Wirtuale

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Nie przejmuj sie. Takich skrzynek jest calkiem sporo i... maja duzo znalezien 8)
TEN cache nie jest taki zly jak sie wydaje ;) COS pokazuje. Mamy wirtuale, ktore nie pokazuja doslownie NIC, a same nie sa zadnym wyzwaniem. Ot, wylacznie punkt do statystyk...
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

Bas pisze:
Mider pisze:Ale zauważyłeś, że to nie geocaching.com?
Nie bardzo rozumiem...
Geocaching to geocaching. Podstawa w tej zabawie sa punkty opisane wczesniej. Cala reszta, chocby i najpiekniejsza jest dodatkiem, smaczkiem.
Bas, zapewniam Cię, że jesteś jednym z nielicznych, którzy to rozumieją :)
Może też dzięki temu trochę lepiej zrozumiesz mnie
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Czy się mylę, czy wirtuale były i tu i tu od początku prawie?
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Taaak, i pomysl tylko, ze ich nie ma. I tu, i tam.
Ciekawe dlaczego...? Musial byc istotny powod skoro cos zabrano/zlikwidowano. Warto sie nad tym zastanowic. I pomyslec, ze Dave Ulmer nie mial takich rozterek, a tak to wlasnie sie zaczelo... 8)
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Bas pisze:Taaak, i pomysl tylko, ze ich nie ma. I tu, i tam.
Ciekawe dlaczego...? Musial byc istotny powod skoro cos zabrano/zlikwidowano. Warto sie nad tym zastanowic. I pomyslec, ze Dave Ulmer nie mial takich rozterek, a tak to wlasnie sie zaczelo... 8)
Tam wiem czemu: powstał serwis "córka" traktujący o punktach, też komercyjny... większa kasa z odrębnego serwisu, w tę samą kieszeń...
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

Saracen wywolal zamieszanie - i dobrze :D

Bo po zakazie ich zakladania (wirtuali) popyt nie zmalal. Mysle, ze jedynym prawdziwym powodem likwidcji w/w byly ststystyki - reszta argumentow to zwykle mydlenie oczu. Bo i wsrod tradycyjnych skrzynek sa i takie ktore nic nie pokazuja i sa do bani i nastawione na ilosc znalezien.

Mysle, ze ktoregos z wielkich zabolalo, ze jakis ,bobek' wyslizgal go w statystykach - i wirtuale zniknely - po angielsku.

Osobiscie wirtuale mnie nie podniecaly (choc znalazlem ze 2-3) ale jestem zdania, ze jesli byla grupa osob, ktora sie przy tym dobrze bawila, nie powinno sie im tego zakazywac.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: etnamars »

marwaldor pisze:Saracen wywolal zamieszanie - i dobrze :D
Oj rozruszało się, w sumie całkiem ciekawa prowokacja. Bo trzeba o tym dyskutować.
marwaldor pisze: Bo po zakazie ich zakladania (wirtuali) popyt nie zmalal. Mysle, ze jedynym prawdziwym powodem likwidcji w/w byly ststystyki - reszta argumentow to zwykle mydlenie oczu.
Prawdziwym powodem likwidacji wirtuali były ZŁE wirtuale.
Sam byłem przeciwny ich likwidacji - z perspektywy dnia dzisiejszego - to była dobra decyzja.
Złe wirtuale np. "Wpisz co ma Ala", albo podaj jaka ulica krzyżuje się z ul. Kościuszki w miejscu podanym przez kordy.

Wirtuale nie były używane w sposób do jakiego były dedykowane czyli gdy już naprawdę nie ma możliwości założenia tradycyjnej (cmentarz, obiekt zamknięty gdzie nie ma zgody na skrzynkę tradycyjną)
Natomiast wiele ich zostało założonych przez ludzi, którzy w danym miejscu nie byli (zdarzało się że w jednej chwili ktoś zakładał kilka wirtuali w różnych miejscach Polski).
Złe wirtuale tak jak złe skrzynki psują ideę zabawy.
Jest wiele serwisów www z quizami i łamigłówkami i wcale nie trzeba do tego mieszać zabawy terenowej, która z samej zasady WYMAGA WYJŚCIA Z DOMU.
Niestety ilość złych wirtuali zasłoniła zupełnie te jakościowe: "Powroty do przeszłości" czy łamigłówki wymagające bycia w danym miejscu, ale bez możliwości założenia czegoś z pojemnikiem.

Wirtuale? Tak - ale z ograniczeniami. Tak jak teraz - jest na nie popyt, bo są potrzebne. Ale nie w nieograniczonej ilości. Niech każdy na wirtuala "zapracuje", np. założy 10 tradycyjnych i wtedy możliwość założenia wirtuala będzie sobie cenił, i nie zrobi byle badziewia.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

etnamars pisze: Niech każdy na wirtuala "zapracuje", np. założy 10 tradycyjnych i wtedy możliwość założenia wirtuala będzie sobie cenił, i nie zrobi byle badziewia.
I beda zakladane byle jakie skrzynkki tradycyjne by "zapracowac" na wirtuala. Podobnie przeciez teraz jest z gwiazdkami (rekomendacjami), kilka osob oficjalnie przyznaje sie do tego ze znajduje byle jakie skrzynki by "zapracowac" na mozliwosc dana gwiazdki.
kazde takie sztuczne ograniczenie prowadzi do zwyrodnien.
Obrazek . Obrazek
GeoNornik
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 29 czerwca 2009, 13:15
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: GeoNornik »

kombinujemy jakieś rozwiązania
które działały by pólautomatycznie

żeby nie trzeba było jak na GC sadzać kogoś z rady na stanowisku reviwera




btw. jeszcze taka sprawa
serwis ma specjalne atrybuty skrzynek dla niepełnosprawnych,
wirtuale dawały im możliwość założenia skrzynek np. w miejscach które kiedyś tam odwiedzili (z własnych zdjęć, nie z googli)

(a z racji swojej niepełnosprawności nie mogą bywać tam tak często jak inni geocacherzy, aby założyć, sprawdzić ,serwisować)

dlaczego jest wsparcie dla niepełnosprawnych poszukiwaczy
a nie ma niepełnosprawnych zakładających?
[img]http://www.opencaching.pl/tpl/stdstyle/images/cache/virtual.png[/img] Jestem ZA powrotem skrzynek wirtualnych.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: etnamars »

ted69 pisze: kazde takie sztuczne ograniczenie prowadzi do zwyrodnien.
Ja myślę że z założeniem nawet dziesięciu beznajdziejnych skrzynek tradycyjnych nie przedstawiających niczego za wyjątkiem słupa telegraficznego pośrodku pola jest tyle pracy, że nikomu nie będzie się chciało tego robic, po to by mieć jednego wirtuala.

Co do 10 skrzynek na jedną gwiazdkę to sam potrafię się do tego przyznać. Tylko że tych pozostałych dziewięciu nie nazywam byle jakimi, po prostu moim zdaniem sa to zwykłe, lepsze lub gorsze skrzynki - do tego mam skalę ocen. Odwiedzając tylko skrzynki "ambitne", takie jak mi się podobają, nie miałbym odpowiedniej ilości rekomendacji by uhonorować wkład pracy właściciela w ich przygotowanie. Nie uważam tego jakoś czegoś złego - wręcz przeciwnie, zdobywam doświadczenie i wiedzę oraz przede wszystkim mam punkt odniesienia.
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

etnamars pisze: Wirtuale? Tak - ale z ograniczeniami. Tak jak teraz - jest na nie popyt, bo są potrzebne. Ale nie w nieograniczonej ilości. Niech każdy na wirtuala "zapracuje", np. założy 10 tradycyjnych i wtedy możliwość założenia wirtuala będzie sobie cenił, i nie zrobi byle badziewia.
I to jest wyjście!
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

etnamars pisze: Ja myślę że z założeniem nawet dziesięciu beznajdziejnych skrzynek tradycyjnych nie przedstawiających niczego za wyjątkiem słupa telegraficznego pośrodku pola jest tyle pracy, że nikomu nie będzie się chciało tego robic, po to by mieć jednego wirtuala.
Bedzie wymagalo tylko troche wiecej klikania - NIC WIECEJ.
Siadam, rejestruje 10 nowych skrzynek tradycyjnych - system pozwala mi zarejestrowac nowa wirtualna co czynie i natychmiast te 10 tradycyjnych robie czasowo niedostepne.
Polak potrafi :)
Jak sie zabezpieczyc przed takimi metodami ?
Obrazek . Obrazek
GeoNornik
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek 29 czerwca 2009, 13:15
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: GeoNornik »

ted69 pisze: Bedzie wymagalo tylko troche wiecej klikania - NIC WIECEJ.
Siadam, rejestruje 10 nowych skrzynek tradycyjnych - system pozwala mi zarejestrowac nowa wirtualna co czynie i natychmiast te 10 tradycyjnych robie czasowo niedostepne.
Polak potrafi :)
Jak sie zabezpieczyc przed takimi metodami ?

oj Ted
kombinuj jak zrobić, a nie szukaj trudności
-może jeszcze ograniczenie czasowe 30 dni tak jak dla nowych po
rejestracji


btw. pisałem 10 tradycyjnych - zweryfikowanych - znalezionych przez innych
[img]http://www.opencaching.pl/tpl/stdstyle/images/cache/virtual.png[/img] Jestem ZA powrotem skrzynek wirtualnych.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

GeoNornik pisze: btw. pisałem 10 tradycyjnych - zweryfikowanych - znalezionych przez innych
To oporcz "lewych" skzrynek beda sie pojawialy "lewe" osobowsci potrzebne tylko do tej weryfikacji. Moze byc tez tak ze X i Y chca zalozyc wirtuala (kazdy swojego) wiec sie dogaduja - i nawzajem "weryfikuja czyli znajduja) takie lipne skrzynki.
Nastepna sprawa - ktos kto zaklada tradycyjne skrzynki bedzie mial "kartki", talony na wirtuale wiec handel prawami do zalozenia wirtuali bedzie kwitl na calego :)

Pokazuje tylko ze takie dodatkowe ograniczenia beda prowadzic do patologicznych zjawisk.

Moje zdanie dzisiaj jest takie ze wirtuale nie sa potrzebne w tym serwisie.
Obrazek . Obrazek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: etnamars »

Ted, masz jakieś doświadczenie w takich kombinacjach?
Bo ja bym na to nie wpadł.
Jeśli by się wydało że ktoś takie niecne praktyki stosuje byłaby robota dla RR.

Edit: Nie to już przekombinowałeś. Teoria spisku jak nic...

I to wszystko dla jednego wirtuala?
ODPOWIEDZ