Kolejny OT

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

proponuję przenieś dyskusję do działu Hyde Park pod tematem "Czy ktoś widział Toczygroszka?????"
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

toczygroszek pisze: (...) Fakt pozostaje faktem, ze na GC uzytkowniczka zarejestrowala sie od razu, a na OC musiala czekac. Jak to jest mozliwe, ze na GC zarejestrowala sie bez problemu? Zapewne ktos poswiecil wiecej czasu i pieniedzy na wyeliminowanie takich przypadkow, czy z nie?
Ekhm, tak sie sklada ze majac konto na poczta.fm nie moglem sie zarejestrowac na GC.com (maile z serwisu nie docieraly) i jako mail musialem ustawic adres firmowy... Jestem w 100% pewny ze to wina firmy hostingujacej poczte - tak jak w przypadku uzytkowniczki ktora napisala pierwszego posta... Tyle dla rownowagi.

Swoja droga mecza mnie juz tematy typu co bylo pierwsze - jajko czu kura...
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

Nannette pisze:
kwieto pisze:
ted69 pisze:
Ted, ilość nie znaczy jakość.
Gdyby tak było, najlepszym samochodem byłby Fiat Panda :")
A nie jest?
:lol: Kwieto nieszczesliwie wybrales ;-)
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

A jednak skrzyki GC caly czas spowstaja w Polsce, mimo, ze trudniej je zalozyc i mimo tego, ze pewnym ludziom sie to wyraznie nie podoba (z nieznanych mi przyczyn). Bo oba systemy nie sa dla siebie zadna konkurencja, tylko wzajemnie sie uzupelniaja, poniewaz kazdy z nich ma do zaoferowania inne zalety. I bardzo dobrze, ze sa ludzie zyjacy poza podzialami, tylko bawiacy sie w zakladanie skrzynek. Wiekszosc z nich w ogole nie wchodzi na fora. Fora sa tylko dla rzadkiej masci pasjonatow :)
Za ten post autor toczygroszek otrzymał podziękowanie:
patrysia
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

toczygroszek pisze:A jednak skrzyki GC caly czas spowstaja w Polsce
ja zglosze skrzynki na GC ;)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

toczygroszek pisze:A jednak skrzyki GC caly czas spowstaja w Polsce, mimo, ze trudniej je zalozyc i mimo tego, ze pewnym ludziom sie to wyraznie nie podoba (z nieznanych mi przyczyn).
Pieknie, tylko ile takich skrzynek powstaje (np miesiecznie) i jest zakladanych przez polakow a nie gosci. Zauwaz ze my tez zakladamy skrzynki w innych krajach co wcale nie znaczy ze chcemy zdominowac tam jakikolwiek serwis :) Ile jest skrzynek ktore powstaja tylko na GC i nie sa rejestrowane na OC?
Jesli wogole takie sa, skad pewnosc ze osoba ja zakladajaca wie o istnieniu OC PL, moze znalazla tylko GC wiec tam zaklada nie widzac innej mozliwosci.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

toczygroszek pisze:A jednak skrzyki GC caly czas spowstaja w Polsce:)
I są częściej znajdowane... muszę mu przyznać rację: powód prosty- skrzynek OC szukają tylko openkeszerzy, a GC WSZYSCY zainteresowani!
koooza
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: piątek 21 marca 2008, 11:05
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: koooza »

toczygroszek pisze:A jednak skrzyki GC caly czas spowstaja w Polsce
Tempo powstawania nowych skrzynek i ich znajdowania pozostawia wiele do życzenia. Moja skrzynka jest zarejestrowana w obu serwisach. Na OC jak dotąd odnotowano 5 wizyt, na GC (0). Taka statystyka trochę mnie zniechęca do logowania na GC no ale coż, nie bedę darmozjadem i skoro czasem tam szukam to i czasem mogę coś założyć :D
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1809][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1809.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=448][img]http://geokrety.org/statpics/448.png[/img][/url]
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

Zgadzam sie z Saracenem. Swoja skrzynke kolo Glucholaz zarejestrowalem ponad miesiac temu i jak dotad nikt sie nie pofatygowal. Specjalnie nie rejestrowalem na GC by zobaczyc co sie bedzie dzialo. Pora chyba wysmazyc angielski opis co by przewietrzyc cache :)

Innym przykladem moze byc Pole Bitwy zalozona przez Mary, ktora za zgoda wlascicielki zarejestrowalem na GC. Musialem po ok. 2 miesiacach zarchiwizowac skrzynke na GC bo nie jestem w stanie udac sie do Krakowa by wymienic prawie zapelniony logbook...
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

Mam jakieś dziwne wrażenie że Toczygroszek nas nielubi :wink: .Nielubi OC i wszystkiego co jest z nim związane.Natomiast na siłę promuje GC.Ale zastanawiam się po co???Nas tam raczej nie przeciągnie,ponieważ w Polsce lepszym serwisem jest OC i raczej nic tego nie zmieni.Jeśli Toczygroszek ładnie poprosi ,to pomożemy GC rozwinąć w Polsce skrzydła :wink:
Obrazek
Dziku
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Dziku »

Ani nie poprosi, ani nie przeprosi - zapewne po prostu tego nie umie. Skoro zdecydował się rozpowszechniać łgarstwa na temat zaistniałego problemu zaraz po wyjaśnieniu jego natury przez Waldka... zapewne założył, że inni tak samo jak on nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Za to czytając kolejną dyskusję można zauważyć już totalny brak argumentów świadczących o "lepszości" GC. Okazuje się nieważnym, że skrzynki na GC są gorsze, a ich ilość jest pomijalna. GC i tak jest lepsze bo jest "lepszym systemem".
Osobiście osławiony regulamin GC postrzegam jako beznadziejny oraz skutecznie blokujący możliwość powstawania ciekawych skrzynek. W zgodzie z nim można narejestrować magnetycznych mikrokeszy miejskich, a i to tylko wokół domu. Zresztą - ów regulamin nie obowiązuje wszystkich na GC. Gdy z przyczyn komercyjnych jest to dla GC korzystne - regulamin jest zwyczajnie naginany lub łamany. Tak na marginesie - pytania cenzorów GC o dokładne informacje dotyczące serwisowania skrzynki to czasem nic innego jak wymóg podawania dodatkowych prywatnych informacji. Nie ma o tym słowa w opisie "Privacy Policy" serwisu GC... :roll:
makos
Wyjadacz
Posty: 250
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: makos »

Ludzie przecież to wszystko jest OT! Nowa koleżanka otrzymała odpowiedź.
Admin proszę przenieść całą dyskusję do wątku o geocaching.com.
Toczygroszku proszę o GC pisz _tylko_ w wątku do tego przeznaczonym jw.
patrysia
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 14 lipca 2008, 11:24
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: patrysia »

No proszę, wystarczyło użyc słowo klucz (geocaching.com), a już gromada Hunwejbinów wywaliła 3 strony propagandy "na temat". Skoro GC jest tak strasznie do dupy i stanowi margines to po co o nim tyle piszecie? Nawet w "kącik geocaching.com" znalazł się post, kiedy to OC nie powstało i jak to fajnie było. Czy to nie jest OT?
Hmmm - może przeczytaj jeszcze raz co napisał Waldek i pozdrów swój własny serwer, albo wezwij go z urlopu.
Hmmm, to co napisał Waldek zrozumiałam i dziękuję. Pozdrowienia wynikły z odpowiedzi Basa:
A moze ktos wyjechal na weekend w Polske i wrocil wczoraj w nocy...?
W wakacyjny czas trudno oczekiwac, ze ktos bedzie czuwac w sobote i niedziele przy komputerze zamiast spedzic czas np. na dzialce nad jeziorem...
Co do serwera pocztowego to próbowałam założyc konto z wp, o2 i onetu. To chyba najpopularniejsze u nas serwery - na żaden kod nie dotarł...
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

patrysia pisze:No proszę, wystarczyło użyc słowo klucz (geocaching.com), a już gromada Hunwejbinów wywaliła 3 strony propagandy "na temat". Skoro GC jest tak strasznie do dupy i stanowi margines to po co o nim tyle piszecie? Nawet w "kącik geocaching.com" znalazł się post, kiedy to OC nie powstało i jak to fajnie było. Czy to nie jest OT?
Hmmm - może przeczytaj jeszcze raz co napisał Waldek i pozdrów swój własny serwer, albo wezwij go z urlopu.
Hmmm, to co napisał Waldek zrozumiałam i dziękuję. Pozdrowienia wynikły z odpowiedzi Basa:
A moze ktos wyjechal na weekend w Polske i wrocil wczoraj w nocy...?
W wakacyjny czas trudno oczekiwac, ze ktos bedzie czuwac w sobote i niedziele przy komputerze zamiast spedzic czas np. na dzialce nad jeziorem...
Co do serwera pocztowego to próbowałam założyc konto z wp, o2 i onetu. To chyba najpopularniejsze u nas serwery - na żaden kod nie dotarł...
Widzę że mamy następną fankę GC :roll: Zauważ że nikt oprócz Ciebie nie napisał że GC jest do du...y.To są twoje słowa i myślę że nikt się pod nimi nie podpisze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Nadto czcigodna założycielka tego wątku jakby napastliwą jest (i to od pierwszych słów na forum), czy też to tylko moje wrażenie?
Postawa roszczeniowa, "mnie się należy i już"?
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
ODPOWIEDZ