20na20

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 84 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: 20na20

Post autor: xmall »

dallas pisze:
środa 19 lutego 2020, 22:05
Ale chłopie pierd...sz...
No staram się :) Czasami się udaje :)

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Podziękował;: 108 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Post autor: JAsiek. »

dallas pisze:
środa 19 lutego 2020, 22:05
xmall pisze:
A ja nie lubię quizów, mikromagnetyków, PDP i wyimków :) Nikt mnie nie zmusza do odwiedzania takich skrytek, ale robię to gdy mam ochotę. Tobie podpowiadam to samo. Nie lubisz Webcam no to omijaj. Zaraz taką zaloguję :)

Ale chłopie pierd...sz...
Może i pierd...li ale robi to słusznie. Wśród moich znajomych keszerów panuje przekonanie, że złem są quizy. I drwią z nich dokładnie w ten sam sposób co ty z Webcamów: siedzenie przed komputerem i rozwiązywanie zagadek - kwintesencja geocachingu. Mają oni jednak na tyle powściągliwości w sobie, że potrafią pogodzić się z istnieniem nielubianych typów w serwisie. Nie wyświetlają ich w ogóle a mapie albo dodają do ignorowanych.

Problem z webcamami, według mnie, nie polega na tym, że trzeba zrobić zrzut z ekranu. Jest to równie dobra forma logowania swojej obecności w danym miejscu co i przybijanie pieczątki lub ręczne wpisywanie się. Problemem może być to, że założenie skrzynki i jej serwis nie wymagają prawie żadnego nakładu pracy. To powoduje, że można ich namnożyć bez opamiętania. Nie mniej uważam, że ten typ skrzynki jest częścią historii naszego serwisu i powinien mieć swoją reprezentację w jubileuszowej ścieżce.

Cały wątek służył tylko do zapytania użytkowników o zgodę na założenie dwóch zabronionych typów skrzynek do jubileuszowej ścieżki, nie miał być rozprawką o sensie istnienia tych typów w ogóle. Może i ten sposób konsultacji ze społecznością jest symboliczny, ale nie znam lepszego. Poruszyłem też temat na facebooku, aby pytanie dotarło do jak największej liczby zainteresowanych. Dołożyłem wszelkich starań aby poznać zdanie innych użytkowników i jak do tej pory nie było żadnych sprzeciwów. Dlatego zarejestrowałem już te dwie skrzynki na swoje konto. Tym samym wątek uważam za wyczerpany i proszę administratora forum o jego zamknięcie. Zaczynają się tu bowiem pojawiać przepychanki słowne nic nie wnoszące do sprawy.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 99 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

Ja o pierdzeniu xmalla pisałem, ale skoro taka interpretacja, to też jest ok. Nadal w okolicach bioder jesteśmy. :twisted:

Nie mam nic przeciwko, żeby w jubileuszowym pakiecie była taka jedna "czarna owca" (podobnie jak virtual i own), pokazująca historię 20 lat zabawy. Jednocześnie może być to przykład, jak bardzo można udziwnić prostą zabawę, gdy nie za dużo skrzynek w terenie.
Ktoś, kiedyś takie coś wymyślił, drugi przyklepał jako urozmaicenie i się przyjęło. Decyzja kilku osób była fajną zabawą przez jakiś czas a potem, w wielu przypadkach, przez kolejne lata zostało jedynie bezsensowne wstawianie zwykłych zdjęć w miejscu, gdzie webcam od dawna już nie działał.

Od X lat zadaje wszystkim "innowatorom" zasadnicze pytanie, najczęściej bez logicznej odpowiedzi - co ma to wspólnego jakaś fotka w telefonie jako zrzut z kamery, na której potem i tak nic nie widać z poszukiwaniem ukrytych pojemników w terenie? Bo quiz jakby nie patrzeć, ma coś takiego na końcu swojej wędrówki.
I co te webcamy pokazują najczęściej? - parking, skrzyżowanie, plac na rynku. Nic, czego nie dało by się zastąpić jakąkolwiek formą skrzynkową.
(gr. geo – Ziemia, ang. cache – chować, skrytka, schowek, kryjówka).

Trochę bardziej doświadczony Geocaching już dawno usunął virtuale i webcamy ze swojej zabawy, przerzucając je do osobnej zabawy na platformie Waymarking.com
Ciekawe dlaczego?

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

dallas pisze:
czwartek 20 lutego 2020, 14:58
Trochę bardziej doświadczony Geocaching już dawno usunął virtuale ...
Tu nie do końca tak jest - są i wzbudzają pożądanie, ale dostęp do nich jest lekko utrudniony. Na forum GC można sobie poczytać.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Post autor: krystiant »

JAsiek. pisze:
czwartek 20 lutego 2020, 10:00
Tym samym wątek uważam za wyczerpany i proszę administratora forum o jego zamknięcie. Zaczynają się tu bowiem pojawiać przepychanki słowne nic nie wnoszące do sprawy.
Co niniejszym uczyniłem.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
JAsiek.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Zablokowany