Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dziurek5
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 18 października 2010, 19:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Dziurek5 »

Witam.
Jestem nowy, przywitałem się. Chciałbym w ramach 'dotarcia się'' na tym forum zadać pytanie do ogółu :)
Pytam, bo znajdując mojego pierwszego kesza spotkałem się z wpisami o kartach sd i innych stosunkowo drogich fantach.
WIęc: Jaki najbardziej wartościowy fant znaleźliscie a jaki wsadziliscie do kesza ? :)
u mnie: OUT-bardzo fajny breloczek-kula dyskotekowa
IN- PLN :)
Pozdrawiam
Pinio
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 15 czerwca 2009, 21:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Pinio »

Dziurek5 pisze:Pytam, bo znajdując mojego pierwszego kesza spotkałem się z wpisami o kartach sd i innych stosunkowo drogich fantach.
I co? Rozczarowany? Czy o to chodzi w tej zabawie?
WIęc: Jaki najbardziej wartościowy fant znaleźliscie a jaki wsadziliscie do kesza ? :)
u mnie: OUT-bardzo fajny breloczek-kula dyskotekowa
IN- PLN :)
Pozdrawiam
Jesli dobrze zrozumialem "IN-PLN" - włożyłeś jakieś pieniążki.. To akurat nienajlepszy pomysł: to tak, jakbyś idąc do kumpla na imprezę, dał mu w prezencie 24,99PLN tłumacząc, że to jest akurat na flaszkę ..
Ja włożyłem raz fotoaparat, może nienajnowszy, ale całkiem na chodzie, bezusterkowy i bezawaryjny. Skrzynkę, w której przebywa, monitoruję, więc wiem, że nadal w niej jest - stąd wniosek, że znalazcom wcale nie zależało na czymś wartościowym, a jedynie na samym akcie odkrywania. Takich znalazców właśnie najbardziej cenię i szanuję - mają wyobraźnię i zapewne doszli do tego, ze moze jakiejś familii z dzieciakami taki fant sprawi więcej radości, a sami zadowolili sie wpisem do logu :)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Krysiul »

Akurat ja wkładania pieniędzy nie odbieram negatywnie - to upodabnia skrzynkę do "skarbu", robi się fajny klimacik. Ja chyba nic jakoś szczególnie wartościowego nie znalazłem. Nie wiem, czy jest sens ciągnąć ten temat, jest już temat o najciekawszych rzeczach znajdowanych w keszach, coś mi się wydaje, że w dużej części tematy mogą się dublować, więc chyba lepiej tam przenieść dyskusję.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dziurek5
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 18 października 2010, 19:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Dziurek5 »

Dzięki za odpowiedzi.
Czytałem posty np o 'kwiatkach' i inne ciekawe. Tutaj bardziej skupiłem się na najbardziej wartościowych fantach :)
Pinio- tak, jestem rozczarowany ale POZYTYWNIE :) spodziewałem się śmieci, a okazuje się że faktycznie można odszukać skarb :) Wiem że w zabawie chodzi o sam fakt szukania i dobrej zabawy. Ale to że można odszukać wartościowe fanty dla mnie podkręca poziom zabawy.
Pozdrawiam Serdecznie
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Żywcu »

Najdroższą rzeczą jaką wymieniłem była latarka UltraFire - zmodowana, wartość mocno ponad stówę. Została wymieniona na analogową lustrzankę, a ja wsadziłem mniejszego UltraFire'a i scyzor na karabinku.
Innym aspektem są fanty, certyfikaty własnoręcznie wykonane - mam jeden taki FTF, że w salonie - na honorowym miejscu trzymam :D
Widziałem też walkę o "znaczek nr 2" - wierz mi, na kasę tego nie przełożysz...
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Stryker »

Chyba był to gamepad raz użyty. Poza tym spotkałem skrzynki, które były warte o wiele więcej niż zawartość:)
Obrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: JohnDoe »

mwoz pisze:... Poza tym spotkałem skrzynki, które były warte o wiele więcej niż zawartość:)
Też taką widziałem, KESZOwus się nazywa :) i różne fajne wartościowe fanty można w nim znaleźć. Jak ja odwiedzałem była m.in. maszyna do pisania (podobno na chodzie) :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Żywcu »

JohnDoe pisze: Jak ja odwiedzałem była m.in. maszyna do pisania (podobno na chodzie) :)
Ale to chyba był geokret, nie fant na wymianę :wink:
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Sebastian »

Najbardziej wartościowym fantem, który widziałem w keszu był kultowy „znaczek” Opencaching numer 2, którego to piękniejsza część teamu Whatewerów wyhaczyła z Skarbu Sapera, podczas spotkania ID+3.

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Liszewski.36 »

U mnie był to chyba starter do Play, którego obecnie używam i klaser z masą zagranicznych i unikatowych znaczków. Osobą chowająca zamieściła tam znaczek, który wedlug jej opisu jest jednym z kilku na świecie i że nie udało jej się skompletować reszty, ale może posiadaczowi się uda. A ja jako były filatelistyk przygarnołem klaser i dołączyłem go do swojej kolekcji :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Talbot »

Kiedyś widziałem Motorole T2288 Shark nie wiem ile teraz jest warta może 20-40 zł ale wzbudziła mój uśmiech na twarzy bo sam taką miałem (z 10 lat temu :shock: ).
Co do pieniędzy to czasem wrzucam 2zł num w holderze.
Obrazek Obrazek
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: czajorek »

Kiedyś monety wrzucałem w torebkach menniczych, teraz są to tulejki pakowane po 50 sztuk danego nominału... wg. mnie źle to nie wygląda, a na pewno zdecydowanie lepiej niż wrzucenie 2 czy 5 złotówki...
ps. nigdy gadżetów nie wymieniam za kasę - to nie jest sklep żeby coś kupować... monety dorzucam najczęściej jak są pustki w skrzynce... wymianę rozumiem poprzez gadżet za gadżet...

Pozdrawiam,

czajorek
ObrazekObrazekObrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: zyr »

ja wyjąłem kiedyś działający telefon Sagema, nówka od jakiegoś pakietu startowego Orange - dostała młoda. Wsadziełem wtedy bodaj scyzoryk victorioxa nowy w miarę z logiem służbowym :)
No i wymieniłem lampę błyskową ruską i coś w stylu lampy alladyna na nieużywaną już przez mnie lustrzankę Canona (chyba eos 300) - to chyba o niej Żywcu wspominał, bo zaraz Saracen ją wymienił na latarkę :D Mam nadzieję, że służy, bo to porządny aparat był.
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: wallson »

Hmmm to ja nie ma się czym pochwalić chyba ;) Wymieniłem busolę na diodową lampę rowerową.
A busoli już nie mam, bo sprezentowałem któremuś zastępowi z mojej drużyny harcerskiej za
wygraną w grze terenowej na biwaku.
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
Drzazga
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 05 września 2010, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Najbardziej wartościowe fanty z kesza :)

Post autor: Drzazga »

Z takich zacnych zdobytych rzeczy to wpadł mi złoty sygnet ;)

Lubię także jak w keszach są monety (które kolekcjonuje) , alkohole (których nie piję, tylko stawiam na honorowej półce) , banknoty (które też zbieram), naszywki geo w różnorakiej kolorystyce (też zbieram). Zawsze miłym dla mnie akcentem jest płyta/kaseta z muzyką lub film ;)
Zawsze po keszowaniu zmuszam się do odsłuchania lub obejrzenia całości, gdyż co zdobyte ma podwójną wartość i nie ma co tego bagatelizować :P

Ubóstwiam także te wrzuty w kesze w postaci mądro-głupich cytatów. Gdy jestem sam w środku lasu, zawsze mi do wszystkiego pasują ;)

Z wrzuconych przeze mnie rzeczy można odnotować krokomierz, telefon, latarki, gry, filmy, zegarek, jakieś ciekawe książki itp ;)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ