Skrzynki - dyskusja zakończona kłótnią :)

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

patrzac na skrzynke http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2916 dochodze do wniosku ze w regulaminie powinien znalesc sie zapis (wg mnie oczywisty) ze kazda skrzynka, nawet wirtualna powinna miec konkretne wspolrzedne, wskazujace konkretne miejsce.
Oczywiscie mozna wymyslac rozne zabawy zwiazane z poszukiwaniem roznych ciekawostek - ale to juz jest zupelnie inna zabawa a nie geocaching.
Obrazek . Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

ZYR pisze:Nie zgadzam się.
Popatrz na skrzynki:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=590
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=387
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=437
Jest jeszcze kilka ale nie chce mi się szukać.
Moze niezbyt dokladnie sie wyrazilem. Podane przez Ciebie przyklady prowadza do konkretnego miejsca, a skrzynka typu - znajdz i sfotografuj jakis obiekt - nie. Teoretycznie moznaby taki obiekt znalesc wszedzie w kraju.
A przyklady ktore podajesz - jakby na to nie patrzec - kieruja szukacza w jedno, konkretne miejsce:
- pierwsza skrzynka - "Ułóż puzzle i na podstawie tego zlokalizuj miejsce, z którego było zrobione zdjęcie. Udaj się tam osobiście i zmierz współprzędne."
- druga skrzynka - "Hasłem do cache'a będzie podanie współrzędnych wejścia do bunkra"
- skrzynka trzecia - "Jako hasło do logu należy podać nazwę ulicy (w Warszawie) nad którą "przyświeca" przyćmiony Księżyc."
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

makos pisze:Napisałem, że każdy nick, który istniał przed założeniem tej skrzynki. Poza tym zakładanie skrzynek jak i ich szukanie traktuję jako zabawę. Celem tej skrzynki jest dokształcenie się/ doinformowanie o tablicach rejestracyjnych wydaj mi się ciekawym tematem.

Pewnie, że może lepiej pokazywać miejsce tylko historyczne, ale czy zawsze muszą być tylko takie? Reszta na priv/forum?
pozwolilem sobie przepisac, zacytowac Twoj wpis do logu skrzynki, mam nadzieje ze sie o to nie obrazisz :)
oczywiscie ze nie zawsze musza to byc miejsca historyczne czy ciekawe obiekty przyrodnicze. Mamy juz skrzynke - stary mercedes, wrak, stojacy gdzies porzucony na parkingu - i OK, jest to jakies miejsce do ktorego trzeba dotrzec. Jak bys w swojej skrzynce napisal ze samochod z taka stara tablica stoi gdzies tam, no to jest to geocache.
Podobnie rozumujac , moznaby wymyslic "skrzynke" polegajaca na sfotografowaniu jakiegos rodzaju grzyba jadalnego rosnacego w nietypowym miejscu (mozna sie przy okazji sporo nauczyc na temat grzybow). Moze to byc ciekawa zabawa - ale to jest INNA zabawa a nie geocaching.
Inny przyklad - "gruszka na wierzbie" czyli fotografia jednego gatunku drzewa rosnacego na innym. Sam kiedys widzialem jakas samosiejke ktora wyrosla wlasnie na starej wierzbie. Tez ciekawe ale tez nie jest to geocaching, chyba ze chcemu ludziom pokazac jakis jeden , konkretny przyklad i do niego prowadzi opis czy wspolrzedne.
Obrazek . Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

a jak dla mnie zasada jest podobna.
Współrzędne nigdzie nie prowadzą - jak w przypadku skrzynki Makosa, tak?
Miejsce opisane trzeba znaleźć samodzielnie, bez GPSa - jak w skrzynce Makosa, tak?
Jedyna różnica jaką dostrzegam, to taka, że obiekty ze skrzynek Johnnego się nie ruszają :), ale samochody też mogą stać na parkingu.

Podtrzymuje swoją opinie o tym, że skrzynka może sobie być :) Mi tam nie przeszkadza. Nie jest najwyższych lotów, ale sam założyciel o tym wspomniał. A jest sporo gorszych.

A póki co Ted, w radzie nie jesteś, więc o co ten raban? Takie sprawy załatwia się na priv, nie w logach. Można też Waldkowi naskarżyć.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

ZYR pisze: A póki co Ted, w radzie nie jesteś, więc o co ten raban? Takie sprawy załatwia się na priv, nie w logach. Można też Waldkowi naskarżyć.
A czy ja robie jakis raban ? Po prostu wyrazilem swoja opinie, wedlug mnie taka skrzynka nie jest zgodna z ogolnymi zasadami geocachingu. A moze pisanie tego co sie mysli o cudzych skrzynkach - jest zakazane ?
A skarzyc sie do nikogo nie bede - wyroslem z tego juz dawno :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Mela
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mela »

Hm, Ted, jakieś masz PIS-owski styl wypowiedzi - jedyny słuszny i nieomylny jakby w brzmieniu. :lol:
Ja tylko chciałam przypomnieć, ze to jest OPEN

Rada jest potrzebna, ale ja bym nie chciała, żeby była zbyt ortodoksyjna. Dlatego w moich oczach Twoja kandydatura zbladła ostatnio do przeźroczystości.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Mela pisze:Hm, Ted, jakieś masz PIS-owski styl wypowiedzi - jedyny słuszny i nieomylny jakby w brzmieniu. :lol:
Ja tylko chciałam przypomnieć, ze to jest OPEN
No ladnie - zaczynasz polityke wprowadzac do OC.
Czytanie ze zrozumieniem jest sporym problemem - zauwaz ze caly czas pisze ze "wedlug mnie" i ze "w mojej opinii" a to jest dalekie od tego co sugerujesz. Poza tym, czuje sie OBRAZONY przyporzadkowaniem mnie do tej opcji politycznej
Rada jest potrzebna, ale ja bym nie chciała, żeby była zbyt ortodoksyjna. Dlatego w moich oczach Twoja kandydatura zbladła ostatnio do przeźroczystości.
Wyobraz sobie ze wcale mnie to nie martwi :)
Dodam jeszcze, ze ciekawym jest to ze np wg Dzika - Ted reprezentuje osoby ktore sa zbytnio liberalne - sam sie zaproponowal do RR by byc przeciwwaga dla moich liberalnych postaw typy "jak open to open". Teraz dowiaduje sie ze jestem zbyt ortodoksyjny :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

ZYR - pytanie do Ciebie
Czy taka skrzynke http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2919 tez uznajesz za zgodna z idea OC ? :mrgreen:
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

A ja sobie obiecałem, że już nie będę krytykował i nie będę się wtrącał w cudze skrzynki.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

ted69 pisze:ZYR - pytanie do Ciebie
Czy taka skrzynke http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2919 tez uznajesz za zgodna z idea OC ? :mrgreen:
Pytanie: Co chcesz tym udowodnić? Nijak się to nie ma do skrzynki makosowej.
I się wypowiadać na temat Twojej skrzynki nie będę. Po prostu ją ignoruję.
Dziku
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Dziku »

ted69 pisze:(...)wg Dzika - Ted reprezentuje osoby ktore sa zbytnio liberalne - sam sie zaproponowal do RR by byc przeciwwaga dla moich liberalnych postaw(...)
Jak już zaznaczyłem - swoją kandydaturę wycofałem - czemu dałem wyraz nie zgłaszając jej w "ankietowym" temacie na stronie OC. Tak więc będziesz musiał odnaleźć inną "przeciwwagę" do swoich poglądów.
Zresztą wyjaśniłem to również osobiscie na spotkaniu w Granicy.

W kolejnej pseudoregulaminowej dyskusji nawet nie zamierzam zabierać głosu, bo rzecz dotyczy pierdoły nie wartej wspomnienia w regulaminie.
Może jeszcze dopisać, że np stary reper jest "cacy", a stara tablica rejestracyjna jest "be".
W proponowanym regulaminie póki co słowem nie wspomniano, że tak w ogóle to skrzynka powinna być oznaczona jako geocache. Jakie dane powinna zawierać. Jakie informacje o samym geocachingu i o właścicielu skrzynki powinny być w niej umieszczone itp...
A tu dyskusja o takich bzdetach... :roll:
Bas pisze:(...)Moze jak ruszy OWP zlikwidujemy wirtuale... - one chyba najbardziej bola.
Osobiście nie widze celowości powstawania serwisu OWP i w razie gdyby powstał korzystac raczej z niego nie zamierzam. Przy ideologii, która przyświeca jego powstaniu - będzie pomyłką.
Tekst powitania w nowym serwisie OWP, jak rozumiem wyglądał będzie mniej więcej tak.
"Witaj w serwisie OWP. Powstał on z inicjatywy geokeszerów mających w swoim serwisie ogromny kłopot z lichymi wirtualami. W końcu wymyslono jak pozbyć sie tego syfu - i powstał OWP"

Osobiście nie widzę przyszłości w powstawaniu serwisu którego założeniem ma byc wchłonięcie śmieci, które nagromadziły się innym.
Przyszłości w serwisie służącym podawaniu kordów fajnych miejscówek też nie widzę. Miejscówki szybko przestaną być fajne.
Awatar użytkownika
darkmoor
Wyjadacz
Posty: 284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: darkmoor »

Ja tak jak Filip obiecałam sobie, że więcej się nie będę wypowiadała i to nie tylko w kwestii cudzych skrzynek ale i w ogóle na forum ale nie mogę już wytrzymać, gęba sama się otwiera...

Zastanawiam się po co tworzyć "nowy regulamin", który można tylko nazwać nowym z faktu jego przeredagowania a nie z faktu wnoszenia przezeń czegoś nowego do zabawy a broń boże polepszenia jego jakości? A może wpiszmy w regulamin tylko jeden punkt: zabawa opiera się na zasadzie OPEN i wszystko załatwione. Ta dyskusja i zmiany w regulaminie nie wnoszą absolutnie NIC.

Bas napisał, że należy zabierać głos by wspólnie coś tworzyć, a ja się pytam po co?? Żeby zostać obrażanym przez innych?
Jak ktoś chce poczytać sobie trochę złośliwości rzucanych pod jego adresem to to właśnie jest właściwe miejsce, wystarczy się odezwać.
Mam takie wrażenie, że niektórzy z nas są wręcz przeświadczeni o jedynej właściwej wizji opencachingu-swojej wizji. Zatem z przykrością stwierdzam, że każdy kto tak myśli jest w błędzie.
Istne błędne koło.
Darkmoorka
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Dziku pisze: W proponowanym regulaminie póki co słowem nie wspomniano, że tak w ogóle to skrzynka powinna być oznaczona jako geocache. Jakie dane powinna zawierać. Jakie informacje o samym geocachingu i o właścicielu skrzynki powinny być w niej umieszczone itp...
A tu dyskusja o takich bzdetach... :roll:
No to czemu tego po prostu nie zaproponujesz, nie przypomnisz o tym? Czekasz az ktos to zrobi - a TY, tradycyjnie, bedziesz wystepowal w roli krytycznego recenzenta? Po to zostal zalozony ten temat bysmy mogli zglaszac swoje propozycje i wspoplnie je przedyskutowac. Jak to w zyciu - jedne pomysly sa lepsze, inne gorsze - chodzi o to by wybrac te najlepsze i wspolnie opracowac jakis regulamin.
Obrazek . Obrazek
makos
Wyjadacz
Posty: 250
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: makos »

Witam,
ponieważ zaistniałem w tym wątku to dorzucę i 2 grosze od siebie.
Jednocześnie jako oskarżyciel,adwokat i pewnie kat.
Krytyka będzie oczywiście na materiale własnym, mam już kilka skrzynek więc coś się wybierze do dywagacji.
O wyższości wirtuali nad tradycyjnym cachami. Ja traktuję zakładanie skrzynek, jako bodźce to pokazania czegoś, zwrócenia uwagi, ale zawsze w formie hobby -> _zabawy_. Dlatego np nie uważam, że moje "osiągniecie" np to OP0961 jest wybitne, choć tradycyjne. Takich miejsc, gdzie znaki są poustawiane bez sensu są pewnie tysiące. Może do jakiejś dyskusji miało to "zmusić", dlaczego nie które służby szastają znakami ( tu był remont w 1939 i stąd ograniczenie do 20). Teraz czas na lanie dla wirtuala. Oczywiście będzie to OP0B62, miała być dedykacja bo mi się skojarzyło z nickiem, a dodatkowo naprawdę ciekawe informacje na wiki, ale rozumiem dużo czytania to szkoda czasu.
Skrzynki z innego kalibru piękne historyczne miejsce, a i proszę OP0A1B. Choć ja wolę osobiście tą skrzynkę OP0960, choć już dawno się przeterminowała i krótko żyła, ale mój własny pomysł i tyle ... (pewnie było by lepiej złożyć życzenia świtączno-nowo roczne, ale była inna treść)

Będę się starał trzymać poziom, ale czasem otoczenie _kusi_ i prowokuje!
Miała być krótko, ale jakoś przydługo wyszło. Do TED-a status mojej skrzynki powinien być może mobilny-wirtual i wtedy już by było cacy.
ODPOWIEDZ