Strona 1 z 1

Pytanie - usuwanie logów

: piątek 20 lipca 2018, 18:11
autor: astilla
Witam serdecznie! To mój pierwszy post na forum. Chciałam zapytać, czy regulamin/ogólne zasady mówią coś o usuwaniu postów przez właściciela skrzynki. Dwa dni temu opublikowałam wpis dnf z własnymi spostrzeżeniami na temat skrzynki, które były niepochlebne( rozstrzelane kordy, słaby opis, duży teren poszukiwań).Wpis został dosyć szybko usunięty. Co mówią zasady opencachingu na ten temat? Czekam cierpliwie na odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Astilla

Re: Pytanie - usuwanie logów

: piątek 20 lipca 2018, 22:41
autor: deg
Usunąć wpis można gdy jest niezgodny z Regulaminem lub nie spełnia wymogów typu skrzynki (szczególnie dotyczy to wpisu "Znaleziona"). Trudno mi wyobrazić sobie przypadek, w którym DNF powinien być usunięty przez właściciela skrzynki. DNF to też fragment historii skrzynki i powinien być w logach nawet jeśli skrzynka fizycznie jest w terenie. Jedynym takim przypadkiem, który przychodzi mi do głowy to ten, gdy wpis godzi w dobre obyczaje (np. jest wulgarny).

Jeśli uważasz, że usunięcie wpisu nie powinno mieć miejsca - napisz co COG (Centrum Obsługi Geocachera). Możesz to zrobić mailem na adres cog małpa opencaching kropka pl (tu opisz sprawę, KONIECZNIE podając OP skrzynki) lub lepiej - klikając "Zgłoś problem" w danej skrzynce. COG widzi Twoją oryginalną treść logu, więc z łatwością oceni sytuację.

Re: Pytanie - usuwanie logów

: piątek 20 lipca 2018, 23:02
autor: dallas
Hej.
Ja spotkałem się z dwoma przypadkami.
1. Dnf i komentarz były wyłącznie skutkiem niedokładnego szukania przez keszera. Autor sprawdził, skrzynka była na miejscu a wpis został usunięty aby nie zniechęcać kolejnych poszukiwaczy. Trochę dziwne, ale się zdarza.
2. Niektórym założycielom wydaje się, że wrzucając pluszaka pod centrum handlowym i dodając do tego mega zawiły quiz tworzą fantastyczną i niepowtarzalną przygodę dla poszukiwaczy. Gdy pojawia się nieprzychylny komentarz, jest on kasowany z oczywistego powodu - psuje opinię mojej genialnej skrzynce. Argumenty przedstawione w logu poszukiwacza prawie nigdy nie są brane pod uwagę jako wnioski do dalszej pracy a poszukiwacz, to samo zło.

Generalnie nikt nie powinien mieć prawa usuwać Twojego DNFa, ponieważ to element twojej historii i doświadczenia w zabawie. Wyjątkiem mogą być sytuacje, gdy log zawierał np. wulgaryzmy, hinty lub celowo opisywał nieprawdziwe zdarzenia, ale wtedy autor powinien poprosić o wyedytowanie wpisu.
Proponuje zalogować jeszcze raz DNF a w przypadku kolejnego usunięcia zgłosić sprawę do COG.
pozdrawiam

Re: Pytanie - usuwanie logów

: sobota 21 lipca 2018, 09:57
autor: astilla
Dziękuję za odpowiedź. DNFa zalogowałam ponownie, mam nadzieję, że nie zostanie już usunięty. Gdyby tak się stało pójdę za waszą radą i zgłoszę sprawę dalej. Cieszę się, że właściwie zrozumiałam zasady zabawy.
Jest to w sumie logiczne, że zakładając skrzynkę musimy liczyć się z tym, że komuś ona się nie spodoba ze względu na kiepską lokalizację (tutaj akurat było miejsce z mega potencjałem) lub na rozjechane kordy i skąpy opis. Dziwna jest też reakcja doświadczonego keszera, bo to przecież nie człowiek, który znalazł 11 skrzynek i założył własną ścieżkę... ;)
Pozdrawiam!
Astilla

Re: Pytanie - usuwanie logów

: sobota 21 lipca 2018, 10:14
autor: parlando
astilla pisze:
sobota 21 lipca 2018, 09:57
DNFa zalogowałam ponownie
Aż sprawdziłem co to za skrzynka. O kurcze, ale ból rzyci założyciela xD
No, ale różnych postaw może być tyle, ilu mamy użytkowników. Nie warto przejmować się skrajnościami:)

Re: Pytanie - usuwanie logów

: sobota 21 lipca 2018, 20:00
autor: xych
astilla pisze:
piątek 20 lipca 2018, 18:11
Dwa dni temu opublikowałam wpis dnf z własnymi spostrzeżeniami na temat skrzynki, które były niepochlebne( rozstrzelane kordy, słaby opis, duży teren poszukiwań).
Pierwszy w życiu DNF przy ponad 400 znalezieniach i od razu taka afera. Nie chciało Ci się szukać, to nie trzeba było wypisywać niepochlebnych rzeczy. Wystarczyło napisać "nieznaleziona, może następnym razem", skoro przeczuwałaś, że skrzynka pewnie tam jest. Resztę informacji można było napisać w prywatnej wiadomości do autora. Może by poprawił opis po tym, a może nie, jeśli uważa, że skrzynka ma być właśnie taka trochę trudniejsza z kilkoma potencjalnymi miejscami ukrycia skrzynki.

Oczywiście reakcja autora też jest przesadna, jego obecne komentarze źle wyglądają. Taki człowiek i tyle.

Re: Pytanie - usuwanie logów

: sobota 21 lipca 2018, 20:18
autor: krcr
xych pisze:
sobota 21 lipca 2018, 20:00
Nie chciało Ci się szukać, to nie trzeba było wypisywać niepochlebnych rzeczy.
Dlaczego zakładasz, że nie chciało się jej szukać?
Jesteś kimś pokroju Kaszpirowskiego?
Wystarczyło napisać "nieznaleziona, może następnym razem", skoro przeczuwałaś, że skrzynka pewnie tam jest.
Mi się wydaje, że wpisy do logu to rzecz indywidualna, i póki nie łamią regulaminu - to są dopuszczalne?
Resztę informacji można było napisać w prywatnej wiadomości do autora. Może by poprawił opis po tym, a może nie, jeśli uważa, że skrzynka ma być właśnie taka trochę trudniejsza z kilkoma potencjalnymi miejscami ukrycia skrzynki.
Można, nie trzeba...


ps; I nie ciągnijmy tego wątku już. Właściciel kesza zrobił źle, że skasował log, zainteresowana dodała drugi raz i na razie zaczekajmy,...

Re: Pytanie - usuwanie logów

: sobota 21 lipca 2018, 21:24
autor: astilla
Akurat jestem z tych, którym chce się szukać. Następnego razu raczej nie będzie, bo mieszkam 300 km od skrzynki, byłam tam przejazdem, specjalnie zboczyłam z trasy. Mam wrażenie, że w moim temacie nie ma żadnej afery. Zadałam po prostu pytanie, na które uzyskałam merytoryczne i wyczerpujące odpowiedzi. Zgodzę się z krcr - nie ma sensu dalej drążyć tematu, ponieważ moje wątpliwości zostały wyjaśnione.
Astilla

Re: Pytanie - usuwanie logów

: sobota 21 lipca 2018, 22:42
autor: krcr
@astilla, nie ma afery... Deg Ci ładnie i dosadnie wytłumaczył. Ty zachowałaś się w porządku. Nie robiłaś burzy i nie leciałaś od razu na skargę do COGu.
Właściciel skrzynki nie zachował się ok, ale miejmy nadzieję że się zreflektuje. Temat chyba wyczerpany (tak mi się wydaje?)

Re: Pytanie - usuwanie logów

: niedziela 22 lipca 2018, 07:34
autor: astilla
Wyczerpany. Czy tutaj można tematy "zamykać"?

Re: Pytanie - usuwanie logów

: poniedziałek 23 lipca 2018, 14:42
autor: krystiant
Można, zamknąłem.