji nazw 'po autorach'.
Do listy nazw finałowych, zostały wybrane najciekawsze propozycje, spośród
wszystkich zgłoszonych w konkursie.
Pech chciał, że Pani nazwa była jedną spośród dwóch.

Przydział nagrody głównej odbył się - co zresztą sama pani przyznaje - w
sposób zgodny z regulaminem konkursu.
I nie mogło być inaczej - z przydziału nagród jesteśmy jako organizator,
rozliczani przez Urząd Skarbowy i nie mogliśmy,
podjąć innej decyzji.
Przyznanie nagrody Pani, lub podział nagrody głównej nie był możliwy i
zdecydowały o tym kryteria obiektywne.
I myślę, że nie powinna mieć Pani - jako laureatka innego z konkursów
organizowanych w Porcie Rumia
- wątpliwości co do obiektywizmu całego wydarzenia.

Nie jesteśmy w stanie ocenić ile głosów, spośród oddanych na nazwę "Rumski
Korsarz" zdobyliście Państwo dzięki swojemu
zaangażowaniu w konkurs. Nie wiemy też ile głosów zwerbowała druga autorka
tej nazwy.
Na marginesie dodam tylko, że w systemie głosowania zarejestrowaliśmy prawie
tysiąc prób niezgodnego z regulaminem głosowania
na nazwę "Rumski Korsarz" - były to próby wielokrotnego głosowania z tych
samych komputerów...

Aby jednak sprawę zamknąć jednak pozytywnym akcentem, zdecydowaliśmy o
ufundowaniu drugiej, specjalnej nagrody.
Nagrodę chcielibyśmy ufundować dzieciakom, za ich wyjątkowe zaangażowanie i
chęć walki w naszym konkursie.
Nagrodą specjalną będzie zestaw multimedialny, taki sam jak ten, który był
nagrodą główną:
Konsola PS3 SLIM 250 GB+UNCHARTED
Odtwarzacz Blu-Ray SONY
Zestaw Kino Domowe PIONEER
Telewizor 40" LCD Sony

Mam nadzieję, że ta wyjątkowa, dodatkowa nagroda usunie wszelkie negatywne
emocje związane z naszym konkursem.
W ciągu najbliższych dni skontaktuję się z Panią osobiście w celu omówienia
szczegółów przekazania nagrody.

Z poważaniem

Witek Bacia"

Czyli kurcze jak ktoś chce to potrafi :D
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ