Skrzynki zakopane

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

rapotek
Stały bywalec

Skrzynki zakopane

Post autor: rapotek » sobota 06 lipca 2019, 15:13

Mam wrażenie, że od pewnego czasu nie wolno było publikować skrzynek z atrybutem "łopatki", które w dodatku mają w opisie wyraźnie napisane, że są zakopane. Czy to jest błędne wrażenie, czy jednak rzeczywiście tak było a coś się zmieniło ostatnio w tej kwestii?

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 192 razy
Otrzymane podziękowania: 235 razy

Re: Skrzynki zakopane

Post autor: brasia » sobota 06 lipca 2019, 22:00

Zakazu nie ma, choć skrzynki zakopane są 'passe'. Jest wiele innych ciekawszych sposobów na chowanie skrzynki np. zakopana rura lub jakiś pojemnik.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
rapotek
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » sobota 06 lipca 2019, 22:18

brasia pisze:
sobota 06 lipca 2019, 22:00
Zakazu nie ma, choć skrzynki zakopane są 'passe'. Jest wiele innych ciekawszych sposobów na chowanie skrzynki np. zakopana rura lub jakiś pojemnik.
OK, zatem myliłem się sądząc, że są zakazane. A tak na marginesie: jeżeli nowy użytkownik, podlegający kontroli COG chce założyć taką skrzynkę 'passe', to jaka jest praktyka szanownego gremium? Czy zachęca założyciela do przemyślenia lokalizacji skrzynki informując o ewentualnych konsekwencjach (np. zakopanie w lesie narusza regulamin lasów państwowych o czym można przeczytać np. tu: https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... sz_w_lesie), czy w ogóle milczy na ten temat?

Awatar użytkownika
brasia
Podziękował: 192 razy
Otrzymane podziękowania: 235 razy

Post autor: brasia » niedziela 07 lipca 2019, 10:15

Prawdę mówiąc typowych zakopców nie kojarzę w ostatnim czasie. Zakładając taką sytuację to zalecałbym ukrycie w inny sposób, tak jak staram się pomóc, nie dopuszczać do ukrycia szklanych słoików, opakowań po kinderkach itp.
Kojarzę dawno taki przypadek, mimo zachęt skrzynka została zakopana, ale miała swoje uzasadnienie: pojemnik udawał minę, zakopany bardzo płytko. Zdobyłem tą skrzynkę, uważam, że tutaj ten patent sprawdził się.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
rapotek

stasiekm
Nowy na forum

Post autor: stasiekm » niedziela 07 lipca 2019, 15:43

Są też zakopki wyjątkowe, gdzie kopanie jest celem samym w sobie, np OP8GQT gdzie zdecydowanie warto pofedrować -skrzynka nie dostała gwiazdy tygodnia przypadkiem,

Awatar użytkownika
Maciek_B
Nowy na forum

Post autor: Maciek_B » poniedziałek 08 lipca 2019, 09:27

brasia pisze:
niedziela 07 lipca 2019, 10:15
pojemnik udawał minę, zakopany bardzo płytko. Zdobyłem tą skrzynkę, uważam, że tutaj ten patent sprawdził się.
Sprawdził się ? A jak ktoś nie zaznajomiony z tematem przypadkiem znajdzie i wezwie saperów ? :oops:

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » poniedziałek 08 lipca 2019, 11:42

Maciek_B pisze:
poniedziałek 08 lipca 2019, 09:27
Sprawdził się ? A jak ktoś nie zaznajomiony z tematem przypadkiem znajdzie i wezwie saperów ? :oops:
Do zakopanej metalowej pokrywki (pod którą był kesz)? Teoretycznie każdy z keszy może wyglądać jak ładunek wybuchowy, szczególnie umieszczony w newralgicznych miejscach.

Awatar użytkownika
Maciek_B
Nowy na forum

Post autor: Maciek_B » poniedziałek 08 lipca 2019, 14:09

brasia pisze:
poniedziałek 08 lipca 2019, 11:42
Maciek_B pisze:
poniedziałek 08 lipca 2019, 09:27
Do zakopanej metalowej pokrywki (pod którą był kesz)? Teoretycznie każdy z keszy może wyglądać jak ładunek wybuchowy, szczególnie umieszczony w newralgicznych miejscach.
A, no jak zwykła pokrywka to ok, wyobraziłem sobie jakąś bombę zakopaną w ziemi. :) Chociaż w sumie faktycznie się zastanawiałem, czy mojej skrzynki wielkości mała umieszczonej na wiadukcie kolejowym też ktoś nie weźmie za jakiś niebezpieczny obiekt...

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » wtorek 09 lipca 2019, 19:53

Dobry zakopek to trwały zakopek. Możesz stworzyć coś w rodzaju sarkofagu, zakopanej na stałe skrzyni, do której wkładasz pojemnik docelowy. Sarkofag może być dużym drewnianym ammoboxem, plastikową beczką, może być też wymurowany lub wyłożony glazurą. Przez prawie 10 lat zabawy widziałam sporo patentów, bo gdy zaczynałam się bawić, zakopki dominowały. Do tej pory idąc/jadąc na kesze w teren mam ze sobą łopatkę ogrodniczą lub chociaż łyżkę.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

lukas_jaceq
Wyjadacz

Post autor: lukas_jaceq » środa 10 lipca 2019, 22:03

Maciek_B pisze:
poniedziałek 08 lipca 2019, 14:09

Chociaż w sumie faktycznie się zastanawiałem, czy mojej skrzynki wielkości mała umieszczonej na wiadukcie kolejowym też ktoś nie weźmie za jakiś niebezpieczny obiekt...
Weźmie ,weźmie i 48 h na dołku masz murowane... policja widziała nawet niewidzialne diody i kabelki ;)
https://www.lublin112.pl/zatrzymany-47- ... nia-zdjec/
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2437][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2437.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=909][img]http://geokrety.org/statpics/909.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ