20na20

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec
Podziękował;: 108 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

20na20

Post autor: JAsiek. »

Witajcie.

Zbliża się rocznica 20-lecia geocachingu. 1 maja 2000 roku został odkodowany sygnał GPS, 2 maja Dave Ulmer ukrył pierwszą skrzynkę a 3 maja ogłosił to na grupie dyskusyjnej.

W związku z tym chciałbym w Łodzi (i okolicach) utworzyć jubileuszową geościeżkę pokazującą przekrój i historię naszej zabawy. Byłoby to 20 skrzynek na 20-lecie geocachingu. Wśród tych 20 skrzynek chciałbym zawrzeć wszystko to, co przez te 20 lat w geocachingu się wydarzyło. No dobra, wszystkiego się nie da, chciałbym zawrzeć większość ;)

Pomysł jest taki, aby wśród tych 20 skrzynek było najwięcej tradycyjnych, kilka multi, parę quizów, mobilniak, own, dead drop, może wigo, jakieś nietypowe skrzynki i (sic!) webcam oraz wirtual.

Rejestrowanie w serwisie dwóch ostatnich typów nie jest obecnie dozwolone, ale uważam, że były kiedyś istotną częścią naszej zabawy. Pominięcie tych dwóch typów skrzynek byłoby według mnie stratą dla geościeżki. Jednak zasady są zasadami. I tu pojawia się konflikt, o którego skomentowanie bardzo Was proszę.

Od razu wyjaśnię, że byłby to WYJĄTEK:
  • tylko na ten szczególny jubileusz,
  • tylko do tej konkretnej ścieżki,
  • tylko na określony czas - powiedzmy na rok.
Byłaby to sytuacja jednorazowa. Nie wyobrażam sobie, żeby był to precedens do masowych wniosków o założenie webcamów i wirtuali. Te kesze mają być jakby eksponatami do muzeum, albo raczej - idealnymi replikami.

Od razu napiszę, że obawiam się zarzutów o stawianie się COG ponad regulaminem. Nic z tych rzeczy. Specjalnie zakładam ten wątek na forum, aby przedyskutować to z Wami. Nie chcę się stawiać ponad zasadami i społecznością.
Nie chcę być też posądzony o nepotyzm czy kolesiostwo. Generalnie z pomysłem ścieżki wychodzę jako zwykły użytkownik, a nie COGista. Jeśli komuś miało by to rozwiać wątpliwości to mogę zrezygnować z COG.
Nie upieram się też abym był właścicielem tych dwóch skrzynek, skrzynki mogą być zarejestrowane na jakieś systemowe konto (tak jak AKQ). Zależy mi tylko na tym aby przygotować opis do tych skrzynek i aby dodać je do geościeżki.
Jestem też świadom, że te typy nie zostały zabronione bez powodów. Uprzedzę więc, że dołożę wszelkich starań, żeby skrzynki nie były logowane bez pojawienia się użytkownika na miejscu.

Napiszcie co myślicie o tym pomyśle, może za jakiś czas włączę ankietę do przegłosowania. Trochę czasu mamy, ale wcale nie aż tak dużo.

Pozdrawiam, JAsiek.
Za ten post autor JAsiek. otrzymał podziękowania (total 3):
krcrkeram58Chorizo

mototramp
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: 20na20

Post autor: mototramp »

Webcam obowiązkowo - jeden z moich ulubionych typów skrzynek, a niedoceniany przez poszukiwaczy :-(
Na 2 miejscu dead drop USB.
Za ten post autor mototramp otrzymał podziękowanie:
JAsiek.

Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Podziękował;: 76 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy
Kontakt:

Post autor: Cezex »

JAsiek. pisze: piątek 31 stycznia 2020, 09:53 Witajcie.

(...)W związku z tym chciałbym w Łodzi (i okolicach) utworzyć jubileuszową geościeżkę pokazującą przekrój i historię naszej zabawy. Byłoby to 20 skrzynek na 20-lecie geocachingu.
A czemu tylko w Łodzi, a nie w całej Polsce? I czmeu tylko 20, a nie geościeżka?
Za ten post autor Cezex otrzymał podziękowanie:
JAsiek.
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

W razie czego kontakt przez prv albo ss-manem: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec

Cezex pisze: piątek 31 stycznia 2020, 12:34
JAsiek. pisze: piątek 31 stycznia 2020, 09:53 (...)W związku z tym chciałbym w Łodzi (i okolicach) utworzyć jubileuszową geościeżkę pokazującą przekrój i historię naszej zabawy. Byłoby to 20 skrzynek na 20-lecie geocachingu.
A czemu tylko w Łodzi, a nie w całej Polsce? I czmeu tylko 20, a nie geościeżka?
Ma być GEOŚCIEŻKA złożona z 20 skrzynek w Łodzi i okolicach. Dlaczego 20? Tyle skrzynek ile lat ma geocaching - wydało mi się to rozsądne. Poza tym podjąłem się projektu, któremu jestem w stanie podołać przy niemałej pomocy znajomych keszerów z Łodzi. Nie zmierzę się z projektem ogólnopolskim. Uważam też, że ścieżka powinna być ograniczona w przestrzeni, żeby dało się ją w miarę wygodnie zebrać.

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował;: 224 razy
Otrzymał podziękowań: 498 razy

Post autor: deg »

Super pomysł! Popieram w 100%
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 3):
JAsiek.krcrkeram58
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Podziękował;: 220 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy

Post autor: krcr »

Cezex pisze: piątek 31 stycznia 2020, 12:34 A czemu tylko w Łodzi, a nie w całej Polsce? I czmeu tylko 20, a nie geościeżka?
Co prawda nie do końca, ale Łódź leży centralnie w Polsce, więc jest w miarę sprawiedliwie :)

Ja też trzymam kciuki za powstanie tej ścieżki i na pewno będę się starał wybrać na te kesze.
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowanie:
JAsiek.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: dzejbi »

Ciekawy i cenny pomysł na jubileuszową ścieżkę. Centralne położenie, oczywista ilość skrzynek z ujęciem również już historycznych typów. A ja rzucę przy okazji taki temat: pod auspicjami COG lub dowolnie nazwanego konta, ścieżka spinająca skrzynki nr 1, nr 500 i nr 1000 w każdym województwie. Opolskie dołączy ze swoją trzecią skrzynką w swoim czasie. Jeżeli konkretny nr został zarchiwizowany można byłoby przy udziale przewodników skrzynkę zreaktywować. Jeżeli wchodzi w skład innej ścieżki, brana jest pod uwagę następna. Retrospekcja 48 już istniejących skrzynek dowolnego typu spiętych w jubileuszową GeoŚcieżkę, obejmującą cały kraj (po 3 szt na województwo). To kamienie milowe każdego województwa. Nazwa dowolna ale związana z 20-leciem. Retrospekcja, Jak hartowała się stal itp, itd :).
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
keram58

szabla
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: szabla »

Ciekawy pomysł. Ja osobiście nic nie mam do wirtuali, zwłaszcza gdy i tak trzeba udać się w dane miejsce. Trzymam kciuki za realizację projektu.

Awatar użytkownika
JAsiek.
Bywalec

Od ponad tygodnia dyskusja się nie rozwija. Nie ma komentarzy krytycznych, są tylko aprobaty więc nie będę uruchamiał ankiety. Zwrócę się z prośbą do COG o zarejestrowanie wirtuala i webcama na moje konto, do COG będzie należeć ostatnie słowo. Dziękuję wszystkim komentującym.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Webcam to zło, ale reszta czemu nie? Pomysł dzejbiego też jest fajny.
Obrazek Obrazek

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: xmall »

ronja pisze: wtorek 18 lutego 2020, 19:41 Webcam to zło, ale reszta czemu nie? Pomysł dzejbiego też jest fajny.
Nie dramatyzuj :) Złapanie zrzutu Webcam to niezła zabawa.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 100 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

xmall pisze: Nie dramatyzuj :) Złapanie zrzutu Webcam to niezła zabawa.
Taaaa, świetna zabawa... taka kwintesencja geocachingu... :lol:

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Post autor: karwdo »

JAsiek. pisze: sobota 08 lutego 2020, 12:17 Od ponad tygodnia dyskusja się nie rozwija. Nie ma komentarzy krytycznych, są tylko aprobaty więc nie będę uruchamiał ankiety. Zwrócę się z prośbą do COG o zarejestrowanie wirtuala i webcama na moje konto, do COG będzie należeć ostatnie słowo. Dziękuję wszystkim komentującym.
Jasiek - forum podobnie jak jakieś WIKI to martwy twór... tutaj można pisać do 20-30 osób! Wszelkie debaty w tym miejscu mają charakter wyłącznie symboliczny.
90% (szacuję, żeby nie było?!) osób na OC (nie mylić z forum) jest za formą OPEN, czyli każdy kesz powinien być w pewnych ramach dopuszczony. Nawet tu jak widzę sporo jest osób z którym nie przeszkadza różnorodność. Pytanie brzmi: Co z tym zrobić? Pytanie brzmi: Skoro lud chce - czemu COG ma tego nie wprowadzić? :)
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 86 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Post autor: xmall »

dallas pisze: wtorek 18 lutego 2020, 22:32
xmall pisze: Nie dramatyzuj :) Złapanie zrzutu Webcam to niezła zabawa.
Taaaa, świetna zabawa... taka kwintesencja geocachingu... :lol:
A ja nie lubię quizów, mikromagnetyków, PDP i wyimków :) Nikt mnie nie zmusza do odwiedzania takich skrytek, ale robię to gdy mam ochotę. Tobie podpowiadam to samo. Nie lubisz Webcam no to omijaj. Zaraz taką zaloguję :)
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
JAsiek.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Podziękował;: 100 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: dallas »

xmall pisze:
A ja nie lubię quizów, mikromagnetyków, PDP i wyimków :) Nikt mnie nie zmusza do odwiedzania takich skrytek, ale robię to gdy mam ochotę. Tobie podpowiadam to samo. Nie lubisz Webcam no to omijaj. Zaraz taką zaloguję :)

Ale chłopie pierd...sz...

Zablokowany