Strona 1 z 1

Stary cache OC jako nowy GC - dylemat certyfikatów.

: piątek 03 maja 2019, 08:40
autor: laszlo
Cześć

Mam pewien dylemat czy robić certyfikaty czy nie. Chciałbym przywrócić do życia jeden z moich starych cache'y, tutaj, na opencaching.pl. Jednocześnie chciałby opublikować go na geocaching.com gdzie byłby nową pozycja na mapie.

Wiem że sporo osób mających zaliczenie na OC automatycznie zaloguje znalezienie na GC. I choć będzie to tylko odruchowo/statystyczny wpis internetowy ktoś mógłby jednak pokusić się o pobranie certa. Wić co do certyfikatów dla nowych znalazców z GC widzę 2 opcje:

1. Nie robić certyfikatów wcale
2. Zrobić z zaznaczeniem ze są one dla nowych znalazców z GC i zaznaczyć prośbę dla starych zdobywców OC żeby ich nie zabierali.

Co o tym myslicie?

Re: Stary cache OC jako nowy GC - dylemat certyfikatów.

: piątek 03 maja 2019, 10:53
autor: rapotek
Certyfikaty może pobrać tylko ta osoba, która fizycznie otworzy pojemnik finałowy, zgadza się? Zakładam, że jest ich ograniczona liczba, bo w innym przypadku nie widzę problemu - jeden może zabrać każdy znalazca.

Jest raczej mało prawdopodobne, żeby ktokolwiek z wcześniejszych znalazców na OC udał się do dawno znalezionej skrzynki ponownie tylko po to, żeby zabrać certyfikat. Poza tym, jeżeli ten kesz to nie jest quiz lub multak, gdzie poprzedni znalazca może pójść prosto do finału, z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że użytkownicy premium z GC będą przy nim pierwsi (natychmiastowe powiadomienia o nowych keszach w okolicy), zwłaszcza że tam ciśnienie na FTF-y jest większe. Wtedy certyfikaty zabiorą w pierwszej kolejności ci, dla których są teoretycznie przeznaczone.

Ja natomiast nie robiłbym rozróżnienia pomiędzy serwisami - certyfikat to certyfikat, każdy kto wpisał się do logbooka, gdy certyfikat był dostępny w skrzynce, może go zabrać. Jeżeli certyfikat jest oznaczony np. jako FTF - to od decyzji pierwszego znalazcy należy jego zabranie. Nie zabierze - jego strata.

W ostateczności, jeżeli chcesz koniecznie dać certyfikat tylko dla znalazcy z GC, umieść na nim tylko kod skrytki z GC, na pewno będzie inny niż nasz waypoint na OC. Nie sądzę jednak, że wszyscy zauważą różnicę.

Re: Stary cache OC jako nowy GC - dylemat certyfikatów.

: piątek 03 maja 2019, 12:09
autor: laszlo
Nie robiąc zamieszania chyba podaruję sobie tym razem robienie certyfikatów.

Cache jest quizem i 2 rozwiązaniem będzie wymyślenie nowej zagadki tematycznej i założenie nowej wersji (drugiej części) tego quizu w obu serwisach. Wtedy wszyscy zyskają.

Z trzeciej strony ta zagadka jest na tyle dobra że szkoda ją uśmiercać.

Pomyślę jeszcze

Re: Stary cache OC jako nowy GC - dylemat certyfikatów.

: piątek 03 maja 2019, 12:40
autor: krystiant
Zrób reaktywację tego i nową, drugą część quizu, do znalezienia tylko ze wskazówką z pierwszej. Wtedy certyfikaty będziesz mógł dać w drugim jako nagrodę za rozwiązanie obu. :P

Re: Stary cache OC jako nowy GC - dylemat certyfikatów.

: poniedziałek 08 lipca 2019, 09:31
autor: Maciek_B
Ja tam po prostu robię trochę więcej certyfikatów, nie tylko dla pierwszych znalazców i w ogóle ostatnio bez wyróżniania który jest FTF, STF itd. Po prostu niech każdy sobie bierze w jakiej kolejności i z jakiego systemu chce i tyle.