Virtuale do niczego - kolejna runda

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Bas pisze:Poza tym misiaczku .........
Hi hi hi i - ale sie slodko zaczyna robic :lol:
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

Bas pisze:Dlaczego zaliczylem ladnych pare wirtuali tak jak trzydziesci kilka innych osob dany cache? Bo takie sa aktualnie warunki, ze te skrzynki sa liczone.
Sa liczone, tak. No i? Jest tez grupka osob, ktore tych wirtuali nie zaliczaja i o dziwo jakos zyja. :roll:
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Zapominamy chyba wszyscy powoli ze to ma byc ZABAWA. Geocaching jest zabawa. Jednych bawi tylko machanie saperka, innych szukanie skrzynek po ruderach i ruinach, a jeszcze innych - wirtualne zaliczanie wirtuali. Dlaczego koniecznie chcemy innych przekonac ze tylko nasze podejscie jest to wlasciwe?. Jest tyle modeli geocachingu ilu ludzi sie w to bawi - i bardzo dobrze.
Powinnismy sie wszyscy starac by skrzynki byly lepsze, ciekawsze - a czy wirtualne czy tradycyjne, czy pojedyncze czy multi - jakie to ma znaczenie ?
Obrazek . Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Ja mam zdanie takie jak Dziku.
Niech sobie te wirtuale będą, są miejsca w których ich istnienie jest zasadne. Ja od jakiegoś czasu takowych nie zakładam po prostu.

Wydaje mi się bardziej zasadne, od tworzenia (czy ograniczania istniejących) reguł, pilnowanie jakości. Raczej byłbym za archiwizacją wyjątkowo kiepskich skrzynek (najlepiej za likwidacją niż archiwizacją) a z czasem przestaną się pokazywać.

Co do statystyk to checkboxy byłyby optymalne - tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

ted69 pisze:Powinnismy sie wszyscy starac by skrzynki byly lepsze, ciekawsze
Tak, dokladnie tak. To powinno byc motto geocachera :)

@Sp2ong: miales oczywiscie racje.
Powtarzamy te same argumenty co poprzednio i nic tu nie wymyslimy. Proponuje temat zamknac lub poczekac chwile, az umrze smiercia naturalna, bo nakrecac ten watek nie ma sensu...
ZYR pisze:1. Ja od jakiegoś czasu takowych nie zakładam po prostu
2. Raczej byłbym za archiwizacją wyjątkowo kiepskich skrzynek (najlepiej za likwidacją niż archiwizacją)
3. a z czasem przestaną się pokazywać.
4. Co do statystyk to checkboxy byłyby optymalne - tak mi się wydaje.
1. a ja mam pomysl, zeby niektore wirtuale przerobic na skrzynki tradycyjne ;)
2. nie ma podstaw (sposobu oceny), zeby ruszyc kiepski wirtual - regulaminu nie narusza w zaden sposob, a ze haslo jest banalne... to nie grzech.
3. hmmm, nie wierze ;)
4. jesli takie statystyki powstana - chetnie w nie spojrze...

Hmmm, jesli szybki wirtual bedzie na trasie przejazdu, to zapewne go zalicze ze wzgledow jak wyzej. Skoro gramy wg takich regul, to nie widze zadnego powodu, zeby tego nie robic. Nadrabiac jednak iles tam kilometrow z tego powodu wcale nie zamierzam.
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

1. Mamy tutaj zdaje się formułę OPEN, więc obowiązuje pewna dowolność... dlaczego mamy zabraniać, albo ograniczać komukolwiek cokolwiek?
2. Mnie też irytują kiepskie wirtuale... ale dlaczego mam go usunąć, jest przecież doskonałe narzędzie: ignorowanie!
3. Moje zdanie jest takie: jeśli zrobiłem kiepską skrzynkę, powiedz mi o tym, i powiedz dlaczego, ale nic nie daje ci prawa niszczyć moje dzieło!
Reasumując: proponowałbym raczej nowy rodzaj wpisu w logu coś jak komentarz negatywny lub przeciwieństwo Obrazek

PS. uprzedzając: zaliczam czasem takie skrzynki dla tego samego powodu co:
qbamo pisze:Totalna porażka, zaliczę aby móc dawać rekomendacje takim skrzynkom jak (...)
Dlatego moja propozycja jest taka: umożliwić każdemu dawanie "antyrekomendacji" w ilości takiej jak gwiazdek...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Saracen pisze:Dlatego moja propozycja jest taka: umożliwić każdemu dawanie "antyrekomendacji" w ilości takiej jak gwiazdek...
Maja byc OCENY skrzynek - one powinny zalatwic sprawe
Obrazek . Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Niegłupi ten pomysł z antyrekomendacjami.

Fakt - kasowanie skrzynek to zbyt radykalny krok. Niestety aby skrzynkę ignorować, trzeba najpierw jej opis przeczytać, ew czyjś wpis do niej. I tak jak staram się czytać opis keszy warszawskich, tak wszystkich zwyczajnie nie mam czasu, a natknąć się na takie coś to nic przyjemnego. Stąd - antyrekomendacje jawią mi się jako pomysł udany. Tylko trzeba by najpierw kesza zaliczyć wirtualnie/tradycyjnie aby takową przyznać :) i tu się zapętlamy. Ale lepsze to niż nic, wydaje się że taka czerwona gwiazdka mogłaby odstraszyć od zakładania kiepskich skrzynek - tak tradycyjnych jak i wirtualnych.

@Ted - punktacja będzie mimo wszystko zbyt mało widoczna - co nie znaczy że nie będzie przydatna. Taka czerwona gwiazda będzie się rzucać w oczy. Działałoby to niezależnie od punktacji.
Ostatnio zmieniony wtorek 03 czerwca 2008, 22:37 przez zyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

ZYR pisze:@Ted - punktacja będzie mimo wszystko zbyt mało widoczna. Tak czerwona gwiazda będzie się rzucać w oczy. Działałoby to niezależnie od punktacji.
Zwlaszcza ze taka czerwona gwiazdke bedzie mozna dac - nie znajdujac/zaliczajac skrzynki :) Oj bedzie sie dzialo :)
Obrazek . Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

dlaczego nie zaliczając/znajdując skrzynki? Przecież rekomendację można dać dopiero jak się kesza znajdzie.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Ja zrozumialem ze ta ANTY rekomendacja mialaby byc dawana bez koniecznosci logowania. - Moj blad.

Rozumiem chec zaznaczenia wyjatkowo nieatrakcyjnych skrzynek.
Moze w takim razie zrobic tak - zlikwidowac dotychczasowe rekomendacje w takiej postaci jak teraz sa (wiem wiem, zaraz mnie kilka osob zakrzyczy :) ) i zrobic cos takiego - wystawienie oceny +3 automatatycznie daje zielona gwiazdke, a oceny -3 - czerwona. W moim odczuciu sytuacje gdy bede ocenial skrzynke na +3 i nie dawal rekomendacji (pomijam sytuacje ze mi sie skonczyly "wolne" rekomendacje") beda absolutnie wyjatkowe.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Nie robiłbym gwiazdek, w czarnobiałym monitorku będą takie same, dałbym raczej coś jak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Artix
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Artix »

Saracen dzieki za gifa nie sadzilem ze uzyje go tak szybko,dramat.
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3727

faktycznie niektore virtuale nie maja prawa bytu
[img]http://img486.imageshack.us/img486/2261/forumc1insieme34uo.gif[/img][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1056.jpg[/img][img]http://img263.imageshack.us/img263/654/robalqi0.gif[/img]
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

Artix pisze:Saracen dzieki za gifa nie sadzilem ze uzyje go tak szybko,dramat.
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3727

faktycznie niektore virtuale nie maja prawa bytu
Jezeli moglbym cos niesmialo zasugerowac (tylko prosze bez ogolnego linczu 8) ), to wydaje mi sie, ze wiekszy efekt osiagnelibysmy piszac PW do typa i wyjasniajac mu co zrobil zle. Obawiam sie, ze w ten sposob mozemy zrazic kogos do tej zabawy a chyba nie o to nam tutaj wszystkim chodzi :roll: ...
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: lukas_jaceq »

OPEN to OPEN a nie jakieś ograniczenia, dziś virtuale, jutro kamerki ( tego akurat nie lubię, ale co mi tam niech se będą), a pojutrze bedzie inkwizycja: tą kasujemy, bo zakopana za głęboko, ta bo nam sie niepodoba, a ta bo w sumie to jest OK, ale akurat nie lubimy tego gościa...a niech ma na złość...


Ludzieee, będzie punktacja, będziecie mogli oceniać i sobie wybierać co wam pasuje, a co nie pasuje to ignorować...

A to co jest badziewiem i tak nie będzie odwiedzane... wiec samo umrze smiercią naturalną.

A ja tam jestem za tym żeby uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć.
Widzisz słabą skrzynke? zgłoś ja, napisz do autora, powiedz co jest źle i daj szanse poprawić/ zmienić skrzynke!!!

Ja wam przypominam takie przysłowie: "zapomniał wół, jak cielęciem był"
Jak by poszukał dobrze to na każdego z was znajdzie się jakiś badziew co to załozyliście pod natchnieniem chwili, czy też na początku swojej "kariery".

A co do wirtuali dla których nie da sie zasadzic tradycyjnej jest proste rozwiązanie a nawet dwa:
-po co hasło, wystarczy dopisać, że obowiązkowe dołączenie fotki z miejsca virtuala i po kłopocie...( bo przeciez chyba można usunąć wpis do logu ze swojej skrzynki? prawda? czy może sie myle? aczkolwiek niektórzy się tak odgrazają w swoich virtualach_)
- zasadzić kesza gdzieś indziej , a w keszu współrzędne do tego właśnie virtualnego miejsca np: zakłądam ci kesza w lublinie z kordami na gdańsk, chcesz zaliczyc smigaj do Lublina po kordy a potem do Gdańska po fotke...

Chca sobie ludziska zakładać virtuale OK, jak dadzą lipne zadanie lub hasło to i tak inni wysmieją taka skrzynke w Logach a taka osoba przemysli sobie nastepnym razem czy warto robić z siebie "barana"

Ps: tak wiem, mam mało odkrytych skrzynek, w tym kilka virtuali, mało załozonych skrzynek ale i tak osmiele się wypowiedzieć, bo to OPEN!!!

Wiec ludziska wiecej luzu, dajcie sie bawić narodowi i uczcie, uczcie i jeszcze raz uczcie, a nie odrazu zestaw kar i szykan...
ODPOWIEDZ