Jak założyć popularną skrzynkę - poradnik dla początkujących

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

bardziej proste byly by skrytki "arytmetyczne"
1x2 =
haslo 2

1x3 =
haslo 3

...... tylko PO CO ?
Obrazek . Obrazek
Mylpka
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mylpka »

ted68 pisze:bardziej proste byly by skrytki "arytmetyczne"
1x2 =
haslo 2

1x3 =
haslo 3

...... tylko PO CO ?
No właśnie. To ma taki sam sens, jak zakładanie skrzynki o Rotundzie, gdzie hasłem jest PKOBP. No i druga sprawa; nie chcę wychodzić na zramolałego dziada, ale zdaje się, że ta skrzynka dotyczy śmierci 49 osób. Z wpisów jakoś tego nie widać...
Awatar użytkownika
nemrodek
Forumator
Posty: 772
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: nemrodek »

Właśnie się zastanawiam czy nie zrobic skrzynki wirtualnej na terenie Włoch.

Nazwa: "Pole orne jakiś czas temu"
Opis: Udaj się na miejsce wskazane przez współżędne, znajdź właściciela pola i zapytaj jaki napis umieścił jakiś czas temu orząc swoje pole,
Hasło do logu: ten właśnie napis

Spoiler:
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=45.9 ... 7&t=h&z=17

:-)
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
darkmoor
Wyjadacz
Posty: 284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: darkmoor »

Sądzę że rekomendacje skrzynek są niewystarczające dla podnoszenia jakości skrzynek - bo mało kto się o nie stara i mało kto je przydziela.
Kiedyś dla podniesienia ilości zakopanych skrzynek założyliśmy ranking użytkowników według zakopanych skrzynek.
Teraz dla poprawy jakości trzeba by dodać ocenę skrzynki. Proponuje przy każdym znalezieniu ocenę od 1-10 (lub od -5 do 5). Myślę że to zachęci ludzi do zakładania ciekawych skrzynek.
PS. Statystyki oczywiście oddzielne dla wirtuali.
Można to też zrobić na oddzielnym serwerze jeśli kod OC na to nie pozwala - z tego co wiem to Brytyjczycy stworzyli właśnie taki niezależny system w którym prowadzony jest ranking skrzynek Angielskich.
Co wy na taki pomysł??
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=61][img]http://www.opencaching.pl/statpics/61.jpg[/img][/url]
[url=http://www.kel.com.pl]Wydawnictwo muzyczne[/url]
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Podobny watek o ocenianiu skrzynek juz byl u nas (TUTAJ)
i tez na forum developerow oficjalnego kodu OC TUTAJ

ale skonczylo sie tylko na dyskusji
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Maacek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Maacek »

Co do wirtualnych skrzynek, to niejednokrotnie mam wątpliwości. Jeżeli nie ruszając się sprzed monitora odnajdę hasło, to ciut wątpię, ale niekiedy poszukiwanie informacji jest korzyścią. Nowe wiadomości o nieznanym miejscu. To może skutkować decyzją o odwiedzeniu.
Również piszemy, że skrzynki mogą "promować" ciekawe miejsca lub zachęcać do odwiedzin choćby w muzeach itp. To jak założyć skrzynkę w zabytkowym obiekcie?Kilka dni temu dyskutowaliśmy nad przestrzeganiem regulaminu naszego serwisu. Może bardziej zasadne powinno być, czy w ogóle znamy wspomniany regulamin - ale to inny wątek. Tak więc wirtualemogą być OK! i raczej od siebie wymagajmy "trzymania poziomu" podczas ich zakładania. Czy znowu nawiązać do zależności: ilość - jakość - statystyki (w dowolnej kolejności)? Proponując rozdzielenie wirtualnych skrzynek, kolejny raz może ten pomysł doprowadzić do "zamieszania" w tworzeniu i postrzeganiu statystyk i do ocen, kto lepszy w googlowaniu czy zaliczaniu samochodem, czy piechur w terenach leśnych, czy ... i tak będziemy mnożyć skalę porównań. Nie umiemy być zadowoleni z posiadanych możliwości - rekomendacje -, to zanim stworzymy więcej wersji nie mając gwarancji, żeW opisach skrzynek jest opcja "ignoruj". Korzystajmy z niej według własnych preferencji.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

W ciągu ostatnich dni problem fatalnych wirtuali powrócił. Oczywiście były też (chyba 1 czy 2) przykłady dobrych i fajnych skrzynek wirtualnych.

Ale niestety wirtualnego śmiecia przybywa. Jak dla mnie miarka się przebrała i jestem coraz bardziej za jednym z poniższych rozwiązań:
a) moderowaniem skrzynek
b) moderowaniem skrzynek założonych przez początkujących (nie wiem czemu mają oni tendencję do zakładania śmieciowatych wirtuali, acz nie jest to regułą).

I nie piszcie, że open to open, bo jak dalej będziemy przymykać oko na gnioty to zaleje nas szambo badziewia.

czołem.
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

filips pisze: .....

I nie piszcie, że open to open, bo jak dalej będziemy przymykać oko na gnioty to zaleje nas szambo badziewia.
.
Najciekawsze jest to ze wiele tych tzw "gniotow" ma duza liczbe odkryc wiec sami robiac wpisy w takie skrzynki popieramy takie skrzynki.

Ja uwazam ze wirtualne skrzynki powinny byc wyciete z OC i osobny serwis na nie OpenWayPoint a tam niech sobie towrzystwo zaklada skrzynki wirtualnych miejsc w zaleznosci od kategorii a temat ktory wraca jak bumerag zostal raz na zawsze zamkniety. Jesli taka wirtualna skrzynka znajdzie chetnych to bedzie tam mial swoja publicznosc. Serwis OC PL powinien byc oparty o fizyczne skrzynki. Ale mimo 2 podejsc do OWP nie udalo sie doprowadzic sprawy do konca.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Maacek
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Maacek »

Filips, zanim uogólnienia co do wirtuali zaproponujesz na forum, przyjedź do Łodzi - zapraszam i poznaj skrzynkę: "Skrzynka Spacerem po Pietrynie czyli w poszukiwaniu szczęścia" założona przez darkmoor. Jeżeli nawet wtedy stwierdzisz, że wyjątek potwierdza regułę, to wolę taki wyjątek niż proponowaną przez Ciebie regułę. Czy tylko nakazy lub zakazy uważasz za gwarancję sukcesu? Piszesz o badziewnych skrzynkach zakładanych przez "nowych", a od kogo sie uczyli? Może ograniczenie co do ilości wirtuali zakładanych w określonym czasie przez jednego Geocachera archiwizacja po odkryciach tylko przez google. A może ignoruj wirtuale, sam ich nie zakładaj i nie odkrywaj. Przecież, jeżeli ich poziom Ci nie odpowiada, usuń swoje w nich wpisy. Klik i po sprawie. Nie lubię skrajności, a jestem za możliwością wyboru dla jednostki. Rekomendujmy dobre skrzynki, proponujmy ciekawe pomysły, a nie zakazujmy lub nakazujmy. Filips, chociaż w tym przypadku nie zgadzam się z Tobą, to sukcesów i osiągnięć życzę Ci jak najbardziej szczerze. Pzdr!
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Filip ma rację.
Jakkolwiek dziwnie w moich ustach (a w zasadzie literkach), by to nie zabrzmiało, chyba durnych wirtuali wystarczy.

EDIT. Podkreślam słowo durnych, bo kilka wartościowych jest. Wirtualne też bywają fajne że np podam przykład swojej gry terenowej ;-)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

ZYR pisze:Filip ma rację.
Jakkolwiek dziwnie w moich ustach (a w zasadzie literkach), by to nie zabrzmiało, chyba durnych wirtuali wystarczy.
Upsssssale sie dzisiaj wstrzelilem w dyskusje o wirtualach ze swoja nowa skrzyneczka, ale z reka na sercu - dosc dlugo szukalem miejsca na rozsadna magnetyczna skrzyneczke i nie udalo mi sie niczego znalesc. Jesli ktos wpadnie na pomysl jak w to miejsce wstawic realnego cacha - chetnie je odstapie :-)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Maacek pisze:Filips, zanim uogólnienia co do wirtuali zaproponujesz na forum, przyjedź do Łodzi - zapraszam i poznaj skrzynkę: "Skrzynka Spacerem po Pietrynie
Tak, ten przykład przedstawiłem w jednym moim komentarzu do durnej skrzynki wirtualnej. I jak napisałem, moje rozgoryczenie dotyczy tych nędznych skrzynek wirtualnych z których zalewem mamy do czynienia ostatnio. I chyba każdy wie o które chodzi.

Mam wrażenie, że powoli przestaje wystarczać opcja ignorowania, nie czytania logów i omijania tych skrzynek szerokim łukiem; bo jest ich coraz więcej.

Bo to tak, jak w lesie pod Warszawą. Gdy tu i ówdzie widzę śmiecia - ignoruję, ew sprzątam i po chwili zapominam o sprawie. Ale jak widzę cały kontener śmieci wysypany w lesie to trafia mnie szlag i mam ochotę odnaleźć tego idiotę, który to zrobił i wsypać mu to całe gów## do ogródka, albo lepiej do sypialni.

I tak samo na OC. Było kilka kiepskich wirtuali - olewałem sprawę. Ale niestety przybywa ich w znacznym tempie i - jak dla mnie - miarka powoli się przebiera...

Ale przecież jak Open to Open.
elales
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: elales »

To ja może powtórzę to, co już chyba nie raz było proponowane, żeby wirtuali nie wliczać do statystyk. Wtedy będzie wiadomo, że powstają dla idei.
Mylpka
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mylpka »

Odradzam wszelkie działanie "emocjonalne". Osobiście sprawę widzę tak: wirtual ok, ale tylko pod tym warunkiem, że nie da się w tym miejscu założyć skrzynki realnej (trzeba to uzasadnić w opisie). Wprowadzić taki punkt do regulaminu/formularza zakładania wirtualnej skrzynki i jeśli jakaś wirtualna skrzynka jest założona "od pały" to out (taka "groźba" też się musi znaleźć w formularzu zakładania skrzynki). Myślę, że w ten sposób znacznie by się ograniczyło ilość wirtuali zakładanych "w domu" albo "ze zdjęcia".

Ja w ten sposób założyłem swoją pierwszą skrzynkę. Po prostu nie było obiektywnych możliwości, aby założyć tam realną skrzynkę. Z tego co widzę na tej samej zasadzie powstała ostatnia skrzynka Teda69. Hasła raczej nie wygooglojesz i jeśli chcesz "zdobyć" skrzynkę, musisz udać się na miejsce, tak samo, jak do realnej. Poza tym wszystkie moje realne skrzynki będą wielości co najmniej pudełka po filmie. Oczywiście nie mam nic do magnesów i innych "mikrobów" ;-), ale lubię, gdy w skrzynce coś jest oprócz logbooka.

Sam widziałem kilka bardzo ciekawych wirtuali i wszystkie spełniały warunek, o którym wspominałem na początku.

P.S. Nie przesadzałbym z tym biadoleniem nad wirtualami. Wg statystyk to wciąż ok. 11% wszystkich skrzynek. Gdyby się nie znało statystyk i posłuchało naszej rozmowy, to ktoś mogłby wywnioskować, że te proporcje to co najmniej 50 na 50.
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Dla ciekawostki pierwsza i najstarsza skrzynka zarejstrowana na GC.com w Polsce 1 November 2001 !jest o zgrozo wlasnie skrzynka wirtualna

http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... 05787cd6db

Teraz widac skad to fatum wirtuali w geocaching w Polsce :-) dobrze ze na OC PL zaczelismy bardziej tradycyjnie moze to troche rownowazy sytuacje;-)
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
ODPOWIEDZ