UMK Festiwal nauki - seminarium o geocachingu

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

UMK Festiwal nauki - seminarium o geocachingu

Post autor: zyr »

Temat nieco po czasie, ale ciekawi mnie czemu nic o tym nie wiedzieliśmy:


Geocaching, czyli z GPS-em po skarby
dziedzina: geografia
kategoria: Impreza festiwalowa
terminy: czwartek, 24 kwietnia, od 10:00 do 12:00
czwartek, 24 kwietnia, od 12:30 do 14:30
miejsce: Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMK

I trochę szczegółów:
Geocaching, czyli z GPS-em po skarby
kategoria: Impreza festiwalowa
dziedzina: geografia
charakter: warsztaty
termin miejsce
czwartek, 24 kwietnia, od 10:00 do 12:00 Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMK, ul. Gagarina 9, nr sali: XXII A-5
czwartek, 24 kwietnia, od 12:30 do 14:30 Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMK, ul. Gagarina 9, nr sali: XXII A-5
nazwa jednostki: Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN
zapisy: Zgłoszenia przyjmuje Sebastian Tyszkowski,
tel.: 056 622 85 20
wiek: od 12 lat
maks. ilość osób: 30
współorganizator: Pracownia Dydaktyki Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMK
prowadzacy: mgr Sebastian Tyszkowski, Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN,
dr hab. Zbigniew Podgórski, Pracownia Dydaktyki Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMK,
Remigiusz Stańczyk.
opis imprezy: Czy zastanawiałeś się jak aktywnie spędzić czas łącząc naukę i technikę? Lubisz spacerować, jeździć rowerem, poszukiwać przygód? Chcesz rozwijać swoją orientację w terenie? Jeśli posiadasz duszę odkrywcy dołącz do grona współczesnych poszukiwaczy skarbów i sprawdź czym jest Geocaching. Geocaching to ruch-zabawa polegająca na odszukiwaniu miejsc, przedmiotów podanych do wiadomości w Internecie. Coraz większa popularność i dostępność odbiorników GPS sprawiła, że zabawa ta staje się coraz bardziej popularna wśród wszystkich grup wiekowych. Proponujemy Ci krótki wprowadzający wykład multimedialny. Następnie zapraszamy na spacer po Toruniu z odbiornikami GPS w celu odnajdywania punktów z ukrytymi informacjami. W przyszłości pozwoli Ci to na własne poszukiwania za pomocą najprostszych urządzeń GPS. Co więcej, dzięki własnej inwencji możesz stworzyć kolejny punkt i zamieścić jego opis wraz ze współrzędnymi geograficznymi na ogólnoświatowej stronie WWW.


Wiem że się trochę rozjechało, ale nie można podać linku.
Za stronami www.umk.pl - temat festiwal nauki, dział geografia
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Najśmieszniejsze, że wczoraj byłem w Toruniu, i znajomy wykładowca UMK mówił o tym seminarium, ale założyłem że wiem lepiej, i coś by się na ten temat na forum pojawiło.
No i dziś wynalazłem. Strasznie żałuję, że sie nie udało pojawić, bo mogło być ciekawe spotkanie.
Może za rok :)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

http://festiwal.wsfiz.edu.pl/imprezafull.aspx?id=178

Nawigacja bez kompasu – zastosowanie odbiorników GPS

Spotkanie ma na celu prezentację jednego z systemów pozycjonowania - GPS. Omówiona zostanie zasada jego funkcjonowania, przykładowe zastosowania. Uczestnicy zostaną zapoznani z działaniem odbiorników GPS (modele amatorskie oraz bardziej zaawansowane). Przewidziana jest nauka obsługi tych urządzeń w formie zabawy w terenie, podczas której zadaniem uczestników będzie odnalezienie kilku punktów po otrzymaniu ich koordynatów geograficznych. Impreza adresowana jest do młodych osób, które nie miały kontaktu z odbiornikami GPS lub dopiero uczą się posługiwania tymi urządzeniami.
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ