Czy mogę tak zrobić :)?

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mider
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: piątek 26 czerwca 2009, 14:07
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Mider »

Nie ma w regulaminie, ale przypominam, że prawo powinno stanowić się tam gdzie zanika dobry obyczaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Czy mogę tak zrobić :)?

Post autor: Hern »

Mosh pisze:Znalazłem kilka skrzynek pewnego użytkownika i nie oceniłem ich, lub oceniłem pozytywnie, jednak po czasie autor skrzynek zaczął mi działać na nerwy, chciałbym mu dopiec poprawiając logi i zaniżając mu średnią ocenę skrzynek poprzez oceny na -3, ale nie wiem czy to zgodne z regulaminem, a nie chcę żeby ktoś skasował moje znalezienia :), lub co gorsza konto na którym mi bardzo zależy.
Rozumiem, że nad zabawę w geocaching wolisz robić ludziom na złość. Proponuję pograć w Traviana na przykład, bo tu mamy troszkę inną grę a podana przeze mnie pozwoli w pewnym sensie się spełnić w Twojej profesji.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
fruzia
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 10:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: fruzia »

był już taki co tak zaniżał po złóśći.........
Obrazek

http://www.4x4.szczecin.pl

Jesteśmy ZA powrotem skrzynek wirtualnych i web kamerek
Mosh
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mosh »

W takim razie cóż posłucham się spidera i jedyne co zrobię to napiętnuję na forum oto skrzynka

http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=7189

wczoraj miała średnia 2.7 dzisiaj 1.8 gdyż użytkownik alex22 po tym jak zgłosiłem jego moim zdaniem niezgodną z regulaminem skrzynkę do rady , poprawił swoją ocenę z +2 na -3. Może jestem zbyt wrażliwy ale czuję pewien żal do tego użytkownika :). Nie czuję potrzeby zaniżania oceny jego skrzynek. A wątek założyłem głównie po to żeby pokazać do czego może pewnym osobom służyć system ocen na OC.pl.

Jako satysfakcja służy mi Wasze podejście do tego typu praktyk.

Dziękuję za odpowiedzi :> i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: ronja »

Moja refleksja: Pisałem przed chwilą na PW do Voita. Rada jest jedną jedyną. Wydaje opinie we wszystkich sprawach. A skoro nie ma instytucji odwoławczej, to i decyzje są ostateczne - choćby nie wiem, co. Efekt jest taki, że z czasem wyjaśnień zaczyna się szukać na forum. Drogi dochodzenia tutaj są różne, podobnie jak i efekty końcowe. Skoro stare mechanizmy zawodzą (czyżby brak zaufania ?), to może potrzebne jest jakieś gremium "sprawiedliwych", będące władnym do roztrząsania spraw ludzkich ? Może trochę przerysowałem, ale problem dalej gdzieś jest.
Obrazek Obrazek
Mosh
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mosh »

ronja pisze:Moja refleksja: Pisałem przed chwilą na PW do Voita. Rada jest jedną jedyną. Wydaje opinie we wszystkich sprawach. A skoro nie ma instytucji odwoławczej, to i decyzje są ostateczne - choćby nie wiem, co. Efekt jest taki, że z czasem wyjaśnień zaczyna się szukać na forum. Drogi dochodzenia tutaj są różne, podobnie jak i efekty końcowe. Skoro stare mechanizmy zawodzą (czyżby brak zaufania ?), to może potrzebne jest jakieś gremium "sprawiedliwych", będące władnym do roztrząsania spraw ludzkich ? Może trochę przerysowałem, ale problem dalej gdzieś jest.
Ale rada w tym przypadku przecież nie ma nic do rzeczy, skoro takie postępowanie jest zgodne z regulaminem. Mi nie przeszkadza zaniżona ocena być może po prostu po czasie dotarło do alexa22, że założyłem straszliwie słabą skrzynkę. Ale jakoś chciałem was spytać o co sądzicie o tego typu zmianach zdania. a jednocześnie pokazać człowieka który nie boi się zmiany swoich decyzji! :)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: ronja »

Piszesz o sporze z alexem jako konsekwencji zgłoszenia do Rady. Nie uzyskując zadowalającego rozwiązania wrzucasz sprawę na forum. Ja pośrednio zadaję pytanie o to, jak najlepiej rozwiązywać spory w sytuacji, gdy nie ma wśród nas autorytetów (ekspertów), do których można się odwołać w przypadku wątpliwości. Rada będzie się więc przewijała, niezależnie od naszej, czy jej własnej (jako Rady) wizji istnienia. Jest też jeszcze pytanie o rangę (hierarchię) problemu. Jeżeli zagraża wspólnej zabawie, powinien być znany wszystkim. Czytaj: jedziemy na forum. Jeśli dotyczy własnych odczuć, czy relacji personalnych, to powinien być najpierw wyjaśniony prywatnie lub za pośrednictwem mediatora (kłaniają się autorytety), a dopiero w przypadku stwierdzenia ewidentnej, celowej szkody, nagłośniony publicznie. Akcje ze zmianami wpisów to chleb powszedni. Podobnie jest z ocenami skrzynek. Przyszła mi teraz na myśl instytucja "sędziego pokoju" :wink: A może wzorem pewnego forum wprowadzić osobny dział - Pralnię, gdzie można byłoby prać brudy do woli i bez trzymanki :twisted:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

ronja pisze: A może wzorem pewnego forum wprowadzić osobny dział - Pralnię, gdzie można byłoby prać brudy do woli i bez trzymanki :twisted:
Do tego moze sluzyc grupa na googlu - adres w moim podpisie.
Pisal o niej tez ZYR - http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=4202
Obrazek . Obrazek
Mosh
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mosh »

ronja pisze:Piszesz o sporze z alexem jako konsekwencji zgłoszenia do Rady... Jeśli dotyczy własnych odczuć, czy relacji personalnych, to powinien być najpierw wyjaśniony prywatnie lub za pośrednictwem mediatora (kłaniają się autorytety), a dopiero w przypadku stwierdzenia ewidentnej, celowej szkody, nagłośniony publicznie.
Oj ronja, to nie pranie brudów, zanim zgłosiłem skrzynkę napisałem właśnie najpierw do autora z prośbą o zmianę lokalizacji. A wrzucenie na forum nie wynika z nieotrzymania zadowalającego rozwiązania, bo nie otrzymałem jeszcze żadnego rozwiązania.

Zmienianie po 2 miesiącach oceny skrzynki jest dla mnie ewidentną i celową szkodą więc postanowiłem to nagłośnić czyli zrobiłem tak jak wg Ciebie powiniennem.

Jak widzicie kiedy ja (zupełnie nieznana osoba) zaproponowałem przyznaję prowokacyjnie :) rozwiązanie sporu wybrane przez alexa czyli zmiany ocen, to mi trochę pojechaliście:
'oby jak najmniej takich ludzi jak ty bawiło się w Geocaching'
'nie umie wymoscic sobie otoczenia w realu'
'Kompleksy, kompleksy'

O nim macie też takie zdanie ? :)


A od RR w sprawie zmiany oceny, nie oczekuję pomocy bo przecież takie postępowanie nie jest złamaniem regulaminu. Co do sporu, z tym użytkownikiem to nie widzę żadnego sporu :). Szanuję alexa22 i jego ogromny wkład w okeszowanie mojej okolicy, pewnie gdyby nie jego i jego córki skrzynki to bym się nie wciągnął w tą zabawę, tym bardziej jest mi przykro, że tak mnie potraktował. Może pozwoli mi się kiedyś wpisać do KeszoWozu :)?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Kufel:
No jakbym był taki sam to bym pozaniżał Jego skrzynki. Uważam, tylko że takiego rodzaju złośliwości trzeba piętnować, może będzie ich mniej.
Ostatnio zmieniony niedziela 13 września 2009, 12:36 przez Mosh, łącznie zmieniany 1 raz.
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

Mosh pisze:
Jak widzicie kiedy ja (zupełnie nieznana osoba) zaproponowałem przyznaję prowokacyjnie :) rozwiązanie sporu wybrane przez alexa czyli zmiany ocen, to mi trochę pojechaliście:
'oby jak najmniej takich ludzi jak ty bawiło się w Geocaching'
'nie umie wymoscic sobie otoczenia w realu'
'Kompleksy, kompleksy'

O nim macie też takie zdanie ? :)

Czy musisz być taki sam?.To co zrobił Alex nie najlepiej o nim świadczy.Bądź po prostu rozsądny,olej to.To najlepsze rozwiązanie.
Obrazek
Mosh
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mosh »

Mam nadzieję, że być może ktoś kto go przeczyta w przyszłości, 2x zastanowi się zanim dokona pochopnej i złośliwej oceny.

Życzę wszystkim (także alexowi przeciwko, któremu osobiście nic nie mam) pomyślnych skrzynkowych łowów.

EDIT: hmm chyba nie mogę z poziomu użytkownika zamknąć tematu, więc proszę żeby ktoś kto może to zrobić zamknął
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: ronja »

ted69 pisze:... Do tego moze sluzyc grupa na googlu - adres w moim podpisie...
Wiem, wiem. Tylko tam daje się rozmawiać, nawet przy mocno rozjechanych poglądach. Jakoś nie zauważyłem jeszcze prania :) Albo jestem stronniczy :evil:
Mosh pisze:... to nie pranie brudów...
Nie oceniam Ciebie w ten sposób. Po prostu poruszyłeś jednocześnie kilka tematów, które od dłuższego czasu zalegają gdzieś pod skórą OC. To tak samo jak z mułem nad jeziorem. Jest miło, ale od czasu do czasu wejdziesz do jeziora i zaczyna być niemiło. Wnioski: a) nie wchodzić, b) zadbać o ekologię i jak najbardziej korzystać. Wybór należy do nas :lol: Jednak w przypadku rozwiązania b) trzeba wcześniej sporo zainwestować. Ale i korzyści potem większe.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

Zgodnie z prośbą założyciela tematu - zamykam
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Zablokowany