Jak założyć popularną skrzynkę - poradnik dla początkujących

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

elales
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: elales »

No ja nie napisałam, żeby robić tu kopię GC, a jedynie, że mnie odpowiada to, że jest regulamin i że pewne ograniczenia podnoszą jakość zabawy. Nie twierdzę, że każdemu ma się to podobać.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

No ale jak to się ma do OC, mowa jest o zasadach GC przecież.

Dodałbym jeszcze jeden argument za zaistnieniem OC team:
Przez to, że tylko jedna osoba zawiadowała, straciliśmy już Forum i stronę Geocache.pl
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

ZYR pisze:Dodałbym jeszcze informację o ankiecie na stronie OCPL, bo nie każdy tu zagląda.
cala ankiete powinno sie wlasnie tam zalozyc bo tutaj by zaglosowac to jeszcze trzeba kolejne konto zakladac.
Awatar użytkownika
Artix
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Artix »

To mam dla was wiadomość, trza kliknąć w link. Taki rodzaj przykładowej skrzynki.

kliknij tutaj
[img]http://img486.imageshack.us/img486/2261/forumc1insieme34uo.gif[/img][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1056.jpg[/img][img]http://img263.imageshack.us/img263/654/robalqi0.gif[/img]
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

ZYR pisze:Dodałbym jeszcze jeden argument za zaistnieniem OC team:
Przez to, że tylko jedna osoba zawiadowała, straciliśmy już Forum i stronę Geocache.pl
a ilu z Was w tej radzie pisze w php, ze to co napisales ma byc argumentem za rada? bo jezeli dajesz taki argument (sluszny!) to chyba Wy wszyscy w tej radzie powinniscie znac php w stopniu conajmniej dobrym.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Chodziło mi bardziej o to, że nawet nie znajac php można wrazie czego komuś kto zna, w przyszłości pomóc w dostępie. Natomiast Waldek udział w zespole proponuje na innej, opisanej wyżej, zasadzie. Ja się na php nie znam kompletnie, i gdyby było to warunkiem, to bym sie nie zgłaszał
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

I mnie się zdaje, że znajomość PHP nie jest konieczna. Zadaniem Rady (proponuję ustalić jej nazwę na Rada Rejsu) jest raczej czuwanie nad całością OC - a to właśnie żeby nam strona nie zniknęła bo się składki kończą (wtedy Rada np ogłasza zbiórkę), a to się forum rozsypuje (wtedy Rada szuka kogoś, kto zna się na PHP/phpBB itp i prosi o przyjrzenie się problemowi), rozstrzygania sporów w gronie OC itp. No i oczywiście czuwania nad przestrzeganiem wspólnie wypracowanego regulaminu.

Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Artix
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Artix »

Z ta znajomoscia PHP/phpBB to bez przesady, adminuje na sporym forum i znajmosc PHP/phpBB nie jest mi do szczescia potrzebna. Podobnie ze strona www od czasu do czasu musze wstawic jakis komunikat na strone www i tez arcy skomplikowane to nie jest. Wystarczy ze jedna osoba odwali najczarniejsza robote i reszta nie musi sie za bardzo znac, bo adminowanie zarowno forum jak i www jest banalnie proste.
Mnie tylko przeraza straszne sformalizowane podejscie do tematu. Rady, cenzura, ok ja tam zwykly kopacz skrzynek jestem:D
[img]http://img486.imageshack.us/img486/2261/forumc1insieme34uo.gif[/img][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1056.jpg[/img][img]http://img263.imageshack.us/img263/654/robalqi0.gif[/img]
Awatar użytkownika
misiakw
Stały bywalec
Posty: 123
Rejestracja: niedziela 22 marca 2009, 17:02
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misiakw »

nie czytałem postów po drugiej stronie, bo powoli odchodziły od tematu

hm... akurat ludzi ze znajomością php i mysql i innych takich myślę że znalazłbyś sporo. ja nie mam czasu żeby etatowo się tym zajmować, bo mam już swoją stronkę sekcji żeglarskiej PG, ale jakieś niewielkie skrypty mógłbym napisać w wolnym czasie. tylko że to by wymagało tego, że nikt mnie nie zmusza do zrobienia tego "na jutro"...


ale temat mnie zainteresował z innego powodu.

nie zakładałem jeszcze żadnej skrzynki, sam znalazłem dopiero 11 (bawię się od tygodnia, kurcze wciąga skubane), a wpadła mi do głowy dzisiaj świetna myśl.
jestem z Gdyni, żegluję i wiem że mamy na zatoce sporo pięknych porcików. pomysł mam taki, żeby w 4 z nich założyć skrzyneczki. każda skrzynka oddzielna, ale razem mają doprowadzić do miejsca, które ja np lubię. tylko mi się takie pytanka narodziły w głowie i jestem ciekawy co o nich myślicie. takie moje pytanka odnośnie tego

1. odległość drogą między pierwszą a ostatnią skrzynką z czwórki to 70 km. Czy to za dużo czy może być???
2. jedna skrzynka pewnie będzie quizem, inna jakiś magnetyczny... wszystkie mają mieć skrzynki. chyba takie mieszanie nie wpływa źle
3. skrzynka 5, bonusowa (virtual) jest pewnym barem/pubem/kawiarnią która ma niesamowity klimat, szczególnie wieczorami. tylko czy taka skrzynka ma sens?? sama z siebie raczej nie ma sensu, ale jako dopełnienie "żeglarskiego klimatu" 4 skrzynek które do niej mają doprowadzić mogło by pasować.


ogólnie założeniem tych skrzynek jest klimat żeglarski, nawet wymyśliłem o nich zwrotkę do morskich opowieści:
"Mieszkał w Gdyni żeglarz młody,
cacheowaniem się zajmował
skrzynki w portach pozakładał
a skarb na plaży schował"


tylko nie chciałbym naprodukować kolejnego gniota, raczej chciałbym coś na kształt tego co zrobiły tańczące fasolki, wczoraj znalazłem skrzynki w Gdańsku Wrzeszczu - wiadukt i rondo, i strasznie mi się podobało - w Wrzeszczu codziennie z SKM wysiadam i na uczelnię idę, a nie wiedziałem że tam jest takie urocze rondo. naprawdę spodobało mi się. chciałbym tak samo pokazać innym te porty. co sądzicie o tym. poczekać aż śnieg stopnieje i zrobić to na cacy, czy sam pomysł jest po prostu GŁUPI i lepiej sobie go odpuścić.
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

czy jakaś skrzynka jest dobra czy nie, to wychodzi w praniu, nie nam ani nikomu jest ją osądzać jeszcze nim powstała...
Prawda jest taka że im więcej skrzynek znajdziesz tym łatwiej będzie ci wprowadzić twoją koncepcję w życie... będziesz zwracał uwagę na setki szczegółów związanych z miejscem ukrycia, sposobem "quizowania" współrzędnych itp. Koncepcja żeglarska jest chyba Ok, każde hobby ma chyba swoją serię skrzynek: jaskiniowcy, rajdowcy, klerycy ;-), harcerze (!), koniarze, ludzie lasu...ach można by wymieniać...
w każdym razie życzę powodzenia...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
wuzet
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 12 listopada 2008, 12:37
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wuzet »

Pomysł na taką skrzynkę "żeglarską" popieram, bo osobiście z żeglarstwem mam trochę wspólnego, i jak tylko będę w stanie to nie omieszkam złupić całego cacha :wink: odległość 70km to też nie tragedia, pytanie ile osób zrobi cały zestaw. jeszcze kwestia tego quizu, radzę zrobić kilka w 3mieście, tam ich nie brakuje, a nabierzesz wprawy i dobierzesz właściwy, z racji zestawu nie warto robić zbyt trudnego (bo może okazać się barierą nie do przeskoczenia), powodzenia :)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Mamy juz kilka skrzynek zeglarskich n Mazurach - dlaczego nie mialoby byc w Zatoce ?
A co do odleglosci - chodzi mi po glowie taki "rajd" wzdluz granicy wschodniej czy po calym wybrzezu (wersja soft) ewentualnie dokladnie po calym obwodzie Polski (wersja hard) - moze kiedys ten pomysl zrealizuje :) Niegdzie nie jest powiedziane ze wszystkie etapy trzeba zdobyc tego samego dnia.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
kasztelan
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sobota 22 marca 2008, 03:39
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: kasztelan »

Nannette pisze:(...) każde hobby ma chyba swoją serię skrzynek... (...) klerycy ;-)
Są takie skrzynki? Poważnie?
A możesz podać jakiś przykład?
To bym koledze podrzucił... ;)
Zdravím všechny!
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

miałam na myśli wszystkie zlokalizowane w (na, przy) kościołach, krzyżach, kapliczkach, szopkach i innych obiektach sakralnych...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
kasztelan
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sobota 22 marca 2008, 03:39
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: kasztelan »

Nannette pisze:miałam na myśli wszystkie zlokalizowane w (na, przy) kościołach, krzyżach, kapliczkach, szopkach i innych obiektach sakralnych...
OK, dzięki za odp.
A ja już myślałem, że coś z kolegą przegapiliśmy... ;)
Zdravím všechny!
ODPOWIEDZ