Co się stało z Geocaching??

to głównie miejsce przeznaczone dla Was...

Moderator: Moderatorzy

Mati_KMK
Nowy na forum

Co się stało z Geocaching??

Post autor: Mati_KMK » środa 23 stycznia 2019, 19:24

Swoją przygodę z Keszowaniem zacząłem od Geocaching ponieważ było rozpoznawalne i to ten serwis poznałem jako pierwszy. Grałem ok. pół roku na Geocaching i zacząłem odczuwać wady serwisu , takie jak komercyjność oraz sztywność całego tego grona ( tak mi się wydaje , możecie mnie poprawiać :p). Mając już pół roku za sobą czyli więcej niż totalny nowicjusz postanowiłem przenieść się na Opencaching który ( i tu znowu poprawiać ) wydaje mi się być luźniejszy i bardziej przyjazny. Na Geocaching znalazłem ok. 35 skrzynek. I tu zaczyna się robić gorzej.

Z braku możliwości jakiegoś transportu oprócz roweru ( co w zimę jest utrudnione) przez mój młody wiek wyczerpałem wszystkie skrzynki w Kielcach ( z wyjątkiem 2-3) . I tu pytanie. Czy Geocaching w Kielcach umarł ?? Mam tam 2 skrzynki i od serwisu właściciela w listopadzie nic nowego. Nie pojawiają się na mapce żadne nowe skrzynki , żadne eventy , NIC.

Czy to ja czegoś nie zauważam ?
Aktualnie nie mam zamiaru dodawać tam skrzynek ze względu na moją zerową aktywność w tamtym serwisie
( widać powyżej). Co się stało?? jeszcze rok temu pamiętałem ten serwis inaczej.

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Re: Co się stało z Geocaching??

Post autor: dallas » środa 23 stycznia 2019, 20:28

Mieszkasz na peryferiach Kielc? W samym centrum masz około 100 skrzynek czekających na odszukanie. Rower zimą to doskonała zabawa, podobnie jak jedzenie lodów. Nie rozumiem dlaczego obie te czynności u większości osób przechodzą w stan hibernacji od jesieni do wiosny.
Chyba że masz mniej niż 13 lat, to faktycznie kiszka, bo pewnie nawet wyprawa busem to już wyzwanie.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » środa 23 stycznia 2019, 20:36

Spojrzałem na Twoją mapę i widzę, że masz bardzo dużo nieznalezionych skrzynek. Czyli nie chodzi Ci o nasz serwis :D Byłem w Kielcach w zamierzchłych czasach (prawie 10 lat temu) i muszę stwierdzić, że jest o wiele więcej skrzynek niż wtedy i bardzo dobrze.
Cóż tak to jest, że w jednej okolicy oba serwisy egzystują obok siebie, w inne okolicy jest większa przewaga jednego, w innej któryś jest nieobecny. Fajnie, że przeniosłeś się do nas, widzę, że zaczynasz działać aktywnie, zakładając swoje skrzynki (znakomite). Pozostaje życzyć powodzenia i tak trzymaj!
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Mati_KMK
Nowy na forum

Post autor: Mati_KMK » środa 23 stycznia 2019, 21:46

dallas pisze:
środa 23 stycznia 2019, 20:28
Mieszkasz na peryferiach Kielc? W samym centrum masz około 100 skrzynek czekających na odszukanie.
https://mega.nz/#!KOgiVSzJ!0Gtzz2-KzyJJ ... H5Vw3C0JdM - zdjęcie mapy z geocaching

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » środa 23 stycznia 2019, 22:13

Mati, czy Ty na pewno korzystasz z dobrej aplikacji? Twoja mapa wygląda w tym serwisie trochę bardziej optymistycznie 😎

Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » środa 23 stycznia 2019, 22:29

No i forum na którym tu teraz piszesz jest z serwisu opencaching.pl a nie geocaching.pl, z którego chyba wstawiasz zdjęcie.

Mati_KMK
Nowy na forum

Post autor: Mati_KMK » środa 23 stycznia 2019, 22:35

dallas pisze:
środa 23 stycznia 2019, 22:13
Mati, czy Ty na pewno korzystasz z dobrej aplikacji? Twoja mapa wygląda w tym serwisie trochę bardziej optymistycznie 😎

Obrazek

Na potrzebę zrobienia ss wszedłem na stronę Geocaching.com i w zakładkę mapa skrzynek. Co do Opencachingu , jeszcze dużo skrzynek mi zostało , ale specjalnie w poście użyłem słów : ten serwis , przeniesienie się na Opencahing itp.

c:geo nie używam ale w całym poście wypowiadam się o geocaching jako o międzynarodowej bazie skrzynek która w Polsce ( a w przynajmniej moich okolicach) jest mniej popularna co chciałem naznaczyć.

Chciałem się opowiedzieć o Geocaching jako bliźniaku Opencachingu.
Jeśli na forum piszemy tylko i wyłącznie o Opencachingu to spokojnie , mogę naprawić swój błąd

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » czwartek 24 stycznia 2019, 06:42

Myślę, że średnio tu kogoś interesuje temat związany z tamtym serwisem i jego aktywnością. Jak bardzo potrzebujesz odpowiedzi czy wsparcia, to powinieneś ich szukać w grupach tematycznych poświęconych tamtemu portalowi. Brasia już właściwie opisał sytuację o naszym współżyciu, raz masz więcej z jednego a potem długo nic, a czasem pojawiają się nowe osoby z drugiego i rozkręcają okolicę. Przerzuć się na chwilę obecną na opencaching i dzięki temu masz na ten sezon zapewnione za darmo wszystko, co Ci potrzeba w zasięgu ręki.

ODPOWIEDZ