nazwy miast

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

nazwy miast

Post autor: ted69 »

Nie moge znalesc tego watku, wiec pisze nowy. Bylo kiedys pytanie gdzie mozna znalesc spis miast ze wspolrzednymi .
Z tego adresu
http://earth-info.nga.mil/gns/html/namefiles.htm
mozna sciagnac takie pliki dla calego swiata lub poszczegolnych krajow.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Pamiętam wątek, tylko widzę kilka technicznych problemów, wymagających doprecyzowania. Generalnie chodzi o to, by wybrać z listy miasto i mapa ma się na nim centrować. I tu pierwszy problem - lista raczej odpada, bo jest zwyczajnie zbyt długa. Pozostaje wpisywanie nazwy miasta i jeśli istnieje ono w bazie, to następuje centrowanie. I tu pojawia się drugi problem - co zrobić, gdy wpiszemy nazwę, którą ma powiedzmy 5 miast?
I jeszcze jeden szczegół - baza nazw ze współrzędnymi ma około 8MB. Trzymanie tego w pliku = powolne rozwiązanie, szczególnie przy większej liczbie wołań. A jakoś nie jestem przekonany, czy chcemy sobie powiększać znacząco rozmiar bazy danych samymi miastami. Odnośnie ostatniej kwestii, proszę o wypowiedź kogoś z RT.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

O ilepamietam tamten watek, to chodzilo o to ze potrzebne sa wspolrzedne wiekszych miast w Polsce i ktos - chyba TY, nie pamietam dokladnie stwierdzil ze nie wie skad sciagnac takie dane a wpisywanie reczne odpada. Ten link jaki podalem to jako zrodlo, z ktorego mozna wyciac te kilkadziesiat polskich miast - nic wiecej. Wedlug mnie, nie ma chyba sensu utrzymywac calej takiej bazy u nas. Jak ktos bedzie koniecznie chcial poznac wspolrzedne jakiegos malego miasteczka - sam moze sobie poszukac.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Mozna zrobic tak:
- na stronie wyszukiwania umiescic link do strony w OC, gdzie beda podane wspolrzedne wiekszej ilosci miast -> kto bedzie chcial, to sobie wpisze. I to widze jako standardowy dodatek.

- wariant 1: na stronie wyszukiwania umiescic stala liste 30-50 miast w Polsce. To powinno wystarczyc, bo w koncu nie jest to duzy kraj, a reszte mozna zalatwic promieniem wyszukiwania

- wariant 2: stala lista PLUS wykaz np. 20 miejscowosci dobranych pod katem rejonu zamieszkania (lokalizacji podanej w ustawieniach wlasnego konta).

UWAGA:
wariant 2 jest czysto teoretyczny i uwazam, ze nie do wdrozenia. Pomijajac dodatkowa prace przy wdrozeniu czegos takiego jest po prostu niepraktyczny - wystarczy, ze na wakacje ktos chce jechac do malej miejscowosci daleko od swojego domu i system mu tu nie pomoze, a miejsca obok swojego zamieszkania mozna zdefiniowac w zgromadzonych poszukiwaniach i zwykle wlasny rejon ogarnia sie duzym promieniem, wiec ta maluchy w okolicy nie sa chyba do niczego potrzebne

Pisze o wariancie 2, zeby pokazac PLUS wariantu 1 ze strona www z wykazem miejscowosci.

Uwaga 2:
Zdecydowana wiekszosc z nas nie porusza sie po calej Polsce - ma kilka rejonow w ktorych bywa. Sprawe skrzynek w tej okolicy optymalnie moim zdaniem rozwiazuja zgromadzone poszukiwania. Nie wiem ile osob z tego korzysta, ale na pewno za malo.
Tym bardziej wariant 1 jest wystarczajacy.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Wydaje mi sie ze wystarczyloby w wyszukiwaniach umiescic "stare" miasta wojewodzkie (z czasu drobnego podzialu na 49 wojewodztw).
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

to jest dobre :)
Plus po jednym wiekszym w kazdym z nich?

OT:
korzystam z MapSource i zgromadzonych poszukiwan - miasta jak dla mnie sa w ogoel nieprzydatne, ale na pewno sa chetni na takie rozwiazanie.

Ciekawe, czy jest duzo takich osob?
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Bas pisze: Plus po jednym wiekszym w kazdym z nich?
Nie wiem, czy jest taka potrzeba - zwlaszcza teraz jak nie ma ograniczenia do 500 skrzynek w jednym pliku dowolnego formatu.
Ja przewaznie robilem tak, ze z mapki odczytywalem sobie przyblizone wspolrzedne i szukalem skrzynek w jakim promieniu od tego punktu. Niech sie lepiej wypowiedza Ci, ktorzy korzystali z tego szukania wg nazwy miasta.
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ